Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ τώρα θα ξαναπάω στις 10 του μήνα... ποιος περιμένει μέχρι τότε.. βασικά μου έγραψε πολλές εξετάσεις αλλά επειδή το σύστημα δεν την άφηνε να τις γράψει όλες γιατί είναι πολλές, τις άλλες θα μου τις στείλει σε 5 μέρες μου είπε..και μου είπε να τις κάνω όλες μαζί για να μην με τρυπάνε συνέχεια..εσύ έκανες εξετάσεις? Λες να τις κάνω αυτές που έχω?? Η να περιμένω?? Έχω πολύ άγχος

 

Και εμένα το επόμενο ραντεβού  12/1, έχουμε πολύυυυ ακόμη... Αλλά ευτυχώς μεσολαβούν γιορτές και θα ξεχαστουμε λιγάκι!!

Εξετάσεις μου έγραψε κανονικά θα πήγαινα σήμερα αλλά είχε τόσο κρύο και βροχή που το ανέβαλα.. Βεβαια διαβάζω εδώ μέσα για κυστικη ινωση δεν νομίζω να μου έβαλε κάτι ανάλογο θα το ξανά δω! 

Πλέον δεν έχω ούτε τόσο άγχος ούτε ευσυγκινητη είμαι με έχει πιάσει μια αναισθησία!! Τι καλά να κρατήσει μέχρι το τελος :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Και εμένα το επόμενο ραντεβού  12/1, έχουμε πολύυυυ ακόμη... Αλλά ευτυχώς μεσολαβούν γιορτές και θα ξεχαστουμε λιγάκι!!

Εξετάσεις μου έγραψε κανονικά θα πήγαινα σήμερα αλλά είχε τόσο κρύο και βροχή που το ανέβαλα.. Βεβαια διαβάζω εδώ μέσα για κυστικη ινωση δεν νομίζω να μου έβαλε κάτι ανάλογο θα το ξανά δω! 

Πλέον δεν έχω ούτε τόσο άγχος ούτε ευσυγκινητη είμαι με έχει πιάσει μια αναισθησία!! Τι καλά να κρατήσει μέχρι το τελος :-P

Και εγώ τελικά αύριο θα πάω να κάνω αυτές να τελειώνω και τις άλλες την άλλη εβδομάδα!! Και εγώ χτες να σου πω ξεαγχωθηκα λίγο που ακούσαμε και καρδούλα!!άσε που το στομάχι μου είναι πολύ χάλια οπότε λέω μάλλον καλά πάει..εσύ ξεκίνησαν οι αναγουλες?? Δεν μπορώ βασικά καθόλου το νερό και γενικά ροφήματα... ευτυχώς που είναι χειμώνας δλδ!! Χαχαχα

πρίν από 40 λεπτά , Dimi84 είπε:

Και εμένα δεν μπορουσε να τις γράψει όλες μαζί τις έκαναν όλες μαζί δεν έρθουν τα αποτελέσματα εκτός της κυστικής που κάνει ένα μήνα περιπου εργάσιμες μέρες και η λυστερια τρεις μερες 

1 μήνα???? Ωχχχ καλά... αύριο θα πάω τελικά για τις μισές και τίς άλλες την άλλη εβδομάδα!! Ας βγουν εγώ λέω όταν γεννησουμε!! Ότι να ναι

πρίν από 48 λεπτά , Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Το αγαπημένο μου θέμα πιάσατε!! Εμένα  το πρώτο είχε 156 παλμούς και κορίτσι. Τώρα η αλήθεια είναι δε ρώτησα!! Τον κινέζικο πίνακα τον έχετε δει; Ψιλοβγαινει κι αυτός αν και λένε ότι στην ηλικία σύλληψης βάζουμε τη σεληνιακή ηλικία που είναι ένας χρόνος πιο μετά από την κανονική! Επίσης σόδα με ουρα! Αν αφρίζουν αγόρι,αν όχι κοριτσι

Το έκανα και μου έβγαλε αγόρι!! Ποια είναι η σεληνιακή σύλληψη??? Λες να το έκανα λάθος???εγώ έβαλα αυτή που συνέλαβα... εμένα είχε 6+4 122 παλμούς!!! Αγόρι δλδ???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Το αγαπημένο μου θέμα πιάσατε!! Εμένα  το πρώτο είχε 156 παλμούς και κορίτσι. Τώρα η αλήθεια είναι δε ρώτησα!! Τον κινέζικο πίνακα τον έχετε δει; Ψιλοβγαινει κι αυτός αν και λένε ότι στην ηλικία σύλληψης βάζουμε τη σεληνιακή ηλικία που είναι ένας χρόνος πιο μετά από την κανονική! Επίσης σόδα με ουρα! Αν αφρίζουν αγόρι,αν όχι κοριτσι

Τους έριξα μια ματιά.

Σε όλα κοριτσι βγάζω...

Πω πω...ότι και να είναι το έχω ήδη σκεφτεί ❤️

πρίν από 26 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ τελικά αύριο θα πάω να κάνω αυτές να τελειώνω και τις άλλες την άλλη εβδομάδα!! Και εγώ χτες να σου πω ξεαγχωθηκα λίγο που ακούσαμε και καρδούλα!!άσε που το στομάχι μου είναι πολύ χάλια οπότε λέω μάλλον καλά πάει..εσύ ξεκίνησαν οι αναγουλες?? Δεν μπορώ βασικά καθόλου το νερό και γενικά ροφήματα... ευτυχώς που είναι χειμώνας δλδ!! Χαχαχα

1 μήνα???? Ωχχχ καλά... αύριο θα πάω τελικά για τις μισές και τίς άλλες την άλλη εβδομάδα!! Ας βγουν εγώ λέω όταν γεννησουμε!! Ότι να ναι

Το έκανα και μου έβγαλε αγόρι!! Ποια είναι η σεληνιακή σύλληψη??? Λες να το έκανα λάθος???εγώ έβαλα αυτή που συνέλαβα... εμένα είχε 6+4 122 παλμούς!!! Αγόρι δλδ???

Μυρίζει αγόρι ❤️


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τους έριξα μια ματιά.

Σε όλα κοριτσι βγάζω...

Πω πω...ότι και να είναι το έχω ήδη σκεφτεί ❤️

Μυρίζει αγόρι ❤️

Και εγώ έτσι νομίζω!! Γερό να είναι και ότι θέλει ας είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ τελικά αύριο θα πάω να κάνω αυτές να τελειώνω και τις άλλες την άλλη εβδομάδα!! Και εγώ χτες να σου πω ξεαγχωθηκα λίγο που ακούσαμε και καρδούλα!!άσε που το στομάχι μου είναι πολύ χάλια οπότε λέω μάλλον καλά πάει..εσύ ξεκίνησαν οι αναγουλες?? Δεν μπορώ βασικά καθόλου το νερό και γενικά ροφήματα... ευτυχώς που είναι χειμώνας δλδ!! Χαχαχα

1 μήνα???? Ωχχχ καλά... αύριο θα πάω τελικά για τις μισές και τίς άλλες την άλλη εβδομάδα!! Ας βγουν εγώ λέω όταν γεννησουμε!! Ότι να ναι

Το έκανα και μου έβγαλε αγόρι!! Ποια είναι η σεληνιακή σύλληψη??? Λες να το έκανα λάθος???εγώ έβαλα αυτή που συνέλαβα... εμένα είχε 6+4 122 παλμούς!!! Αγόρι δλδ???

Δεν έχω καταλάβει κι εγώ καλά,υπάρχει εφαρμογή που βγάζει τη σεληνιακή ηλικία!!Πάντως με τους παλμούς πάει προς αγόρι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ τελικά αύριο θα πάω να κάνω αυτές να τελειώνω και τις άλλες την άλλη εβδομάδα!! Και εγώ χτες να σου πω ξεαγχωθηκα λίγο που ακούσαμε και καρδούλα!!άσε που το στομάχι μου είναι πολύ χάλια οπότε λέω μάλλον καλά πάει..εσύ ξεκίνησαν οι αναγουλες?? Δεν μπορώ βασικά καθόλου το νερό και γενικά ροφήματα... ευτυχώς που είναι χειμώνας δλδ!! Χαχαχα

1 μήνα???? Ωχχχ καλά... αύριο θα πάω τελικά για τις μισές και τίς άλλες την άλλη εβδομάδα!! Ας βγουν εγώ λέω όταν γεννησουμε!! Ότι να ναι

Το έκανα και μου έβγαλε αγόρι!! Ποια είναι η σεληνιακή σύλληψη??? Λες να το έκανα λάθος???εγώ έβαλα αυτή που συνέλαβα... εμένα είχε 6+4 122 παλμούς!!! Αγόρι δλδ???

Η κυστική ίνωση είναι μια εξεταση μόνη της δεν γράφετε οι υπόλοιπες οι μαζικές που πρεπει να στις στείλει δεν αργουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimi84 είπε:

Η κυστική ίνωση είναι μια εξεταση μόνη της δεν γράφετε οι υπόλοιπες οι μαζικές που πρεπει να στις στείλει δεν αργουν 

Αααα δεν μου είπε για αυτή ακόμα... ίσως την άλλη φορά που θα πάω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αααα δεν μου είπε για αυτή ακόμα... ίσως την άλλη φορά που θα πάω

Την δίνουν συνήθως μαζί με την λυστερια επίσης δεν γράφετε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ τελικά αύριο θα πάω να κάνω αυτές να τελειώνω και τις άλλες την άλλη εβδομάδα!! Και εγώ χτες να σου πω ξεαγχωθηκα λίγο που ακούσαμε και καρδούλα!!άσε που το στομάχι μου είναι πολύ χάλια οπότε λέω μάλλον καλά πάει..εσύ ξεκίνησαν οι αναγουλες?? Δεν μπορώ βασικά καθόλου το νερό και γενικά ροφήματα... ευτυχώς που είναι χειμώνας δλδ!! Χαχαχα

1 μήνα???? Ωχχχ καλά... αύριο θα πάω τελικά για τις μισές και τίς άλλες την άλλη εβδομάδα!! Ας βγουν εγώ λέω όταν γεννησουμε!! Ότι να ναι

Το έκανα και μου έβγαλε αγόρι!! Ποια είναι η σεληνιακή σύλληψη??? Λες να το έκανα λάθος???εγώ έβαλα αυτή που συνέλαβα... εμένα είχε 6+4 122 παλμούς!!! Αγόρι δλδ???

Και εμένα είναι χάλια το στομάχι έχω κ καούρες και εμετούς... Όλα μαζί! Ο γιατρός μου είπε να τρώω μόνο αμυλουχα φαγητά κ λίγο λίγο ανά δύο ώρες για να μην ζορίζω το στομάχι μου! 

Και εγώ αγόρι πιστεύω ότι έχω πάντως! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Το αγαπημένο μου θέμα πιάσατε!! Εμένα  το πρώτο είχε 156 παλμούς και κορίτσι. Τώρα η αλήθεια είναι δε ρώτησα!! Τον κινέζικο πίνακα τον έχετε δει; Ψιλοβγαινει κι αυτός αν και λένε ότι στην ηλικία σύλληψης βάζουμε τη σεληνιακή ηλικία που είναι ένας χρόνος πιο μετά από την κανονική! Επίσης σόδα με ουρα! Αν αφρίζουν αγόρι,αν όχι κοριτσι

Αχαχαχα στο ιντερνετ είχα κάνει ένα τεστ κάτι με ουρά η λειψή και εγώ τότε στην παλλινδρομη και με έβγαλε έγκυο Αχαχαχαχα κ ήμουν αχαχαχ  τι μου θυμισες

4 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Για πείτε βρε κορίτσια και για μένα! Πρώτος υπέρηχος 6 εβδομάδων 107 παλμοί, δεύτερος 9 εβδομάδων 170 ακριβώς!! Βάλτε στοιχήματα! Εγώ θέλω και αγοράκι και κοριτσάκι δεν έχω πρόβλημα! 

Και δεύτερο κοριτσάκι δηλαδή θα τρελαίνομουν! Ονειρεύτηκα βέβαια αγοράκι μετά την αποβολή μου και ντυμένο στα κόκκινα που σημαίνει γρήγορα! Και λίγες μέρες μετά έμαθα ότι είμαι εγκυος! 

 

Για να δούμε!! 

Διάβαζα περί φύλου και γράφει στο ιντερνετ έλεγαν οι γιαγιάδες ότι ονειρεύεσαι το ανάποδο περιμένεις.. 

Καλώς ήρθατε @Xrisaaaaaa Kai @Dimi84... με το καλό και εσείς!! Καλές εγκυμοσύνες να Έχουμε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Martinaa είπε:

Το κινεζικό μου έβγαλε κορίτσι αν τα υπολόγισα καλά!!! ❤️❤️❤️

 

Ας αφήσουμε τους παλμούς... οι κινέζοι είναι σοφότεροι μου βγήκε κορίτσι... χαχαχαχαχα... εννοείται κορίτσι... θελω να την βγάλω στην Αγία ΕΙΡΗΝΟΥΛΑ της Λέσβου είπα θέλω ένα κοριτσάκι να το πω Ειρήνη... γτ εχω Νικόλα και Ραφαήλ... 

Κοίτα να δεις οι κινέζοι με μυριστηκαν... αχαχαχ

 

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Έχουν πλάκα όλα όσα λέμε...

Θα γεννησουμε γερά παιδιά...

Σε κάνα μήνα πιστεύω, θα ξέρουμε όλες τις έχουμε...συνήθως στην αυχενική μαθαίνεις...

❤️❤️❤️

Ε μωρέ έγκυες είμαστε τι να συζητάμε??  Καμία βλακεία περί εγκυμοσύνης....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Martinaa είπε:

Το κινεζικό μου έβγαλε κορίτσι αν τα υπολόγισα καλά!!! ❤️❤️❤️


βεβαια τώρα που τα ξανά κοιτάω κάθε πινακακι τα λέει και διαφορετικά :/

Και 2γω το.παρατηρησα και βρήκα κάποια εφαρμογή που βάζεις ημερομηνίες και στο βγάζει αυτόματα εκει βγηκε κοριτσι οπότε εκείνο.με βόλεψε αχαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , enjoy είπε:

Και 2γω το.παρατηρησα και βρήκα κάποια εφαρμογή που βάζεις ημερομηνίες και στο βγάζει αυτόματα εκει βγηκε κοριτσι οπότε εκείνο.με βόλεψε αχαχαχ

Κι εγώ την εφαρμογή βρήκα μετά και με βόλεψε κι εμένα  χαχα

οποτε για να το λέει θα ξέρει!!! Πρεπει να πάρουμε φλοράλ και ροζ μας αξίζει!! Χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...