Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

29 minutes ago, electra2021 said:

Να σαι καλά... Χρειάζομαι ψυχολογική ανάταση γιατί φοβάμαι λόγω της παλινδρομης που είχα τον Γενάρη. Είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδούλα, μάλλον μετά τις γιορτές. Τώρα λογικα είμαι στην 5η εβδομάδα. 

Όλες έχουμε λίγο πολύ λόγους να φοβόμαστε. Είναι μια κατάσταση συνεχούς φόβου η εγκυμοσύνη και καλό θα είναι κάποια στιγμή να αρχίσει να ακούγεται η αλήθεια κ οχι να νοιωθουμε τύψεις όσες δεν πετάμε στα ουράνια... 

Ίσως πρέπει να αφεθούμε λιγακι. Να αντιμετωπίσουμε κάθε φορά ο, τι έρχεται.. Προσωπικά προσπαθώ να μην δένομαι ακόμη με την ιδέα του μωρού, μέχρι να "βεβαιωθώ" πως ειναι νορμάλ όλα. 

Όσο για την ψυχολογία, εγω κορίτσια τώρα άρχισα να συνέρχομαι. Ήμουν ενα δίμηνο σε καταθλιψη. Πέρασα πολύ δύσκολα. 

Ειναι παρήγορο όμως το να διαβάζουμε πως κ άλλες κοπέλες έχουν δυσκολίες κ πως δεν είμαστε εξωγήινοι.

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Ναι νωρίς είναι μετά την 6η ακούγεται νομίζω!!!! Και εγώ είχα μια βιοχημική το Σεπτέμβριο και φοβάμαι και εγώ να σου πω! Εσύ στην παλινδρομη είχες πόνο η αίμα? Γιατί έχω ακούσει μπορεί και να μην έχεις συμπτώματα...

Όχι, τίποτα. Μάλιστα είχα συμπτώματα όπως αναγούλες και είχαμε ήδη ακούσει καρδιά οπότε δεν το υποψιάστηκα καν. Ήταν νομίζω στην 9η εβδομάδα. Δεν θέλω όμως να σας τρομάζω, στατιστικά η περίπτωση μου ήταν σπάνια, και αποδείχτηκε ότι το έμβρυο είχε πρόβλημα οπότε καλύτερα που προνοησε η φύση από μόνη της, παρά να το μαθαίναμε αργότερα και να έπρεπε να πάρω δύσκολες αποφάσεις. Για τις περισσότερες εγκυμοσύνες πάντως, αν ακούσεις καρδιά η πιθανότητα αποβολής πέφτει σε κάτι τύπου 2-5%. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Ναι νωρίς είναι μετά την 6η ακούγεται νομίζω!!!! Και εγώ είχα μια βιοχημική το Σεπτέμβριο και φοβάμαι και εγώ να σου πω! Εσύ στην παλινδρομη είχες πόνο η αίμα? Γιατί έχω ακούσει μπορεί και να μην έχεις συμπτώματα...

Εγώ πάντως σίγουρα λιονταράκι μάλλον!!!

Χεχε :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , electra2021 είπε:

Όχι, τίποτα. Μάλιστα είχα συμπτώματα όπως αναγούλες και είχαμε ήδη ακούσει καρδιά οπότε δεν το υποψιάστηκα καν. Ήταν νομίζω στην 9η εβδομάδα. Δεν θέλω όμως να σας τρομάζω, στατιστικά η περίπτωση μου ήταν σπάνια, και αποδείχτηκε ότι το έμβρυο είχε πρόβλημα οπότε καλύτερα που προνοησε η φύση από μόνη της, παρά να το μαθαίναμε αργότερα και να έπρεπε να πάρω δύσκολες αποφάσεις. Για τις περισσότερες εγκυμοσύνες πάντως, αν ακούσεις καρδιά η πιθανότητα αποβολής πέφτει σε κάτι τύπου 2-5%. 

Και εγώ αυτό φοβάμαι λίγο!Μν γίνει τπτ και δεν το πάρω χαμπάρι αλλά δεν θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι! τώρα θα πάνε καλά για όλες μας!! Αυτό το μωράκι σου ήρθε για να μείνει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, VDald said:

Όλες έχουμε λίγο πολύ λόγους να φοβόμαστε. Είναι μια κατάσταση συνεχούς φόβου η εγκυμοσύνη και καλό θα είναι κάποια στιγμή να αρχίσει να ακούγεται η αλήθεια κ οχι να νοιωθουμε τύψεις όσες δεν πετάμε στα ουράνια... 

Ίσως πρέπει να αφεθούμε λιγακι. Να αντιμετωπίσουμε κάθε φορά ο, τι έρχεται.. Προσωπικά προσπαθώ να μην δένομαι ακόμη με την ιδέα του μωρού, μέχρι να "βεβαιωθώ" πως ειναι νορμάλ όλα. 

Όσο για την ψυχολογία, εγω κορίτσια τώρα άρχισα να συνέρχομαι. Ήμουν ενα δίμηνο σε καταθλιψη. Πέρασα πολύ δύσκολα. 

Ειναι παρήγορο όμως το να διαβάζουμε πως κ άλλες κοπέλες έχουν δυσκολίες κ πως δεν είμαστε εξωγήινοι.

 

 

Έχεις πολύ δίκιο. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , VDald είπε:

Όλες έχουμε λίγο πολύ λόγους να φοβόμαστε. Είναι μια κατάσταση συνεχούς φόβου η εγκυμοσύνη και καλό θα είναι κάποια στιγμή να αρχίσει να ακούγεται η αλήθεια κ οχι να νοιωθουμε τύψεις όσες δεν πετάμε στα ουράνια... 

Ίσως πρέπει να αφεθούμε λιγακι. Να αντιμετωπίσουμε κάθε φορά ο, τι έρχεται.. Προσωπικά προσπαθώ να μην δένομαι ακόμη με την ιδέα του μωρού, μέχρι να "βεβαιωθώ" πως ειναι νορμάλ όλα. 

Όσο για την ψυχολογία, εγω κορίτσια τώρα άρχισα να συνέρχομαι. Ήμουν ενα δίμηνο σε καταθλιψη. Πέρασα πολύ δύσκολα. 

Ειναι παρήγορο όμως το να διαβάζουμε πως κ άλλες κοπέλες έχουν δυσκολίες κ πως δεν είμαστε εξωγήινοι.

 

 

Έτσι ακριβώς είναι και εγώ έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά! Όταν θα κάνω με το καλό την αυχενική και βγουν τα αποτελέσματα καλά τότε ίσως λίγο να χαλαρώσω! Τώρα μέχρι να ξαναπάω στο γιατρό σε αναμμένα κάρβουνα είμαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Έτσι ακριβώς είναι και εγώ έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά! Όταν θα κάνω με το καλό την αυχενική και βγουν τα αποτελέσματα καλά τότε ίσως λίγο να χαλαρώσω! Τώρα μέχρι να ξαναπάω στο γιατρό σε αναμμένα κάρβουνα είμαι!!

Σπουδαίο να είσαι γυναίκα τελικά.. Κ όλα τα σπουδαία έχουν και τίμημα.. 

Τις καλύτερες ευχές μου κορίτσια! 

@electra2021

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε τωρα εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν το περιμέναμε κιόλας είχα πανικοβληθει ένιωθα οτι τελείωσε η ζωή μου, οτι παγιδεύτηκα, οτι δεν θα ξανα εχω ελεύθερο χρόνο ποτε. Για ενα δεκαήμερο περίπου είχα φρικάρει. Δεν ήξερα τότε πόσο σημαντικό ήταν που πιάσαμε τόσο ευκολα και ποσο μεγαλη υπόθεση ηταν να ακούσεις καρδιά και να πηγαίνουν όλα καλά! Νόμιζα πως ολες οι εγκυμοσύνες είναι ετσι εύκολες. Βέβαια εντάξει ηταν καθαρα ορμονικό αλλα τότε δεν το ηξερα. Και δεν ειχα και αλλες στον περιγυρο να μιλησω καμια μου κοντινή φίλη δεν είχε παιδιά τότε. Και το έλεγα μόνο στον άντρα μου ντρεπόμουν να το πω παρα έξω γιατι ολοι με ρωτούσαν πετάς στα σύννεφα ε? Και ποσο χαρούμενη μπορεί να είσαι? Τι να έλεγα οτι ένιωθα χάλια? Επίσης κανεις δεν μιλά και για το αλλο κομμάτι αφού γεννησεις τον πρωτο καιρο. Οποια πει οτι ηταν μια χαρα και ολα καλα λεει ψέματα. Και δεν πρεπει να λεμε ψεματα γιατι ετσι οδηγουμε τις αλλες νεες και μελλουσες μανουλες στην καταθλιψη. Αυτά ειχα να πω!! Για πείτε τι αλλα? χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και τίποτα ευχάριστο να ξεχαστουμε! Τι κάνετε στην προσωπική σας ζωή, εκτός από το να είστε μανουλες, όσες έχετε κι άλλα παιδάκια; χόμπι, αγαπημένες σειρές, συνήθειες, όνειρα για το μέλλον;; 

Εγώ έχω πολλά που τώρα με τον μικρό μου προσπαθώ να τα παντρεψω με τη μητρότητα. Μου αρέσει να γράφω, και έχω στα σκαριά εδώ και πολλάααα χρόνια ένα παιδικό βιβλίο (δε φημίζομαι για την εργατικότητα ούτε για τη συνέπεια μου, χαχα), έγραφα και ημερολόγια πολλά χρόνια, από παιδί, αλλά τώρα δεν μου βγαίνει πια. Όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο μου έκανα σεμινάρια δημιουργικής γραφής, μέχρι τον 9ο μήνα πήγαινα! Επίσης μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια και η φύση, πάμε συχνά στη θάλασσα ή στο βουνό με τον μικρό. Τα ταξίδια θα περιμένουν λίγο ακόμα, άλλωστε τα έχω χορτάσει. Η δουλειά μου όμως προσφέρεται, δουλεύω στο πρόγραμμα erasmus και τον Οκτώβριο είχα πάει Βέλγιο. Αλλά για μένα ταξίδι είναι εκτός Ευρώπης :wink:

20 minutes ago, Evaki19 said:

Παιδιά τι λέτε τωρα εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν το περιμέναμε κιόλας είχα πανικοβληθει ένιωθα οτι τελείωσε η ζωή μου, οτι παγιδεύτηκα, οτι δεν θα ξανα εχω ελεύθερο χρόνο ποτε. Για ενα δεκαήμερο περίπου είχα φρικάρει. Δεν ήξερα τότε πόσο σημαντικό ήταν που πιάσαμε τόσο ευκολα και ποσο μεγαλη υπόθεση ηταν να ακούσεις καρδιά και να πηγαίνουν όλα καλά! Νόμιζα πως ολες οι εγκυμοσύνες είναι ετσι εύκολες. Βέβαια εντάξει ηταν καθαρα ορμονικό αλλα τότε δεν το ηξερα. Και δεν ειχα και αλλες στον περιγυρο να μιλησω καμια μου κοντινή φίλη δεν είχε παιδιά τότε. Και το έλεγα μόνο στον άντρα μου ντρεπόμουν να το πω παρα έξω γιατι ολοι με ρωτούσαν πετάς στα σύννεφα ε? Και ποσο χαρούμενη μπορεί να είσαι? Τι να έλεγα οτι ένιωθα χάλια? Επίσης κανεις δεν μιλά και για το αλλο κομμάτι αφού γεννησεις τον πρωτο καιρο. Οποια πει οτι ηταν μια χαρα και ολα καλα λεει ψέματα. Και δεν πρεπει να λεμε ψεματα γιατι ετσι οδηγουμε τις αλλες νεες και μελλουσες μανουλες στην καταθλιψη. Αυτά ειχα να πω!! Για πείτε τι αλλα? χαχαχα

 

Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ, όχι πολύ έντονα όμως γιατί ήμουν και 38 χρόνων οπότε εντάξει, ήξερα ότι έχω ζήσει τη ζωούλα μου! Φοβόμουν όμως μη γίνω άλλος άνθρωπος. Τελικά όλα καλά, δεν είχα δίκιο! Υγεία κορίτσια και όλα τα άλλα φτιάχνουν! 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και με μενα τελικά δεν άλλαξε τιποτα ίσα ίσα που αρχισαμε να βγαινουμε συνεχεια απο το σπιτι, εκδρομες, βολτες ταξιδια μονο και μονο γιατι τρελαινόμαστε με την αντίδραση της μικρής σε κάθετι καινουριο! Και τωρα πλεον λεω τι εκανα πιο πριν στη ζωη μου. Τωρα βρηκα το νοημα! 

Εγώ εργάζομαι σε ναυτιλιακη εταιρεία εδώ και 7 χρόνια και τα τελευταια 2,5 χρόνια εχουμε ανοίξει με τον άντρα μου ενα eshop το οποίο παει πολυ καλα και ευχομαι σε λιγο καιρο να σταματησω απο την τωρινη μου δουλεια και να ασχολούμαι μονο με αυτό!! Βεβαια ειναι δυσκολη αποφαση γιατι τα λεφτα εδώ ειναι πολυ καλα αλλα αλλη ελευθερια οταν εισαι εσύ το αφεντικό!! Δεν συγκρινεται με οτι μισθο και να επαιρνα!! Και θα περναω και περισσοτερο χρονο με τα παιδια!

Από ταξίδια κανουμε αρκετα και εντος και εκτός (χωρις τη μικρη μεχρι στιγμης εκτός χώρας - λογω κοβιντ πιο πολυ οχι για καποιον αλλο λογο), από χόμπι παμε μαζί με τον αντρα μου και παίζουμε τένις και εδώ και εναμιση μηνα εχουμε ξεκινησει και μαθηματα λατιν! Για το μελλον θα ηθελα να κανω σίγουρα και τριτο παιδάκι να γινεται ενας πανικός στο σπίτι και να τρελαινομαι παιζοντας μαζί τους! Στο επαγγελματικό θα ηθελα οπως ειπα πιο πανω να ασχολουμαι μονο με το eshop και να το κανουμε πολυ μεγαλο brand! Είναι το όραμα μας γενικά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


25 minutes ago, Evaki19 said:

Ναι και με μενα τελικά δεν άλλαξε τιποτα ίσα ίσα που αρχισαμε να βγαινουμε συνεχεια απο το σπιτι, εκδρομες, βολτες ταξιδια μονο και μονο γιατι τρελαινόμαστε με την αντίδραση της μικρής σε κάθετι καινουριο! Και τωρα πλεον λεω τι εκανα πιο πριν στη ζωη μου. Τωρα βρηκα το νοημα! 

Εγώ εργάζομαι σε ναυτιλιακη εταιρεία εδώ και 7 χρόνια και τα τελευταια 2,5 χρόνια εχουμε ανοίξει με τον άντρα μου ενα eshop το οποίο παει πολυ καλα και ευχομαι σε λιγο καιρο να σταματησω απο την τωρινη μου δουλεια και να ασχολούμαι μονο με αυτό!! Βεβαια ειναι δυσκολη αποφαση γιατι τα λεφτα εδώ ειναι πολυ καλα αλλα αλλη ελευθερια οταν εισαι εσύ το αφεντικό!! Δεν συγκρινεται με οτι μισθο και να επαιρνα!! Και θα περναω και περισσοτερο χρονο με τα παιδια!

Από ταξίδια κανουμε αρκετα και εντος και εκτός (χωρις τη μικρη μεχρι στιγμης εκτός χώρας - λογω κοβιντ πιο πολυ οχι για καποιον αλλο λογο), από χόμπι παμε μαζί με τον αντρα μου και παίζουμε τένις και εδώ και εναμιση μηνα εχουμε ξεκινησει και μαθηματα λατιν! Για το μελλον θα ηθελα να κανω σίγουρα και τριτο παιδάκι να γινεται ενας πανικός στο σπίτι και να τρελαινομαι παιζοντας μαζί τους! Στο επαγγελματικό θα ηθελα οπως ειπα πιο πανω να ασχολουμαι μονο με το eshop και να το κανουμε πολυ μεγαλο brand! Είναι το όραμα μας γενικά!

Τι καλά! Μακάρι να το καταφέρεις, κι εμένα ένα από τα όνειρα μου είναι να μην έχω πια δουλειά γραφείου και αφεντικά, από την άλλη βέβαια η δουλειά μου έχει και αρκετά θετικά, δεν μπορώ εύκολα να τα ζυγίσω. Αλλά δεν ξέρω και τι άλλο να κάνω! Ο σύντροφος μου (δεν είμαστε παντρεμένοι) είναι όργανοποιος και δεν έχει σταθερό εισόδημα, οπότε έχω αναλάβει εγώ να προσφέρω ένα στάνταρ μηνιάτικο στο σπιτάκι μας. Κι εγώ θεωρητικά θα ήθελα και τρίτο παιδάκι αλλά θα είμαι ρεαλιστρια και θα αρκεστώ στα δύο! Τι eshop έχετε; 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε eshop με βρεφικά είδη!! Αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να πω ποιο!! Ναι δυσκολα θα αποδεσμευτείς απο δουλεια γραφείου το ξερω γιατι ετσι ακριβως ειναι και μια συναδελφος μου εδώ η οποια βασανιζεται πολυ που δεν περναει τοσο χρονο με τα παιδακια της. Γενικα θεωρω οτι το eshop ειναι το μελλον οτι κι αν ειναι αυτό αλλα αυτό ειναι μια αλλη κουβεντα! Το παραμυθι να το κανεις! Ειναι χαρισμα να γραφεις γενικα και ποσο μαλλον για παιδια!! Αλλα καντο! Ετσι ελεγα κι εγώ θα κανω κατι δικο μου θα κανω κατι δικο μου και δεν το εκανα ποτε. Και ποτε το εκανα?? Με τη μικρη ημερων!! Με τη μικρη ενος μηνα να θηλαζει ημουν στον γραφιστα ορθια πανω του να βγαλουμε το λογκο! Ολα γινονται αρκει να το θες! Και χωρις λεφτα!! Με δανεικα και καρτες!! Και ολα πηγαν μια χαρα αρκει να το πιστεψεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evaki19 είπε:

Παιδιά τι λέτε τωρα εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν το περιμέναμε κιόλας είχα πανικοβληθει ένιωθα οτι τελείωσε η ζωή μου, οτι παγιδεύτηκα, οτι δεν θα ξανα εχω ελεύθερο χρόνο ποτε. Για ενα δεκαήμερο περίπου είχα φρικάρει. Δεν ήξερα τότε πόσο σημαντικό ήταν που πιάσαμε τόσο ευκολα και ποσο μεγαλη υπόθεση ηταν να ακούσεις καρδιά και να πηγαίνουν όλα καλά! Νόμιζα πως ολες οι εγκυμοσύνες είναι ετσι εύκολες. Βέβαια εντάξει ηταν καθαρα ορμονικό αλλα τότε δεν το ηξερα. Και δεν ειχα και αλλες στον περιγυρο να μιλησω καμια μου κοντινή φίλη δεν είχε παιδιά τότε. Και το έλεγα μόνο στον άντρα μου ντρεπόμουν να το πω παρα έξω γιατι ολοι με ρωτούσαν πετάς στα σύννεφα ε? Και ποσο χαρούμενη μπορεί να είσαι? Τι να έλεγα οτι ένιωθα χάλια? Επίσης κανεις δεν μιλά και για το αλλο κομμάτι αφού γεννησεις τον πρωτο καιρο. Οποια πει οτι ηταν μια χαρα και ολα καλα λεει ψέματα. Και δεν πρεπει να λεμε ψεματα γιατι ετσι οδηγουμε τις αλλες νεες και μελλουσες μανουλες στην καταθλιψη. Αυτά ειχα να πω!! Για πείτε τι αλλα? χαχαχα

 

Εγώ παντος θα το πω και πες με ψευτρα η καλυτερα φάση είναι αι μετά την γεννά δεν ξερω γιατι δεν κουράστηκα ιδιαίτερα δεν ξενυχτησα και στους δυο και είμαι ειλικρινής και μάλλον τυχερή. Και δυο καισαρικές τι να σου πω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Dimi84 είπε:

Εγώ παντος θα το πω και πες με ψευτρα η καλυτερα φάση είναι αι μετά την γεννά δεν ξερω γιατι δεν κουράστηκα ιδιαίτερα δεν ξενυχτησα και στους δυο και είμαι ειλικρινής και μάλλον τυχερή. Και δυο καισαρικές τι να σου πω

Μπράβο σου κοπέλα μου τουλάχιστον να παίρνουμε λίγο θάρρος γιατί εγώ τον τοκετό τον σκέφτομαι πριν καν μείνω έγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, electra2021 said:

Όχι, τίποτα. Μάλιστα είχα συμπτώματα όπως αναγούλες και είχαμε ήδη ακούσει καρδιά οπότε δεν το υποψιάστηκα καν. Ήταν νομίζω στην 9η εβδομάδα. Δεν θέλω όμως να σας τρομάζω, στατιστικά η περίπτωση μου ήταν σπάνια, και αποδείχτηκε ότι το έμβρυο είχε πρόβλημα οπότε καλύτερα που προνοησε η φύση από μόνη της, παρά να το μαθαίναμε αργότερα και να έπρεπε να πάρω δύσκολες αποφάσεις. Για τις περισσότερες εγκυμοσύνες πάντως, αν ακούσεις καρδιά η πιθανότητα αποβολής πέφτει σε κάτι τύπου 2-5%. 

Αχ αστα..καμμένη και εγώ...μία αποβολή στην 13 βδομάδα και μία στην 10η...Τώρα είμαι στην 7η και νομίζω ότι θα σταματήσω να φοβάμαι κατά τον 8ο μηνα..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...