Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα...

Από χτες το βράδυ έχω λίγα πονακια σε μέση και κοιλιά...και λίγο αγχώθηκα...ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα.

Πώς είστε;

Τα ιδια ακριβώς! 

Γειά σας κοριτσια!! Τι κανετε; Χθες το βράδυ ξυπνάει η μικρή κατά τις 3 και ήθελε γάλα όπως κάθε βράδυ σχεδόν, οκ πάω να της φτιάξω! Καθώς στεκόμουν όρθια και περίμενα να ζεσταθεί, με λούζει κρύος ιδρώτας, κάθομαι αμέσως, φωνάζω τον άντρα μου (ξυπνησε με την 4η) ,του λέω να πάμε στο μπάνιο, σηκώνομαι,λιποθυμω για λίγα δευτερα,πάω,κάθομαι λεκάνη, μου ρίχνει νερό στο πρόσωπο,συνήλθε, έφαγα,μοανανα,χυμούς κλπ,όλη μέρα ήμουν καλά,πήγα και δουλειά. Αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις έτσι κι αλλιώς  ούρων και καλλιέργεια κολπικου και θα το αναφέρω και στο γιατρο.  Παρόμοια εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Polly1 είπε:

Τα ιδια ακριβώς! 

Γειά σας κοριτσια!! Τι κανετε; Χθες το βράδυ ξυπνάει η μικρή κατά τις 3 και ήθελε γάλα όπως κάθε βράδυ σχεδόν, οκ πάω να της φτιάξω! Καθώς στεκόμουν όρθια και περίμενα να ζεσταθεί, με λούζει κρύος ιδρώτας, κάθομαι αμέσως, φωνάζω τον άντρα μου (ξυπνησε με την 4η) ,του λέω να πάμε στο μπάνιο, σηκώνομαι,λιποθυμω για λίγα δευτερα,πάω,κάθομαι λεκάνη, μου ρίχνει νερό στο πρόσωπο,συνήλθε, έφαγα,μοανανα,χυμούς κλπ,όλη μέρα ήμουν καλά,πήγα και δουλειά. Αύριο θα πάω να κάνω εξετάσεις έτσι κι αλλιώς  ούρων και καλλιέργεια κολπικου και θα το αναφέρω και στο γιατρο.  Παρόμοια εμπειρια;

Καθημερινά ζαλίζομαι ειδικά άμα σταθώ λίγη ώρα όρθια.. Μόνο ξαπλωμένη είμαι καλά! Και όσες φορές μετράω την πίεση είναι χαμηλή. Οπότε λογικά σου έπεσε η πίεση η το ζάχαρο που και αυτό φέρνει κρύο ιδρώτα.

Είναι όλα συμπτώματα της εγκυμοσύνης δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά δυστυχώς! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καθημερινά ζαλίζομαι ειδικά άμα σταθώ λίγη ώρα όρθια.. Μόνο ξαπλωμένη είμαι καλά! Και όσες φορές μετράω την πίεση είναι χαμηλή. Οπότε λογικά σου έπεσε η πίεση η το ζάχαρο που και αυτό φέρνει κρύο ιδρώτα.

Είναι όλα συμπτώματα της εγκυμοσύνης δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά δυστυχώς! 

Ναι,σηκώθηκα απότομα και στεκόμουν όρθια να ζεστάνω γάλα,μέτρησα την πίεση αφού συνηλθα και ήταν 10 με 6,αλλά τόσο έχω σχεδόν πάντα! Ζάχαρο δεν άντεξα να τρυπηθω,ήθελα να πάω για ύπνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε? Ρε κορίτσια πώς την παλεύετε με τις αναγουλες??? Δεν μπορώ άλλο ειδικά με το νερό με το ζόρι ένα ποτήρι την ημέρα! Διψάω και δεν μπορώ να πιω τίποτα όλα με αηδιάζουν...πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,τι κάνετε? Ρε κορίτσια πώς την παλεύετε με τις αναγουλες??? Δεν μπορώ άλλο ειδικά με το νερό με το ζόρι ένα ποτήρι την ημέρα! Διψάω και δεν μπορώ να πιω τίποτα όλα με αηδιάζουν...πφφφφ

Καλημέραααα... Εγώ προσωπικά δεν την παλεύω.. Ειδικά από το απόγευμα και μετά είμαι χάλια με το στομάχι τους εμετούς και την πίκρα στο στόμα.. Ότι χειρότερο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλημέραααα... Εγώ προσωπικά δεν την παλεύω.. Ειδικά από το απόγευμα και μετά είμαι χάλια με το στομάχι τους εμετούς και την πίκρα στο στόμα.. Ότι χειρότερο!! 

Εγώ από την ώρα που ξυπνάω έχω αναγουλες ευτυχώς δεν κάνω εμετό!! Θέλω να κοιμάμαι όλη την μέρα μόνο τότε ηρεμώ!!! Αχχχ θα περάσει που θα πάει... είναι και Χριστούγεννα κ δεν θα μπορούμε να φάμε άνετα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααααα βοήθεια!! Σήμερα τυχαία παρατήρησα ότι η γλώσσα μου έχει ψιλά ψιλά κοκκινακια σαν σπυράκια και στο πίσω μέρος έχει και φουσκαλιτσες άσπρες... Έχει εδώ και πόσες μέρες που έχω μόνιμα μια πίκρα στο στόμα και φαντάζομαι πως είναι από αυτό.. 

Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο;;; Φυσικά και θα πάω σε γιατρό την Δευτέρα να δω τι θα μου πει... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Κορίτσιαααααα βοήθεια!! Σήμερα τυχαία παρατήρησα ότι η γλώσσα μου έχει ψιλά ψιλά κοκκινακια σαν σπυράκια και στο πίσω μέρος έχει και φουσκαλιτσες άσπρες... Έχει εδώ και πόσες μέρες που έχω μόνιμα μια πίκρα στο στόμα και φαντάζομαι πως είναι από αυτό.. 

Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο;;; Φυσικά και θα πάω σε γιατρό την Δευτέρα να δω τι θα μου πει... 

Καλημέραααα!!! Μόλις παρατήρησα και εγώ την γλώσσα μου.. έχεις δίκιο είναι άσπρη με κόκκινες φουσκαλιτσες.. μάλλον θα είναι φυσιολογικό για να το έχουμε και οι 2... Καλά εμείς μαζί πάμε!!! Από πού είσαι? Μήπως γεννησουμε και στην ίδια κλινική?? Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες...

Ακόμα σε αποσύνθεση και από όσο διαβάζω οι περισσότερες είμαστε σε τέλεια κατάσταση :P

Καμία βελτίωση δεν βλέπω.

Αντε μια μέρα να είμαι καλά και μετά συνεχίζει η κατρακύλα...

Τέλος πάντων...πότε θα περάσει είπαμε;!;

Κάνω υπομονή...δεν έχω και άλλη λύση :sad:

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα

είμαι σε άλλη ομάδα - του Ιουνίου - απλά παρεμβαίνω να σας δώσω λίγο κουράγιο!

Η κατάστασή μου από την 9η ως τη 12η ήταν απαίσια - αναγούλες όλη τη μέρα, νερό ελάχιστο, ούτε 2 ποτήρια την ημέρα σύνολο, μου μύριζαν όλα, υπήρχαν μέρες που έτρωγα μόνο κρακεράκια κι ελάχιστο κασέρι ή γραβιέρα με το ζόρι (αλλά έπαιρνα την πολυβιταμίνη μου), προσπαθούσα να κάνω εμετό μήπως και ανακουφιστώ αλλά μάταια, αγκαλιά με τη λεκάνη και τίποτα...α, και πόνος στο στήθος! Τραγωδία με λίγα λόγια.

Από τα τέλη της 12ης ως τώρα, τέλη 13ης, υποχωρούν όλα...μόνο λίγος πόνος στο στήθος και μια αηδία με διάφορες μυρωδιές... αλλά ως εκεί!

Καλή δύναμη σε όλες!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραάααα πέρα ως περααα και καλη δυναμηηηη

Ισχύει εγώ είμαι στη  φάση αηδίας.... Είμαι 11 εβδομάδα Αλλά έχουν υποχωρήσει σχετικά από την 9η... ήμουν χάλια 5-7... 

Κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική... 

Στις προηγούμενες δύο υποχώρησαν στην αρχή 13ης εβδομάδες...

Έμενα πάλι αρρωστα τα παιδιά με μυξα φλεμματα και εμετό... 

Ο χειμώνας θα μας πάει γαμ..ντας...

Υπομονηηηξ έρχονται  Χριστούγεννα!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Catalina2 είπε:

Κορίτσια, καλημέρα

είμαι σε άλλη ομάδα - του Ιουνίου - απλά παρεμβαίνω να σας δώσω λίγο κουράγιο!

Η κατάστασή μου από την 9η ως τη 12η ήταν απαίσια - αναγούλες όλη τη μέρα, νερό ελάχιστο, ούτε 2 ποτήρια την ημέρα σύνολο, μου μύριζαν όλα, υπήρχαν μέρες που έτρωγα μόνο κρακεράκια κι ελάχιστο κασέρι ή γραβιέρα με το ζόρι (αλλά έπαιρνα την πολυβιταμίνη μου), προσπαθούσα να κάνω εμετό μήπως και ανακουφιστώ αλλά μάταια, αγκαλιά με τη λεκάνη και τίποτα...α, και πόνος στο στήθος! Τραγωδία με λίγα λόγια.

Από τα τέλη της 12ης ως τώρα, τέλη 13ης, υποχωρούν όλα...μόνο λίγος πόνος στο στήθος και μια αηδία με διάφορες μυρωδιές... αλλά ως εκεί!

Καλή δύναμη σε όλες!

Σε ευχαριστούμε πολύ για το κουράγιο!! Αν έπινες και 2 ποτήρια νερό πάλι καλά ήσουν εγώ με το ζόρι αν πίνω 1 ποτήρι και λίγο χυμό αν πιω...Δύσκολη η όλη κατάσταση αλλά τι να κάνουμε... υπομονή!! Καλό υπόλοιπο και σε σένα όλα καλά να πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε ...να δούμε...λίγο έστω να ηρεμήσω...πολλές δυσκολίες...και άντε τώρα ευτυχώς, δεν δουλεύω μέχρι τις 10-1...

Ελπίζω λοιπόν, σε δύο εβδομάδες γεμάτες να είμαι καλύτερα...

Τέλος πάντων.

Γκρίνια και κακό :P

Ελπίζω να ακολουθώ τα βήματα σου αγαπημένη @enjoy❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , iwanna24 είπε:

Άντε ...να δούμε...λίγο έστω να ηρεμήσω...πολλές δυσκολίες...και άντε τώρα ευτυχώς, δεν δουλεύω μέχρι τις 10-1...

Ελπίζω λοιπόν, σε δύο εβδομάδες γεμάτες να είμαι καλύτερα...

Τέλος πάντων.

Γκρίνια και κακό :P

Ελπίζω να ακολουθώ τα βήματα σου αγαπημένη @enjoy❤️❤️❤️

Γκρίνια δεν θα πεις τίποτα..αντί να χαίρομαι μοιάζω λες και έχω κατάθλιψη!!!ουφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και το πιο εύκολο να νιώθεις κάθε μέρα, όλη μέρα έτσι... 

Γιατί δεν είμαστε όπως στις ταινίες;; Που κάνει η άλλη μια φορά εμετό το πρωί και έτσι καταλαβαίνει ότι είναι έγκυος.. Κ ύστερα κυλάνε όλα τέλεια ααα;; :shock:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...