Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Επεστρεψα με αγωγη.

Vibramicin ο αντρας μου 1 χαπι καθε μερα για 1 βδομαδα, Zithrotel  εγω 2 χαπια τη μερα για 3 μερες.

Μετα υπομονη καμια 15αρια μερες και επαναληψη καλλιεργειας.

Ξεκιναω αποψε. Φορτωσα και γιαουρτια και κεφιρ, χαμος. Μου ειπε οχι επαφες ή μονο με προφυλακτικο (ναι, καλα! Καλυτερα καθολου) Και οχι αγχος :D. Θα μεσολαβησει και μια περιοδος, εφοσον δεν εχω μεινει εγκυος, οποτε θα ειμαι ετοιμη. Ελπιζω να τα καταφερουμε. Μου ειπαν ειναι πολυ μικρη η "εκταση" της μολυνσης..

Οοοο πολύ θετικό ότι είναι μικρή η έκταση της μόλυνσης ! Εμάς μας είχε απαγορέψει τ γαλακτομικα 1 ώρα πριν κ 1 ώρα μετά όταν παίρναμε το vibramicin… σαν συμβουλή στο λέω κ εγώ! Τ είχα διαβάσει κ στο Ίντερνετ ! Άντε , μαζί θα κάνουμε καλλιέργεια ! Καλά αποτελέσματα κ στους 4 μας !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια έχω 3 μερες καθυστέρηση και έκανα σήμερα τεστ και βγήκε αρνητικό…την ωορρηξία μ την είχα τσεκάρει με τεστ και είχα θετικό τεστ 04/03(11η μέρα)…υπάρχει πιθανότητα να έκανε λαθος το τεστ; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια έχω 3 μερες καθυστέρηση και έκανα σήμερα τεστ και βγήκε αρνητικό…την ωορρηξία μ την είχα τσεκάρει με τεστ και είχα θετικό τεστ 04/03(11η μέρα)…υπάρχει πιθανότητα να έκανε λαθος το τεστ; 

Καλημέρα κορίτσι μ. Γενικά ο κύκλος σου πως είναι?Λογικά μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας 5-6/3 θα θα έγινε η ωορρηξία οπότε σίγουρα έχεις καθυστέρηση.Τώρα πολλά έχουν γίνει με τεστ .Συνήθως όμως σωστά βγαίνουν.Εύχομαι ότι καλύτερο πάντως.δεν σε ξεμπέρδεψα αλλά τις σκέψεις μου αναφέρω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ. Γενικά ο κύκλος σου πως είναι?Λογικά μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας 5-6/3 θα θα έγινε η ωορρηξία οπότε σίγουρα έχεις καθυστέρηση.Τώρα πολλά έχουν γίνει με τεστ .Συνήθως όμως σωστά βγαίνουν.Εύχομαι ότι καλύτερο πάντως.δεν σε ξεμπέρδεψα αλλά τις σκέψεις μου αναφέρω

Ποτε δεν έχω καθυστέρηση τώρα που τσεκάρω με τεστ ωορρηξίες δλδ πάντα μ έρχεται στην ώρα της μπορεί κ 1-2 μερες πιο γρήγορα…! Βασικά την τελευταία φορά π πήγα στη γιατρό(15/03) μ είπε ότι είδε μια κύστη κ ίσως να είναι λόγο της κύστης;αλλά δε μ είπε είναι χαμένος μήνας ισως για να μη με στεναχωρήσει; Δε ξέρω…δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ αυτό με ανησυχεί  ακόμα περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ποτε δεν έχω καθυστέρηση τώρα που τσεκάρω με τεστ ωορρηξίες δλδ πάντα μ έρχεται στην ώρα της μπορεί κ 1-2 μερες πιο γρήγορα…! Βασικά την τελευταία φορά π πήγα στη γιατρό(15/03) μ είπε ότι είδε μια κύστη κ ίσως να είναι λόγο της κύστης;αλλά δε μ είπε είναι χαμένος μήνας ισως για να μη με στεναχωρήσει; Δε ξέρω…δεν έχω καθόλου συμπτώματα κ αυτό με ανησυχεί  ακόμα περισσότερο 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πιστεύω ότι μπορεί να είναι μια σειρά από πράγματα, απο  μια διαταραχή του κύκλου έως και θέμα αξιοπιστίας του τεστ. Η απουσία συμπτωμάτων δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλής ένδειξη. Προσωπικά έχω μεγάλες διαφορές πριν την περίοδο, από πολύ έντονα έως σχεδόν καθόλου. Εσύ συνήθως έχεις έντονη συμπτώματα; Καταλαβαίνω απολύτως την ανησυχία σου αφού σε τέτοιες περιπτώσεις συνηθίζουμε να σκεφτόμαστε το χειρότερο ενδεχόμενο. Προσπάθησε όσο μπορείς να παραμείνεις ήρεμη, ένα βήμα τη φορά και εύχομαι τελικά να ισχύει το καλύτερο πιθανό ενδεχόμενο.         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πιστεύω ότι μπορεί να είναι μια σειρά από πράγματα, απο  μια διαταραχή του κύκλου έως και θέμα αξιοπιστίας του τεστ. Η απουσία συμπτωμάτων δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλής ένδειξη. Προσωπικά έχω μεγάλες διαφορές πριν την περίοδο, από πολύ έντονα έως σχεδόν καθόλου. Εσύ συνήθως έχεις έντονη συμπτώματα; Καταλαβαίνω απολύτως την ανησυχία σου αφού σε τέτοιες περιπτώσεις συνηθίζουμε να σκεφτόμαστε το χειρότερο ενδεχόμενο. Προσπάθησε όσο μπορείς να παραμείνεις ήρεμη, ένα βήμα τη φορά και εύχομαι τελικά να ισχύει το καλύτερο πιθανό ενδεχόμενο.         

Γενικά δεν έχω σύμπτωμα περιόδου από μερες πριν οπως αλλες κοπελες! Δλδ μπορεί να αρχίσει να με πονάει η κοιλια μ κ ξέρω ότι μετά από λιγες ώρες θα μ έρθει η περίοδος! Πόνους περιοδου είχα το Σάββατο που περίμενα να μ έρθει αφού νόμιζα ότι από ώρα σε ώρα θα έρθει! Την Κυριακή τίποτα και σήμερα πάλι τίποτα! Θα περιμένω ακόμα λιγες ημερες κ αν δεν έρθει θα μιλήσω με τη γιατρο…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Γενικά δεν έχω σύμπτωμα περιόδου από μερες πριν οπως αλλες κοπελες! Δλδ μπορεί να αρχίσει να με πονάει η κοιλια μ κ ξέρω ότι μετά από λιγες ώρες θα μ έρθει η περίοδος! Πόνους περιοδου είχα το Σάββατο που περίμενα να μ έρθει αφού νόμιζα ότι από ώρα σε ώρα θα έρθει! Την Κυριακή τίποτα και σήμερα πάλι τίποτα! Θα περιμένω ακόμα λιγες ημερες κ αν δεν έρθει θα μιλήσω με τη γιατρο…

Νομίζω ότι αυτή είναι η καταλληλότερη προσέγγιση. Ίσως στο μεταξύ να έκανες και κάποιο άλλο τεστ για να υπάρχει επιπλέον ένδειξη αλλά το σημαντικότερο είναι σίγουρα η ιατρική υπόδειξη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια !! Τι κάνετε ; Εγώ έχω να σας πω ,πως πριν καμία 10 μέρες κάναμε σπιτική σπερματέγχυση !! Μη γελάσετε … τι να κάνουμε .. είχαμε πάρει κ οι 2 αγωγή για ουρεοπλασμα , τελείωσε (αλλά δεν είχαμε κάνει ακόμη τη καλλιέργεια για να δούμε ότι έφυγε) και επειδή 3 μήνες δε μπορούσαμε να κάνουμε προσπάθειες..καταλαβαίνετε ..είχα τοσο έντονο πόνο κ κατάλαβα ότι έχω ωορρηξία .. έτσι με ρίσκο βέβαια κάναμε σπίτι σπερματέγχυση !!!!! Δε νομίζω βέβαια πως δούλεψε αλλά οκ .. περιμένω να αδιαθετήσω καθώς με πονάει το στήθος μ χωρίς να είναι πρησμένο … αυτά τα νέα απ μένα !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elena27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τι κάνετε ; Εγώ έχω να σας πω ,πως πριν καμία 10 μέρες κάναμε σπιτική σπερματέγχυση !! Μη γελάσετε … τι να κάνουμε .. είχαμε πάρει κ οι 2 αγωγή για ουρεοπλασμα , τελείωσε (αλλά δεν είχαμε κάνει ακόμη τη καλλιέργεια για να δούμε ότι έφυγε) και επειδή 3 μήνες δε μπορούσαμε να κάνουμε προσπάθειες..καταλαβαίνετε ..είχα τοσο έντονο πόνο κ κατάλαβα ότι έχω ωορρηξία .. έτσι με ρίσκο βέβαια κάναμε σπίτι σπερματέγχυση !!!!! Δε νομίζω βέβαια πως δούλεψε αλλά οκ .. περιμένω να αδιαθετήσω καθώς με πονάει το στήθος μ χωρίς να είναι πρησμένο … αυτά τα νέα απ μένα !!! 

Τι εννοείς σπιτική σπερματέγχυση χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Τι εννοείς σπιτική σπερματέγχυση χαχαχα

Πήγε στο μπάνιο σαν κύριος , έκανε τη δουλίτσα κ πήραμε το δείγμα και με μια σύριγγα έβαλε το δείγμα στον κόλπο μ ! τι να κάνω , ξέρω πως δεν έπρεπε κανονικά να το κάνω , αλλά ήταν τόσο έντονα ο πόνος της ωορρηξιας σαν να μ έλεγε κάνε κάτι!  Είπα να πω κ την ιστορία μ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , elena27 είπε:

Πήγε στο μπάνιο σαν κύριος , έκανε τη δουλίτσα κ πήραμε το δείγμα και με μια σύριγγα έβαλε το δείγμα στον κόλπο μ ! τι να κάνω , ξέρω πως δεν έπρεπε κανονικά να το κάνω , αλλά ήταν τόσο έντονα ο πόνος της ωορρηξιας σαν να μ έλεγε κάνε κάτι!  Είπα να πω κ την ιστορία μ!

Χαχαχα καλή ιδέα…αλλά κ κανονικά αν κάνατε δεν είναι το ίδιο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Χαχαχα καλή ιδέα…αλλά κ κανονικά αν κάνατε δεν είναι το ίδιο;;

Εεε έλεγα ότι αν δεν έχει εκείνος κ έχω μόνο εγώ , να μη τον κολλήσω ! Γιατί συνήθως αυτό τ κολλάνε απ τις γυναίκες … 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elena27 είπε:

Εεε έλεγα ότι αν δεν έχει εκείνος κ έχω μόνο εγώ , να μη τον κολλήσω ! Γιατί συνήθως αυτό τ κολλάνε απ τις γυναίκες … 

Ααα για αυτό… κοιτα αν πιάσει να μας πεις να το δοκιμάσουμε κ εμεις χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ααα για αυτό… κοιτα αν πιάσει να μας πεις να το δοκιμάσουμε κ εμεις χαχα

Μπα , δε πιστεύω να έπιασα ! Μια φορά έγινε τη μέρα που είχα ωορρηξία ! Δε νομίζω να μαι τόσο τυχερή …  εσυ; Προσπαθείς καιρό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elena27 είπε:

Μπα , δε πιστεύω να έπιασα ! Μια φορά έγινε τη μέρα που είχα ωορρηξία ! Δε νομίζω να μαι τόσο τυχερή …  εσυ; Προσπαθείς καιρό;

1 χρόνο και 2 μηνες….βαρέθηκα να ασχολούμαι ότι είναι να γίνει ας γίνει έως τον Οκτώβριο που έχω τον γάμο μετά αν δεν έρθει ως τότε, τότε θα πάμε με άλλη λύση! Εσείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...