Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε σημερα;; Εγω μια βαρεμάρα,μια νύστα, δε θέλω να κάνω  τίποτα! Ευτυχώς έχω μαγειρέψει.  Με τον καφέ τι κανετε;; Πίνετε καθημερινά; Εγω γενικα είμαι λάτρης και τώρα που τον έχω μειώσει μάλλον μου βγαίνει η στέρηση. Πίνω φίλτρου 3,4 φορές τη βδομάδα! Φυσικά τρώω σοκολάτα που περιέχει καφεΐνη καθώς και τσάι του βουνού 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;;;

Κι εγώ λάτρης του καφέ προσπαθώ να πίνω μόνο ένα την ημέρα αν τύχει 2ος θα τον πάρω ντεκαφ αν και δε μου κάνει τόσο όρεξη σε αυτή τη φάση!

Χθες πήγα για υπέρηχο και είναι μια χαρα Το μικρούλη! 2,5 εκατοστά με χεράκια και ποδαράκια! 170 παλμοί!

κοιταζω τις σημειώσεις μου και ο γιος μου ήταν τόσα εκατοστά όταν ήμουν 9και4 και τότε μου είχε πει ότι θα είναι μάλλον αγόρι και έτσι όπως το είδα χθες αναρωτιέμαι που το είχε δει τότε χθες δεν έβλεπα και πολλά πράγματα! Τέλος πάντων αύριο θα είμαι 9! 
 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε σημερα;; Εγω μια βαρεμάρα,μια νύστα, δε θέλω να κάνω  τίποτα! Ευτυχώς έχω μαγειρέψει.  Με τον καφέ τι κανετε;; Πίνετε καθημερινά; Εγω γενικα είμαι λάτρης και τώρα που τον έχω μειώσει μάλλον μου βγαίνει η στέρηση. Πίνω φίλτρου 3,4 φορές τη βδομάδα! Φυσικά τρώω σοκολάτα που περιέχει καφεΐνη καθώς και τσάι του βουνού 

Εγώ δεν μπορώ να πιω καφέ...

Πριν έπινα τουλάχιστον δύο φρέντο τη μέρα.

Τώρα ούτε να τον μυρίσω φυσικά...καλά και από φαγητά κρέας πχ δεν τρώω.

Σαλάτες δεν τρώω...γενικά, χέσε μέσα.

Όλα βρώμανε και μου προκαλούν εμετό.

Ο γιατρός μου έγραψε κάτι χάπια...αν δεν σταματήσουν οι εμετοί θα κάνω ένεση...ήδη από χτες είμαι καλύτερα. Δεν έχω κάνει εμετό...έχω αναγουλα μεν αλλά όχι καούρα και πόνο. 

 

 

πρίν από 28 λεπτά , Martinaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;;;

Κι εγώ λάτρης του καφέ προσπαθώ να πίνω μόνο ένα την ημέρα αν τύχει 2ος θα τον πάρω ντεκαφ αν και δε μου κάνει τόσο όρεξη σε αυτή τη φάση!

Χθες πήγα για υπέρηχο και είναι μια χαρα Το μικρούλη! 2,5 εκατοστά με χεράκια και ποδαράκια! 170 παλμοί!

κοιταζω τις σημειώσεις μου και ο γιος μου ήταν τόσα εκατοστά όταν ήμουν 9και4 και τότε μου είχε πει ότι θα είναι μάλλον αγόρι και έτσι όπως το είδα χθες αναρωτιέμαι που το είχε δει τότε χθες δεν έβλεπα και πολλά πράγματα! Τέλος πάντων αύριο θα είμαι 9! 
 

Εμείς πάμε ακριβώς μαζί...και εγώ αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα ...❤️❤️❤️

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ δεν μπορώ να πιω καφέ...

Πριν έπινα τουλάχιστον δύο φρέντο τη μέρα.

Τώρα ούτε να τον μυρίσω φυσικά...καλά και από φαγητά κρέας πχ δεν τρώω.

Σαλάτες δεν τρώω...γενικά, χέσε μέσα.

Όλα βρώμανε και μου προκαλούν εμετό.

Ο γιατρός μου έγραψε κάτι χάπια...αν δεν σταματήσουν οι εμετοί θα κάνω ένεση...ήδη από χτες είμαι καλύτερα. Δεν έχω κάνει εμετό...έχω αναγουλα μεν αλλά όχι καούρα και πόνο. 

 

 

Εμείς πάμε ακριβώς μαζί...και εγώ αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα ...❤️❤️❤️

 

Αχ,κουράγιο με τους εμετούς!! Εγώ βρε κορίτσια πήγα γιατρό 7+3 και τώρα ξανά όταν θα είμαι 11+2! Δεν είναι τεράστιο το διαστημα; Πού θα ξέρω ότι πάνε όλα καλα;; 

Link to comment
Share on other sites

Hello συνοδοιπόροι! 

Κ μένα με χαλάει ο καφές. Αλλά οκ, ένα νεροζούμι έπινα κ πριν οπότε δεν μπορώ να πω πως μου λείπει. Γλυκά από την άλλη, όσο τρελαινόμουν, τώρα μου επιδεινώνουν την ξινίλα να το πω; Αυτό το χάλασμα στο στομάχι που σου ανεβαίνει μέχρι το στόμα. Υδατάνθρακες και φέτα τρώω κατά κύριο λόγο, χαχα. Κοιλιακό λίπος που θα κάνω...!!! :(

Αύριο η αυχενική και προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι.. Μακάρι να είναι όλα καλά! 

Όσο περί βαρεμάρας, ατονίας, παραίτησης γενικά, φουλ. Δεν μου κάνει αίσθηση τίποτα. 

Δυσκολεύομαι επίσης με την κατάποση χαπιών κ έως τώρα είμαι πολύ ασυνεπής με το μαγνησιο μου. Πρέπει όμως να το παίρνω διοτι εκτός του οτι βοηθάει στην διάθεση, αποτρέπει κ τις συσπασεις της μήτρας! 

Ρε κορίτσια, όσες έχετε ήδη παιδιά κ μείναμε ξανά εγκυες, είστε πολύ γενναίες! 

23 minutes ago, Polly1 said:

Αχ,κουράγιο με τους εμετούς!! Εγώ βρε κορίτσια πήγα γιατρό 7+3 και τώρα ξανά όταν θα είμαι 11+2! Δεν είναι τεράστιο το διαστημα; Πού θα ξέρω ότι πάνε όλα καλα;; 

Θα μπορούσες να πας κ μία στο ενδιάμεσο αλλά το μόνο που θα δουν είναι η καρδιακή λειτουργία. Δεν μπορεί να φανεί κ κατι περισσότερο οπότε ίσως γι αυτό σου είπε να πας πιο μετά! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε σημερα;; Εγω μια βαρεμάρα,μια νύστα, δε θέλω να κάνω  τίποτα! Ευτυχώς έχω μαγειρέψει.  Με τον καφέ τι κανετε;; Πίνετε καθημερινά; Εγω γενικα είμαι λάτρης και τώρα που τον έχω μειώσει μάλλον μου βγαίνει η στέρηση. Πίνω φίλτρου 3,4 φορές τη βδομάδα! Φυσικά τρώω σοκολάτα που περιέχει καφεΐνη καθώς και τσάι του βουνού 

Γεια σας κορίτσια εγώ δεν ήμουν γενικά ποτέ λάτρης του καφέ έπινα που και που τώρα εδώ και κάνα 2 βδομάδες περίπου μπορεί και παραπάνω ούτε να τον βλέπω δεν θέλω και γενικά τα ροφήματα όλη μέρα θέλω να κοιμάμαι για να μην έχω αναγουλες!!! Ουφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, VDald said:

Hello συνοδοιπόροι! 

Κ μένα με χαλάει ο καφές. Αλλά οκ, ένα νεροζούμι έπινα κ πριν οπότε δεν μπορώ να πω πως μου λείπει. Γλυκά από την άλλη, όσο τρελαινόμουν, τώρα μου επιδεινώνουν την ξινίλα να το πω; Αυτό το χάλασμα στο στομάχι που σου ανεβαίνει μέχρι το στόμα. Υδατάνθρακες και φέτα τρώω κατά κύριο λόγο, χαχα. Κοιλιακό λίπος που θα κάνω...!!! :(

Αύριο η αυχενική και προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι.. Μακάρι να είναι όλα καλά! 

Όσο περί βαρεμάρας, ατονίας, παραίτησης γενικά, φουλ. Δεν μου κάνει αίσθηση τίποτα. 

Δυσκολεύομαι επίσης με την κατάποση χαπιών κ έως τώρα είμαι πολύ ασυνεπής με το μαγνησιο μου. Πρέπει όμως να το παίρνω διοτι εκτός του οτι βοηθάει στην διάθεση, αποτρέπει κ τις συσπασεις της μήτρας! 

Ρε κορίτσια, όσες έχετε ήδη παιδιά κ μείναμε ξανά εγκυες, είστε πολύ γενναίες! 

Θα μπορούσες να πας κ μία στο ενδιάμεσο αλλά το μόνο που θα δουν είναι η καρδιακή λειτουργία. Δεν μπορεί να φανεί κ κατι περισσότερο οπότε ίσως γι αυτό σου είπε να πας πιο μετά! 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Αντε, αύριο χαλαρώνεις! Εγώ σήμερα πάω για τον πρώτο υπέρηχο, έχω μπει στην 6η εβδομάδα, και δεν χρειάζεται να πω πως νιώθω... Αααχ! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Polly1 είπε:

Αχ,κουράγιο με τους εμετούς!! Εγώ βρε κορίτσια πήγα γιατρό 7+3 και τώρα ξανά όταν θα είμαι 11+2! Δεν είναι τεράστιο το διαστημα; Πού θα ξέρω ότι πάνε όλα καλα;; 

Άσε αυτό είναι ένα άλλο θέμα και εγώ πήγα 6+4 και θα ξαναπάω 10+4.. μέχρι τότε άγχος μεγάλο!

πρίν από 18 λεπτά , electra2021 είπε:

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Αντε, αύριο χαλαρώνεις! Εγώ σήμερα πάω για τον πρώτο υπέρηχο, έχω μπει στην 6η εβδομάδα, και δεν χρειάζεται να πω πως νιώθω... Αααχ! 

Όλα καλά θα πάνε!! Και εγώ έτσι ήμουν στο πρώτο ραντεβού και μετά χαλάρωσα θα χαλαρώσεις και εσύ!!! Στείλε να μας πεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, electra2021 said:

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Αντε, αύριο χαλαρώνεις! Εγώ σήμερα πάω για τον πρώτο υπέρηχο, έχω μπει στην 6η εβδομάδα, και δεν χρειάζεται να πω πως νιώθω... Αααχ! 

Με το καλό κ σε σένα! Στον πρώτο μου υπέρηχο είχα δει ένα σχηματάκι σαν chilli pepper χαχαχχαχα :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VDald είπε:

Hello συνοδοιπόροι! 

Κ μένα με χαλάει ο καφές. Αλλά οκ, ένα νεροζούμι έπινα κ πριν οπότε δεν μπορώ να πω πως μου λείπει. Γλυκά από την άλλη, όσο τρελαινόμουν, τώρα μου επιδεινώνουν την ξινίλα να το πω; Αυτό το χάλασμα στο στομάχι που σου ανεβαίνει μέχρι το στόμα. Υδατάνθρακες και φέτα τρώω κατά κύριο λόγο, χαχα. Κοιλιακό λίπος που θα κάνω...!!! :(

Αύριο η αυχενική και προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι.. Μακάρι να είναι όλα καλά! 

Όσο περί βαρεμάρας, ατονίας, παραίτησης γενικά, φουλ. Δεν μου κάνει αίσθηση τίποτα. 

Δυσκολεύομαι επίσης με την κατάποση χαπιών κ έως τώρα είμαι πολύ ασυνεπής με το μαγνησιο μου. Πρέπει όμως να το παίρνω διοτι εκτός του οτι βοηθάει στην διάθεση, αποτρέπει κ τις συσπασεις της μήτρας! 

Ρε κορίτσια, όσες έχετε ήδη παιδιά κ μείναμε ξανά εγκυες, είστε πολύ γενναίες! 

Θα μπορούσες να πας κ μία στο ενδιάμεσο αλλά το μόνο που θα δουν είναι η καρδιακή λειτουργία. Δεν μπορεί να φανεί κ κατι περισσότερο οπότε ίσως γι αυτό σου είπε να πας πιο μετά! 

Αύριο η αυχενική ε; Φτάσαμε στις αυχενικες!! Με το καλό εύχομαι, ολα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 minutes ago, Polly1 said:

Αύριο η αυχενική ε; Φτάσαμε στις αυχενικες!! Με το καλό εύχομαι, ολα θα πάνε καλά!!

Μακάρι, σε ευχαριστώ πολύ! Δεν θυμάμαι ποια άλλη κοπέλα είναι να την κάνει αύριο. Από μνήμη στην εγκυμοσύνη σκίζω. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Polly1 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε σημερα;; Εγω μια βαρεμάρα,μια νύστα, δε θέλω να κάνω  τίποτα! Ευτυχώς έχω μαγειρέψει.  Με τον καφέ τι κανετε;; Πίνετε καθημερινά; Εγω γενικα είμαι λάτρης και τώρα που τον έχω μειώσει μάλλον μου βγαίνει η στέρηση. Πίνω φίλτρου 3,4 φορές τη βδομάδα! Φυσικά τρώω σοκολάτα που περιέχει καφεΐνη καθώς και τσάι του βουνού 

Εγώ για κανα μηνα τον ειχα κόψει δεν μου έκανε αισθηση καμία! Το ίδιο και στην κόρη μου αλλα για 3 μηνες εκει τον ειχα κοψει τελειως. Τωρα βαζω μια καψουλα το πρωι αλλα ουτε τον μισο δεν πινω πιο πολυ για παρεα γιατι εχω συνηθισει κατι να πινω στο γραφειο. Στο σπιτι ουτε λογος!

 

1 hour ago, Polly1 said:

Αχ,κουράγιο με τους εμετούς!! Εγώ βρε κορίτσια πήγα γιατρό 7+3 και τώρα ξανά όταν θα είμαι 11+2! Δεν είναι τεράστιο το διαστημα; Πού θα ξέρω ότι πάνε όλα καλα;; 

Ναι κι εγώ αυτή την απόσταση είχα. Είχα παει στις 6 εβδομάδες και μετα στις 10! Μου ειχε φανει απίστευτα πολυ μεγαλο διαστημα! Αν δε νιωθεις ανετα να πας και στο ενδιάμεσο δεν ειναι κακο!!

58 minutes ago, VDald said:

Μακάρι, σε ευχαριστώ πολύ! Δεν θυμάμαι ποια άλλη κοπέλα είναι να την κάνει αύριο. Από μνήμη στην εγκυμοσύνη σκίζω. 

Εγώ εγώ ειμαι αύριο!!

1 hour ago, VDald said:

Hello συνοδοιπόροι! 

Κ μένα με χαλάει ο καφές. Αλλά οκ, ένα νεροζούμι έπινα κ πριν οπότε δεν μπορώ να πω πως μου λείπει. Γλυκά από την άλλη, όσο τρελαινόμουν, τώρα μου επιδεινώνουν την ξινίλα να το πω; Αυτό το χάλασμα στο στομάχι που σου ανεβαίνει μέχρι το στόμα. Υδατάνθρακες και φέτα τρώω κατά κύριο λόγο, χαχα. Κοιλιακό λίπος που θα κάνω...!!! :(

Αύριο η αυχενική και προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι.. Μακάρι να είναι όλα καλά! 

Όσο περί βαρεμάρας, ατονίας, παραίτησης γενικά, φουλ. Δεν μου κάνει αίσθηση τίποτα. 

Δυσκολεύομαι επίσης με την κατάποση χαπιών κ έως τώρα είμαι πολύ ασυνεπής με το μαγνησιο μου. Πρέπει όμως να το παίρνω διοτι εκτός του οτι βοηθάει στην διάθεση, αποτρέπει κ τις συσπασεις της μήτρας! 

Ρε κορίτσια, όσες έχετε ήδη παιδιά κ μείναμε ξανά εγκυες, είστε πολύ γενναίες! 

Θα μπορούσες να πας κ μία στο ενδιάμεσο αλλά το μόνο που θα δουν είναι η καρδιακή λειτουργία. Δεν μπορεί να φανεί κ κατι περισσότερο οπότε ίσως γι αυτό σου είπε να πας πιο μετά! 

Εγώ πάλι παιδιά τρώω κάθε μέρα αγγούρια εδώ και κανα διμηνο!! Δεν ξέρω τι κόλλα εχω φάει. Παντως να σας πω βγηκαν οι εξετασεις μου και εδειξε ζαχαρο στα ουρα. Δεν ειχα ποτε θεμα. Και μου ειπε προληπτικα να κοψω ψωμι, μακαρονια και γλυκα. Η αληθεια ειναι οτι ειχα ξεσκιστει λιγο να τρωω καρμποναρες, σοκολατες, μελομακαρονα, κουραμπιεδες και οτι αλλο κυκλοφορουσε στο σπιτι σε γλυκο. Που δεν τα αγγιζω τα γλυκα γενικα!! Οπότε απο σημερα μαζεύομαι και ευχομαι απλά να εχει επηρεαστεί η τιμή απο κατι που θα είχα φάει την προηγούμενη μερα και να μην εχω θεμα! Στο αίμα δεν εβγαλε ζαχαρο. Είναι φυσιολογικες οι τιμες!

46 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσείς έχετε καθόλου πονοκέφαλο? Νομίζω όλη την μέρα ότι έχω...

Πονοκεφαλο οχι δεν εχω. Μπορει να ειναι πολλα ομως. Νερό πίνεις?? Εμένα πχ με πιανει το κεφαλι μου και οταν εχω ελαφρως βουλωμενη μυτη ή με τριγυριζει κατι. Αλλα τρελο πονοκεφαλο ειχα οταν ειχα αφυδατωθει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Evaki19 είπε:

Εγώ για κανα μηνα τον ειχα κόψει δεν μου έκανε αισθηση καμία! Το ίδιο και στην κόρη μου αλλα για 3 μηνες εκει τον ειχα κοψει τελειως. Τωρα βαζω μια καψουλα το πρωι αλλα ουτε τον μισο δεν πινω πιο πολυ για παρεα γιατι εχω συνηθισει κατι να πινω στο γραφειο. Στο σπιτι ουτε λογος!

 

Ναι κι εγώ αυτή την απόσταση είχα. Είχα παει στις 6 εβδομάδες και μετα στις 10! Μου ειχε φανει απίστευτα πολυ μεγαλο διαστημα! Αν δε νιωθεις ανετα να πας και στο ενδιάμεσο δεν ειναι κακο!!

Εγώ εγώ ειμαι αύριο!!

Εγώ πάλι παιδιά τρώω κάθε μέρα αγγούρια εδώ και κανα διμηνο!! Δεν ξέρω τι κόλλα εχω φάει. Παντως να σας πω βγηκαν οι εξετασεις μου και εδειξε ζαχαρο στα ουρα. Δεν ειχα ποτε θεμα. Και μου ειπε προληπτικα να κοψω ψωμι, μακαρονια και γλυκα. Η αληθεια ειναι οτι ειχα ξεσκιστει λιγο να τρωω καρμποναρες, σοκολατες, μελομακαρονα, κουραμπιεδες και οτι αλλο κυκλοφορουσε στο σπιτι σε γλυκο. Που δεν τα αγγιζω τα γλυκα γενικα!! Οπότε απο σημερα μαζεύομαι και ευχομαι απλά να εχει επηρεαστεί η τιμή απο κατι που θα είχα φάει την προηγούμενη μερα και να μην εχω θεμα! Στο αίμα δεν εβγαλε ζαχαρο. Είναι φυσιολογικες οι τιμες!

Πονοκεφαλο οχι δεν εχω. Μπορει να ειναι πολλα ομως. Νερό πίνεις?? Εμένα πχ με πιανει το κεφαλι μου και οταν εχω ελαφρως βουλωμενη μυτη ή με τριγυριζει κατι. Αλλα τρελο πονοκεφαλο ειχα οταν ειχα αφυδατωθει.

Η αλήθεια είναι ότι υγρά δεν πίνω ιδιαίτερα..λες να είναι από αυτό? Θα ρωτήσω και τον γιατρό

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Η αλήθεια είναι ότι υγρά δεν πίνω ιδιαίτερα..λες να είναι από αυτό? Θα ρωτήσω και τον γιατρό

Ναι ναι θα μπορουσε. Ειχα πονοκεφαλο εντονο πολυ οταν ειχα αφυδατωθει και δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Μετα απο γαστρεντεριτιδα που κολλησα απο την κορη μου. Απο τον πονοκεφαλο το καταλαβα. Ρωτησε τον ναι. Παντως εμενα ασχετα απο αυτο μου λεει συνεχεια να πινω πολυ νερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...