Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , enjoy είπε:

Ευχαριστωωω πολυ για ολαααα... και μενα ο εμβρυολογος με μετραει τον τραχηλο στην αυχενικη..

στο πρωτο ηταν στο Θεο..

στο 2ο ηταν χαμηλή η μετρηση και μου ειπε αν δεν εχει ανεβει μεχρι την β επιπεδου θα πας για καισαρικη... Ε και εγώ λέω Κλάιν μαιν... Αλλά κάνεις δεν με είχε ενημερώσει για εξάλειψη και όλα αυτά τα σενάρια περιδεση και τέτοια... προτιμώ να προσέχω για να έχω Αλλά και αυτοί δεν θέλουν να τρομάζουν τον κοσμάκη ... τι να πω?? Και η άγνοια είναι ευτυχία... Αλλά άμα παρουσιαστεί θέμα από άγνοια μετά  είναι αργά.. 

Καλώς την την όμορφη... πως είσαι?, σ επετρεψε να σηκωθείς??? 

Εγώ στο 2ο πέρασα ξάπλα.με.ενεσεις προγεστερόνης το πρώτο τρίμηνο λίγο υπομονη και θα περασει η φαση..

Όχι ακόμα δυστυχώς..

Ομορφαίνω το σπίτι καθισμένη στον καναπέ, η στην καρέκλα του γραφείου.. αχαχαχαχαχαχαχα

Ουτροτζεσταν και ξάπλα και βλέπουμε βλέπουμε..παροτι έχουν σταματήσει τα καφέ, νομίζω ότι ο γιατρός θα με πάει έτσι μέχρι την αυχενική θαρρώ, αλλά δεν με πολύ νοιάζει η αλήθεια είναι!!

Εσύ πως είσαι; 

Διάβαζα είδες στοκ υπέρηχο χεράκια, ποδαράκια ε;;; Τέλειο!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειααααα σας! Να μαι και εγώ!!! Ξάπλα με τρελό πονοκέφαλο! Νομίζω πως κάθε μέρα έχω και κάτι διαφορετικό πια!! Τι θα γίνει αργότερα δηλαδή!! 

Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό θα σας ενημερώσω για εξελίξεις προς το παρόν δεν έχω κάνει ούτε μια εξέταση... Νομίζω πως με έχει παραμελήσει λίγο ο γιατρός :? είναι και το πρώτο και αγχώνομαι όσο να ναι.. 

Άλλη μια σκορπινα και Σάββατο γεννημένη στην παρέα :-D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Emmi@ είπε:

Όχι ακόμα δυστυχώς..

Ομορφαίνω το σπίτι καθισμένη στον καναπέ, η στην καρέκλα του γραφείου.. αχαχαχαχαχαχαχα

Ουτροτζεσταν και ξάπλα και βλέπουμε βλέπουμε..παροτι έχουν σταματήσει τα καφέ, νομίζω ότι ο γιατρός θα με πάει έτσι μέχρι την αυχενική θαρρώ, αλλά δεν με πολύ νοιάζει η αλήθεια είναι!!

Εσύ πως είσαι; 

Διάβαζα είδες στοκ υπέρηχο χεράκια, ποδαράκια ε;;; Τέλειο!!!! 

Καλέ Ναι έπαθα πλάκα δεν τα είδα ολοκληρωμένα είδα το τροφαντουλικο από πίσω... κεφαλή και πλάτη... Και πουπουδάκι σαν να διέκρινα 2 κωλομερακια Αχαχχα ξάφνου Αριστερά δεξιά σκάνε μύτη αγκώνες σε κίνηση η η γιατρος που κουνούσε το ματσουκι εκείνο και έπιανε εικόνες με αγκώνες... καλέ την λέω έχει και χεράκια..  χεράκια είναι αυτά που κουνιούνται Ναι με λέει κοιτάω κάτω προβάλουν και ποδαράκια κάτι άσπρες γραμμές που ξεχώριζαν από το κορμί καλά εντάξει μετά χάζευα Ποπο και ήθελα να ζουληξω... Είναι ακόμα μικρούλι την επόμενη εξέταση θα δούμε χέρια πόδια καθαρά Αλλά και αυτη η μικρή δόση ήταν αρκετή για να πάθω πλάκα... μου έδειξε και σπονδυλική στήλη που πιθανολογώ θα είναι πολύ σημαντική Αλλά εμένα τ8 κορμί με ενδιέφερε είχε σχηματιστεί καλέ... Δεν το συζητώ σαν πρωτάρα έκανα.... Επειδή και ο γιος μου κάνει πολλούς υπέρηχους ειμαι πλέον πολύ εξοικιωμενη με το μηχάνημα και αρκετά εξοικιωμενη και με την μήτρα μου τη βάζω την γιατρό να μου περιγράφει τις εικόνες και ψιλοκαταλαβαινω πλέον έτσι την υπερηχογράφικη εικόνα...

Στο πρώτο παιδί με έλεγε το βλέπεις το τάδε δεν θυμάμαι... Την έλεγα την Αλήθεια?? Τίποτα δεν διακρίνω δεν μου το ξαναδειχνεις Αχαχαχα ααα νομίζω μύτες μάτια με έδειχνε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη Αλλά εγώ ούτε κεφάλι δεν έβρισκα που είναι αχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , enjoy είπε:

Καλέ Ναι έπαθα πλάκα δεν τα είδα ολοκληρωμένα είδα το τροφαντουλα από πίσω... κεφαλή και πλάτη... Και λουλουδάκι σαν να διέκρινα 2 κωλομερακια Αχαχχα ξάφνου Αριστερά δεξιά σκάνε μύτη αγκώνες σε κίνηση η η γιατρος που κουνούσε το ματσουκι εκείνο και έπιανε εικόνες με αγκώνες... καλέ την λέω έχει και χεράκια..  χεράκια είναι αυτά που κουνιούνται Ναι με λέει κοιτάω κάτω προβάλουν και ποδαράκια κάτι άσπρες γραμμές που ξεχώριζαν από το κορμί καλά εντάξει μετά χάζευα Ποπο και ήθελα να ζουληξω... Είναι ακόμα μικρούλι την επόμενη εξέταση θα δούμε χέρια πόδια καθαρά Αλλά και αυτοί η μικρή δόση ήταν αρκετή για να πάθω πλάκα... μου έδειξε και σπονδυλική στήλη που πιθανολογώ θα είναι πολύ σημαντική Αλλά εμένα τ8 κορμί με ενδιέφερε είχε σχηματιστεί καλέ... Δεν το συζητώ σαν πεντάρα έκανα.... Επειδή και ο γιος μου κάνει πολλούς υπέρηχους ειμαι πλέον πολύ εξοικιωμενη με το μηχάνημα και αρκετά εξοικιωμενη και με την μήτρα μου τη βάζω την γιατρό να μου περιγράφει τις εικόνες και ψιλοκαταλαβαινω πλέον έτσι την υπερηχογράφημα εικόνα...

Στο πρώτο παιδί με έλεγε το βλέπεις το τάδε δεν θυμάμαι... Την έλεγα την Αλήθεια?? Τίποτα δεν διακρίνω δεν μου το ξαναδειχνεις Αχαχαχα ααα νομίζω μύτες μάτια με έδειχνε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη Αλλά εγώ ούτε κεφάλι δεν έβρισκα που είναι αχαχαχαχα

Έλα ρε συ!!!

Καλά τέλειο!!!

Εντάξει ναι, τώρα θα κάνεις και την αυχενική και θα φαίνονται όλα ξεκάθαρα από το μανάρι μου!!

Σαν εμένα είσαι και εσύ, που τώρα στον κολπικό ακουγονταν η καρδούλα απλά από βάθος και μου λέει ακούς; Του λέω όχι..μου λέει βλέπεις ότι αναβοσβηνει; Του λέω όχι..και με κοιτάει μέσα στην απογοητευση που δεν παίρνω από λόγια...

ΒΡΕ ΕΜΜΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΧΑΜΗΛΑ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΛΕΤΑΙ Η ΚΑΡΔΟΎΛΑ..

χαμπάρι η Έμμη... αχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Γειααααα σας! Να μαι και εγώ!!! Ξάπλα με τρελό πονοκέφαλο! Νομίζω πως κάθε μέρα έχω και κάτι διαφορετικό πια!! Τι θα γίνει αργότερα δηλαδή!! 

Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό θα σας ενημερώσω για εξελίξεις προς το παρόν δεν έχω κάνει ούτε μια εξέταση... Νομίζω πως με έχει παραμελήσει λίγο ο γιατρός :? είναι και το πρώτο και αγχώνομαι όσο να ναι.. 

Άλλη μια σκορπινα και Σάββατο γεννημένη στην παρέα :-D

Περσστικουλιααα... Εγώ υποφέρω από πονοκεφάλους κατά περιόδους και είναι μην σ τύχει... απαλευτοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Γειααααα σας! Να μαι και εγώ!!! Ξάπλα με τρελό πονοκέφαλο! Νομίζω πως κάθε μέρα έχω και κάτι διαφορετικό πια!! Τι θα γίνει αργότερα δηλαδή!! 

Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό θα σας ενημερώσω για εξελίξεις προς το παρόν δεν έχω κάνει ούτε μια εξέταση... Νομίζω πως με έχει παραμελήσει λίγο ο γιατρός :? είναι και το πρώτο και αγχώνομαι όσο να ναι.. 

Άλλη μια σκορπινα και Σάββατο γεννημένη στην παρέα :-D

Υπομονή κορίτσι μου!!

Και εμένα με πιάνει ώρες ώρες τρελός πονοκέφαλος...

7η εβδομάδα και έχουν μπει στο παιχνίδι και οι αναγουλες οι καλές πια..

( Κάθε φορά γρκινιαζω και ταυτόχρονα πετάω από την χαρά μου!! Αχαχαχαχαχαχαχα

 

Και εγώ περαν μιας γενικής ούρων και μια εξέταση ζαχάρου που ζήτησε ο διαβητολογος δεν έχω κάνει ακόμα αιματολογικές προγεννητικού...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Emmi@ είπε:

Έλα ρε συ!!!

Καλά τέλειο!!!

Εντάξει ναι, τώρα θα κάνεις και την αυχενική και θα φαίνονται όλα ξεκάθαρα από το μανάρι μου!!

Σαν εμένα είσαι και εσύ, που τώρα στον κολπικό ακουγονταν η καρδούλα απλά από βάθος και μου λέει ακούς; Του λέω όχι..μου λέει βλέπεις ότι αναβοσβηνει; Του λέω όχι..και με κοιτάει μέσα στην απογοητευση που δεν παίρνω από λόγια...

ΒΡΕ ΕΜΜΗ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΧΑΜΗΛΑ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΛΕΤΑΙ Η ΚΑΡΔΟΎΛΑ..

χαμπάρι η Έμμη... αχαχαχαχαχαχαχα

Αχαχα ολες τα ιδια περναμε μην νομιζεις...

 τι μου θύμισες Τώρα αντίθετα εγώ στο 3ο πάω στα εφημερεύοντα... σε κάποια φάση στη  6εβδομαδα... Επειδή στην αρχή λόγω παλλινδρομης φοβόμουν με κάθετο περίεργο.... Και ο εφημερεύον ειδικευόμενους βάζει καρδιά 3 φορές και την ακούω... Και την 3 μου λέει θα την βάλω τελευταία φορά άμα την πιάσει καλά έχει καλώς άμα δεν την πιάσει δεν ξαναπροσπαθω και μου ήρθε να του πω Χριστιάνα μου την άκουσα ήδη 2 φορές... Αλλά από το άγχος μου έκανα τον κινέζο και την απόλαυσα για 3η φορά αχαχαχαχ...

Ασχετο:Ωραία τα λέμε λίγο να ξεφορτωνουμε συναισθήματα και απορίες και φόβους γτ χρειάζεται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Emmi@ είπε:

Υπομονή κορίτσι μου!!

Και εμένα με πιάνει ώρες ώρες τρελός πονοκέφαλος...

7η εβδομάδα και έχουν μπει στο παιχνίδι και οι αναγουλες οι καλές πια..

( Κάθε φορά γρκινιαζω και ταυτόχρονα πετάω από την χαρά μου!! Αχαχαχαχαχαχαχα

 

Και εγώ περαν μιας γενικής ούρων και μια εξέταση ζαχάρου που ζήτησε ο διαβητολογος δεν έχω κάνει ακόμα αιματολογικές προγεννητικού...

Και εγώ 7 βδομάδα είμαι μάλλον!Σύμφωνα δηλαδή με την τελευταία περίοδο! Και εγώ έχω αναγούλες και εμετό που και που... Σήμερα πχ έκανα από τον πονοκέφαλο...

Και έχω και πολύ γκρίνια επειδή δεν νιώθω καλά!! Απορώ πως αντεξατε εσείς που έχετε και άλλα παιδιά να το περάσετε ξανά όλο αυτό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , enjoy είπε:

Αχαχα ολες τα ιδια περναμε μην νομιζεις...

 τι μου θύμισες Τώρα αντίθετα εγώ στο 3ο πάω στα εφημερεύοντα... σε κάποια φάση στη  6εβδομαδα... Επειδή στην αρχή λόγω παλλινδρομης φοβόμουν με κάθετο περίεργο.... Και ο εφημερεύον ειδικευόμενους βάζει καρδιά 3 φορές και την ακούω... Και την 3 μου λέει θα την βάλω τελευταία φορά άμα την πιάσει καλά έχει καλώς άμα δεν την πιάσει δεν ξαναπροσπαθω και μου ήρθε να του πω Χριστιάνα μου την άκουσα ήδη 2 φορές... Αλλά από το άγχος μου έκανα τον κινέζο και την απόλαυσα για 3η φορά αχαχαχαχ...

Ασχετο:Ωραία τα λέμε λίγο να ξεφορτωνουμε συναισθήματα και απορίες και φόβους γτ χρειάζεται...

Αχαχαχαχαχαχαχα, δεν πειράζει να σου πω την αλήθεια και εγώ στην θέση σου το ίδιο θα έκανα..θα καθόμουν εκεί να την ακούω για πάντα...

Σε καταλαβαίνω, και εγώ τώρα μετά την παλινδρόμη με το που κάτι νιώθω διαφορετικό κατέυθειαν τηλ τον γιατρό..

Τουλάχιστον δεν αγχώνομαι όσο περιμένα..νόμιζα ότι θα ήμουν ένα όρθιο φρικιο..

Θες ότι κάνω χίλια δυο πράγματα και θεωρώ εγκεφαλικά ότι έχω τον έλεγχο; Θες ότι το έχω πιστέψει ότι θα πάει καλά και είμαι θετική? Θες ότι προσεύχομαι; Δεν έχω ιδέα τι φλασια είναι αυτή!!

πρίν από 25 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Και εγώ 7 βδομάδα είμαι μάλλον!Σύμφωνα δηλαδή με την τελευταία περίοδο! Και εγώ έχω αναγούλες και εμετό που και που... Σήμερα πχ έκανα από τον πονοκέφαλο...

Και έχω και πολύ γκρίνια επειδή δεν νιώθω καλά!! Απορώ πως αντεξατε εσείς που έχετε και άλλα παιδιά να το περάσετε ξανά όλο αυτό! 

Εγώ δεν έχω άλλο παιδάκι, αλλά νομίζω ότι είναι και αυτό κάποια μαγική υπερδύναμη που έχουμε όλες οι γυναίκες!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Και εγώ 7 βδομάδα είμαι μάλλον!Σύμφωνα δηλαδή με την τελευταία περίοδο! Και εγώ έχω αναγούλες και εμετό που και που... Σήμερα πχ έκανα από τον πονοκέφαλο...

Και έχω και πολύ γκρίνια επειδή δεν νιώθω καλά!! Απορώ πως αντεξατε εσείς που έχετε και άλλα παιδιά να το περάσετε ξανά όλο αυτό! 

Αμα σ πω στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν σουπερ απλα απεφευγα τις μυρωδιες και τα μαγειρέματα... 8με12εβδομαδων

Στην δεύτερη λόγω ξάπλα πάλι δεν υπέφερα τόσο δεν ετρωγα δεν μαγειρευα...  8με12 παλι

Αλλά η 3 η κύηση με ξεκανε από την 5εβδομαδα ξεκίνησε με αναγούλες και δεν θυμάμαι πόσους εμετούς στην 8η εβδομάδα εξαφανίστηκαν όλα.. στην 9 επέστρεψε η βραδυνή δυσφορία και αηδία με τις μυρωδιές... Και τώρα προχωράω στην 10 μαγειρευω τα καταφέρνω χωρίς αναγούλες... Η γιατρός μου είπε θα υποχωρήσουν Τώρα!! Από την 9-10?? Νωρίς με φαινεται αλλα δίκιο έχει ήδη από την 8 έχει βελτιωθεί η κατάσταση με ελάχιστους εμετούς πλέον 1-2 Την εβδομάδα... 

Μην νομίζεις είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση με.2 μικρά..  ήδη λέω την μαμα θα βγω στην σύνταξη μετά στο θεμα εγκυμοσυνης πρώτα ο Θεος αν γεννηθεί και το τρίτο λέω θα βάλω τάπα στην κεντρική οδό... γτ οι ορμόνες σε συνδυασμό με 2 παιδιά θέλει πολύ καλή διαχείριση και σήμερα έβαλα τα κλάματα δεν άντεχα είχα πιεστεί γτ ήταν και τα δυο κολλημένα πάνω μου και αντί να χαρώ κατα τις 10το βραδυ λόγω ορμονών πιεζομουν αφόρητα... Και έκλαψα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , enjoy είπε:

Αμα σ πω στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν σουπερ απλα απεφευγα τις μυρωδιες και τα μαγειρέματα... 8με12εβδομαδων

Στην δεύτερη λόγω ξάπλα πάλι δεν υπέφερα τόσο δεν ετρωγα δεν μαγειρευα...  8με12 παλι

Αλλά η 3 η κύηση με ξεκανε από την 5εβδομαδα ξεκίνησε με αναγούλες και δεν θυμάμαι πόσους εμετούς στην 8η εβδομάδα εξαφανίστηκαν όλα.. στην 9 επέστρεψε η βραδυνή δυσφορία και αηδία με τις μυρωδιές... Και τώρα προχωράω στην 10 μαγειρευω τα καταφέρνω χωρίς αναγούλες... Η γιατρός μου είπε θα υποχωρήσουν Τώρα!! Από την 9-10?? Νωρίς με φαινεται αλλα δίκιο έχει ήδη από την 8 έχει βελτιωθεί η κατάσταση με ελάχιστους εμετούς πλέον 1-2 Την εβδομάδα... 

Μην νομίζεις είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση με.2 μικρά..  ήδη λέω την μαμα θα βγω στην σύνταξη μετά στο θεμα εγκυμοσυνης πρώτα ο Θεος αν γεννηθεί και το τρίτο λέω θα βάλω τάπα στην κεντρική οδό... γτ οι ορμόνες σε συνδυασμό με 2 παιδιά θέλει πολύ καλή διαχείριση και σήμερα έβαλα τα κλάματα δεν άντεχα είχα πιεστεί γτ ήταν και τα δυο κολλημένα πάνω μου και αντί να χαρώ κατα τις 10το βραδυ λόγω ορμονών πιεζομουν αφόρητα... Και έκλαψα... 

Μα λογικό... Είναι δύσκολο χωρίς παιδιά δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι άμα έχεις να φροντίσεις και την οικογένειά σου.. Ειδικά άμα νιώθεις χάλια... Ποσο τυχερές αυτές που περνάνε όλη την εγκυμοσύνη χωρίς καμια αδιαθεσία!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Emmi@ είπε:

Θες ότι κάνω χίλια δυο πράγματα και θεωρώ εγκεφαλικά ότι έχω τον έλεγχο; Θες ότι το έχω πιστέψει ότι θα πάει καλά και είμαι θετική? Θες ότι προσεύχομαι; Δεν έχω ιδέα τι φλασια είναι αυτή!!

@Emmi@ σε νοιώθω απόλυτα πήγα εφημερεύοντα στην 4η εβδομάδα γτ πόνουσα κ λεω μην πάω γιατρό μου αφού η χοριακη δείχνει εγκυμοσύνη και πονάω θα είναι εξωμητριο.. τελικα ενδομήτριο.. 

6η εβδομάδα ξαναποναω κα8 δεν είχα αναγούλες την μιση ημερα.. πάω εφημερεύοντα λέω οκ θα παλλινδρομησε... Τελικά άκουσα καρδιά 3φορες 

7εβδομαδα πάω γιατρό μου όλα καλά

8η εβδομάδα κόβονται μαχαίρι οι αναγούλες κ εμετοί περνάει μια μέρα 2 μερες 3 μερες τίποτα ο σύζυγός μου συμφωνεί να πάω επείγοντα..  στην γιατρό ντρέπομαι να πάρω γτ γενικά είμαι ψύχραιμος άνθρωπος Αλλά μετά την παλλινδρομη το.μυαλο είχε τρελαθεί... 

και εκεί που λες τρώω φλασιά... Όπως λες... λέω αφήνω και αυτήν την εγκυμοσύνη στο Θεό... Και όπου βγάλει..  Δεν θα σκέφτομαι την κυηση πάρα μόνο όταν πάω στον υπερυχο... και θα είμαι χαλαρή γτ άμα πάω ξανά στα επείγοντα κάθε 3 μερες λόγω πανικού θα είμαι εκεί για 9μηνεε αυτό είναι παλαβό... Και είπα τέλος πανικός...το σκέφτηκα λίγο..  Και λεω τι φοβάμαι?? Να αποδεχτω οτι ισως παλλινδρομησει?? Ε το αποδέχομαι λοιπόν  ότι υπάρχει αυτήν η πιθανότητα και τέλος τα εφημερεύοντα. Και άμα παλλινδρομησε θα το μάθω στο ορισμένο ραντεβου..

Και που λες φλασιά..οπως το λες. ζω πραγματικά ήσυχη και δεν ξαναασχοληθηκα αν πονάω η δεν πονάω η αν ξερνάω η δεν ξερναω... Και έζησα από 8μιση εβδομάδων ήρεμη... Και χθες 9και1 μετά από χεράκια ποδαράκια πλέον το ξεπέρασα εντελώς νομίζω τον πανικό που είχα... γτ ήταν εκτός ελέγχου ορισμένες μέρες δεν ήθελα να μου μιλάει κανείς γτ απλα πανικοβαλλομουν και ένοιωθα ότι ο σύζυγός πέρα βρέχει... Αλλά τελικά εγώ είχα το θεμα... Μόλις αποδέχτηκα ότι υπαρχει πιθανοτητα αποβολης ζω φυσιολογικά και αμ έρθει κάτι θα το αντιμετωπίσω... Αλλά δεν πανικοβαλλομαο προκαταβολικά... Είχα σαλεψει... Η προσευχή όντως βοηθάει  τρομερά.και επίσης και μένα με βοήθησε πολύ στον έλεγχο του εαυτού μου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

@Emmi@ σε νοιώθω απόλυτα πήγα εφημερεύοντα στην 4η εβδομάδα γτ πόνουσα κ λεω μην πάω γιατρό μου αφού η χοριακη δείχνει εγκυμοσύνη και πονάω θα είναι εξωμητριο.. τελικα ενδομήτριο.. 

6η εβδομάδα ξαναποναω κα8 δεν είχα αναγούλες την μιση ημερα.. πάω εφημερεύοντα λέω οκ θα παλλινδρομησε... Τελικά άκουσα καρδιά 3φορες 

7εβδομαδα πάω γιατρό μου όλα καλά

8η εβδομάδα κόβονται μαχαίρι οι αναγούλες κ εμετοί περνάει μια μέρα 2 μερες 3 μερες τίποτα ο σύζυγός μου συμφωνεί να πάω επείγοντα..  στην γιατρό ντρέπομαι να πάρω γτ γενικά είμαι ψύχραιμος άνθρωπος Αλλά μετά την παλλινδρομη το.μυαλο είχε τρελαθεί... 

και εκεί που λες τρώω φλασιά... Όπως λες... λέω αφήνω και αυτήν την εγκυμοσύνη στο Θεό... Και όπου βγάλει..  Δεν θα σκέφτομαι την κυηση πάρα μόνο όταν πάω στον υπερυχο... και θα είμαι χαλαρή γτ άμα πάω ξανά στα επείγοντα κάθε 3 μερες λόγω πανικού θα είμαι εκεί για 9μηνεε αυτό είναι παλαβό... Και είπα τέλος πανικός...το σκέφτηκα λίγο..  Και λεω τι φοβάμαι?? Να αποδεχτω οτι ισως παλλινδρομησει?? Ε το αποδέχομαι λοιπόν  ότι υπάρχει αυτήν η πιθανότητα και τέλος τα εφημερεύοντα. Και άμα παλλινδρομησε θα το μάθω στο ορισμένο ραντεβου..

Και που λες φλασιά..οπως το λες. ζω πραγματικά ήσυχη και δεν ξαναασχοληθηκα αν πονάω η δεν πονάω η αν ξερνάω η δεν ξερναω... Και έζησα από 8μιση εβδομάδων ήρεμη... Και χθες 9και1 μετά από χεράκια ποδαράκια πλέον το ξεπέρασα εντελώς νομίζω τον πανικό που είχα... γτ ήταν εκτός ελέγχου ορισμένες μέρες δεν ήθελα να μου μιλάει κανείς γτ απλα πανικοβαλλομουν και ένοιωθα ότι ο σύζυγός πέρα βρέχει... Αλλά τελικά εγώ είχα το θεμα... Μόλις αποδέχτηκα ότι υπαρχει πιθανοτητα αποβολης ζω φυσιολογικά και αμ έρθει κάτι θα το αντιμετωπίσω... Αλλά δεν πανικοβαλλομαο προκαταβολικά... Είχα σαλεψει... Η προσευχή όντως βοηθάει  τρομερά.και επίσης και μένα με βοήθησε πολύ στον έλεγχο του εαυτού μου...

Δυστυχώς εάν είσαι και λίγο αγχώδεις άνθρωπος από την φύση σου..μετά εάν περάσεις και κάτι τέτοιο σε καταστρέφει..

Και εγώ πάντως αυτής λογικής είμαι...αγχώνομαι λίγο έτσι μία ώρα πριν πάω στον υπέρηχο...

Και μετά σκέφτομαι, αφού όλα καλά είναι τι αγχώνεσαι; Και προσπαθώ να ηρεμώ γιατί δεν βγάζει και πουθενά όλο αυτό..

Απλά είναι δύσκολο στην διαχείριση γιατί νομίζω ότι πάντα θα ζουμε με το άγχος πια, είτε σε μικρό είτε σε μεγάλο βαθμό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...