Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...

Εψαξα και δεν βρήκα να έχει ανοίξει ο αντίστοιχος μήνας... Μάλλον όλες διστάζουμε ακόμα να το πούμε...

Λέω να μαζευτούμε εδώ! 

Είμαι 8 εβδομαδων... σε διδυμακια... Θεού θέλοντος...

Εσείς??

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , athinaida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Εψαξα και δεν βρήκα να έχει ανοίξει ο αντίστοιχος μήνας... Μάλλον όλες διστάζουμε ακόμα να το πούμε...

Λέω να μαζευτούμε εδώ! 

Είμαι 8 εβδομαδων... σε διδυμακια... Θεού θέλοντος...

Εσείς??

μπράβο!!!με το καλό!!!να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!εγώ είμαι σε αναμονή για χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα...

ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να έρθω κ εγώ εδώ με τα διδυμακια μου :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

μπράβο!!!με το καλό!!!να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!εγώ είμαι σε αναμονή για χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα...

ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να έρθω κ εγώ εδώ με τα διδυμακια μου :-)

Μακάρι!

Στο εύχομαι ολοψυχα!!

Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , athinaida είπε:

Εννοείται.... και με δωρεά!..

Ειμαι και μεγαλοκοπέλα!!

Χαχαχα...

Η δική σου είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα?

χαχαχα διπλά μπράβο τότε!μπράβο κούκλα μου!,όλα να πάνε τέλεια!!!μέσα από την καρδιά μου!!!

μη νομίζεις ότι είμαι μπεμπεκα κ γω... τα 37 έκλεισα...

οχι,η 2η είναι.. η 1η ήταν πριν ένα χρόνο.. αλλά όλα ήταν εναντίων...τώρα πάμε με καλυτερα δεδομένα.. έχει ο θεος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Καλή επιτυχία Ευαγγελίαα!! Εγώ είμαι έγκυος 9 εβδομάδων στο δεύτερο παιδάκι μου..εχω ένα γιο 13 μηνών. Έχουμε ακούσει καρδιά και περιμένουμε την αυχενική αρχές Δεκέμβρη. Αν είστε εσείς μεγαλοκοπελες, εγώ τι να πω.. πατημένα 41!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Klaral είπε:

Καλησπέρα!! Καλή επιτυχία Ευαγγελίαα!! Εγώ είμαι έγκυος 9 εβδομάδων στο δεύτερο παιδάκι μου..εχω ένα γιο 13 μηνών. Έχουμε ακούσει καρδιά και περιμένουμε την αυχενική αρχές Δεκέμβρη. Αν είστε εσείς μεγαλοκοπελες, εγώ τι να πω.. πατημένα 41!!

μπραβοοοο!!με το καλό κούκλα μου!!!να σου ζήσει κ με το καλό κ το μικρακι σου!!!

μια χαρα είσαι ηλικιακά!!μπεμπεκες όλες!!!χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Klaral είπε:

Καλησπέρα!! Καλή επιτυχία Ευαγγελίαα!! Εγώ είμαι έγκυος 9 εβδομάδων στο δεύτερο παιδάκι μου..εχω ένα γιο 13 μηνών. Έχουμε ακούσει καρδιά και περιμένουμε την αυχενική αρχές Δεκέμβρη. Αν είστε εσείς μεγαλοκοπελες, εγώ τι να πω.. πατημένα 41!!

Καλέ σας λέω είμαι μεγαλοκοπέλα !!

Σου ρίχνω 4 χρονάκια...

Να χαίρεσαι το γιο σου και με το καλό να έρθει το αδερφάκι του!!

Εμένα μου είπε για μέσα Δεκεμβρίου οτι θα κάνουμε αυχενική...

Με το καλό κορίτσια!! 

Εδώ θα τα λέμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, athinaida said:

Καλησπέρα κορίτσια...

Εψαξα και δεν βρήκα να έχει ανοίξει ο αντίστοιχος μήνας... Μάλλον όλες διστάζουμε ακόμα να το πούμε...

Λέω να μαζευτούμε εδώ! 

Είμαι 8 εβδομαδων... σε διδυμακια... Θεού θέλοντος...

Εσείς??

Αθηναιδα νου!!!! Διδυμακια!!!!! Με το καλο!!!! Ποση συγκινηση!!!!!! Να πάνε ολα καλα να τα παρεις στην αγκαλιτσα σου!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Υβόννη είπε:

Αθηναιδα νου!!!! Διδυμακια!!!!! Με το καλο!!!! Ποση συγκινηση!!!!!! Να πάνε ολα καλα να τα παρεις στην αγκαλιτσα σου!!

Υβοννη μου!! Σε ευχαριστώ!!

Ειλικρινά σε ευχαριστώ!! Ναι, προς το παρόν ...έχω διδυμακια!!

Ότι θέλει ο θεός!!

Να χαίρεσαι τον κούκλο σου!!

Φιλιά πολλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...