Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

1 χρόνο και 2 μηνες….βαρέθηκα να ασχολούμαι ότι είναι να γίνει ας γίνει έως τον Οκτώβριο που έχω τον γάμο μετά αν δεν έρθει ως τότε, τότε θα πάμε με άλλη λύση! Εσείς;

Καλημέρα ! Εμείς προσπαθούμε 9 μήνες , αλλά σκέψου ότι τους 3 πήγαν χωρίς κόπο .. μια έλειπε ο άντρας εξωτερικό, τον επόμενο μήνυμα λόγω άγχους δεν είχα αδιαθετήσει κ ο τελευταίος γιατί έπρεπε να πάρουμε αγωγή ! Είχαμε βρει μικρόβιο στο θέμα του άντρα , αυτό ήταν κ το θέμα απ ότι μ είπε ο γιατρός πριν 2 μέρες που είχα ραντεβού .. είναι πολύ αισιόδοξος , μακάρι να έρθει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, elena27 είπε:

Καλημέρα ! Εμείς προσπαθούμε 9 μήνες , αλλά σκέψου ότι τους 3 πήγαν χωρίς κόπο .. μια έλειπε ο άντρας εξωτερικό, τον επόμενο μήνυμα λόγω άγχους δεν είχα αδιαθετήσει κ ο τελευταίος γιατί έπρεπε να πάρουμε αγωγή ! Είχαμε βρει μικρόβιο στο θέμα του άντρα , αυτό ήταν κ το θέμα απ ότι μ είπε ο γιατρός πριν 2 μέρες που είχα ραντεβού .. είναι πολύ αισιόδοξος , μακάρι να έρθει.. 

Μακάρι στο εύχομαι σύντομα να εχεις το μωράκι σου!!! Δυστυχως αλλες τα έχουν χωρις κόπο και τα σκοτώνουν, και αλλες που το θέλουν τόσο πολύ να περνάνε από 1000 κύματα…! Καλό μήνα και εύχομαι σύντομα να εχεις το θετικό τεστ…

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μακάρι στο εύχομαι σύντομα να εχεις το μωράκι σου!!! Δυστυχως αλλες τα έχουν χωρις κόπο και τα σκοτώνουν, και αλλες που το θέλουν τόσο πολύ να περνάνε από 1000 κύματα…! Καλό μήνα και εύχομαι σύντομα να εχεις το θετικό τεστ…

Όπως το είπες είναι κορίτσι μ! Άλλοι παρακαλάνε να κρατήσουν στην αγκαλιά τους ένα παιδάκι.. τι να πεις ! Σε ευχαριστώ πολύ , εύχομαι κ σε σένα σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ !!! Μακάρι να ναι ο τυχερός μας μήνας !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια! 

χθες βράδυ πήγα σε ένα πάρτυ και ήπια κάτι ποτάκια και μέθυσα αρκετά και έκανα και εμετό(σορρυ για τις λεπτομέρειες), είχα ωορρηξία και είχα και ελεύθερη επαφή ολοκληρωμένη. 
 

υπαρχει περίπτωση αν έχω μείνει έγκυος να πάθει κάτι το έμβρυο; 
γενικα δεν πίνω καθόλου τελευταία, μόνο χθες έγινε που πήγα σε πάρτυ. 
 

Το ξέρω ότι μπορεί να είναι αστεία ερώτηση αλλά με τρώει από χθες...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Sisii είπε:

Κορίτσια γεια! 

χθες βράδυ πήγα σε ένα πάρτυ και ήπια κάτι ποτάκια και μέθυσα αρκετά και έκανα και εμετό(σορρυ για τις λεπτομέρειες), είχα ωορρηξία και είχα και ελεύθερη επαφή ολοκληρωμένη. 
 

υπαρχει περίπτωση αν έχω μείνει έγκυος να πάθει κάτι το έμβρυο; 
γενικα δεν πίνω καθόλου τελευταία, μόνο χθες έγινε που πήγα σε πάρτυ. 
 

Το ξέρω ότι μπορεί να είναι αστεία ερώτηση αλλά με τρώει από χθες...

 

Καλέ καλά έκανες...τπτ δεν παθαίνει.. σκέψου μόνο ποσά κάνουμε μέχρι να μάθουμε ότι είμαστε ...αν είναι να έρθει θε να ρθει κ στο εύχομαι ολόψυχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια ! Επέστρεψα με νέα ! Έκανα τη καλλιέργεια , αφού τελείωσα την αντιβίωση μ κ εγώ κ σύζυγος κ βγήκαμε αρνητικοί ! Είμαι ήδη αδιάθετη στη 2η μέρα σήμερα , όποτε περιμένω να έρθουν οι γόνιμες και να του δώσω να καταλάβει ! Χαχα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Επέστρεψα με νέα ! Έκανα τη καλλιέργεια , αφού τελείωσα την αντιβίωση μ κ εγώ κ σύζυγος κ βγήκαμε αρνητικοί ! Είμαι ήδη αδιάθετη στη 2η μέρα σήμερα , όποτε περιμένω να έρθουν οι γόνιμες και να του δώσω να καταλάβει ! Χαχα!

Τέλεια νέα! Καλή επιτυχία στη νέα προσπάθεια. Στην τρίτη ημέρα είμαι κι εγώ, οπότε στα ίδια σχεδόν. Άντε να δούμε!                                          

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IOANNA28 είπε:

Τέλεια νέα! Καλή επιτυχία στη νέα προσπάθεια. Στην τρίτη ημέρα είμαι κι εγώ, οπότε στα ίδια σχεδόν. Άντε να δούμε!                                          

Πάμε μαζί λοιπόν! Χαχα! Εγώ υπολογίζω κοντά στο Πάσχα να είναι η μέρα η καλή!!! Άντε , μακάρι να πετύχουμε ! Τουλάχιστον τώρα είναι πιο χαλαρή σε σχέση με άλλες φορές .. είχα τώρα 3 μήνες που δε μπορούσα να κάνω προσπάθεια κ ήμουν σπίρτο αναμμένο …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena27 είπε:

Πάμε μαζί λοιπόν! Χαχα! Εγώ υπολογίζω κοντά στο Πάσχα να είναι η μέρα η καλή!!! Άντε , μακάρι να πετύχουμε ! Τουλάχιστον τώρα είναι πιο χαλαρή σε σχέση με άλλες φορές .. είχα τώρα 3 μήνες που δε μπορούσα να κάνω προσπάθεια κ ήμουν σπίρτο αναμμένο …

Θα μπεις λοιπόν ανανεωμένη και με νέες δυνάμεις ξανά στην προσπάθεια και μακάρι αυτή να φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Θα μπεις λοιπόν ανανεωμένη και με νέες δυνάμεις ξανά στην προσπάθεια και μακάρι αυτή να φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Μακάρι ρε σύ ! Εσυ πως είσαι ; Σε παίρνει απ κάτω γενικά η είσαι χαλαρή ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, elena27 είπε:

Μακάρι ρε σύ ! Εσυ πως είσαι ; Σε παίρνει απ κάτω γενικά η είσαι χαλαρή ; 

Είμαι με τα πάνω και τα κάτω μου. Κάποιες στιγμές αγχώνομαι αλλά το ξεπερνάω σχετικά γρήγορα. Δεν βοηθάει άλλωστε μια τέτοια κατάσταση. Πιστεύω ότι αν καταφέρει να χαλαρώσει το μυαλό, θα χαλαρώσει και το σώμα.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ δίκιο έχεις αλλ όταν προσπαθείς , προσπαθείς κ δεν έρχεται γίνεται να μένεις κ ήρεμη ;;; Δυστυχώς το είχα στο μυαλό μ πιο εύκολο να έρθει ένα παιδί αλλα έκανα λάθος … ειδικά ΟτΝ είναι οι μέρες οι καλές κ πρέπει να έρθουμε σε επαφή , πως να μη σκέφτομαι μετά ότι τώρα έγινε η δουλειά η όχι ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Μωρέ δίκιο έχεις αλλ όταν προσπαθείς , προσπαθείς κ δεν έρχεται γίνεται να μένεις κ ήρεμη ;;; Δυστυχώς το είχα στο μυαλό μ πιο εύκολο να έρθει ένα παιδί αλλα έκανα λάθος … ειδικά ΟτΝ είναι οι μέρες οι καλές κ πρέπει να έρθουμε σε επαφή , πως να μη σκέφτομαι μετά ότι τώρα έγινε η δουλειά η όχι ; 

Σίγουρα δεν είναι εύκολο αλλά κάνουμε ότι μπορούμε. Η αναμονή και η προσπάθεια να μην χαθούν οι κρίσιμες μέρες και να έχουμε τις επαφές που έχουμε υπολογίσει, πράγμα που δεν είναι πάντα εύκολο, με αγχώνουν αρκετά. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να μαθαίνουμε αμέσως τι έχει γίνει και να μην χρειάζεται να περιμένουμε.          

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Σίγουρα δεν είναι εύκολο αλλά κάνουμε ότι μπορούμε. Η αναμονή και η προσπάθεια να μην χαθούν οι κρίσιμες μέρες και να έχουμε τις επαφές που έχουμε υπολογίσει, πράγμα που δεν είναι πάντα εύκολο, με αγχώνουν αρκετά. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να μαθαίνουμε αμέσως τι έχει γίνει και να μην χρειάζεται να περιμένουμε.          

Και μένα με αγχώνει μέχρι να τη βρω ..εμένα με ζορίζει τώρα κ ο χρόνος κ όλας που θα περάσει έτσι ..για επαγγελματικούς λόγους ο άντρας μ θα φύγει τέλη Μαΐου γι εξωτερικό ,θα γυρίσει μετά απ 1 μήνα περίπου ..πράγμα που σημαίνει ότι θα χαθούν οι μήνες Μάιο Ιούνιο γιατί εμένα είναι κ μεγάλος ο κύκλος μ..κ ήδη χάσαμε κ άλλους 3 μήνες τώρα κ με τρελαίνει ….

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εμεις θελουμε και αλλο παιδακι. Η κορουλα μας ειναι 1 ετους με εξωσωματικη. Καναμε τον μαρτιο εμεινα εγκυος αλλα απεβαλα. Η αληθεια είναι πως στεναχωρηθηκα πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...