Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , marilia35 είπε:

Το ίντερνετ πολλές φορές πληκτρολογείς κάτι λ φέρνει την καταστροφή!κ διδυμακια εννοείτε τραβάει γενιές!όλα με το καλό 

Γι'αυτό μπαίνω και μιλάω και διαβάζω μόνο εσάς.

Για όλες μας όλα με το καλό.

Καλό βράδυ από εμένα κορίτσια.. ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση!!❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Emmi@ είπε:

Γι'αυτό μπαίνω και μιλάω και διαβάζω μόνο εσάς.

Για όλες μας όλα με το καλό.

Καλό βράδυ από εμένα κορίτσια.. ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση!!❤️❤️

Καλό βράδυυυυυυυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emmi@ είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο βρε κορίτσια! Ίσως απλά επειδή ήταν κοντά μια εβδομάδα η καθυστέρηση είναι τόσο μεγάλη, γιατί και στην πρώτη είχα 1430 με τρεις μέρες καθυστερήσης..τώρα από αύριο ξεκινάω ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας και την Τετάρτη επαναληπτική χοριακη..  βλέπουμε.. 

Εσείς πώς είστε;

Ευχαριστώ πολύ!! Για δίδυμα δεν έχουμε ιστορικό..ας μην είναι κάτι κακό και ας είναι ότι θέλει..έχω διαβάσει για εξωμήτρια για μύλη κύηση που ανεβαίνει πάρα πολύ η χοριακη αποτομα και όλα αυτά τα ωραία..ας ελπίσουμε το καλύτερο για όλες μας!!

Καλέ έχεις μια βδομάδα καθυστέρηση;

Άντε καλέ...δεν το ήξερα...εγώ με έξι μέρες καθυστέρηση έχω 1.500...

Άντε καλέ ..τέλεια είναι η χοριακη...νόμιζα έχεις μια μέρα...

Άντε τσάμπα αγχώνεσαι και εσύ...σαν  εμένα.

Επίσης, αφού ήδη μια φορά είχες μεγάλη χοριακη ...εγώ πάλι το αντίθετο...και στο κορίτσι μου και τώρα, ξεκινάω με μικρές χοριακες...που ευτυχώς, διπλασιάζονται κανονικά!

Άντε καλό βράδυ κοπέλες...αύριο θα βρούμε κάτι άλλο να χτυπάμε τα βυζιά μας.

Καληνύχτα πέρα ως πέρα ❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emmi@ είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο βρε κορίτσια! Ίσως απλά επειδή ήταν κοντά μια εβδομάδα η καθυστέρηση είναι τόσο μεγάλη, γιατί και στην πρώτη είχα 1430 με τρεις μέρες καθυστερήσης..τώρα από αύριο ξεκινάω ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας και την Τετάρτη επαναληπτική χοριακη..  βλέπουμε.. 

Εσείς πώς είστε;

Ευχαριστώ πολύ!! Για δίδυμα δεν έχουμε ιστορικό..ας μην είναι κάτι κακό και ας είναι ότι θέλει..έχω διαβάσει για εξωμήτρια για μύλη κύηση που ανεβαίνει πάρα πολύ η χοριακη αποτομα και όλα αυτά τα ωραία..ας ελπίσουμε το καλύτερο για όλες μας!!

Μην διαβαζεις τιποτα.Η πρωτη εγκυμοσυνη που παλινδρομησε ηταν μερικη μυλη κυηση.Πρωτη χοριακη την ημερα που περιμενα περιοδο 950 4η εβδομαδα ακριβως.Ουτε τοτε επανελαβα.4+3 παλι πρωτος υπερηχος και ενδομητριος σακος.Δεν υπαρχει τιποτα να επιβεβαιωσει μυλη κυηση εκτος απο την βιοψια που γινεται αφου αποβαλλεις στις πρωτες βδομαδες της κυησης.

Κανε την επαναληψη και λογικα συντομα θα κανεις τον πρωτο υπερηχο.Να εισαι θετικη και ολα θα πανε καλα.Οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου,καλο βραδυ.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια η comet έχει απόλυτο δίκιο!μόνο με με αυτήν την εξέταση αποδεικνύεται η μύλη κύηση.emmi@ να μην αγχώνεσαι

για τέτοια πράγματα όλα καλά θα πάνε!!!

Κορίτσια θέλω να σας πω..είχα μία ελεύθερη ελεύθερη επαφή την 13 μέρα του κύκλου.εγω στην καλή των περιπτώσεων έχω κύκλο 32 ημερών.

Προχθές είχα έντονα πονάκια περιόδου κ χθες ένιωσα έντονο πόνο σαν τσίμπημα.κ λέω....λες????

Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα στην βιοχημική!εννοώ πως κατάλαβα ότι έμεινα έγκυος!6 μέρες πριν την περίοδο έκανα τέστ κ βγήκε θετικό.τι να κάνω?λέτε την Πέμπτη να κάνω κάνω κανένα τεστ? αλλά κανονικά θα έπρεπε να είχα κάνει πολύ αργότερα ωορρηξία!τα συμπτώματα όμως πολύ ύποπτα.

Να προσθέσω ότι λόγω του άντρα μου που αγχώνεται λογω του εμβολίου Pfizer σταμάτησαμε να κάνουμε ελεύθερα είπε να περιμένουμε κανένα μήνα μετά τη δεύτερη δόση.αλλα την 13 μέρα κύκλου είπα λίγο δύσκολο να πετύχουμε ωορρηξία..πφφφφ τι κάνω τώρα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια η comet έχει απόλυτο δίκιο!μόνο με με αυτήν την εξέταση αποδεικνύεται η μύλη κύηση.emmi@ να μην αγχώνεσαι

για τέτοια πράγματα όλα καλά θα πάνε!!!

Κορίτσια θέλω να σας πω..είχα μία ελεύθερη ελεύθερη επαφή την 13 μέρα του κύκλου.εγω στην καλή των περιπτώσεων έχω κύκλο 32 ημερών.

Προχθές είχα έντονα πονάκια περιόδου κ χθες ένιωσα έντονο πόνο σαν τσίμπημα.κ λέω....λες????

Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα στην βιοχημική!εννοώ πως κατάλαβα ότι έμεινα έγκυος!6 μέρες πριν την περίοδο έκανα τέστ κ βγήκε θετικό.τι να κάνω?λέτε την Πέμπτη να κάνω κάνω κανένα τεστ? αλλά κανονικά θα έπρεπε να είχα κάνει πολύ αργότερα ωορρηξία!τα συμπτώματα όμως πολύ ύποπτα.

Να προσθέσω ότι λόγω του άντρα μου που αγχώνεται λογω του εμβολίου Pfizer σταμάτησαμε να κάνουμε ελεύθερα είπε να περιμένουμε κανένα μήνα μετά τη δεύτερη δόση.αλλα την 13 μέρα κύκλου είπα λίγο δύσκολο να πετύχουμε ωορρηξία..πφφφφ τι κάνω τώρα???

Καλημέρα κορίτσια!!

Και εγώ το είχα καταλαβει την προηγούμενη φορά...

εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις έστω και την πρώτη μέρα καθυστέρησης ή έστω την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου..όχι τίποτα άλλο μπορεί να είναι πολύ νωρίς να είσαι όντως να μην δείξει και να απογοητευτεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε?σήμερα βραδάκι έχω τον δεύτερο υπέρηχο αγωνία φουλ!αυτή την βδομάδα θα έχουμε εδώ μπόλικα κορίτσια για υπερήχους!με το καλό 

@Melody90αν θα το σκέφτεσαι έντονα συχνά κάνε ένα τεστ αρκεί να μην απογοητευτείς κ μετά πιστέψεις ότι δν είσαι γτ θα είναι νωρίς!σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 said:

Καλημέρα κορίτσια η comet έχει απόλυτο δίκιο!μόνο με με αυτήν την εξέταση αποδεικνύεται η μύλη κύηση.emmi@ να μην αγχώνεσαι

για τέτοια πράγματα όλα καλά θα πάνε!!!

Κορίτσια θέλω να σας πω..είχα μία ελεύθερη ελεύθερη επαφή την 13 μέρα του κύκλου.εγω στην καλή των περιπτώσεων έχω κύκλο 32 ημερών.

Προχθές είχα έντονα πονάκια περιόδου κ χθες ένιωσα έντονο πόνο σαν τσίμπημα.κ λέω....λες????

Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα στην βιοχημική!εννοώ πως κατάλαβα ότι έμεινα έγκυος!6 μέρες πριν την περίοδο έκανα τέστ κ βγήκε θετικό.τι να κάνω?λέτε την Πέμπτη να κάνω κάνω κανένα τεστ? αλλά κανονικά θα έπρεπε να είχα κάνει πολύ αργότερα ωορρηξία!τα συμπτώματα όμως πολύ ύποπτα.

Να προσθέσω ότι λόγω του άντρα μου που αγχώνεται λογω του εμβολίου Pfizer σταμάτησαμε να κάνουμε ελεύθερα είπε να περιμένουμε κανένα μήνα μετά τη δεύτερη δόση.αλλα την 13 μέρα κύκλου είπα λίγο δύσκολο να πετύχουμε ωορρηξία..πφφφφ τι κάνω τώρα???

Καλημέρα! Ξέρεις συνήθως πότε κάνεις ωορρηξία? Εγώ με κύκλο 30-31 ημερών κάνω την 21η μέρα ωορρηξία οπότε μαλλον είναι δύσκολο να πέτυχες τις γόνιμες. Τεστάκι προτείνω κι εγώ να κάνεις μετα την καθυστέρηση. Είναι δύσκολο το ξέρωωωωωωω!!

17 hours ago, Αννούλαααα said:

κοριτσαρες καλησπέρα... μπράβο στα κορίτσια με τα ευχάριστα νέα κ της ωραίες χοριακες...συγχαρητήρια κ όλα με το καλό...

λοιπόν εγώ έχω μια αποριααααα... χθες είχαμε πάλι ελεύθερη επαφη... γυρνάω σήμερα από την δουλειά κ λέω δεν κάνεις ένα τεστ ωορρηξίας;;; κ βγήκε το χαμόγελο... Όμως δεν ξέρω αν χαμογέλασε από χθες... Τώρα τι να κάνω... λέτε να επιδιώξω κ σήμερα... Από την μια λέω όχι γιατί ο γιατρός μας είπε από Δεκέμβρη...Από την άλλη Ανυπομονώ τόσο πολύ να ξανά μεινω... Όμως φοβάμαι μην είναι νωρίς κ πέσει... πφφφ... θελω τα φώτα σας...

Το ίδιο ακριβώς έπαθα εγώ και έμεινα εγκυος με μία φορά! Και μάλιστα χωρις να εχει μεσολαβήσει περίοδος από την αποβολή μου. Κ ο γιατρός μου είχε πει να περιμένω έναν κύκλο και μετά. Και κάνω τεστ ωορρηξιας και βγαινει αρνητικό και λεω μια χαρα και ειχαμε επαφη και την επομενη κανω τεστ και βγαινει θετικό και μένουμε καγκελο. Και το σκεφτομασταν κι εμεις να κανουμε να μην κανουμε και τελικα ειπαμε δεν θα κανουμε και θα περιμενουμε. Ελα ομως που το ειχαμε πιασει ηδη το σποράκι! Αλλα φοβαμαι πολύ. Δηλαδη σκεφτομαι οτι μπορει να συμβει οτιδηποτε. Αν και σημερα ειμαι 8+2 και ολα πανε μια χαρα εχουμε δει και καρδια και οι εξετασεις καλες. Οπότε απο την εμπειρία μου θα σου ελεγα να περιμενεις εναν κυκλο και μετα! Καλη επιτυχία <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλημέρα! Ξέρεις συνήθως πότε κάνεις ωορρηξία? Εγώ με κύκλο 30-31 ημερών κάνω την 21η μέρα ωορρηξία οπότε μαλλον είναι δύσκολο να πέτυχες τις γόνιμες. Τεστάκι προτείνω κι εγώ να κάνεις μετα την καθυστέρηση. Είναι δύσκολο το ξέρωωωωωωω!!

Το ίδιο ακριβώς έπαθα εγώ και έμεινα εγκυος με μία φορά! Και μάλιστα χωρις να εχει μεσολαβήσει περίοδος από την αποβολή μου. Κ ο γιατρός μου είχε πει να περιμένω έναν κύκλο και μετά. Και κάνω τεστ ωορρηξιας και βγαινει αρνητικό και λεω μια χαρα και ειχαμε επαφη και την επομενη κανω τεστ και βγαινει θετικό και μένουμε καγκελο. Και το σκεφτομασταν κι εμεις να κανουμε να μην κανουμε και τελικα ειπαμε δεν θα κανουμε και θα περιμενουμε. Ελα ομως που το ειχαμε πιασει ηδη το σποράκι! Αλλα φοβαμαι πολύ. Δηλαδη σκεφτομαι οτι μπορει να συμβει οτιδηποτε. Αν και σημερα ειμαι 8+2 και ολα πανε μια χαρα εχουμε δει και καρδια και οι εξετασεις καλες. Οπότε απο την εμπειρία μου θα σου ελεγα να περιμενεις εναν κυκλο και μετα! Καλη επιτυχία <3 <3 <3

κορίτσια μου καλημέρα...  Μια φορά αδιαθετησα 28 μέρες μετά την αποξεση...Στις 2 Δεκέμβρη πάνω κάτω περιμένω την 2η περίοδο...Εγώ σήμερα έχω έντονους πόνους ωορρηξίας...οπότε θεωρώ δεν θα γίνει κάτι αφού ελεύθερη επαφή είχαμε προχθές...Από την μια λέω μακάρι...Από την άλλη δεν θα απογοητευτω κιόλας για να μου έρθει κ 2η φορά κ να είμαι στα πλαίσια του γιατρού....θα δείξει...κορίτσι μου όλα καλά θα σου πάνε...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Αννούλαααα said:

κορίτσια μου καλημέρα...  Μια φορά αδιαθετησα 28 μέρες μετά την αποξεση...Στις 2 Δεκέμβρη πάνω κάτω περιμένω την 2η περίοδο...Εγώ σήμερα έχω έντονους πόνους ωορρηξίας...οπότε θεωρώ δεν θα γίνει κάτι αφού ελεύθερη επαφή είχαμε προχθές...Από την μια λέω μακάρι...Από την άλλη δεν θα απογοητευτω κιόλας για να μου έρθει κ 2η φορά κ να είμαι στα πλαίσια του γιατρού....θα δείξει...κορίτσι μου όλα καλά θα σου πάνε...

Μετά απο απόξεση δεν ξέρω καθόλου να σου πω! Μπορεί να αλλαζει και ο κυκλος. Μόνο με επίσκεψη σε γιατρό και τεστάκια θα δεις αν εχεις ή οχι. Οπότε πιθανά όλα τα σενάρια! Καλη επιτυχίααααα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν κορίτσια.... είμαι παααααρα πολύ ανυπόμονη νομίζω πως η πιο ανυπόμονη σε όλο το φόρουμ εδώ..και το παραδέχομαι επίσης είμαι κ τρελή κ αυτό το παραδέχομαι!

Γκαβη δεν είμαι όμως!!!!!!

Έκανα ένα τέστ τώρα για το γαμωτο.

Ναι ναι ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς!!!

Αλλά βλέπω μια πολύ πολύ άχνη γραμμουλα!!!!!!!!!!!!

Σας το λέω με πολυυυυυυυ μεγάλη επιφύλαξη βέβαια.

Δεν υπάρχει λόγος να το ανεβάσω δεν θα το δείτε εδώ εγώ live με χίλια ζόρια...

Το συγκεκριμένο τεστ το έχω μελετήσει πολύ! το αρνητικό του είναι ξεκάθαρα αρνητικό.(έχω κάνει μεταπτυχιακό πάνω στα τεστ:D)

Λόγω του  κύκλου μου που δεν είναι κ πολύ σταθερός σκέφτηκα μήπως όντως έκανα νωρίτερα ωορηξία και πετύχαμε με αυτή τη μία ελεύθερη επαφή ωορρηξία. (να φανταστείτε στον τρίτο μου γιο είχα κάνει ωορρηξία αμέσως μετά την περίοδο όγδοη ένατη μέρα αλλιώς δεν βγαίνανε οι αριθμοί και ο γιατρός μου είχε πει ότι υπάρχει πάντα η πιθανότητα να κάνουμε είτε πολύ νωρίς ή πολύ αργά ωορηξία στον κύκλο μας ειδικά όταν έχεις θέματα με πολυκυστικες)

Αν αυτό που βλέπω τώρα είναι να εξελιχθεί κανονικά σε δυο-τρεις μέρες θα έπρεπε να έχω ένα πιο έντονο αποτέλεσμα έχω άλλο ένα τεστ το οποίο όντως θα το κρατήσω και θα κάνω σε τρεις μέρες πάλι δεν θα το κάνω νωρίτερα. (Δεν υπόσχομαι τίποτα βέβαια)

Αν βγει ξεκάθαρο αρνητικό σας δίνω το ελεύθερο να με αρχίσατε στις μπούφλες!!!!:P

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Evaki19 είπε:

Μετά απο απόξεση δεν ξέρω καθόλου να σου πω! Μπορεί να αλλαζει και ο κυκλος. Μόνο με επίσκεψη σε γιατρό και τεστάκια θα δεις αν εχεις ή οχι. Οπότε πιθανά όλα τα σενάρια! Καλη επιτυχίααααα!!

προχθές είχαμε επαφη... Κ χθες που γύρισα από την δουλειά έκανα τεστ ωορρηξίας γιατί είχα μια μικρή ενόχληση κ βγήκε το χαμόγελο...Τώρα τι να πω...Δεν ειμαι πάντως αισιόδοξη...

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Melody90 said:

Λοιπόν κορίτσια.... είμαι παααααρα πολύ ανυπόμονη νομίζω πως η πιο ανυπόμονη σε όλο το φόρουμ εδώ..και το παραδέχομαι επίσης είμαι κ τρελή κ αυτό το παραδέχομαι!

Γκαβη δεν είμαι όμως!!!!!!

Έκανα ένα τέστ τώρα για το γαμωτο.

Ναι ναι ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς!!!

Αλλά βλέπω μια πολύ πολύ άχνη γραμμουλα!!!!!!!!!!!!

Σας το λέω με πολυυυυυυυ μεγάλη επιφύλαξη βέβαια.

Δεν υπάρχει λόγος να το ανεβάσω δεν θα το δείτε εδώ εγώ live με χίλια ζόρια...

Το συγκεκριμένο τεστ το έχω μελετήσει πολύ! το αρνητικό του είναι ξεκάθαρα αρνητικό.(έχω κάνει μεταπτυχιακό πάνω στα τεστ:D)

Λόγω του  κύκλου μου που δεν είναι κ πολύ σταθερός σκέφτηκα μήπως όντως έκανα νωρίτερα ωορηξία και πετύχαμε με αυτή τη μία ελεύθερη επαφή ωορρηξία. (να φανταστείτε στον τρίτο μου γιο είχα κάνει ωορρηξία αμέσως μετά την περίοδο όγδοη ένατη μέρα αλλιώς δεν βγαίνανε οι αριθμοί και ο γιατρός μου είχε πει ότι υπάρχει πάντα η πιθανότητα να κάνουμε είτε πολύ νωρίς ή πολύ αργά ωορηξία στον κύκλο μας ειδικά όταν έχεις θέματα με πολυκυστικες)

Αν αυτό που βλέπω τώρα είναι να εξελιχθεί κανονικά σε δυο-τρεις μέρες θα έπρεπε να έχω ένα πιο έντονο αποτέλεσμα έχω άλλο ένα τεστ το οποίο όντως θα το κρατήσω και θα κάνω σε τρεις μέρες πάλι δεν θα το κάνω νωρίτερα. (Δεν υπόσχομαι τίποτα βέβαια)

Αν βγει ξεκάθαρο αρνητικό σας δίνω το ελεύθερο να με αρχίσατε στις μπούφλες!!!!:P

 

Χαχχαχ όχι που δεν θα έκανες! Κι εγώ δεν μπορώ να κρατηθώ!! Εγώ ξερω γενικά οτι το θετικό ειναι θετικό όσο αχνη και αν είναι η γραμμή! Τελεια νέα!!! Συγχαρητήρια!!!! Μας εφτιαξες τη μέρα!!

19 minutes ago, Αννούλαααα said:

προχθές είχαμε επαφη... Κ χθες που γύρισα από την δουλειά έκανα τεστ ωορρηξίας γιατί είχα μια μικρή ενόχληση κ βγήκε το χαμόγελο...Τώρα τι να πω...Δεν ειμαι πάντως αισιόδοξη...

Α αρα εχει μεσολαβήσει μια μέρα. Βέβαια οκ στα δικά μου λεει οτι απο τη μερα που θα βγει θετικό να κανεις τις επομενες 72 ωρες. Μπορεί δηλαδη να ήταν και την προηγουμενη θετικό και να μην το ξερεις. Δεν ξερω πως λειτουργουν αυτά με το χαμόγελο. Μονο μια μέρα δείχνουν? Αυτά με τις γραμμές δείχνουν σίγουρα 2 μερες οτι κανεις ωορρηξια. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το ανέβασα τελικά.το έκανα όσο πιο κοντά μπορούσα μπας κ φανεί...

Δείτε λίγο τη φωτό  κ πείτε μου με απόλυτη ειλικρίνεια όμως!!!!

πρίν από 25 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

προχθές είχαμε επαφη... Κ χθες που γύρισα από την δουλειά έκανα τεστ ωορρηξίας γιατί είχα μια μικρή ενόχληση κ βγήκε το χαμόγελο...Τώρα τι να πω...Δεν ειμαι πάντως αισιόδοξη...

Κοπέλα μου μην είσαι απαισιόδοξη γιατί το σπέρμα ζει ούτως ή άλλως τουλάχιστον τέσσερις πέντε μέρες (κάποιοι λένε και 7 αν και νομίζω λίγο υπερβολή γιατί εντάξει μιλάμε για σπέρμα όχι τον terminator)πάλι είσαι μέσα.και με το τεστ ωορρηξίας την απόλυτη ακριβή ώρα της ωορρηξίας πάλι δεν μπορούμε να την ξέρουμε δυστυχώς...σου εύχομαι να είναι ο μήνας σου αυτός!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

προχθές είχαμε επαφη... Κ χθες που γύρισα από την δουλειά έκανα τεστ ωορρηξίας γιατί είχα μια μικρή ενόχληση κ βγήκε το χαμόγελο...Τώρα τι να πω...Δεν ειμαι πάντως αισιόδοξη...

Αυτα με το χαμογελο βγαινουν θετικα 48 ωρες πριν την ωορηξια.Εγω ειχα θετικο Σαββατο και Κυριακη (οπου ειχαμε επαφες).και ωορηξια εκανα Δευτερα και βγηκε χωρις χαμογελο το τεστ .Αν κανεις σημερα και δεν βγει το χαμογελο τοτε την πετυχες σιγουρα.(αλλα και αυριο να γινει εχεις παλι πιθανοτητες)Η πιο γονιμη μερα ειναι μια πριν την ωορηξια.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...