Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Μανούλες Ιουνίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

έκανα τη χοριακη 306!!!

Συγχαρητήρια!!

Τέλειο νούμερο!!

Έχε πίστη, με την βοήθεια του Θεού θα πάνε όλα καλά!!

Κορίτσια τι κάνετε? Να ρωτήσω,  πώς τα πάτε? Εγώ εδώ και δύο εβδομάδες εχω αρχίσει τις καούρες, τις αναγούλες... δεν χωνεύω με τίποτα... χάλια... 

Έχω μάθει να διαχειρίζομαι κάπως την κατάσταση  με μικρά γεύματα, στεγνά, χωρίς σάλτσες... παρόλα αυτά αυτη η αίσθηση είναι απαίσια... κοιμάμαι με 2-3 μαξιλάρια...

Εσείς πως τα πάτε??

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 565
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ τα ίδια.. μπήκα σήμερα στη 10η εβδομάδα και έχω πολλές αναγούλες στη διάρκεια της ημέρας, αηδιάζω με το παραμικρό και νερό πίνω με το ζόρι, γουλιά γουλιά. Καούρες είχα την προηγούμενη εβδομάδα, τώρα υποχώρησαν αλλά έχουν ενταθεί οι αναγούλες οπότε ...

Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida είπε:

Συγχαρητήρια!!

Τέλειο νούμερο!!

Έχε πίστη, με την βοήθεια του Θεού θα πάνε όλα καλά!!

Κορίτσια τι κάνετε? Να ρωτήσω,  πώς τα πάτε? Εγώ εδώ και δύο εβδομάδες εχω αρχίσει τις καούρες, τις αναγούλες... δεν χωνεύω με τίποτα... χάλια... 

Έχω μάθει να διαχειρίζομαι κάπως την κατάσταση  με μικρά γεύματα, στεγνά, χωρίς σάλτσες... παρόλα αυτά αυτη η αίσθηση είναι απαίσια... κοιμάμαι με 2-3 μαξιλάρια...

Εσείς πως τα πάτε??

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :-) Μακαρι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Catalina2 είπε:

Κι εγώ τα ίδια.. μπήκα σήμερα στη 10η εβδομάδα και έχω πολλές αναγούλες στη διάρκεια της ημέρας, αηδιάζω με το παραμικρό και νερό πίνω με το ζόρι, γουλιά γουλιά. Καούρες είχα την προηγούμενη εβδομάδα, τώρα υποχώρησαν αλλά έχουν ενταθεί οι αναγούλες οπότε ...

Υπομονή.

Αυτό με το νερό είναι μαρτύριο!!

Εγώ που έπινα 2-3 ποτήρια νερό στην καθισιά μου, τώρα πίνω 2-3 γουλιες και ανακατεύομαι...

Κοντά είμαστε χρονικά!! Κι εγώ εχθες έκλεισα την 9η...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athinaida είπε:

Αυτό με το νερό είναι μαρτύριο!!

Εγώ που έπινα 2-3 ποτήρια νερό στην καθισιά μου, τώρα πίνω 2-3 γουλιες και ανακατεύομαι...

Κοντά είμαστε χρονικά!! Κι εγώ εχθες έκλεισα την 9η...

Ελπίζω να μετράω σωστά - επειδή έκανα εξωσωματική, εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένες βλαστοκύστες, είχα μπερδευτεί λίγο ως προς το πώς μετράμε!

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά, να περάσουν κι αυτές οι αναγούλες και να λέμε άλλα, πιο ευχάριστα, εδώ :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάλε στο ίντερνετ 

υπολογιστής κύησης για ivf με βάση την ημερομηνία εμβρυομεταφορας 5 ημερών

Και θα βγει ένα site eleftheia.gr που είναι αξιόπιστο. 

Ρώτα και τον γιατρό σου. Ο δικός μου συμφωνεί ακριβώς με αυτό το site...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν ξέρω αν θα είμαι Μανούλα Ιουνίου ή Ιουλίου αλλά έχω τόση χαρά που ήθελα να γράψω! Σήμερα έκανα χοριακη 105.18. Έχω ήδη ένα αγοράκι 14 μηνών και νιώθω λες και είναι η πρώτη φορά με τόσο άγχος που έχω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Antria είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν ξέρω αν θα είμαι Μανούλα Ιουνίου ή Ιουλίου αλλά έχω τόση χαρά που ήθελα να γράψω! Σήμερα έκανα χοριακη 105.18. Έχω ήδη ένα αγοράκι 14 μηνών και νιώθω λες και είναι η πρώτη φορά με τόσο άγχος που έχω! 

Μπράβο κούκλα!!!με το καλό!!!να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!και γω δεν ξέρω τελικά αν ανήκω εδώ ή στον Ιούλιο χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Μπράβο κούκλα!!!με το καλό!!!να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!και γω δεν ξέρω τελικά αν ανήκω εδώ ή στον Ιούλιο χαχαχα

Ευχαριστω!! Κι Εσυ να έχεις μια τέλεια εγκυμοσυνη!! Είτε Ιούνιου είτε Ιούλιο δεν πειράζει. Σημασία έχει να πάνε όλα καλά και να τα λέμε!! Θα ξανακάνεις χοριακη; Εμένα μου είπε ο γιατρός να ξαναπάω την Πέμπτη για να δούμε αν διπλασιάζεται. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά,σ ευχαριστώ πολύ!Ναι,εγώ έχω αύριο επαναληπτική..χθες έκανα την 1η κ ήταν 306 .αυριο πάλι...είμαι από εξωσωματικη οπότε φοβάμαι λίγο παραπάνω αλλά ελπίζω να πάει καλά κ αύριο να έχει διπλασιαστεί:-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Να σαι καλά,σ ευχαριστώ πολύ!Ναι,εγώ έχω αύριο επαναληπτική..χθες έκανα την 1η κ ήταν 306 .αυριο πάλι...είμαι από εξωσωματικη οπότε φοβάμαι λίγο παραπάνω αλλά ελπίζω να πάει καλά κ αύριο να έχει διπλασιαστεί:-)

Στο εύχομαι μέσα απ’ την καρδιά μου! Όλα να πάνε τέλεια και να έρθουν όπως τα ονειρεύεσαι!! Θα περιμένω νέα σου με τη χοριακη. Και μην ξεχνάς να σκέφτεσαι ΘΕΤΙΚΑ!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Antria είπε:

Στο εύχομαι μέσα απ’ την καρδιά μου! Όλα να πάνε τέλεια και να έρθουν όπως τα ονειρεύεσαι!! Θα περιμένω νέα σου με τη χοριακη. Και μην ξεχνάς να σκέφτεσαι ΘΕΤΙΚΑ!!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!τα καλύτερα και σε σένα!ναι ναι,θα σου πω αυριο :-) Σ ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Να σαι καλά,σ ευχαριστώ πολύ!Ναι,εγώ έχω αύριο επαναληπτική..χθες έκανα την 1η κ ήταν 306 .αυριο πάλι...είμαι από εξωσωματικη οπότε φοβάμαι λίγο παραπάνω αλλά ελπίζω να πάει καλά κ αύριο να έχει διπλασιαστεί:-)

Περιμένουμε νέα σου σμρ. Στις μανούλες Ιουλίου θα είσαι πάντως αλλά δεν έχει σημασία .

καλημερα 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, athinaida είπε:

@Antria @Ευαγγελιαα

Με το καλό οι χορισκες σας!!

Με την βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε καλά!! Έχετε πίστη κι όλα θα γίνουν!!

Σ ευχαριστούμε κούκλα!!να σαι καλά!!!!Όλες να μας βοηθήσει!!

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Περιμένουμε νέα σου σμρ. Στις μανούλες Ιουλίου θα είσαι πάντως αλλά δεν έχει σημασία .

καλημερα 

καλημέρα!!!Ιουλίου ε;;;δεν ξέρω πως πάνε αυτά..ότι να ναι υπολογίζω χαχαχα Ευχαριστώ πολύ!την έκανα κ περιμένω:-) :-) ελπίζω να είναι όλα καλα κ ας έκανα λάθος τον μήνα.. χαχα

εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου κ σε σένα κούκλα μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...