Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Melody90 είπε:

Λοιπόν κορίτσια.... είμαι παααααρα πολύ ανυπόμονη νομίζω πως η πιο ανυπόμονη σε όλο το φόρουμ εδώ..και το παραδέχομαι επίσης είμαι κ τρελή κ αυτό το παραδέχομαι!

Γκαβη δεν είμαι όμως!!!!!!

Έκανα ένα τέστ τώρα για το γαμωτο.

Ναι ναι ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς!!!

Αλλά βλέπω μια πολύ πολύ άχνη γραμμουλα!!!!!!!!!!!!

Σας το λέω με πολυυυυυυυ μεγάλη επιφύλαξη βέβαια.

Δεν υπάρχει λόγος να το ανεβάσω δεν θα το δείτε εδώ εγώ live με χίλια ζόρια...

Το συγκεκριμένο τεστ το έχω μελετήσει πολύ! το αρνητικό του είναι ξεκάθαρα αρνητικό.(έχω κάνει μεταπτυχιακό πάνω στα τεστ:D)

Λόγω του  κύκλου μου που δεν είναι κ πολύ σταθερός σκέφτηκα μήπως όντως έκανα νωρίτερα ωορηξία και πετύχαμε με αυτή τη μία ελεύθερη επαφή ωορρηξία. (να φανταστείτε στον τρίτο μου γιο είχα κάνει ωορρηξία αμέσως μετά την περίοδο όγδοη ένατη μέρα αλλιώς δεν βγαίνανε οι αριθμοί και ο γιατρός μου είχε πει ότι υπάρχει πάντα η πιθανότητα να κάνουμε είτε πολύ νωρίς ή πολύ αργά ωορηξία στον κύκλο μας ειδικά όταν έχεις θέματα με πολυκυστικες)

Αν αυτό που βλέπω τώρα είναι να εξελιχθεί κανονικά σε δυο-τρεις μέρες θα έπρεπε να έχω ένα πιο έντονο αποτέλεσμα έχω άλλο ένα τεστ το οποίο όντως θα το κρατήσω και θα κάνω σε τρεις μέρες πάλι δεν θα το κάνω νωρίτερα. (Δεν υπόσχομαι τίποτα βέβαια)

Αν βγει ξεκάθαρο αρνητικό σας δίνω το ελεύθερο να με αρχίσατε στις μπούφλες!!!!:P

 

Μπράβο κορίτσι στο εύχομαι ολόψυχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , marilia35 είπε:

Μπράβο κορίτσι στο εύχομαι ολόψυχα!

Κορίτσι μου μακάρι...εγώ στις εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...έμεινα έγκυος τον μήνα που κάναμε το εμβόλιο και το εμβρυακι δείχνει να πηγαίνει καλά.

Όντως, είναι αρκετά νωρίς ...θα αντέξεις να αφήσεις δύο μέρες;

Αν μου μοιάζεις, δεν θα αντέξεις.

@marilia35

Ταίρι μου, τι ώρα έχεις υπέρηχο;;;

Στέλνω φουλ θετική ενέργεια!

 

Καλημέρα σε όλες, πέρα ως πέρα...

@enjoy❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια το ανέβασα τελικά.το έκανα όσο πιο κοντά μπορούσα μπας κ φανεί...

Δείτε λίγο τη φωτό  κ πείτε μου με απόλυτη ειλικρίνεια όμως!!!!

Κοπέλα μου μην είσαι απαισιόδοξη γιατί το σπέρμα ζει ούτως ή άλλως τουλάχιστον τέσσερις πέντε μέρες (κάποιοι λένε και 7 αν και νομίζω λίγο υπερβολή γιατί εντάξει μιλάμε για σπέρμα όχι τον terminator)πάλι είσαι μέσα.και με το τεστ ωορρηξίας την απόλυτη ακριβή ώρα της ωορρηξίας πάλι δεν μπορούμε να την ξέρουμε δυστυχώς...σου εύχομαι να είναι ο μήνας σου αυτός!

Καλημερα...εγω τη βλεπω τη γραμμουλα...αχ μακαρι...και τοσες μερες πριν τη καθυστερηση...κατι πολυ καλο εχει γινει εδω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κορίτσι μου μακάρι...εγώ στις εύχομαι μέσα από την καρδιά μου...έμεινα έγκυος τον μήνα που κάναμε το εμβόλιο και το εμβρυακι δείχνει να πηγαίνει καλά.

Όντως, είναι αρκετά νωρίς ...θα αντέξεις να αφήσεις δύο μέρες;

Αν μου μοιάζεις, δεν θα αντέξεις.

@marilia35

Ταίρι μου, τι ώρα έχεις υπέρηχο;;;

Στέλνω φουλ θετική ενέργεια!

 

Καλημέρα σε όλες, πέρα ως πέρα...

@enjoy❤️❤️❤️

Κοριτσάκι μου σ ευχαριστώ πολύ!έχω 8 το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλες, πέρα ως πέρα...

@enjoy❤️❤️❤️

Βρε βγοληγημενη αυτες τις καρδουλες πως τι βαζετε??? Θελω και Εγώ!!!

Εντάξει είσαι αδυναμία μεγάλη!!! Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι κάθε μερα σε κάθε μνμ!! Τα αισθήματα αμοιβαία το ξέρεις!! Αλλά θέλω να στέλνω και αμοιβαίες καρδιές... που να πατήσω?? Στα εικονίδια??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , enjoy είπε:

Βρε βγοληγημενη αυτες τις καρδουλες πως τι βαζετε??? Θελω και Εγώ!!!

Εντάξει είσαι αδυναμία μεγάλη!!! Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι κάθε μερα σε κάθε μνμ!! Τα αισθήματα αμοιβαία το ξέρεις!! Αλλά θέλω να στέλνω και αμοιβαίες καρδιές... που να πατήσω?? Στα εικονίδια??

Πατάω ρε συ, στις φάτσες του κινητού...παίρνει την καρδιά που βάζεις κανονικά από το πληκτρολόγιο σου ...

Καταλαβαίνεις; 

❤️❤️❤️

Είσαι καλά ε;

Ξερναμε, ξερναμε;

Πολύ το χαίρομαι :P

πρίν από 18 λεπτά , marilia35 είπε:

Κοριτσάκι μου σ ευχαριστώ πολύ!έχω 8 το βράδυ!

Αχ θα περιμένω...ευτυχώς , σήμερα δουλεύω και θα περάσει η μέρα λίγο πιο γρήγορα...

Καλή επιτυχια ❤️ 

 

 

 

Δουλεύει καμία άλλη κορίτσια;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Melody90 είπε:

Αχ μακάρι αλλά είναι υπερβολικά πολύ νωρίς για χαρές ακόμα.

Κορίτσι μου κ γω πιστεύω την βλέπω την άχνη γραμμουλα!καμία φορά κ το ένστικτο είναι να το εμπιστευόμαστε

@iwanna24καλη δουλειά να έχεις!αύριο εσύ τι ώρα έχεις υπέρηχο?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου κ γω πιστεύω την βλέπω την άχνη γραμμουλα!καμία φορά κ το ένστικτο είναι να το εμπιστευόμαστε

@iwanna24καλη δουλειά να έχεις!αύριο εσύ τι ώρα έχεις υπέρηχο?

 

Πρωί, στις 10.00...

Θα το σκάσει ο σύζυγος από τη δουλειά μια ώρα και θα πάμε...λέω να πάω και τη μικρή σχολείο πριν...δεν την πήγα ούτε σήμερα εν τέλει...;)


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, iwanna24 said:

Πατάω ρε συ, στις φάτσες του κινητού...παίρνει την καρδιά που βάζεις κανονικά από το πληκτρολόγιο σου ...

Καταλαβαίνεις; 

❤️❤️❤️

Είσαι καλά ε;

Ξερναμε, ξερναμε;

Πολύ το χαίρομαι :P

Αχ θα περιμένω...ευτυχώς , σήμερα δουλεύω και θα περάσει η μέρα λίγο πιο γρήγορα...

Καλή επιτυχια ❤️ 

 

 

 

Δουλεύει καμία άλλη κορίτσια;

Εγώ δουλεύω κορίτσια και ειδικά σημερα δεν την παλέυω με τιποτα με ενοχλεί πολύ το στομάχι μου και δεν μπορώ να μου μιλάνε θέλω να τους κοπανήσω όλους!! Είμαι και με τη μασκα ολη μέρα μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πρωί, στις 10.00...

Θα το σκάσει ο σύζυγος από τη δουλειά μια ώρα και θα πάμε...λέω να πάω και τη μικρή σχολείο πριν...δεν την πήγα ούτε σήμερα εν τέλει...;)

Μια χαρά ωραία που είναι πρωί ενώ εγώ βράδυ θα με φάει η αγωνία χαχαχαχα!αλλά κ ο γιατρός μου δν έχει κάθε μέρα  πρωινά ραντεβού λόγω τοκετών!έχει ιατρείο κ σε άλλη πόλη οπότε λείπει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Evaki19 είπε:

Εγώ δουλεύω κορίτσια και ειδικά σημερα δεν την παλέυω με τιποτα με ενοχλεί πολύ το στομάχι μου και δεν μπορώ να μου μιλάνε θέλω να τους κοπανήσω όλους!! Είμαι και με τη μασκα ολη μέρα μια χαρα!!!

Γλυκούλα...όμως δεν περνάει πιο γρήγορα η μέρα;

Δηλαδή, εγώ δουλεύω τρεις μέρες την εβδομάδα ...

Ε περνάνε μπαλα...και άσε που σκέφτεσαι να περάσουν να έρθει το σκ και χαίρεσαι περισσότερο ...

Μάλλον είμαι ανώμαλη :razz:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, iwanna24 said:

Γλυκούλα...όμως δεν περνάει πιο γρήγορα η μέρα;

Δηλαδή, εγώ δουλεύω τρεις μέρες την εβδομάδα ...

Ε περνάνε μπαλα...και άσε που σκέφτεσαι να περάσουν να έρθει το σκ και χαίρεσαι περισσότερο ...

Μάλλον είμαι ανώμαλη :razz:

Δεν το συζητώ οτι είναι καλύτερα και περνάει η μέρα πιο εύκολα! Απλά σημερα δεν εχω καθολου ορεξη με το στομαχι μου ετσι γι'αυτό! Εμείς εδώ εχουμε απο εδώ και περα πολλα happenings, στολισμό δέντρου και γραφείου, secret santa, φαγητα έξω είναι ωραια οσο πλησιαζουν τα Χριστούγεννα! Εγώ δουλεύω Δευτέρα Παρασκευή και όντως οταν ερχεται το σκ χαιρομαι γιατι ειμαι οοοοολη μερα με τη ζουζουνα μου την ξεπατωνω στη βολτα! Βρε κορίτσια να σας ρωτησω εσείς τα δικά σας τα μικρα κατω των 4 τα στελνετε σχολείο? Εγώ την ξεκίνησα το καλοκαίρι τη δικιά μου αλλα ηταν μονίμως άρρωστη και μας ειπε ο παιδίατρος αν μπορούμε να την κρατήσουμε σπιτι. Και την εχω σπιτι τωρα τι να κανω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Evaki19 είπε:

Δεν το συζητώ οτι είναι καλύτερα και περνάει η μέρα πιο εύκολα! Απλά σημερα δεν εχω καθολου ορεξη με το στομαχι μου ετσι γι'αυτό! Εμείς εδώ εχουμε απο εδώ και περα πολλα happenings, στολισμό δέντρου και γραφείου, secret santa, φαγητα έξω είναι ωραια οσο πλησιαζουν τα Χριστούγεννα! Εγώ δουλεύω Δευτέρα Παρασκευή και όντως οταν ερχεται το σκ χαιρομαι γιατι ειμαι οοοοολη μερα με τη ζουζουνα μου την ξεπατωνω στη βολτα! Βρε κορίτσια να σας ρωτησω εσείς τα δικά σας τα μικρα κατω των 4 τα στελνετε σχολείο? Εγώ την ξεκίνησα το καλοκαίρι τη δικιά μου αλλα ηταν μονίμως άρρωστη και μας ειπε ο παιδίατρος αν μπορούμε να την κρατήσουμε σπιτι. Και την εχω σπιτι τωρα τι να κανω....

Εμένα είναι 3.5.

Ξεκινήσαμε σχολείο το καλοκαίρι και συνεχίζουμε κανονικά...βέβαια, είναι άρρωστη συνέχεια...όμως το παλεύουμε.

Και του χρόνου να την πάω έτσι θα είναι...

Η πρώτη χρονιά, σχεδόν πάντα είναι έτσι ...όποτε του χρόνου αν όλα πάνε καλά και έχουμε ένα βρεφακι, προτιμώ να έχει αποκτήσει μια κάποια ανοσία...

Περνάει ωραία στο σχολείο και βλέπω ένα άλλο παιδί γενικά.

Τον παιδίατρο δεν τον ρώτησα...θεωρώ πάντα ότι οι γιατροί λένε ακραία πράγματα.

Ο γιατρός μου πχ , μου είπε να μην κουνάω από το κρεβάτι ...

Η παιδίατρος μπορεί να πει να έχω μόνιμα το παιδί σπίτι...

Κρατάω κάποια από αυτά που λένε και κάποια τα πετάω...

Ανάλογα με το τι εξυπηρετεί το παιδί.

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Evaki19 είπε:

Δεν το συζητώ οτι είναι καλύτερα και περνάει η μέρα πιο εύκολα! Απλά σημερα δεν εχω καθολου ορεξη με το στομαχι μου ετσι γι'αυτό! Εμείς εδώ εχουμε απο εδώ και περα πολλα happenings, στολισμό δέντρου και γραφείου, secret santa, φαγητα έξω είναι ωραια οσο πλησιαζουν τα Χριστούγεννα! Εγώ δουλεύω Δευτέρα Παρασκευή και όντως οταν ερχεται το σκ χαιρομαι γιατι ειμαι οοοοολη μερα με τη ζουζουνα μου την ξεπατωνω στη βολτα! Βρε κορίτσια να σας ρωτησω εσείς τα δικά σας τα μικρα κατω των 4 τα στελνετε σχολείο? Εγώ την ξεκίνησα το καλοκαίρι τη δικιά μου αλλα ηταν μονίμως άρρωστη και μας ειπε ο παιδίατρος αν μπορούμε να την κρατήσουμε σπιτι. Και την εχω σπιτι τωρα τι να κανω....

άσε κορίτσι μου ο παιδικός τα πρώτα δύο χρόνια είναι δύσκολος μετά στρώνει η κατάσταση με τις ιώσεις εμένα ο δικός μου ο παιδίατρος είναι λέει υπέρ γιατί είναι καλύτερα να αρρωσταίνουν σε αυτή την ηλικία παρά πιο μεγάλα και θέλει να περάσουν τα μωρά τις ιώσεις αυτές σε αυτή την ηλικία γιατί ενισχύεται έτσι το ανοσοποιητικό. Αλλά ο κάθε παιδίατρος έχει άλλη άποψη.

Τον μεγάλο μου τον έστειλα στα δυόμιση παιδικό. Τον δεύτερο 15 μηνών (τελευταία χρονιά φέτος τώρα είναι σχεδόν 3,5)και τον τρίτο τώρα τον έστειλα και αυτόν 15 μηνών. Ο μικρός τώρα Δόξα τω θεώ δεν έχω τρελά πράγματα εντάξει έτυχε αρρώστησε λίγο βήχα μύξες αλλά όλα είναι υπό έλεγχο.

εγώ δεν έχω άλλη επιλογή δεν έχω βοήθεια από πουθενά δηλαδή ο άντρας μου λείπει όλη μέρα στη δουλειά από το πρωί μέχρι τη νύχτα και δεν έχω άλλη λύση δυστυχώς η μαμά μου δεν είναι εδώ η πεθερά μου δεν μπορεί και ανα πάσα στιγμή μπορεί να πάω στη δουλειά και δεν είχα και πολλές επιλογές.

Ίσως να το ξαναπροσπαθήσεις μετά τον Μάρτιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...