Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Κορίτσια 225 η χοριακη 30η ημέρα του κυκλου με κύκλο 26αρη.πως σας φαίνεται;;;μήπως είναι χαμηλη;; @Αννούλαααα

θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια...σημασία έχει να διπλασιαστεί...Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά... να έχεις μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη...Μην αγχώνεσαι...συγχαρητήρια κοριτσάρα μου...Κ στα δικά μας...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου:xετσι ακριβώς είναι, όπως τα λες!θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη στην επαναληπτική και θα δείξει!και όπως είπες,ακομη καλύτερα και στον υπέρηχο!4 κιλα;;;φυσιολογικά το γεννησες βρε θηριο;;;χαχαχαχαχα

Ναι μωρέ,καλά λες!!δεν αγχώνομαι!απλώς σε σύγκριση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη,είναι πιο χαμηλή!αλλά να μου πεις κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!!!θετικη σκέψη,και όλα θα πάνε μια χαρά!!!όντως,το καλύτερο θα είναι να πάω απ ευθείας στο γιατρό και να μην αγχώνομαι και ταλαιπωρουμαι με χοριακες!!!αλλά λέω να πάω να κανω μια ακόμη την Τετάρτη!!!:grin:

Χαχαχαχα εγώ δεν κάνω παιδιά μοσχάρακια κάνω:grin:

3 καισαρικές έκανα δυστυχώς..

Ο μεγάλος 4.150 ήμουν 38 κ 4

Ο μεσαίος 3.900 ήμουν 36 εβδ (λίγο πρόωρο)

Κ ο μικρός 3.900 (- +)εδώ ήμουν 37εβδ. 57 ή 58 πόντους γεννήθηκε εκείνο ήταν πολύ ψηλός τρόμαξα όταν τον είδα και σε αυτόν ήταν και η κοιλιά μου εξωπραγματική δεν με πίστευε κανένας ότι έχω ένα μωρό εκεί μέσα όλοι νόμιζαν ότι είχα δίδυμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραάααα κορτσουδια!!! Καλή δύναμη και στην σημερινή ημέρα!!! Από σήμερα περιμένω και επίσημα την κυρία με τα αυγά να μου χτυπήσει την πόρτα!!! Τωρα αμα αποφασίσει να μου κρατησει μουτρα για 9μηνες... την συγχωρώ!!! Αχαχαχαχα.. Και άμα έρθει πάλι δεν της κρατάω κακία γτ είπαμε μου φέρνει αυγουλακια!!!

Εχώ πόνους περιόδου εδώ και 10μερες... εχω την αισθηση οτι ερχεται... αλλα μηδένα προ του τέλους μακαριζε (???κάπως ετσι)

Φιλάκια πολλά!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλημέραάααα κορτσουδια!!! Καλή δύναμη και στην σημερινή ημέρα!!! Από σήμερα περιμένω και επίσημα την κυρία με τα αυγά να μου χτυπήσει την πόρτα!!! Τωρα αμα αποφασίσει να μου κρατησει μουτρα για 9μηνες... την συγχωρώ!!! Αχαχαχαχα.. Και άμα έρθει πάλι δεν της κρατάω κακία γτ είπαμε μου φέρνει αυγουλακια!!!

Εχώ πόνους περιόδου εδώ και 10μερες... εχω την αισθηση οτι ερχεται... αλλα μηδένα προ του τέλους μακαριζε (???κάπως ετσι)

Φιλάκια πολλά!!!

Καλα θυμόμουν ότι κάποια περιμένει σήμερα! Αν δεν έρθει,θα κάνεις αύριο το τεστ ή θα περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλα θυμόμουν ότι κάποια περιμένει σήμερα! Αν δεν έρθει,θα κάνεις αύριο το τεστ ή θα περιμένεις;

Σήμερα είναι 28ημερα μου.. από ότι βλέπω στο ημερολογιο 26με29 μου έρχεται συνηθως... θα περιμενω μέχρι Κυριακή και αν δεν έχει έρθει θα πάω για χοριακη Δευτέρα... προς το παρον εχουμε ακομα πιθανοτητες να ερθει.... συμπτώματα εγκυμοσύνης 000000!!:-P

(!!μετά την πρόσφατη παλλινδρομη μου (ΜΑΙΟ-ΙΟΥΝΙΟ) είμαι λίγο απαισιόδοξη... ότι και να είμαι κάτι πάλι θα πάει στραβά...)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλημέραάααα κορτσουδια!!! Καλή δύναμη και στην σημερινή ημέρα!!! Από σήμερα περιμένω και επίσημα την κυρία με τα αυγά να μου χτυπήσει την πόρτα!!! Τωρα αμα αποφασίσει να μου κρατησει μουτρα για 9μηνες... την συγχωρώ!!! Αχαχαχαχα.. Και άμα έρθει πάλι δεν της κρατάω κακία γτ είπαμε μου φέρνει αυγουλακια!!!

Εχώ πόνους περιόδου εδώ και 10μερες... εχω την αισθηση οτι ερχεται... αλλα μηδένα προ του τέλους μακαριζε (???κάπως ετσι)

Φιλάκια πολλά!!!

Μακάρι να μην εμφανιστεί αυτή αλλά κάτι πολύ πιο ευχάριστο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Μακάρι να μην εμφανιστεί αυτή αλλά κάτι πολύ πιο ευχάριστο!

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια σποράκια!!! Εύχομαι χαρές και πανηγύρια σε όλες σύντομα!!! 

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 1/12??

2. @enjoy 3/11

3. @IOANNA28 10/11

4. @Polly1 13/11

5. @Rafaela_123 8/11

6. 

 

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

1. @Nektarinaki 1/11 225

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2021 at 10:58 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια...σημασία έχει να διπλασιαστεί...Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά... να έχεις μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη...Μην αγχώνεσαι...συγχαρητήρια κοριτσάρα μου...Κ στα δικά μας...

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!και στα δικά σου σύντομα!!!μόλις πήρα τα αποτελέσματα απ τη δεύτερη χοριακη! 472 από 225 τη Δευτέρα!νομίζω πάει μια χαρά!!

Κορίτσια 472 η δεύτερη χοριακη!!από 225 την Δευτέρα :)καλή δεν είναι;;

  • Μου αρέσει 4

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλημέραάααα κορτσουδια!!! Καλή δύναμη και στην σημερινή ημέρα!!! Από σήμερα περιμένω και επίσημα την κυρία με τα αυγά να μου χτυπήσει την πόρτα!!! Τωρα αμα αποφασίσει να μου κρατησει μουτρα για 9μηνες... την συγχωρώ!!! Αχαχαχαχα.. Και άμα έρθει πάλι δεν της κρατάω κακία γτ είπαμε μου φέρνει αυγουλακια!!!

Εχώ πόνους περιόδου εδώ και 10μερες... εχω την αισθηση οτι ερχεται... αλλα μηδένα προ του τέλους μακαριζε (???κάπως ετσι)

Φιλάκια πολλά!!!

Μακάρι να μην σου έρθει για 9 μηνες :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nektarinaki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!και στα δικά σου σύντομα!!!μόλις πήρα τα αποτελέσματα απ τη δεύτερη χοριακη! 472 από 225 τη Δευτέρα!νομίζω πάει μια χαρά!!

Κορίτσια 472 η δεύτερη χοριακη!!από 225 την Δευτέρα :)καλή δεν είναι;;

Ναι κορίτσι μου διπλάσιαστηκε. Συγχαρητήρια. Με το καλό εύχομαι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!και στα δικά σου σύντομα!!!μόλις πήρα τα αποτελέσματα απ τη δεύτερη χοριακη! 472 από 225 τη Δευτέρα!νομίζω πάει μια χαρά!!

Κορίτσια 472 η δεύτερη χοριακη!!από 225 την Δευτέρα :)καλή δεν είναι;;

Συγχαρητήρια πολύ καλά νέα εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Σήμερα είναι 28ημερα μου.. από ότι βλέπω στο ημερολογιο 26με29 μου έρχεται συνηθως... θα περιμενω μέχρι Κυριακή και αν δεν έχει έρθει θα πάω για χοριακη Δευτέρα... προς το παρον εχουμε ακομα πιθανοτητες να ερθει.... συμπτώματα εγκυμοσύνης 000000!!:-P

(!!μετά την πρόσφατη παλλινδρομη μου (ΜΑΙΟ-ΙΟΥΝΙΟ) είμαι λίγο απαισιόδοξη... ότι και να είμαι κάτι πάλι θα πάει στραβά...)

Αχ,μακάρι να μη σου έρθει!! Μη σκέφτεσαι αρνητικά,ήταν ένα τυχαίο γεγονός! Κι εγώ είχα παλλινδρομη πριν την τελειομηνη εγκυμοσύνη μου!! Όλα θα πάνε καλα

2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!και στα δικά σου σύντομα!!!μόλις πήρα τα αποτελέσματα απ τη δεύτερη χοριακη! 472 από 225 τη Δευτέρα!νομίζω πάει μια χαρά!!

Κορίτσια 472 η δεύτερη χοριακη!!από 225 την Δευτέρα :)καλή δεν είναι;;

Συγχαρητήρια!! Μια χαρά είναι! Είναι το πρώτο σου; πότε σου είπε ο γιατρός ναπας για υπερηχο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!και στα δικά σου σύντομα!!!μόλις πήρα τα αποτελέσματα απ τη δεύτερη χοριακη! 472 από 225 τη Δευτέρα!νομίζω πάει μια χαρά!!

Κορίτσια 472 η δεύτερη χοριακη!!από 225 την Δευτέρα :)καλή δεν είναι;;

μπράβο κοριτσάρα μου τέλεια...Μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις...Κ σύντομα να είμαστε κ οι υπόλοιπες να μιλάμε για τις κοιλίτσες μας...

16 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Σήμερα είναι 28ημερα μου.. από ότι βλέπω στο ημερολογιο 26με29 μου έρχεται συνηθως... θα περιμενω μέχρι Κυριακή και αν δεν έχει έρθει θα πάω για χοριακη Δευτέρα... προς το παρον εχουμε ακομα πιθανοτητες να ερθει.... συμπτώματα εγκυμοσύνης 000000!!:-P

(!!μετά την πρόσφατη παλλινδρομη μου (ΜΑΙΟ-ΙΟΥΝΙΟ) είμαι λίγο απαισιόδοξη... ότι και να είμαι κάτι πάλι θα πάει στραβά...)

κοριτσάρα μου σου εύχομαι να μην σου έρθει η ακατανομαστη... σε καταλαβαίνω απόλυτα για το άγχος που έχεις αν κ πότε θα έρθει άλλο μωρό... θα έρθει (το λέω να το ακούω κ εγω) κοίτα βάση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, που κάναμε διακοπή κυησης στον 4ο μηνα...μετα ξανά έμεινα έγκυος κ ήταν τελειομηνη...βέβαια κ τότε είχα τους ίδιους φόβους που έχω κ τώρα... Όμως προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά...(Όσο μπορω) άρα εσείς είναι ο 2ος μήνας που προσπαθείτε ξανα;;; πως κ πως θέλω να ξεκινήσουμε... αν κ θα αργήσει να έρθει όμως τουλάχιστον να κυλάει ο καιρός... Εμείς το 1ο κάναμε 10 μήνες να το πιάσουμε...το παιδάκι μου που έχω το πιάσαμε στους 7... Κ σε αυτή τώρα που παλλινδρομησε στους 5... το καλο ειναι οτι καθε φορα κ καλυτερα... ομως πιστευω οτι τώρα θα αργήσω να μείνω...πφφφφ

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω πρώτη φορά κι εγώ αλλα σας διαβάζω καιρό! Να σας πω την εμπειρία μου. Τελευταια περιοδος 19 Αυγούστου. 19 Σεπτεμεβριού κανω τεστ και βγαινει αχνο θετικό! Ολη τη βδομαδα επειδη ειχα πολλα τεστακια εβγαιναν αχνα ενώ εγώ περιμενα να τα δω να σκουραινουν. Συμπτωματα δεν ειχα καθολου. Ειχα μιλησει με τον γιατρο μου κ ειχαμε κλεισει ραντεβου για την επομενη εβδομαδα. Δευτερα 27 Σεπτεμβριου μου ερχεται περίοδος!!! Κλαματα χαμος κανω τεστ παλι θετικό, παω για χοριακη την επομενη 14 η χοριακη... οποτε καταλαβαμε οτι δεν...επομενη χοριακη 5 και μετα μηδενισε...το αιμα κρατησε 10 μερες περιπου και ηταν σαν πιο βαρια περιοδος. Και ερχομαι στο τωρα. Από 27 Σεπτεμβριού δεν μου εχει ερθει ξανα περιοδος. Εκανα τεστ ωορρηξιας 17 Σεπτεμρβιου αρνητικο. Ειχαμε επαφη εκεινη τη μερα. Κανω ξανα τεστ ωορρηξιας την επομενη μερα θετικό. Αγχωθηκαμε εμεις γιατι μας ειχε πει να μην προσπαθησουμε αλλα να περιμενω εναν κυκλο οποτε και δεν ξανα ειχαμε επαφες. Αλλα αρχισα να εχω ανακατωσουρες αυτη τη βδομαδα οποτε εκανα την Τριτη τεστ και βγηκε θετικο! Σοκ οπως καταλαβαινετε.... δηλαδη πως γινεται να εγινε τοσο συντομα μετα απο αποβολη. Δεν εχω ειδοποιήσει τον γιατρο ακόμα γιατι φοβαμαι μην μου ερθει παλι περιοδος και απογοητευτω. Θα περιμενω λιγες μερες και μετα θα παω να με δει!  Απο συμπτωματα με ποναει το στηθος μου και ειναι πρησμενο και με ποναει και το στομαχι μου που τα θεωρω καλα σημαδια. Εδώ να σημειωσω οτι ειναι το δευτερο παιδακι εχω ηδη ενα που ειναι 2,5 ετων! 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Αχ,μακάρι να μη σου έρθει!! Μη σκέφτεσαι αρνητικά,ήταν ένα τυχαίο γεγονός! Κι εγώ είχα παλλινδρομη πριν την τελειομηνη εγκυμοσύνη μου!! Όλα θα πάνε καλα

Συγχαρητήρια!! Μια χαρά είναι! Είναι το πρώτο σου; πότε σου είπε ο γιατρός ναπας για υπερηχο;

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,και στα δικά σου!λογικά από βδομάδα ο υπέρηχος!το δεύτερο μου είναι!έχω ένα κοριτσάκι,τώρα σε λίγες μέρες γίνεται 2.

6 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

μπράβο κοριτσάρα μου τέλεια...Μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις...Κ σύντομα να είμαστε κ οι υπόλοιπες να μιλάμε για τις κοιλίτσα μας...

Αγαπημένη μου,σ ευχαριστώ πολύ!!αντε αντε να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!!!

15 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Συγχαρητήρια πολύ καλά νέα εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη :) 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μου!και στα δικά σας:)

16 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Ναι κορίτσι μου διπλάσιαστηκε. Συγχαρητήρια. Με το καλό εύχομαι. 

Να σαι καλά κοπέλα μου και στα δικά σου :)

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...