Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

@Klaral πολύ καλά νέα, μπράβο! άνοιξες το δρόμο για τις αυχενικές με τον καλύτερο τρόπο!

εγώ έχω προγραμματισμένη αυχενική για 13/12, νομίζω μαζί με την @athinaida - άντε να δούμε. Έχω λίγη αγωνία και λόγω δίδυμης κύησης δεν μπορώ καν να φανταστώ να κάνω αμνιοπαρακέντηση. Φυσικά, αν χρειαστεί, θα την κάνω και θα πω κι ένα τραγούδι αλλά το απεύχομαι όσο δεν πάει.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Catalina2 είπε:

@Klaral πολύ καλά νέα, μπράβο! άνοιξες το δρόμο για τις αυχενικές με τον καλύτερο τρόπο!

εγώ έχω προγραμματισμένη αυχενική για 13/12, νομίζω μαζί με την @athinaida - άντε να δούμε. Έχω λίγη αγωνία και λόγω δίδυμης κύησης δεν μπορώ καν να φανταστώ να κάνω αμνιοπαρακέντηση. Φυσικά, αν χρειαστεί, θα την κάνω και θα πω κι ένα τραγούδι αλλά το απεύχομαι όσο δεν πάει.

 

Κι εσύ διδυμομανουλα ??

Πολύ χαίρομαι!! Δεν το θυμόμουν!!

Κι εγώ εχω διδυμακια...

Με το καλό να παει η εξέταση μας!

Κι εγώ, όσο πλησιάζουν οι μερες φοβάμαι τις μετρήσεις... αλλά μπήκαμε στο χορό και θα χορέψουμε!!

Ραντεβού την Δευτέρα το απόγευμα για νεότερα εδώ!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , athinaida είπε:

Κι εσύ διδυμομανουλα ??

Πολύ χαίρομαι!! Δεν το θυμόμουν!!

Κι εγώ εχω διδυμακια...

Με το καλό να παει η εξέταση μας!

Κι εγώ, όσο πλησιάζουν οι μερες φοβάμαι τις μετρήσεις... αλλά μπήκαμε στο χορό και θα χορέψουμε!!

Ραντεβού την Δευτέρα το απόγευμα για νεότερα εδώ!!

 

Ααα, κι εσύ δύο;;! ωραία!

Εννοείται θα τα πούμε τη Δευτέρα, εύχομαι με καλά νέα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και οι αιματολογικές κορίτσια. Πολύ καλές, το ανώτερο δυνατό βάση ηλικίας. Παρόλα αυτά, αποφάσισα να κάνω το veracity που είχα κάνει και στον μικρό γιαννα έχω όσο το δυνατόν το κεφάλι μου ήσυχο.. νομίζω ότι λόγω ηλικίας είναι απαραίτητο.. εύχομαι σε όλες έτσι και καλύτερα:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Klaral είπε:

Βγήκαν και οι αιματολογικές κορίτσια. Πολύ καλές, το ανώτερο δυνατό βάση ηλικίας. Παρόλα αυτά, αποφάσισα να κάνω το veracity που είχα κάνει και στον μικρό γιαννα έχω όσο το δυνατόν το κεφάλι μου ήσυχο.. νομίζω ότι λόγω ηλικίας είναι απαραίτητο.. εύχομαι σε όλες έτσι και καλύτερα:)

Τι είναι το veracity??  Πρώτη φορά το ακούω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι κάτι σαν την nipt αν έχεις ακούσει..είναι μη παρεμβατική, αιματολογική εξέταση, το δείγμα φεύγει για εξωτερικό, και δίνει πολύ καλά αποτέλεσματα όσων αφορά τρισωμιες (νομίζω το γράφω ανορθόγραφα χαχα). Πιο συγκεκριμένα βρίσκει ελεύθερο dna του εμβρύου στο αίμα της μητέρας και το εξετάζει. Δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση τις παρεμβατικές μεθόδους για αυτό και γίνεται πιο πολύ προληπτικά ή σε εγκύους μεγαλύτερης ηλικίας..το είχα κάνει και στον γιο μου που ήμουν 40, οπότε τώρα μάλλον κρίνεται απαραίτητο..

Link to comment
Share on other sites

Α, OK, το nipt, το γνωρίζω...

Κατάλαβα...

Και αυτό το veracity θεωρείται καλό?

Θέλω να πω πως καταλήξατε στο συγκεκριμένο, κάνατε έρευνα μόνες σας ή σας το πρότεινε ο γιατρός σας??

Για εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσυνη που φτάνει ως εδώ κι αυτά τα θέματα πρώτη φορά με προβληματίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και συγγνώμη, όλο αργά απαντάω, αλλά τρέχω με τον μικρούλη μου..να σου πω την αλήθεια athinaida μου, εχθές μου τό είπε το όνομα πρώτη φορά. Όταν το είχα ξανακάνει, λόγω ιστορικού, ούτε που ρώτησα ποιο είναι, απλά ήθελα να το κάνω και να πάρω αποτελέσματα. Εχθές στο τηλέφωνο μου είπε ότι αυτό θα κάνουμε λέει γιατί δίνει σίγουρα αποτελέσματα για σύνδρομο 18 και είναι πολύ καλό. Οπότε μου το πρότεινε και η αλήθεια είναι ότι τον εμπιστεύομαι απόλυτα, σε αυτόν και την σωστή του καθοδήγηση οφείλω τον γιο μου. Από την άλλη, μπορεί να είναι και αυτό που κάνουν στο Μητέρα που είμαι εγώ..αλλά αν σκεφτείς να το κάνεις να ακούσεις μόνο τον γιατρό σου, ότι σου πει αυτός..σπάνια δεν ξέρουν τι είναι κατάλληλο για εμάς. Και υπομονή, να δεις προβληματισμούς που θα έχεις στον 9ο:-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτό μου προτεινε σε περιπτωση που η αυχενικη δεν είναι καλή . Οι απόψεις διαφέρουν ακουω και καλά και κακά σίγουρα εμπιστευομαι την γυναικολόγο μου όμως. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. ειμαι 15η εβδομαδα με ΠΗΤ 8/6.. ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας.. το θεμα που με απασχολει ειναι ο εμβολιασμος για covid.. αυριο παω για υπερηχο μετα απο αυχενικη (στην ευχενικη ολα καλα, μαλλον κοριτσακι μου ειπαν).. εχω γιατρο στο Ιασω στην Αθηνα και με παρακολουθει κ εδω που μενω αλλος.. ο γιατρος στην Αθηνα επιμενει να εμβολιαστω.. η γιατρος εδω δεν με πιεζει.. εσεις εμβολιαστηκατε; ειμαι λιγο κατα των φαρμακων-εμβολιασμων χωρις ιδιαιτερο λογο... σας ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι πολύ καινούργια εδώ...βέβαια μετανιώνω που δεν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα μιας και έχω περάσει πολλά για να μείνω έγκυος.

Με ΑΜΗ 0.01 σε όσους γυναικολόγους είχα πάει μου δίναν ελάχιστες πιθανότητες να μείνω έγκυος με φυσικό τρόπο. (και πήγα σε 5:wacko:)

Πριν καν ξεκινήσουμε να προσπαθούμε με τον σύντροφο μου, ξεκινήσαμε διαδικασία εξωσωματικής, για να μην τα πολυλογώ στην 5η μέρα των ενέσεων τις σταματήσαμε γιατί οι ωοθήκες μου "πάγωσαν" ..εξαφανίστηκαν όλα τα ωοθυλάκια...για να επανέλθει το σώμα μου πέρασαν 15 μέρες κατά τις οποίες είχα περίοδο.. κάπου εκεί εμφανίστηκε ένα ωοθυλάκιο το οποίο πάλι με ενέσεις προσπαθήσαμε να το μεγαλώσουμε ώστε να πάρουμε έστω ένα ωράριο, τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν κυστικό ωοθυλάκιο χωρίς ωάριο μέσα..

έπειτα από αυτή την αποτυχημένη προσπάθεια μου εξήγησαν ότι είμαι σε προ εμμηνοπαυσιακό στάδιο ( παρεπιπτόντως είμαι 36 ετών )και αν θέλω να κάνω παιδί με δικό μου ωάριο θα πρέπει κάθε μήνα να κάνω ωοληψίες σε φυσικό κύκλο, δηλαδή χωρίς τις ενέσεις. Το οποίο φυσικά θα είχε πολύ μικρό ποσοστό επιτυχίας.  Έτσι έκανα για 2 κύκλους που όμως πάλι ενώ μεγάλωνε ένα ωοθυλάκιο κάθε φορά, ήταν κυστικό και δεν είχε μέσα ωάριο. 

Τότε ξεκίνησαν και οι κρίσεις πανικού, που απο όσο καταλαβα μέσα από την ψυχοθεραπεία ήταν αποτέλεσμα της μεγάλης στενοχώριας που δν μπορούσα να εκφράσω. Πέρασα ένα καλοκαίρι που αναγκάστηκα αρκετες φορές να πάρω ζαναξ για να μην παθω κριση πανικου... Ενα καλοκαίρι που απέκλεισα την πιθανότητα να μείνω εγκυος με δικά μου ωάρια. Ισως αν είχα ανακαλύψει αυτό το φόρουμ να μην ήταν όλα τόσο μαύρα και δύσκολα μιας και έχω διαβάσει για τόσες υπέροχες γυνάικες που έχουν τεράστια δύναμη αντοχή και υπομονή που τελικά παρά τις δυσκολίες τα κατάφεραν.

Αφου λοιπόν αποφασίσαμε με τον σύντροφό μου ότι σταματάμε τις υποβοηθούμενες προσπαθειες και αν δεν έχουμε αποτέλεσμα μέχρι τα Χριστούγεννα θα κάνουμε αίτηση για δωρεά ωαρίων, μένω έγκυος. Από το πουθενά. Η τελευταία μου περιόδος ήταν τέλος Σεπτεμβρίου και η αυχενική μου είναι κανονισμένη για την επόμενη δευτέρα. 

Επειδή το χει η μοίρα μου μάλλον να μην ηρεμήσω να πω ότι έχω ενα παρα πολύ μεγάλο αιμάτωμα που συνέβει στην 8η εβδομάδα και ήταν μεγαλύτερο από τον σάκο. Τώρα φαίνεται το μικράκι να έχει μεγαλώσει κανονικά και ο σάκος να έχει γίνει μεγαλύτερος του αιματώματος χωρίς όμως να γνωρίζουμε σε τι βαθμό έχει επηρεαστεί ο πλακούντας. Αυτό θα το δείξει η αυχενική.

Είχα πολύ ανάγκη να τα μοιραστώ όλα αυτά ίσως γιατί αφενός δεν έχω μοιραστεί με κανέναν όλη αυτή την ιστορία και αφετέρου γιατί ενώ επιτέλους ζω το όνειρο μου και έχω ακριβώς αύτο που επιθυμούσα λόγω αυτού του αιματώματος υπάρχει μεγάλη αβεβαιότητα και φόβος. Διαβάζοντας όμως εδώ αντιλαμβάνομαι ότι  όλες μας έχουμε αγχοι και όλες μας ελπίζουμε για το καλύτερο και αυτό είναι μια παρηγοριά και είναι και ένας τρόπος να περνάει η ώρα τώρα στο κρεβάτι.

Ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώσατε να το διαβάσετε (όποια άντεξε;-)) και εύχομαι σε όλες να έχετε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ενα/δυο γερό/α μωρό/α στην αγκαλιά σας τον Ιούνιο. 

 

πρίν από 32 λεπτά , Annoula1990 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. ειμαι 15η εβδομαδα με ΠΗΤ 8/6.. ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας.. το θεμα που με απασχολει ειναι ο εμβολιασμος για covid.. αυριο παω για υπερηχο μετα απο αυχενικη (στην ευχενικη ολα καλα, μαλλον κοριτσακι μου ειπαν).. εχω γιατρο στο Ιασω στην Αθηνα και με παρακολουθει κ εδω που μενω αλλος.. ο γιατρος στην Αθηνα επιμενει να εμβολιαστω.. η γιατρος εδω δεν με πιεζει.. εσεις εμβολιαστηκατε; ειμαι λιγο κατα των φαρμακων-εμβολιασμων χωρις ιδιαιτερο λογο... σας ευχαριστω πολυ!!!!!

Καλησπέρα,

συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εγώ έχω κάνει και τίς δύο δόσεις Phizer πριν μείνω έγκυος και τώρα κατόπιν σύστασης του ιατρού έκλεισα να κάνω την 3η δόση στις 4/1.

Καταλαβαίνω αυτό που λες απόλυτα γιατί και εγώ σε όλη μου την ζωη με το ζόρι να έχω πάρει 10 ντεπόν...Παρόλα αυτά αποφάσισα να το κάνω γιατί φοβάμαι πιο πολύ τον κορονοιό!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annoula1990 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. ειμαι 15η εβδομαδα με ΠΗΤ 8/6.. ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας.. το θεμα που με απασχολει ειναι ο εμβολιασμος για covid.. αυριο παω για υπερηχο μετα απο αυχενικη (στην ευχενικη ολα καλα, μαλλον κοριτσακι μου ειπαν).. εχω γιατρο στο Ιασω στην Αθηνα και με παρακολουθει κ εδω που μενω αλλος.. ο γιατρος στην Αθηνα επιμενει να εμβολιαστω.. η γιατρος εδω δεν με πιεζει.. εσεις εμβολιαστηκατε; ειμαι λιγο κατα των φαρμακων-εμβολιασμων χωρις ιδιαιτερο λογο... σας ευχαριστω πολυ!!!!!

Καλησπέρα Annoula. Με λίγα λόγια θα σου πω ότι ολοκλήρωσα τον εμβολιασμό μου τον Ιούλιο με Asta zeneca, και εχθές έκανα και την τρίτη δόση..είχα κλείσει το ραντεβού μου και απλά επιβεβαίωσα και με τους γιατρούς μου(είναι πατέρας και γιος),οι οποίοι μου είπαν ότι το κάνω οπωσδήποτε. Σημειωτέον, είμαι 13 εβδομάδων αν βοηθά αυτό.. κορίτσια με τις αυχενικες πως πήγαμε;; athinaida, αν θυμάμαι καλά θα πήγαινες σήμερα. Ελπίζω να πήγαν όλα τέλεια!!

Link to comment
Share on other sites

@Klaral @Christina60 Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας.. μετα την β' επιπεδου θα κλεισω κ εγω το ραντεβου μου να το κανω σιγα σιγα.. 

 

Οι αυχενικες σας ενταξει; μαθατε φυλο;

Ευχομαι γερα μωρακια σε ολες μας

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Christina60 είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

Είμαι πολύ καινούργια εδώ...βέβαια μετανιώνω που δεν το είχα ανακαλύψει νωρίτερα μιας και έχω περάσει πολλά για να μείνω έγκυος.

Με ΑΜΗ 0.01 σε όσους γυναικολόγους είχα πάει μου δίναν ελάχιστες πιθανότητες να μείνω έγκυος με φυσικό τρόπο. (και πήγα σε 5:wacko:)

Πριν καν ξεκινήσουμε να προσπαθούμε με τον σύντροφο μου, ξεκινήσαμε διαδικασία εξωσωματικής, για να μην τα πολυλογώ στην 5η μέρα των ενέσεων τις σταματήσαμε γιατί οι ωοθήκες μου "πάγωσαν" ..εξαφανίστηκαν όλα τα ωοθυλάκια...για να επανέλθει το σώμα μου πέρασαν 15 μέρες κατά τις οποίες είχα περίοδο.. κάπου εκεί εμφανίστηκε ένα ωοθυλάκιο το οποίο πάλι με ενέσεις προσπαθήσαμε να το μεγαλώσουμε ώστε να πάρουμε έστω ένα ωράριο, τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν κυστικό ωοθυλάκιο χωρίς ωάριο μέσα..

έπειτα από αυτή την αποτυχημένη προσπάθεια μου εξήγησαν ότι είμαι σε προ εμμηνοπαυσιακό στάδιο ( παρεπιπτόντως είμαι 36 ετών )και αν θέλω να κάνω παιδί με δικό μου ωάριο θα πρέπει κάθε μήνα να κάνω ωοληψίες σε φυσικό κύκλο, δηλαδή χωρίς τις ενέσεις. Το οποίο φυσικά θα είχε πολύ μικρό ποσοστό επιτυχίας.  Έτσι έκανα για 2 κύκλους που όμως πάλι ενώ μεγάλωνε ένα ωοθυλάκιο κάθε φορά, ήταν κυστικό και δεν είχε μέσα ωάριο. 

Τότε ξεκίνησαν και οι κρίσεις πανικού, που απο όσο καταλαβα μέσα από την ψυχοθεραπεία ήταν αποτέλεσμα της μεγάλης στενοχώριας που δν μπορούσα να εκφράσω. Πέρασα ένα καλοκαίρι που αναγκάστηκα αρκετες φορές να πάρω ζαναξ για να μην παθω κριση πανικου... Ενα καλοκαίρι που απέκλεισα την πιθανότητα να μείνω εγκυος με δικά μου ωάρια. Ισως αν είχα ανακαλύψει αυτό το φόρουμ να μην ήταν όλα τόσο μαύρα και δύσκολα μιας και έχω διαβάσει για τόσες υπέροχες γυνάικες που έχουν τεράστια δύναμη αντοχή και υπομονή που τελικά παρά τις δυσκολίες τα κατάφεραν.

Αφου λοιπόν αποφασίσαμε με τον σύντροφό μου ότι σταματάμε τις υποβοηθούμενες προσπαθειες και αν δεν έχουμε αποτέλεσμα μέχρι τα Χριστούγεννα θα κάνουμε αίτηση για δωρεά ωαρίων, μένω έγκυος. Από το πουθενά. Η τελευταία μου περιόδος ήταν τέλος Σεπτεμβρίου και η αυχενική μου είναι κανονισμένη για την επόμενη δευτέρα. 

Επειδή το χει η μοίρα μου μάλλον να μην ηρεμήσω να πω ότι έχω ενα παρα πολύ μεγάλο αιμάτωμα που συνέβει στην 8η εβδομάδα και ήταν μεγαλύτερο από τον σάκο. Τώρα φαίνεται το μικράκι να έχει μεγαλώσει κανονικά και ο σάκος να έχει γίνει μεγαλύτερος του αιματώματος χωρίς όμως να γνωρίζουμε σε τι βαθμό έχει επηρεαστεί ο πλακούντας. Αυτό θα το δείξει η αυχενική.

Είχα πολύ ανάγκη να τα μοιραστώ όλα αυτά ίσως γιατί αφενός δεν έχω μοιραστεί με κανέναν όλη αυτή την ιστορία και αφετέρου γιατί ενώ επιτέλους ζω το όνειρο μου και έχω ακριβώς αύτο που επιθυμούσα λόγω αυτού του αιματώματος υπάρχει μεγάλη αβεβαιότητα και φόβος. Διαβάζοντας όμως εδώ αντιλαμβάνομαι ότι  όλες μας έχουμε αγχοι και όλες μας ελπίζουμε για το καλύτερο και αυτό είναι μια παρηγοριά και είναι και ένας τρόπος να περνάει η ώρα τώρα στο κρεβάτι.

Ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώσατε να το διαβάσετε (όποια άντεξε;-)) και εύχομαι σε όλες να έχετε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ενα/δυο γερό/α μωρό/α στην αγκαλιά σας τον Ιούνιο. 

 

Καλησπέρα,

συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εγώ έχω κάνει και τίς δύο δόσεις Phizer πριν μείνω έγκυος και τώρα κατόπιν σύστασης του ιατρού έκλεισα να κάνω την 3η δόση στις 4/1.

Καταλαβαίνω αυτό που λες απόλυτα γιατί και εγώ σε όλη μου την ζωη με το ζόρι να έχω πάρει 10 ντεπόν...Παρόλα αυτά αποφάσισα να το κάνω γιατί φοβάμαι πιο πολύ τον κορονοιό!

Christina συγχαρητηρια.. να μην αγχωνεσαι και να σκεφτεσαι θετικα! Ολα θα πανε καλα στο τελος..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Annoula1990 σχετικά με το εμβόλιο - έκανα 2 δόσεις pfizer, την τελευταία αρχές Αυγούστου, και αρχές Οκτωβρίου έκανα εμβρυομεταφορά. Είμαι έγκυος σε δίδυμη κύηση, 13ή εβδομάδα, κι έχω προγραμματίσει 3η δόση στις 28/12. Προχώρα άφοβα :)

@Christina60 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου - πόσο χαίρομαι όταν διαβάζω τέτοιες ιστορίες που 'διαψεύδουν' με κάποιο τρόπο στατιστικές, γιατρούς κτλ. σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

 

Χθες έκανα την αυχενική, μου είπαν ότι είναι καλή (αυχενική 1,9, ρινικό οστό κτλ. όλα φυσιολογικά), εν αναμονεί papp-a κτλ. Όμως, στο χαρτί που πήραμε, είχε τις πιθανότητες για τις διάφορες τρισωμίες και στην 21, η προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα με βάση την ηλικία μου (42) είναι 1:40, κι εγώ είχα 1:153. Είχατε ανάλογα στοιχεία; Θα προχωρήσουμε σε nipt, και γενικά δεν είδα τους γιατρούς ανήσυχους αλλά εγώ, για να είμαι ειλικρινής, ανησύχησα λίγο...

Όσο για το φύλο, το ένα φάνηκε καθαρά, είπαν, κι είναι αγόρι! Το άλλο μυστήριο ακόμη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...