Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

31 minutes ago, Evaki19 said:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ αναγούλες και ανακατωσούρα όλη μερα από την 7η μέχρι την 10η εβδομαδα περίπου. Τώρα μια χαρά εχω ηρεμήσει!! (στην πρώτη δεν είχα τιποτα απολύτως). Την Τετάρτη έχω αυχενική και ανυπομονώ!! Από εμβόλιο έχω κάνει τις 2 δόσεις και όταν είχα πάει πριν 2 εβδομάδες μου είχε πει ο γιατρός οτι για την τρίτη δόση για τις εγκυες δεν εχει βγει ακόμα επίσημη ανακοίνωση και όταν βγει θα μου πει τι θα κάνουμε. Πάντως κι εγώ δεν θα την έκανα στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα. Ούτε και προς το τέλος. Κάπου στο ενδιάμεσο θα την κάνω λογικά.

Τυχερή!! Φτου φτου! Εγώ 12η κ συνεχίζω αν και μειωμένα τα συμπτώματα. 

Τετάρτη έχω κ εγω αυχενική!! Σήμερα πάω για την papp-a. 

Να μας πάνε ολα καλα θεε μου!! 

30 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Εμένα ξεκίνησαν οι αναγουλες από την 5και ακόμα και τώρα που κοντεύω την 8 δεν έχουν σταματήσει...όλη την μέρα τις έχω...ουφφφφ..όσο για το εμβόλιο εγώ κατά τον πέμπτο θα κάνω την τρίτη δόση... Νομίζω είναι πιο ασφαλές τότε

Θα περάσουν, κανε λιγη υπομονή.. 

@Polly1μαλλον ειναι καλύτερα να περιμένουμε το 2ο τρίμηνο. Αλλα να προσέχουμε πολύ έως τότε. Οπότε bye bye Χριστούγεννα - παλι στην απομονωση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , VDald είπε:

Τυχερή!! Φτου φτου! Εγώ 12η κ συνεχίζω αν και μειωμένα τα συμπτώματα. 

Τετάρτη έχω κ εγω αυχενική!! Σήμερα πάω για την papp-a. 

Να μας πάνε ολα καλα θεε μου!! 

Θα περάσουν, κανε λιγη υπομονή.. 

@Polly1μαλλον ειναι καλύτερα να περιμένουμε το 2ο τρίμηνο. Αλλα να προσέχουμε πολύ έως τότε. Οπότε bye bye Χριστούγεννα - παλι στην απομονωση. 

@VDaldκαλή επιτυχία κορίτσι και σε σένα!! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, VDald είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια. Όπως καταλαβαίνετε, τα ίδια πάνω κάτω τραβάω κ εγώ. Πρέπει συνεχώς να βάζω κάτι στο στομάχι μου μήπως κ περάσει η απαίσια αναγούλα-ξινίλα κ αυτό αφού πρώτα κάνω εμετό (πλέον κάθε πρωί με το που ξυπνήσω). 

Έχω βαρεθεί να είμαι ξάπλα και απομονωμένη, διοτι έχουμε να φοβόμαστε κ τον κορωνοϊό 

Έχω εμβολιαστεί δύο φορές και ο γιατρός μου συστήνει κ την 3η δόση. 

Εσείς τι κάνετε με το θέμα αυτό; 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες❤️! Εγώ είμαι 9 βδομαδων και θα πάω την Τετάρτη για την 3η δόση! Ο γιατρός μου συνέστησε όσο νωρίτερα και καλυτερα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Martinaa said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες❤️! Εγώ είμαι 9 βδομαδων και θα πάω την Τετάρτη για την 3η δόση! Ο γιατρός μου συνέστησε όσο νωρίτερα και καλυτερα :)

Καλημέρα κ σε σένα! 

Αλήθεια; Κ σε μενα δεν αναφέρθηκε σρ χρόνο, μου είπε απλως πως πρέπει να το κανω. 

Να μας στείλεις να μας πεις πώς θα είσαι και εύχομαι όλα να πάνε καλά κ με το εμβόλιο κ με την εγκυμοσύνη σου! 

Pfizer έχεις κάνει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , VDald είπε:

Καλημέρα κ σε σένα! 

Αλήθεια; Κ σε μενα δεν αναφέρθηκε σρ χρόνο, μου είπε απλως πως πρέπει να το κανω. 

Να μας στείλεις να μας πεις πώς θα είσαι και εύχομαι όλα να πάνε καλά κ με το εμβόλιο κ με την εγκυμοσύνη σου! 

Pfizer έχεις κάνει; 

Ναι αυτό έχω κάνει και θα κάνω και τώρα στη 3η! Θα σας στείλω αλλά όλα καλά θα πάνε δε πρέπει να αγχώνεστε και καλυτερα το συντομότερο γιατί τα αντισώματα έχουν πέσει και ερχονται και γιορτές που όσο να ναι θα κάτσουμε πολλοι στο τραπέζι! 
 

κοριτσια απ ότι βλέπω μόνο εγώ δεν έχω συμπτώματα στην εγκυμοσύνη, όπως και στη προηγούμενη μου. Μα τι στο καλό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Martinaa said:

Ναι αυτό έχω κάνει και θα κάνω και τώρα στη 3η! Θα σας στείλω αλλά όλα καλά θα πάνε δε πρέπει να αγχώνεστε και καλυτερα το συντομότερο γιατί τα αντισώματα έχουν πέσει και ερχονται και γιορτές που όσο να ναι θα κάτσουμε πολλοι στο τραπέζι! 
 

κοριτσια απ ότι βλέπω μόνο εγώ δεν έχω συμπτώματα στην εγκυμοσύνη, όπως και στη προηγούμενη μου. Μα τι στο καλό!

Τυχερήηηηηη :):-D:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Martinaa είπε:

Ναι αυτό έχω κάνει και θα κάνω και τώρα στη 3η! Θα σας στείλω αλλά όλα καλά θα πάνε δε πρέπει να αγχώνεστε και καλυτερα το συντομότερο γιατί τα αντισώματα έχουν πέσει και ερχονται και γιορτές που όσο να ναι θα κάτσουμε πολλοι στο τραπέζι! 
 

κοριτσια απ ότι βλέπω μόνο εγώ δεν έχω συμπτώματα στην εγκυμοσύνη, όπως και στη προηγούμενη μου. Μα τι στο καλό!

Αλήθεια??? Πόσο τυχερή είσαι?? Και να μην έχεις!! Στείλε να μας πεις για το εμβόλιο πως θα είσαι!!! όλα καλά θα πάνε να παίρνουμε θάρρος και οι υπόλοιπες να πάμε να το κάνουμε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αλήθεια??? Πόσο τυχερή είσαι?? Και να μην έχεις!! Στείλε να μας πεις για το εμβόλιο πως θα είσαι!!! όλα καλά θα πάνε να παίρνουμε θάρρος και οι υπόλοιπες να πάμε να το κάνουμε!!!!

Εννοείται θα σας στείλω να σας πω!!!! 
 

Ναι είναι τρομερό το συζήταγα και με το γιατρό μου ποσο περίεργο μου φαίνεται που και στη 2η πάλι είμαι χωρια συμπτώματα γιατί και στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα πάλι τπτ και ήμουν πολύ δραστήρια! Μονο κοιλιά είχα και αυτή όχι και τεραστια! Και μου βγήκε και παρα πολύ βολικό παιδί που φαντάζομαι δεν έχει σχέση αλλά δε με ταλαιπώρησε ούτε στο φαΐ ούτε στον ύπνο! Τα τρώει όλα καο κοιμάται σερί τα βραδιά 12 ώρες! 

και πάντα πίστευα ότι από τη δεύτερη εγκυμοσύνη θα τα δω όλα και να που πάλι μια από τα ίδια! Είναι νωρίς βέβαια ακόμα για να κρίνουμε δε ξέρεις πως μπορεί να εξελιχθεί! 
 

ολα καλά να μας πάνε, υπομονή εύχομαι κορίτσια και θα περάσει και σύντομα θα έχουμε τα μωρά μας ❤️
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είμαι ακόμα στα νωρίς και στα κάρβουνα, αύριο πρώτος υπέρηχος για να δούμε σάκο. Έχω κάνει κι εγώ τις 2 δόσεις pfhizer, η δεύτερη ήταν τον Ιούλιο. Έχω μια πολύ καλή φίλη που εμπιστεύομαι τυφλα σε θέματα εμβολίου γιατί είναι ανοσολογος ερευνήτρια με πολλά χρόνια έρευνας στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και τα ψάχνει πααααρα πολύ όλα περί των νέων εμβολίων. Μου είπε ότι θα το ψάξει αν έχει εγκριθεί με επαρκή στοιχεία η τρίτη δόση σε εγκύους και θα μου πει, εγώ αυτή θα ακούσω, όχι τον γιατρό μου:P. Οι γιατροί συνήθως δεν το έχουν ψάξει, ακολουθούν πρωτόκολλα. Σε κάθε περίπτωση είμαι σίγουρη ότι είναι safe. Καλή συνέχεια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , electra2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είμαι ακόμα στα νωρίς και στα κάρβουνα, αύριο πρώτος υπέρηχος για να δούμε σάκο. Έχω κάνει κι εγώ τις 2 δόσεις pfhizer, η δεύτερη ήταν τον Ιούλιο. Έχω μια πολύ καλή φίλη που εμπιστεύομαι τυφλα σε θέματα εμβολίου γιατί είναι ανοσολογος ερευνήτρια με πολλά χρόνια έρευνας στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και τα ψάχνει πααααρα πολύ όλα περί των νέων εμβολίων. Μου είπε ότι θα το ψάξει αν έχει εγκριθεί με επαρκή στοιχεία η τρίτη δόση σε εγκύους και θα μου πει, εγώ αυτή θα ακούσω, όχι τον γιατρό μου:P. Οι γιατροί συνήθως δεν το έχουν ψάξει, ακολουθούν πρωτόκολλα. Σε κάθε περίπτωση είμαι σίγουρη ότι είναι safe. Καλή συνέχεια σε όλες! 

Όλα καλά θα πάνε αύριο στον υπέρηχο και θα ακούσετε καρδούλα...το πιο ωραίο συναίσθημα!! Όταν μάθεις για το εμβόλιο πες μας να ξέρουμε και εμείς αν και εγώ πιστεύω ότι είναι safe!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martinaa said:

Εννοείται θα σας στείλω να σας πω!!!! 
 

Ναι είναι τρομερό το συζήταγα και με το γιατρό μου ποσο περίεργο μου φαίνεται που και στη 2η πάλι είμαι χωρια συμπτώματα γιατί και στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα πάλι τπτ και ήμουν πολύ δραστήρια! Μονο κοιλιά είχα και αυτή όχι και τεραστια! Και μου βγήκε και παρα πολύ βολικό παιδί που φαντάζομαι δεν έχει σχέση αλλά δε με ταλαιπώρησε ούτε στο φαΐ ούτε στον ύπνο! Τα τρώει όλα καο κοιμάται σερί τα βραδιά 12 ώρες! 

και πάντα πίστευα ότι από τη δεύτερη εγκυμοσύνη θα τα δω όλα και να που πάλι μια από τα ίδια! Είναι νωρίς βέβαια ακόμα για να κρίνουμε δε ξέρεις πως μπορεί να εξελιχθεί! 
 

ολα καλά να μας πάνε, υπομονή εύχομαι κορίτσια και θα περάσει και σύντομα θα έχουμε τα μωρά μας ❤️
 

2 hours ago, Xrisaaaaaa said:

Εμένα ξεκίνησαν οι αναγουλες από την 5και ακόμα και τώρα που κοντεύω την 8 δεν έχουν σταματήσει...όλη την μέρα τις έχω...ουφφφφ..όσο για το εμβόλιο εγώ κατά τον πέμπτο θα κάνω την τρίτη δόση... Νομίζω είναι πιο ασφαλές τότε

Κι εμενα έτσι η δικιά μου είναι πολυ καλό παιδάκι και κοιμάται το βράδυ δεν μας κουρασε καθόλου. Ευχομαι να βγει και το δεύτερο έτσι!! 

Παντως εγώ που βλεπω τικ τοκ βιντεακια στο εξωτερικό ανεβάζουν τεστ αντισωμάτων απο τα νεογεννητα και εχουν φουλ αντισώματα! Που θα τα εχουν για 6 μηνες! Κάτι ειναι κι αυτό!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Όλα καλά θα πάνε αύριο στον υπέρηχο και θα ακούσετε καρδούλα...το πιο ωραίο συναίσθημα!! Όταν μάθεις για το εμβόλιο πες μας να ξέρουμε και εμείς αν και εγώ πιστεύω ότι είναι safe!!

Να σαι καλά... Χρειάζομαι ψυχολογική ανάταση γιατί φοβάμαι λόγω της παλινδρομης που είχα τον Γενάρη. Είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδούλα, μάλλον μετά τις γιορτές. Τώρα λογικα είμαι στην 5η εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , electra2021 είπε:

Να σαι καλά... Χρειάζομαι ψυχολογική ανάταση γιατί φοβάμαι λόγω της παλινδρομης που είχα τον Γενάρη. Είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδούλα, μάλλον μετά τις γιορτές. Τώρα λογικα είμαι στην 5η εβδομάδα. 

Ναι νωρίς είναι μετά την 6η ακούγεται νομίζω!!!! Και εγώ είχα μια βιοχημική το Σεπτέμβριο και φοβάμαι και εγώ να σου πω! Εσύ στην παλινδρομη είχες πόνο η αίμα? Γιατί έχω ακούσει μπορεί και να μην έχεις συμπτώματα...

πρίν από 44 λεπτά , VDald είπε:

Μαζευόμαστε αρκετές βλέπω :)

Το ότι προβλέπεται να έχουμε καρκινάκια μωρά τι σας λέει; Α μερικές θα έχετε λιονταράκια. Βιάζομαι λιγάκι, ε; Χαχαα

Εγώ πάντως σίγουρα λιονταράκι μάλλον!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...