Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

@enjoy

Αγαπημένο μου μάλλον ακολουθώ τα βήματα σου στις αναγουλες...μακάρι δηλαδή..απόλαυση είναι εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα...έχω αρχίσει και εγώ να το πιστεύω...έλα πρέπει να πάνε όλα καλά...δεν δέχομαι τίποτα λιγότερο...εγώ πιστεύω ότι έχω κόρη πάντως ξανά ...

 

@Elenaki30 εγώ παω συχνα...εκείνος βέβαια μου το λέει...είναι και λίγο αγχωτικό να πηγαίνεις κάθε τρεις και λίγο...σκέψου πήγα:

5η εβδομάδα είδαμε σάκο.

6η εβδομάδα και ακούσαμε καρδιά...

Και τώρα θα πάω ξανά...είμαι 7+5.

 

Μετά θα λείπω εκτός για τρεις εβδομάδες...όποτε θα με δει ξανά λίγο πριν την αυχενικη κάπου 11 η εβδομάδα θα με δει ξανά λογικά..

Είδα ότι λέγατε για κυστική ίνωση...εγώ είχα κάνει στο πρώτο και τώρα δεν έκανα ξανά. Αυτά δεν αλλάζουν. 

 

 

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

48 minutes ago, enjoy said:

Λοιπόν σας τσακωσα να ομιλείτε...

Και τρύπωσα να δω τι λέτε...

Καλόυς υπέρηχους στέλνω φιλιά σε ποπουδακιαααα τα έχω αδυναμία....

Καλή άδεια στον εμμι μας με μπόλικη ξάπλα... 

Ιωάννα στη  αρχή είχα πρωι βράδυ μετά μόνο βράδυ και πλέον μόνο αν δεν φάω τπτ αν τρώω συχνά μικρά γεύματα δεν εχω αναγούλες... Μόλις κλείσεις την 8 Μπορεί να ξεκινήσουν και εσένα να ηρεμούν τα συμπτώματα.. το εύχομαι....

Κορίτσια όλα καλα όλα ανθηρα... χαίρομαι που είμαστε ενεργές... 

Εύχομαι να έρθουν και άλλες μανούλες και εύχομαι όλα να πάνε τέλεια σε Όλες... Εγώ ήδη έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι διαμόρφωσή δωματίου (Έχουμε ένα υπνοδωμάτιο και ένα παιδικο) και  τοκετο... το πήρα πολύ ζεστά... Δεν σκέφτομαι άσχημα... αν έρθουν ασχημα ήρθαν..  σκέφτομαι πλέον ότι καλέ είναι αλήθεια ειμαι έγκυος... άκου να δεις αρχίζω να το πιστεύω όσο περνάει ο καιρός.. αν όλα πάνε καλά μετά  β επιπέδου θα ξεκινήσω ετοιμασίες...

Εγώ το πίστεψα από τη μερα που το ανακοίνωσα και στο γραφείο και αρχισα να χαίρομαι πολυ! Κι εμείς ενα υπνοδωματιο έχουμε και ένα παιδικό οπότε κι εμενα θα χρειαστεί διαμόρφωση!! Τι ωραία που είναι αυτάαααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Evaki19 είπε:

Εγώ το πίστεψα από τη μερα που το ανακοίνωσα και στο γραφείο και αρχισα να χαίρομαι πολυ! Κι εμείς ενα υπνοδωματιο έχουμε και ένα παιδικό οπότε κι εμενα θα χρειαστεί διαμόρφωση!! Τι ωραία που είναι αυτάαααα

Ναι είναι ωραία ανυπομονώ.... Εγώ έχω 2 αγόρια και θέλω κορίτσι...  οπότε θα χρειαστεί να ανανεώσω γκαρνταρόμπα αν έρθει... αν και είναι ουδέτερα τα περισσότερα ειμαι γενικά από τα άτομα που ψοφάω για το ροζ χρώμα στα κοριτσάκια δηλαδή μέχρι 10ετων θα μπορουσα να το ντυνω στα ροζ και να εχει ροζ δωματιο.. δεν εχω κωλυμμα με το ροζ καποιες δεν θελουν να το βλέπουν εγώ θέλω να το βλέπω σε τοίχο... σε όλα τα σεντονακια κουβερτούλες ρούχα από κάλτσες μέχρι κοκαλάκια γενικά μια μπομπονιεριτσα.. ανέκαθεν και πριν τα αγόρια μου άρεσε το ροζ για κοριτσάκια... Εγώ βέβαια όλο μαυρα φοράω η λευκα..  Αλλά για μωρά και παιδάκια μου αρέσει πολύ... αν και όταν ψωνιζα για τις ανιψιες μου μετά τα 6 παιδιά πλέον κυριαρχεί το μαύρο το γκρι στα παιδικά και ζοριζομουν να βρω χαρούμενα χρώματα στα ρούχα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία πράγματα συζητάτε!!!

@enjoy συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, προσπάθω και εγώ να σκέφτομαι έτσι και αρχίζω να κάνω όνειρα...

Μακάρι να πάμε όλα καλά για όλες μας..

Εγώ πηγαίνω κάθε βδομάδα στον γυναικολόγο γιατί με κάνει να νιώθω ασφάλεια λόγω της παλινδρόμης...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , enjoy είπε:

Ναι είναι ωραία ανυπομονώ.... Εγώ έχω 2 αγόρια και θέλω κορίτσι...  οπότε θα χρειαστεί να ανανεώσω γκαρνταρόμπα αν έρθει... αν και είναι ουδέτερα τα περισσότερα ειμαι γενικά από τα άτομα που ψοφάω για το ροζ χρώμα στα κοριτσάκια δηλαδή μέχρι 10ετων θα μπορουσα να το ντυνω στα ροζ και να εχει ροζ δωματιο.. δεν εχω κωλυμμα με το ροζ καποιες δεν θελουν να το βλέπουν εγώ θέλω να το βλέπω σε τοίχο... σε όλα τα σεντονακια κουβερτούλες ρούχα από κάλτσες μέχρι κοκαλάκια γενικά μια μπομπονιεριτσα.. ανέκαθεν και πριν τα αγόρια μου άρεσε το ροζ για κοριτσάκια... Εγώ βέβαια όλο μαυρα φοράω η λευκα..  Αλλά για μωρά και παιδάκια μου αρέσει πολύ... αν και όταν ψωνιζα για τις ανιψιες μου μετά τα 6 παιδιά πλέον κυριαρχεί το μαύρο το γκρι στα παιδικά και ζοριζομουν να βρω χαρούμενα χρώματα στα ρούχα....

Εγώ είμαι αυτή που δεν θέλει τα ροζ...μα δεν αντέχω όμως...

Εγώ στη μικρή τα παίρνω οποιοδήποτε χρώμα εκτός από ροζ :P

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και τώρα το θυμήθηκα...ήμουν στις μανουλες Ιουλίου 2018...και τώρα στις μανουλες Ιουλίου 2022...

Ααααα ❤️

Ααααα και τώρα θυμήθηκα το δικό μου σάπιοκινητο καρδούλες δεν έχει 

Ααααα....

Και εγώ τώρα τι θα βαλωωω 

ΧχχΜμμμμμ θύμωσα...

Αχαχαχα

Για πες πόδια μέρα γεννήθηκε η ζουζούνα και ποτέ σ έδωσαν πήτ να τρελαθούμε!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

Ααααα και τώρα θυμήθηκα το δικό μου σάπιοκινητο καρδούλες δεν έχει 

Ααααα....

Και εγώ τώρα τι θα βαλωωω 

ΧχχΜμμμμμ θύμωσα...

Αχαχαχα

Για πες πόδια μέρα γεννήθηκε η ζουζούνα και ποτέ σ έδωσαν πήτ να τρελαθούμε!!

Είχα ΠΗΤ 3 Ιουλίου αλλά γέννησα 3 Ιουνίου ❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από το γιατρό! Όλα μια χαρά! Είδαμε έμβρυο καθαρά 1.5 εκατοστό περίπου! Και ιδέα από χεράκια ποδαράκια! 160 παλμοί! Χτύπαγε η καρδιά σαν τρελή χτουπ χτουπ χτουπ :wub:❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Ο χριστος και η παναγια καλε τι 150 ευρώ. Εγώ τωρα το εκανα και δεν πληρωσα τιποτα. Δεν είσαι ασφαλισμένη?

Βεβαίως ήμουν!ιδιωτικά το είχα κάνει λόγω επαρχίας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΌΠΑ όπα κορίτσια συγχαρητηρια για τα εξαιρετικα νεα.... αλλα πριν λιποθυμίσω @iwanna24 Kai @Martinaa είχατε τόσους χτύπους??? Σοβαρά??? Γτ ερχεται το εγκεφαλικο!! Στην 9 εβδομάδα είχα 130 χτύπους μόνο...

Και εσείς είστε κάπου 7 αν θυμάμαι καλα?

130 είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες  Στην 8η και μετά πήγε 160 και βγήκαν αγόρια..  Δηλαδή από τόσο αρχή κύησης έχετε τόσους χτύπους... με βάση τις μαιες παλιά όντως προμηνύει κορίτσι..  Δηλαδή εγώ 3ο αγόρι???:shock: Μάλιστα!!! Καλώς να έρθει και να είναι γερο.... ήλπιζα για girl Αλλά με προσγείωσατε... Εγώ τα πιστεύω αυτά με τους χτύπους...

170 και ανω κορίτσια βγαίνουν...  

Ρε σεις Μήπως το δικό μου είναι Κοίμησης σαν την μανα του και ζαμανφου και ηταν ηρεμο.παιδακι ενώ τα δικά σας είναι ζωηρουτσικα... τι κάνουν??? Αθλητισμό εκεί μέσα με 170 χτύπους...?? 

Κατάλαβα και όλοι μου λένε ενώ δεν το ανακοίνωσα ακόμα ότι αν μείνω σε 3ο θα είναι αγόρι... 

ΧχχΜμμΜμμμμμμ ήθελα κοριτσάκι Αλλά οκ ένα ακόμα φατσακι ας έρθει με το καλό και ας είναι τσουτσουνακι πάλι!!! 

Ένα σας λέω 3 νύφες θα Έχω???!!!! Θα με αποκαμουν θα μου πάρουν τα παιδιά!!! Ποια νύφη τα πάει καλά με την πεθερά?? Ποπο Ποπο ζούσα σε ένα συννεφάκι ελπίδας... με προσγείωσατε βραδιάτικα!! 

Πρωτιστως να ερθει και να ειναι γερο εννοείται δεν το συζητώ... Αλλά θελαμε και μια κοριτσικη νότα εδώ μέσα.... 

Για πες @iwanna24 εγώ αγόρι μυρίζω ε???

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

ΌΠΑ όπα κορίτσια συγχαρητηρια για τα εξαιρετικα νεα.... αλλα πριν λιποθυμίσω @iwanna24 Kai @Martinaa είχατε τόσους χτύπους??? Σοβαρά??? Γτ ερχεται το εγκεφαλικο!! Στην 9 εβδομάδα είχα 130 χτύπους μόνο...

Και εσείς είστε κάπου 7 αν θυμάμαι καλα?

130 είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες  Στην 8η και μετά πήγε 160 και βγήκαν αγόρια..  Δηλαδή από τόσο αρχή κύησης έχετε τόσους χτύπους... με βάση τις μαιες παλιά όντως προμηνύει κορίτσι..  Δηλαδή εγώ 3ο αγόρι???:shock: Μάλιστα!!! Καλώς να έρθει και να είναι γερο.... ήλπιζα για girl Αλλά με προσγείωσατε... Εγώ τα πιστεύω αυτά με τους χτύπους...

170 και ανω κορίτσια βγαίνουν...  

Ρε σεις Μήπως το δικό μου είναι Κοίμησης σαν την μανα του και ζαμανφου και ηταν ηρεμο.παιδακι ενώ τα δικά σας είναι ζωηρουτσικα... τι κάνουν??? Αθλητισμό εκεί μέσα με 170 χτύπους...?? 

Κατάλαβα και όλοι μου λένε ενώ δεν το ανακοίνωσα ακόμα ότι αν μείνω σε 3ο θα είναι αγόρι... 

ΧχχΜμμΜμμμμμμ ήθελα κοριτσάκι Αλλά οκ ένα ακόμα φατσακι ας έρθει με το καλό και ας είναι τσουτσουνακι πάλι!!! 

Ένα σας λέω 3 νύφες θα Έχω???!!!! Θα με αποκαμουν θα μου πάρουν τα παιδιά!!! Ποια νύφη τα πάει καλά με την πεθερά?? Ποπο Ποπο ζούσα σε ένα συννεφάκι ελπίδας... με προσγείωσατε βραδιάτικα!! 

Πρωτιστως να ερθει και να ειναι γερο εννοείται δεν το συζητώ... Αλλά θελαμε και μια κοριτσικη νότα εδώ μέσα.... 

Για πες @iwanna24 εγώ αγόρι μυρίζω ε???

Καλημέρα κούκλα μου....

Εγώ είμαι 7+6...

Ναιιιι αγόρι έχεις...χαμηλοί χτύποι για κοριτσάκι...

Στα κορίτσια είναι πάνω από 170...

Άντε με το καλο...είσαι αγορομανα...❤️❤️❤️

Όλα να μας πάνε καλά φυσικά...

Τώρα θα κάνω τρεις εβδομάδες να το δω...θα σκάσω!

Έβγαλα και μια κύστη 3-4 εκατοστά αλλά είπε ο γιατρός ότι φεύγουν μόνες τους...

Είναι από την εγκυμοσύνη...

Κάναμε και κοιλιακό υπέρηχο...τι ωραία...τις άλλες ήταν κολπικός :???:

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, enjoy είπε:

ΌΠΑ όπα κορίτσια συγχαρητηρια για τα εξαιρετικα νεα.... αλλα πριν λιποθυμίσω @iwanna24 Kai @Martinaa είχατε τόσους χτύπους??? Σοβαρά??? Γτ ερχεται το εγκεφαλικο!! Στην 9 εβδομάδα είχα 130 χτύπους μόνο...

Και εσείς είστε κάπου 7 αν θυμάμαι καλα?

130 είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες  Στην 8η και μετά πήγε 160 και βγήκαν αγόρια..  Δηλαδή από τόσο αρχή κύησης έχετε τόσους χτύπους... με βάση τις μαιες παλιά όντως προμηνύει κορίτσι..  Δηλαδή εγώ 3ο αγόρι???:shock: Μάλιστα!!! Καλώς να έρθει και να είναι γερο.... ήλπιζα για girl Αλλά με προσγείωσατε... Εγώ τα πιστεύω αυτά με τους χτύπους...

170 και ανω κορίτσια βγαίνουν...  

Ρε σεις Μήπως το δικό μου είναι Κοίμησης σαν την μανα του και ζαμανφου και ηταν ηρεμο.παιδακι ενώ τα δικά σας είναι ζωηρουτσικα... τι κάνουν??? Αθλητισμό εκεί μέσα με 170 χτύπους...?? 

Κατάλαβα και όλοι μου λένε ενώ δεν το ανακοίνωσα ακόμα ότι αν μείνω σε 3ο θα είναι αγόρι... 

ΧχχΜμμΜμμμμμμ ήθελα κοριτσάκι Αλλά οκ ένα ακόμα φατσακι ας έρθει με το καλό και ας είναι τσουτσουνακι πάλι!!! 

Ένα σας λέω 3 νύφες θα Έχω???!!!! Θα με αποκαμουν θα μου πάρουν τα παιδιά!!! Ποια νύφη τα πάει καλά με την πεθερά?? Ποπο Ποπο ζούσα σε ένα συννεφάκι ελπίδας... με προσγείωσατε βραδιάτικα!! 

Πρωτιστως να ερθει και να ειναι γερο εννοείται δεν το συζητώ... Αλλά θελαμε και μια κοριτσικη νότα εδώ μέσα.... 

Για πες @iwanna24 εγώ αγόρι μυρίζω ε???

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!δν ισχύει αυτό με τους χτύπους!εμένα ο γιος μου πρώτους χτύπους 160 κ έφτανε ως 175!η μαία μου μου είχε πει είναι μύθος αυτό!τώρα είχα 120 κ δεύτερη φορά 165!με το καλό δειλούς εύχομαι ότι επιθυμειτε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!!!!

@iwanna24 Ακόμα και στους χτύπους μαζί πάμε! 

Σχετικά με τους χτύπους και στο γιο μου που τα έχω σημειωμένα την ίδια βδομάδα που είμαι και τώρα είχε 165 και στην 9η βδομάδα είχε 180 και από εκεί και περα άρχισαν να πέφτουν οι παλμοί και σταθεροποιήθηκαν στους 138 για την υπόλοιπη εγκυμοσύνη άρα θα δούμε δεν ενθουσιάζομαι ότι θα είναι κορίτσι.


Βεβαια αποψε ονειρεύτηκα ότι γεννήθηκε το μωρό και ήταν κορίτσι! Μάλλον επειδή το σκέφτομαι πολύ!

Καλά να είναι τα μωρά μας και ας είναι ότι είναι!

 

Θα πάμε την επόμενη Δευτέρα πάλι αλλά μου είπε το φύλλο θα αρχίσει να φαίνεται γύρω στη 10η βδομάδα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...