Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 hour ago, elena27 είπε:

Πάντα μου πρηζεται το στήθος κ έχω πόνους κάτω χαμηλά και καταλαβαίνω ότι θα μου έρθει ! Δεν έχω σταθερό κύκλο .. τους τελευταίους μήνες ήμουν 33-35 μέρες ενώ το καλοκαίρι ήμουν 41, είχα άγχος και στρες γιατί ετοιμαζόμουν για γάμο! Το τεστ πάντως βγήκε αρνητικό!

Κατάλαβα!!! Στα ίδια είμαστε δηλαδή!! Δεν θα σου πω υπομονή, γιατί ξέρω ότι δεν βοηθάει, το βλέπω από εμένα... Μίλησες με τον γιατρό σου;;

πρίν από 27 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, καταρχάς δεν μας ζαλίζεις. Γι αυτό είμαστε εδώ, να τα συζητάμε και όπου μπορούμε να βοηθάμε. Καταλαβαίνω ότι αυτή η κατάσταση σου προκαλεί μια αβεβαιότητα και αγχώνεσαι αλλά σκέψου ότι σύντομα θα έχεις απαντήσεις σε όλα αυτά. Στην περίπτωση που ο κύκλος σου έχει επιστρέψει στις παλιές συνήθειες, σίγουρα θα βρείς λύσεις με τον γιατρό σου ώστε να το ρυθμίσεις και να συνεχίσεις την προσπάθειά σου (αν δεν έχει ήδη επιτευχθεί ο στόχος).       

Αβεβαιότητα νομίζω είναι η λέξη που με εκφράζει, γιατί δεν ξέρω τι μου συμβαίνει. Αν δεν ήμουν στην διαδικασία αυτή ίσως να μην με απασχολουσε καν, γιατί ήξερα πάντα ότι θα έρθει. Τώρα όμως είμαι σε μια τρελή κατάσταση..

Εσύ πως είσαι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Marianne είπε:

Κατάλαβα!!! Στα ίδια είμαστε δηλαδή!! Δεν θα σου πω υπομονή, γιατί ξέρω ότι δεν βοηθάει, το βλέπω από εμένα... Μίλησες με τον γιατρό σου;;

Αβεβαιότητα νομίζω είναι η λέξη που με εκφράζει, γιατί δεν ξέρω τι μου συμβαίνει. Αν δεν ήμουν στην διαδικασία αυτή ίσως να μην με απασχολουσε καν, γιατί ήξερα πάντα ότι θα έρθει. Τώρα όμως είμαι σε μια τρελή κατάσταση..

Εσύ πως είσαι;;

Ήμουν εκεί πριν 2-3 μέρες γιατί ήθελε να μου γράψει μια αγωγή ώστε να πάρουμε γιατί βρήκαμε ουρεοπλασμα στο σπερμα του άντρα μου… κ του είπε ότι έχω καθυστέρηση κι να κάνω τεστ .. αλλά δεν! Εσυ έκανες πάλι τεστ να δεις μήπως βγει θετικό ;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα πως ειστε; Εγω αυριο εχω ραντεβου στην γιατρο το μεσημερι διοτι θελω να κανω ενα ελεγχο για να παρω προγεστερονη μετα τις γονιμες..εχει παρει καμια απο εσας; Και κατι αλλο με εχει πιασει εδω και κατι μερες πονο στο ισχιο που με επιασε και στην πρωτη εγκυμοσυνη,ευχομαι να ειναι ενα θετικο σημαδι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κατάλαβα!!! Στα ίδια είμαστε δηλαδή!! Δεν θα σου πω υπομονή, γιατί ξέρω ότι δεν βοηθάει, το βλέπω από εμένα... Μίλησες με τον γιατρό σου;;

Αβεβαιότητα νομίζω είναι η λέξη που με εκφράζει, γιατί δεν ξέρω τι μου συμβαίνει. Αν δεν ήμουν στην διαδικασία αυτή ίσως να μην με απασχολουσε καν, γιατί ήξερα πάντα ότι θα έρθει. Τώρα όμως είμαι σε μια τρελή κατάσταση..

Εσύ πως είσαι;;

Εγώ περιμένω τώρα στις 6/3 αλλά όχι και με τόσες πιθανότητες γιατί χρειάστηκε να λείψει ο σύζυγος μέσα στις κρίσιμες μέρες, οπότε δεν έγιναν και πολλά από άποψη επαφών. Θα δείξει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2022 at 4:32 PM, elena27 said:

Ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσι ! Είχε αγχωθεί είναι η αλήθεια .. απ αύριο θα ξεκινήσουμε την αγωγή… έχω καθυστέρηση 4 μέρες τώρα αλλά δε νομίζω πως είμαι έγκυος … κάτι θα ένιωθα … περιμένω να αδιαθετήσω και να έρθουν οι γόνιμες να προσπαθήσουμε !!! Εσυ; Διάβασα ότι είχες βρει τη γόνιμη σου και τον ξεζούμισες!  Χαχα! Ποτέ δεν περιμένεις ;;;

Πως καταλάβατε ότι είχες;; Εμείς είπαμε να κοιτάξουμε το σπερμα μας και να που βρέθηκε αυτό … ο γιατρός είπε ότι κ εγώ θα έχω αυτό τ μικρόβιο λογικά .. είπε ότι με αυτό είναι πιο δύσκολο να μείνει η γυναίκα έγκυος … θα πιάσει με δυσκολία και με αρκετούς μήνες προσπαθειών!!! 

Καλημερα! Τι να σου λεω!! Ειχα παει σε εναν γιατρο ο θεος να τον κανει και μου επαιρνε ιστορικο και του ειπα οτι δεν εχω σταθερη περιοδο αλλα καθε 35-45 μερες. Και γυρναει και μου λεει ετσι δε μενεις εγκυος ποτε (27 χρονων εγώ τοτε). Μην τα πολυλογω μου γραφει εξετασεις γιατι του φανηκε λεει πως εχω τραχηλιτιδα. Και μου πηρε δειγμα για καλλιεργεια και ζητησε και εξετασεις ουρων. Και ετσι το ειδαμε το ουρεοπλασμα.  2 μερες (ακριβως) μετα την επισκεψη στον γιατρο εμεινα εγκυος εγώ. Και στο ενδιάμεσο (χωρις να ξερω οτι ειμαι εγκυος) ετρεχα και σε ειδικο γιατρο για υπερηχους να μου πει αν ειναι ενταξει οι ωοθηκες μου εξειδικευμενο γυναικολογο κλπ κλπ. Και 2 βδομαδες μετα εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Δηλαδη ειχα το μικροβιο και μετα εμεινα εγκυος. Τωρα αν ειναι στο σπερμα δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο απο το να το εχει η γυναικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλημερα! Τι να σου λεω!! Ειχα παει σε εναν γιατρο ο θεος να τον κανει και μου επαιρνε ιστορικο και του ειπα οτι δεν εχω σταθερη περιοδο αλλα καθε 35-45 μερες. Και γυρναει και μου λεει ετσι δε μενεις εγκυος ποτε (27 χρονων εγώ τοτε). Μην τα πολυλογω μου γραφει εξετασεις γιατι του φανηκε λεει πως εχω τραχηλιτιδα. Και μου πηρε δειγμα για καλλιεργεια και ζητησε και εξετασεις ουρων. Και ετσι το ειδαμε το ουρεοπλασμα.  2 μερες (ακριβως) μετα την επισκεψη στον γιατρο εμεινα εγκυος εγώ. Και στο ενδιάμεσο (χωρις να ξερω οτι ειμαι εγκυος) ετρεχα και σε ειδικο γιατρο για υπερηχους να μου πει αν ειναι ενταξει οι ωοθηκες μου εξειδικευμενο γυναικολογο κλπ κλπ. Και 2 βδομαδες μετα εμαθα οτι ειμαι εγκυος. Δηλαδη ειχα το μικροβιο και μετα εμεινα εγκυος. Τωρα αν ειναι στο σπερμα δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο απο το να το εχει η γυναικα.

Καλημέρα κοπέλα μου! Εμείς κάναμε καλλιέργεια για κοινά μικρόβια , χλαμύδια ,μυκοπλασμα κ ουρεοπλασμα …κ σπερμοδιαγραμμα … έτσι καταλάβαμε ότι ο άντρας μ έχει ουρεοπλασμα κ αυτό επηρεάζει τη κινητικότητα των σπερματοζωαρίων … αρκετά !! Μου είπε ότι εννοείται πως μπορείς να μείνεις έγκυος , αλλά όχι τόσο εύκολο όσο θα ήταν χωρίς να υπήρχε αυτό τ μικρόβιο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , elena27 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Εμείς κάναμε καλλιέργεια για κοινά μικρόβια , χλαμύδια ,μυκοπλασμα κ ουρεοπλασμα …κ σπερμοδιαγραμμα … έτσι καταλάβαμε ότι ο άντρας μ έχει ουρεοπλασμα κ αυτό επηρεάζει τη κινητικότητα των σπερματοζωαρίων … αρκετά !! Μου είπε ότι εννοείται πως μπορείς να μείνεις έγκυος , αλλά όχι τόσο εύκολο όσο θα ήταν χωρίς να υπήρχε αυτό τ μικρόβιο! 

Καλημερα και συγνώμη που επεμβαίνω κορίτσια στην συζήτηση σας αλλά επειδή είχα και εγώ κάποια στιγμή ουρεοπλασμα και πήρα αγωγή και ξανά έκανα εξετάσεις μετά από 6 μήνες και είχε φυγει ο συζυγος όμως δεν εξετάστηκε καθόλου 

Εσένα η εξέταση σου ήταν καθαρή γιατί λένε ότι αυτό κολλάει με την επαφή

σου είπε κάτι σχετικά ο γιατρός? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Kon90 είπε:

Καλημερα και συγνώμη που επεμβαίνω κορίτσια στην συζήτηση σας αλλά επειδή είχα και εγώ κάποια στιγμή ουρεοπλασμα και πήρα αγωγή και ξανά έκανα εξετάσεις μετά από 6 μήνες και είχε φυγει ο συζυγος όμως δεν εξετάστηκε καθόλου 

Εσένα η εξέταση σου ήταν καθαρή γιατί λένε ότι αυτό κολλάει με την επαφή

σου είπε κάτι σχετικά ο γιατρός? 

Καλημέρα κορίτσι ! Καλά κανείς κ επεμβαίνεις ! Δεν είναι κακό να ακούμε και αλλλη εκδοχή … εγώ δεν έκανα κάποιον έλεγχο για να δω εν έχω ουρεοπλασμα ..κάναμε εξετάσεις για να δούμε το σπερμα του συζύγου σε τη κατάσταση βρίσκεται για να ξέρουμε που πάμε .. μέσα στις εξετάσεις ήταν και η εξέταση για μικρόβια .. έτσι μια απ τις εξετάσεις βγήκε θετικό στο ουρεοπλασμα κ ο γιατρός μου είπε ότι λογικά έχω κ εγώ .. αγωγή και οι 2 και 10 μέρες μετά αφού τελειώσω θα κάνω καλλιέργεια κόλπου για να δούμε αν έφυγε …

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 10:00 ΜΜ, elena27 είπε:

Έχω κάνει κ εγώ προγεννητικό , όλα καλά ! Εγώ είμαι 26 , ο άντρας μ 39.. αλλά δε νόμος πως παίζει ρόλο η ηλικία σε αυτά τ θέματα … ελπίσουμε να έρθει ένα μωράκι σύντομα !!! Γενικώς πως είσαι με αγτπ τ θέμα ; Τ σκέφτεσαι αρκετά ; Σε αγχώνει ; 

Κοιτα εμενα με αγχωνει πιο πολυ η ηλικια. Ο χρονος. Εγω ειμαι 35 και ο αντρας μου 43. 

Και συνεχεια μαθαινω για εγκυμοσυνες φιλων και γνωστων και νιωθω τελειως σκατα. Δλδ εννοειται χαιρομαι και δε ζηλευω με κακο τροπο απλα ξερεις λεω ρε γαμωτο, εγω γιατι οχι ακομα;

Μπηκα πολυ εντονα στο τρυπακι του αγχους τον προηγουμενο μηνα. Ημουν σε κριση σχεδον. Βιντεο, αρθρα, φορουμ, σκεψεις, φαντασου ξυπνουσα απο εφιαλτες που αφορουσαν εγκυμοσυνες και παιδια. Μεχρι που ειπα ωπα! Δε παλευεται. Δε μπορω να πω οτι ειμαι κουλ και χαλαρη, αλλα σιγουρα ειμαι πολυ πιο χαλαρη απο πριν και προσπαθω να βαζω τη λογικη μπροστα..

*Ημερα κυκλου 30. Μερες απο την ωορρηξια 10. Αναμενομενη περιοδος σε 2 με 4 ημερες.

Το στηθος μου ποναει πολυ, πρησμενο εδω και αρκετες μερες. Οποτε ηξερα οτι μαλλον δε παιζει εγκυμοσυνη παλι. Σημερα εκανα προληπτικα τεστ ευαισθησιας 10m και φυσικα βγηκε αρνητικο. Ωστοσο ειχα τις προηγουμενες μερες πονο στη πλατη, που τωρα περασε αλλα σημερα εχω τρομερη ζαλαδα. Μιλαμε γυριζουν ολα γυρω μου.. δε ξερω. Ειμαι στεναχωρημενη και απογοητευμενη. 

Ηθελα απλα να τα πω..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 είπε:

Κοιτα εμενα με αγχωνει πιο πολυ η ηλικια. Ο χρονος. Εγω ειμαι 35 και ο αντρας μου 43. 

Και συνεχεια μαθαινω για εγκυμοσυνες φιλων και γνωστων και νιωθω τελειως σκατα. Δλδ εννοειται χαιρομαι και δε ζηλευω με κακο τροπο απλα ξερεις λεω ρε γαμωτο, εγω γιατι οχι ακομα;

Μπηκα πολυ εντονα στο τρυπακι του αγχους τον προηγουμενο μηνα. Ημουν σε κριση σχεδον. Βιντεο, αρθρα, φορουμ, σκεψεις, φαντασου ξυπνουσα απο εφιαλτες που αφορουσαν εγκυμοσυνες και παιδια. Μεχρι που ειπα ωπα! Δε παλευεται. Δε μπορω να πω οτι ειμαι κουλ και χαλαρη, αλλα σιγουρα ειμαι πολυ πιο χαλαρη απο πριν και προσπαθω να βαζω τη λογικη μπροστα..

*Ημερα κυκλου 30. Μερες απο την ωορρηξια 10. Αναμενομενη περιοδος σε 2 με 4 ημερες.

Το στηθος μου ποναει πολυ, πρησμενο εδω και αρκετες μερες. Οποτε ηξερα οτι μαλλον δε παιζει εγκυμοσυνη παλι. Σημερα εκανα προληπτικα τεστ ευαισθησιας 10m και φυσικα βγηκε αρνητικο. Ωστοσο ειχα τις προηγουμενες μερες πονο στη πλατη, που τωρα περασε αλλα σημερα εχω τρομερη ζαλαδα. Μιλαμε γυριζουν ολα γυρω μου.. δε ξερω. Ειμαι στεναχωρημενη και απογοητευμενη. 

Ηθελα απλα να τα πω..

Καλά έκανες και τα είπες κορίτσι μου και πιστεύω ότι όλες μας έχουμε νιώσει πολλές φορές έτσι..η κάθε μία για τους δικούς της λόγους..εγώ πάλι θα σου έλεγα ότι χρόνος υπάρχει ..μην αγχ'ωνεσαι για τον χρόνο. όχι ακόμα τουλάχιστον..παρέα είμαστε όλες σε αυτό το ταξίδι και αν δεν έρθει το πολυπόθητο αυτό τον μήνα αντοχές να έχουμε να πάμε για τους επόμενους..ταξίδι είναι κι αυτό προς την Ιθάκη..αργά ή γρήγορα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα φτάσουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλά έκανες και τα είπες κορίτσι μου και πιστεύω ότι όλες μας έχουμε νιώσει πολλές φορές έτσι..η κάθε μία για τους δικούς της λόγους..εγώ πάλι θα σου έλεγα ότι χρόνος υπάρχει ..μην αγχ'ωνεσαι για τον χρόνο. όχι ακόμα τουλάχιστον..παρέα είμαστε όλες σε αυτό το ταξίδι και αν δεν έρθει το πολυπόθητο αυτό τον μήνα αντοχές να έχουμε να πάμε για τους επόμενους..ταξίδι είναι κι αυτό προς την Ιθάκη..αργά ή γρήγορα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα φτάσουμε...

Ναι, και ειμαστε πολλες.. ποσο βοηθαει αυτη η ομαδα ομως.. να ξερεις οτι δεν εισαι μονη, οτι οσα νιωθεις τα νιωθουν δεκαδες, εκατονταδες, χιλιαδες γυναικες.. ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι ! Καλά κανείς κ επεμβαίνεις ! Δεν είναι κακό να ακούμε και αλλλη εκδοχή … εγώ δεν έκανα κάποιον έλεγχο για να δω εν έχω ουρεοπλασμα ..κάναμε εξετάσεις για να δούμε το σπερμα του συζύγου σε τη κατάσταση βρίσκεται για να ξέρουμε που πάμε .. μέσα στις εξετάσεις ήταν και η εξέταση για μικρόβια .. έτσι μια απ τις εξετάσεις βγήκε θετικό στο ουρεοπλασμα κ ο γιατρός μου είπε ότι λογικά έχω κ εγώ .. αγωγή και οι 2 και 10 μέρες μετά αφού τελειώσω θα κάνω καλλιέργεια κόλπου για να δούμε αν έφυγε …

Λογικά ναι τότε βέβαια είχα εξεταστεί μόνο εγώ ο άντρας μου όχι φαντάσου αυτό έγινε περυσι τον Μάρτιο πηρα αγωγή και τον Ιουνιο έμεινα εγκυος (βιοχημικη) και έκανα παλι τον Νοέμβριο εξεταση και δεν είχα κάτι οπότε πιστευω λογικά αν ειχε ο συζυγος θα είδα ξανά κολλήσει και εγώ μετα απο τόσο καιρο

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοιτα εμενα με αγχωνει πιο πολυ η ηλικια. Ο χρονος. Εγω ειμαι 35 και ο αντρας μου 43. 

Και συνεχεια μαθαινω για εγκυμοσυνες φιλων και γνωστων και νιωθω τελειως σκατα. Δλδ εννοειται χαιρομαι και δε ζηλευω με κακο τροπο απλα ξερεις λεω ρε γαμωτο, εγω γιατι οχι ακομα;

Μπηκα πολυ εντονα στο τρυπακι του αγχους τον προηγουμενο μηνα. Ημουν σε κριση σχεδον. Βιντεο, αρθρα, φορουμ, σκεψεις, φαντασου ξυπνουσα απο εφιαλτες που αφορουσαν εγκυμοσυνες και παιδια. Μεχρι που ειπα ωπα! Δε παλευεται. Δε μπορω να πω οτι ειμαι κουλ και χαλαρη, αλλα σιγουρα ειμαι πολυ πιο χαλαρη απο πριν και προσπαθω να βαζω τη λογικη μπροστα..

*Ημερα κυκλου 30. Μερες απο την ωορρηξια 10. Αναμενομενη περιοδος σε 2 με 4 ημερες.

Το στηθος μου ποναει πολυ, πρησμενο εδω και αρκετες μερες. Οποτε ηξερα οτι μαλλον δε παιζει εγκυμοσυνη παλι. Σημερα εκανα προληπτικα τεστ ευαισθησιας 10m και φυσικα βγηκε αρνητικο. Ωστοσο ειχα τις προηγουμενες μερες πονο στη πλατη, που τωρα περασε αλλα σημερα εχω τρομερη ζαλαδα. Μιλαμε γυριζουν ολα γυρω μου.. δε ξερω. Ειμαι στεναχωρημενη και απογοητευμενη. 

Ηθελα απλα να τα πω..

πρίν από 7 λεπτά , elena27 είπε:
7 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοιτα εμενα με αγχωνει πιο πολυ η ηλικια. Ο χρονος. Εγω ειμαι 35 και ο αντρας μου 43. 

Και συνεχεια μαθαινω για εγκυμοσυνες φιλων και γνωστων και νιωθω τελειως σκατα. Δλδ εννοειται χαιρομαι και δε ζηλευω με κακο τροπο απλα ξερεις λεω ρε γαμωτο, εγω γιατι οχι ακομα;

Μπηκα πολυ εντονα στο τρυπακι του αγχους τον προηγουμενο μηνα. Ημουν σε κριση σχεδον. Βιντεο, αρθρα, φορουμ, σκεψεις, φαντασου ξυπνουσα απο εφιαλτες που αφορουσαν εγκυμοσυνες και παιδια. Μεχρι που ειπα ωπα! Δε παλευεται. Δε μπορω να πω οτι ειμαι κουλ και χαλαρη, αλλα σιγουρα ειμαι πολυ πιο χαλαρη απο πριν και προσπαθω να βαζω τη λογικη μπροστα..

*Ημερα κυκλου 30. Μερες απο την ωορρηξια 10. Αναμενομενη περιοδος σε 2 με 4 ημερες.

Το στηθος μου ποναει πολυ, πρησμενο εδω και αρκετες μερες. Οποτε ηξερα οτι μαλλον δε παιζει εγκυμοσυνη παλι. Σημερα εκανα προληπτικα τεστ ευαισθησιας 10m και φυσικα βγηκε αρνητικο. Ωστοσο ειχα τις προηγουμενες μερες πονο στη πλατη, που τωρα περασε αλλα σημερα εχω τρομερη ζαλαδα. Μιλαμε γυριζουν ολα γυρω μου.. δε ξερω. Ειμαι στεναχωρημενη και απογοητευμενη. 

Ηθελα απλα να τα πω..

Read more  

Η ηλικία είναι οκ, έχεις χρόνο ! Μη σε αγχώνει … κ εγώ πάντως έτσι ένιωθα, γιατί εκείνη να μείνει κ εγώ όχι ;!;! Χωρίς να ζηλεύω εννοείται με το κακό το τρόπο .. απλά θέλω να μείνω κ εγώ και να ζήσω αυτό το όνειρο ! Εγώ έκανα κ ένα τεστ εχθές απόγευμα , βγήκε αρνητικό … μίλησα με τ γιατρό , από αύριο χαπάκι duphaston για 5 μέρες για να έρθει περίοδος … 

7 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Λογικά ναι τότε βέβαια είχα εξεταστεί μόνο εγώ ο άντρας μου όχι φαντάσου αυτό έγινε περυσι τον Μάρτιο πηρα αγωγή και τον Ιουνιο έμεινα εγκυος (βιοχημικη) και έκανα παλι τον Νοέμβριο εξεταση και δεν είχα κάτι οπότε πιστευω λογικά αν ειχε ο συζυγος θα είδα ξανά κολλήσει και εγώ μετα απο τόσο καιρο

Δεν ξέρω , τι να σου πω … εμείς το βρήκαμε στο σπερμα του άντρα μου όποτε αγωγή και οι 2!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 
 

Εγώ έχω μια απορία.
Σε αυτή μου την περίοδο είχα πολύ λίγο αίμα, μόνο πρώτη κ δεύτερη μέρα και σήμερα 3η μέρα έχω μόνο καφέ όπως έχω στην 6η συνήθως μέρα μου... λογικά αύριο δεν θα έχω και τίποτα έτσι όπως το κόβω; Γιατί μπορεί να έγινε αυτό; Μπήκα στο Ίντερνετ και έλεγε ότι θα μπορούσε να είναι κ επειδή δεν έκανα ωορηξια αυτό τον μήνα. Ωστόσο, μου βγήκαν μερικά θετικά τεστ ωορηξιας αυτό τον κύκλο (4 μέρες συνεχόμενα, δεν ξέρω γιατί). Υπάρχει περίπτωση να μην έκανα όντως ωορρηξία; 
Επισης στον προηγούμενο κύκλο για να έρθει περιοδοσ είχα πάρει ντουφαστον  και θυμάμαι πως πάλι η περίοδος ήταν κάπως...περισσότερο καφέ παρά αίμα κόκκινο.; Κάτι τέτοιο θυμάμαι 

(Έχω ΣΠΩ παντως)

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

Εγώ έχω μια απορία.
Σε αυτή μου την περίοδο είχα πολύ λίγο αίμα, μόνο πρώτη κ δεύτερη μέρα και σήμερα 3η μέρα έχω μόνο καφέ όπως έχω στην 6η συνήθως μέρα μου... λογικά αύριο δεν θα έχω και τίποτα έτσι όπως το κόβω; Γιατί μπορεί να έγινε αυτό; Μπήκα στο Ίντερνετ και έλεγε ότι θα μπορούσε να είναι κ επειδή δεν έκανα ωορηξια αυτό τον μήνα. Ωστόσο, μου βγήκαν μερικά θετικά τεστ ωορηξιας αυτό τον κύκλο (4 μέρες συνεχόμενα, δεν ξέρω γιατί). Υπάρχει περίπτωση να μην έκανα όντως ωορρηξία; 
Επισης στον προηγούμενο κύκλο για να έρθει περιοδοσ είχα πάρει ντουφαστον  και θυμάμαι πως πάλι η περίοδος ήταν κάπως...περισσότερο καφέ παρά αίμα κόκκινο.; Κάτι τέτοιο θυμάμαι 

(Έχω ΣΠΩ παντως)

 

 

Κορίτσι καλησπέρα ! Έχεις ξανά πάρει ντουφαστον; Πήρες απ μόνη η σ είπε ο γιατρός ; Γιατί κ εγώ απ αύριο θα το ξεκινήσω .. δεν μ ήρθε περίοδος εδώ κ 8-9 μέρες χωρίς να είμαι έγκυος …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...