Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, irene_alex είπε:

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

      Τις έχω πάρει εγώ κορίτσι, και αυτές και τις ovamax και τις fertilimax, και δε μπορώ να πω ότι είδα διαφορά. Στην τσέπη μου μόνο.. βέβαια ίσως παίζει ρόλο και η ηλικία, τι να σου πω.. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Αχ,κουράγιο με τους εμετούς!! Εγώ βρε κορίτσια πήγα γιατρό 7+3 και τώρα ξανά όταν θα είμαι 11+2! Δεν είναι τεράστιο το διαστημα; Πού θα ξέρω ότι πάνε όλα καλα;; 

Εγώ σε καταλαβαίνω...μεγάλο διάστημα αλλά όλα πάνε καλά...σκέψου στο φινάλε πει μπορεί να πας που λέει ο λόγος σήμερα και αν κάτι δεν είναι να πάει καλά, δεν θα πάει...έχεις κάποιο ιστορικό;

Κανονικά είναι ανά μήνα ένα ραντεβού...

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Αντε, αύριο χαλαρώνεις! Εγώ σήμερα πάω για τον πρώτο υπέρηχο, έχω μπει στην 6η εβδομάδα, και δεν χρειάζεται να πω πως νιώθω... Αααχ! 

Καλή αποτυχία...

Τουκ τουκ...

 

Όσον αφορά στον πονοκέφαλο, υπάρχουν μέρες που έχω έναν ελαφρύ αλλά όχι κάτι σπουδαίο.

Ντεπον να πάρεις.

Δεν είναι κακό. Γενικά, δεν χρειάζεται να υποφέρεις. Κάνε τη ζωή σου όσο πιο εύκολη γίνεται...

Βέβαια, στο πρώτο παιδί δεν έπαιρνα τίποτα και ούτε κρέμα σώματος δεν έβαζα...

Τώρα έβαψα το μαλλί με φυτική βαφή (το επιτρέπει ο γιατρός γενικά).

Αλλη φάση το δεύτερο. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Evaki19 είπε:

Ναι ναι θα μπορουσε. Ειχα πονοκεφαλο εντονο πολυ οταν ειχα αφυδατωθει και δεν το ειχα παρει χαμπαρι. Μετα απο γαστρεντεριτιδα που κολλησα απο την κορη μου. Απο τον πονοκεφαλο το καταλαβα. Ρωτησε τον ναι. Παντως εμενα ασχετα απο αυτο μου λεει συνεχεια να πινω πολυ νερο.

Το ξέρω ότι πρέπει να πίνουμε πολύ νερό αλλά δεν μπορώ με το ζόρι 2 ποτήρια και αν... πολύ είπα

πρίν από 27 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ σε καταλαβαίνω...μεγάλο διάστημα αλλά όλα πάνε καλά...σκέψου στο φινάλε πει μπορεί να πας που λέει ο λόγος σήμερα και αν κάτι δεν είναι να πάει καλά, δεν θα πάει...έχεις κάποιο ιστορικό;

Κανονικά είναι ανά μήνα ένα ραντεβού...

Καλή αποτυχία...

Τουκ τουκ...

 

Όσον αφορά στον πονοκέφαλο, υπάρχουν μέρες που έχω έναν ελαφρύ αλλά όχι κάτι σπουδαίο.

Ντεπον να πάρεις.

Δεν είναι κακό. Γενικά, δεν χρειάζεται να υποφέρεις. Κάνε τη ζωή σου όσο πιο εύκολη γίνεται...

Βέβαια, στο πρώτο παιδί δεν έπαιρνα τίποτα και ούτε κρέμα σώματος δεν έβαζα...

Τώρα έβαψα το μαλλί με φυτική βαφή (το επιτρέπει ο γιατρός γενικά).

Αλλη φάση το δεύτερο. 

Δεν είμαι γενικά των χαπιών ούτε πριν έπαιρνα καθόλου!! Εντάξει δεν είναι κάτι το φοβερό υποφέρετε!!

πρίν από 28 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ σε καταλαβαίνω...μεγάλο διάστημα αλλά όλα πάνε καλά...σκέψου στο φινάλε πει μπορεί να πας που λέει ο λόγος σήμερα και αν κάτι δεν είναι να πάει καλά, δεν θα πάει...έχεις κάποιο ιστορικό;

Κανονικά είναι ανά μήνα ένα ραντεβού...

Καλή αποτυχία...

Τουκ τουκ...

 

Όσον αφορά στον πονοκέφαλο, υπάρχουν μέρες που έχω έναν ελαφρύ αλλά όχι κάτι σπουδαίο.

Ντεπον να πάρεις.

Δεν είναι κακό. Γενικά, δεν χρειάζεται να υποφέρεις. Κάνε τη ζωή σου όσο πιο εύκολη γίνεται...

Βέβαια, στο πρώτο παιδί δεν έπαιρνα τίποτα και ούτε κρέμα σώματος δεν έβαζα...

Τώρα έβαψα το μαλλί με φυτική βαφή (το επιτρέπει ο γιατρός γενικά).

Αλλη φάση το δεύτερο. 

Δεν είμαι γενικά των χαπιών ούτε πριν έπαιρνα καθόλου!! Εντάξει δεν είναι κάτι το φοβερό υποφέρετε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τα νυχια με ημιμόνιμο τα βάφεται? Εμενα δεν με αφησε στην πρωτη ουτε τωρα. Αλλα οχι σε φαση αυστηρός. Μου λεει μια χαρα ειναι τα νυχια σου τι τα θες αυτα? Την κολλητη μου και μια αλλη φιλη μου τις ειχε αφησει ο γιατρός τους.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Evaki19 είπε:

Ρε κορίτσια τα νυχια με ημιμόνιμο τα βάφεται? Εμενα δεν με αφησε στην πρωτη ουτε τωρα. Αλλα οχι σε φαση αυστηρός. Μου λεει μια χαρα ειναι τα νυχια σου τι τα θες αυτα? Την κολλητη μου και μια αλλη φιλη μου τις ειχε αφησει ο γιατρός τους.

Εμένα αφήνει τα πάντα...εδώ έβαψα μαλλι...μόλις νιώσω καλά θα πάω φυσικά...για μανικιούρ , πεντικιούρ τα πάντα όλα.

9 μήνες είναι...όχι είκοσι μέρες :razz:

Οοοομως ότι πει ο κάθε γιατρός ...

Εμένα τα αφήνει όλα γενικά...σεξ , μαλλιά, νύχια, άσκηση, όλα όπως πριν...μόνο σαλάτες από έξω...

Όλα τα άλλα ναι.

Τώρα αν υπάρξει κάποιο θέμα τα περιορίζει. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εμένα αφήνει τα πάντα...εδώ έβαψα μαλλι...μόλις νιώσω καλά θα πάω φυσικά...για μανικιούρ , πεντικιούρ τα πάντα όλα.

9 μήνες είναι...όχι είκοσι μέρες :razz:

Οοοομως ότι πει ο κάθε γιατρός ...

Εμένα τα αφήνει όλα γενικά...σεξ , μαλλιά, νύχια, άσκηση, όλα όπως πριν...μόνο σαλάτες από έξω...

Όλα τα άλλα ναι.

Τώρα αν υπάρξει κάποιο θέμα τα περιορίζει. 

Και μένα μου τα επιτρέπει σχεδόν όλα μέχρι και σκούπα να βάζω...λες να έχουμε τον ίδιο γιατρό? Όπως και το μπάνιο μπορώ να πλένω μου είπε αν τα φάρμακα λέει ήταν τόσο τοξικά θα πέθαινα και εγώ! Για νύχια δεν ρώτησα η αλήθεια είναι που μια ζωή τα είχα τζελ αλλά τώρα τα άφησα θα τον ρωτήσω την άλλη φορά,αν κ πιστεύω δεν θα μου πει όχι!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και μένα μου τα επιτρέπει σχεδόν όλα μέχρι και σκούπα να βάζω...λες να έχουμε τον ίδιο γιατρό? Όπως και το μπάνιο μπορώ να πλένω μου είπε αν τα φάρμακα λέει ήταν τόσο τοξικά θα πέθαινα και εγώ! Για νύχια δεν ρώτησα η αλήθεια είναι που μια ζωή τα είχα τζελ αλλά τώρα τα άφησα θα τον ρωτήσω την άλλη φορά,αν κ πιστεύω δεν θα μου πει όχι!!

Χάαχ...

Δεν ξέρω...πάντως και εμένα τα αφήνει όλα...

Τις πρώτες εβδομάδες, επειδή έχω κάποιες αποβολές με είχε σε περιορισμό αλλά πλέον τίποτα...μπορώ να κάνω ότι και πριν...

Καλό είναι αυτό. Στην πρώτη κύηση είχα άλλο γιατρό...δεν σου λέω τίποτα από περιορισμούς.

9 μήνες πέρασα άθλια. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , iwanna24 είπε:

Χάαχ...

Δεν ξέρω...πάντως και εμένα τα αφήνει όλα...

Τις πρώτες εβδομάδες, επειδή έχω κάποιες αποβολές με είχε σε περιορισμό αλλά πλέον τίποτα...μπορώ να κάνω ότι και πριν...

Καλό είναι αυτό. Στην πρώτη κύηση είχα άλλο γιατρό...δεν σου λέω τίποτα από περιορισμούς.

9 μήνες πέρασα άθλια. 

Αλήθεια?? Εμένα αυτός ούτε καν με ζύγισε μόνο με ρώτησε πόσα κιλά είμαι! Και εμένα αυτό με παρεξενευει που επιτρέπει σχεδόν τα πάντα εκτός από έντονη σωματική άσκηση και αυτό που είπες με τις πράσινες σαλάτες! Ενώ μια φίλη μου έλεγε ούτε να περπατάω ούτε δουλειές να κάνω τίποτα και είχα τρομοκρατηθει!!και εγώ κάνω πράγματα μέχρι εκεί που βλέπω ότι αντέχω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε σημερα;; Εγω μια βαρεμάρα,μια νύστα, δε θέλω να κάνω  τίποτα! Ευτυχώς έχω μαγειρέψει.  Με τον καφέ τι κανετε;; Πίνετε καθημερινά; Εγω γενικα είμαι λάτρης και τώρα που τον έχω μειώσει μάλλον μου βγαίνει η στέρηση. Πίνω φίλτρου 3,4 φορές τη βδομάδα! Φυσικά τρώω σοκολάτα που περιέχει καφεΐνη καθώς και τσάι του βουνού 

Καλησπέρα.... Πινω 3-4καφεδες την ημερα.. γενικα.. οταν.προσπαθω για εγκυμοσύνη το κόβω μαχαίρι! Λαχαταρω καφέ όσο ένα μαστουρι την δόση του και η γιατρός με αφήνει μια κούπα την ημέρα Αλλά είμαι πολύ αυστηρή στο τι βάζω στο στόμα μου όταν πρόκειται για άλλον..  Δεν ξέρω γτ το βλέπω τόσο σοβαρά...

Έχω λοξά... βέβαια και θέληση έχω κόψει και τσιγάρο και ποτά  βαριά γενικότερα στην ζωή μου ζω μόνο με μπύρα.... 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , enjoy είπε:

Καλησπέρα.... Πινω 3-4καφεδες την ημερα.. γενικα.. οταν.προσπαθω για εγκυμοσύνη το κόβω μαχαίρι! Λαχαταρω καφέ όσο ένα μαστουρι την δόση του και η γιατρός με αφήνει μια κούπα την ημέρα Αλλά είμαι πολύ αυστηρή στο τι βάζω στο στόμα μου όταν πρόκειται για άλλον..  Δεν ξέρω γτ το βλέπω τόσο σοβαρά...

Έχω λοξά... βέβαια και θέληση έχω κόψει και τσιγάρο και ποτά  βαριά γενικότερα στην ζωή μου ζω μόνο με μπύρα.... 

 

Νυχια κάνω τζελ κάνονικα μαλλιά θα βάψω μετά τον τέταρτο ανταυγειες. Γυμναστική μετα την αυχενικη θα συνεχίσω και αυτό γιατί εγώ θέλω εκείνη με αφήνει. Γενικά δεν θέλει να βαζω κιλά και θελει να κάνω σωστη διατροφή . 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;;;

Κι εγώ λάτρης του καφέ προσπαθώ να πίνω μόνο ένα την ημέρα αν τύχει 2ος θα τον πάρω ντεκαφ αν και δε μου κάνει τόσο όρεξη σε αυτή τη φάση!

Χθες πήγα για υπέρηχο και είναι μια χαρα Το μικρούλη! 2,5 εκατοστά με χεράκια και ποδαράκια! 170 παλμοί!

κοιταζω τις σημειώσεις μου και ο γιος μου ήταν τόσα εκατοστά όταν ήμουν 9και4 και τότε μου είχε πει ότι θα είναι μάλλον αγόρι και έτσι όπως το είδα χθες αναρωτιέμαι που το είχε δει τότε χθες δεν έβλεπα και πολλά πράγματα! Τέλος πάντων αύριο θα είμαι 9! 
 

Η γιατρός μου προβλέπει το φύλλο πριν την Αυχενική Αλλά φέτος δεν θα με δει στα κοντά... το προβλέπει όχι με τον συνήθη τρόπο Αλλά με άλλο..  Μια φορά που την ρώτησα θυμαμαι αμυδρά για μια σαφή στο κρανίο μου είχε πει ότι την έχουν τα αγόρια και όχι τα κορίτσια η το ανάποδο κα7 φαίνεται από νωρίς Αλλά είπε ότι είναι μια μπακάλικα μέθοδος που εφαρμόζει η ίδια εμένα μου πέτυχε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, iwanna24 είπε:

Εγώ σε καταλαβαίνω...μεγάλο διάστημα αλλά όλα πάνε καλά...σκέψου στο φινάλε πει μπορεί να πας που λέει ο λόγος σήμερα και αν κάτι δεν είναι να πάει καλά, δεν θα πάει...έχεις κάποιο ιστορικό;

Κανονικά είναι ανά μήνα ένα ραντεβού...

Καλή αποτυχία...

Τουκ τουκ...

 

Όσον αφορά στον πονοκέφαλο, υπάρχουν μέρες που έχω έναν ελαφρύ αλλά όχι κάτι σπουδαίο.

Ντεπον να πάρεις.

Δεν είναι κακό. Γενικά, δεν χρειάζεται να υποφέρεις. Κάνε τη ζωή σου όσο πιο εύκολη γίνεται...

Βέβαια, στο πρώτο παιδί δεν έπαιρνα τίποτα και ούτε κρέμα σώματος δεν έβαζα...

Τώρα έβαψα το μαλλί με φυτική βαφή (το επιτρέπει ο γιατρός γενικά).

Αλλη φάση το δεύτερο. 

Εγω πξγαινω κάθε δυο εβδομάδες μέχρι την αυχενικη μετά κάθε μήνα 

πρίν από 20 λεπτά , enjoy είπε:

Η γιατρός μου προβλέπει το φύλλο πριν την Αυχενική Αλλά φέτος δεν θα με δει στα κοντά... το προβλέπει όχι με τον συνήθη τρόπο Αλλά με άλλο..  Μια φορά που την ρώτησα θυμαμαι αμυδρά για μια σαφή στο κρανίο μου είχε πει ότι την έχουν τα αγόρια και όχι τα κορίτσια η το ανάποδο κα7 φαίνεται από νωρίς Αλλά είπε ότι είναι μια μπακάλικα μέθοδος που εφαρμόζει η ίδια εμένα μου πέτυχε 

Και εμένα έχει δει αλλα δεν μου λέει ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dimi84 είπε:

Εγω πξγαινω κάθε δυο εβδομάδες μέχρι την αυχενικη μετά κάθε μήνα 

Και εμένα έχει δει αλλα δεν μου λέει ακόμα 

Πόσο εβδομαδων Είσαι?? Εσύ δεν είσαι που περιμένεις το τρίτο και έχεις δύο αγορια? Και εγώ τρίτο!!! Με 2 αγόρια!!! Γι να δουμε τι θα ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Ο προηγούμενος γιατρός παιδιά, μου είπε 9η εβδομάδα ότι περιμένω κόρη. Σοκ ρε φίλε...

Τώρα πιστεύω κόρη ξανά...όλοι λένε αγόρι. Δεν με ενδιαφέρει απλά έχω μια κάποια περιέργεια...πάντως με βασανίζει το εμβρυακι...

Σχετικά με τα κιλά, ο γιατρός δεν έχει θέμα...μου είπε ότι μπορώ να πάρω μέχρι 15-20 κιλά. Είμαι 53 κιλά...και δεν καίγεται...εγώ θα ήθελα να πάρω μέχρι 20...στην κόρη μου πήρα 25-30 αλλά δεν μπήκα στον 9ο....όποτε ...καταλαβαίνετε. 

 

@enjoy❤️❤️❤️

πρίν από 31 λεπτά , Dimi84 είπε:

Εγω πξγαινω κάθε δυο εβδομάδες μέχρι την αυχενικη μετά κάθε μήνα 

Και εμένα έχει δει αλλα δεν μου λέει ακόμα 

Το έχει δει το φύλο;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ο προηγούμενος γιατρός παιδιά, μου είπε 9η εβδομάδα ότι περιμένω κόρη. Σοκ ρε φίλε...

Τώρα πιστεύω κόρη ξανά...όλοι λένε αγόρι. Δεν με ενδιαφέρει απλά έχω μια κάποια περιέργεια...πάντως με βασανίζει το εμβρυακι...

Σχετικά με τα κιλά, ο γιατρός δεν έχει θέμα...μου είπε ότι μπορώ να πάρω μέχρι 15-20 κιλά. Είμαι 53 κιλά...και δεν καίγεται...εγώ θα ήθελα να πάρω μέχρι 20...στην κόρη μου πήρα 25-30 αλλά δεν μπήκα στον 9ο....όποτε ...καταλαβαίνετε. 

 

@enjoy❤️❤️❤️

Το έχει δει το φύλο;

Ναι έχει καταλάβει εκείνη. Αλλά δεν μου λέει ακόμα για να ειναι σίγουρη 

πρίν από 37 λεπτά , enjoy είπε:

Πόσο εβδομαδων Είσαι?? Εσύ δεν είσαι που περιμένεις το τρίτο και έχεις δύο αγορια? Και εγώ τρίτο!!! Με 2 αγόρια!!! Γι να δουμε τι θα ειναι??

Ναι ναι αυτή είμαι περιμενω το τρίτο . Δουλειά του συζύγου ήταν ήθελε τρίτο . Είμαι 11η εβδομάδα 29 του μήνα έχω αυχενικη. Είμαστε τα ίδια άρα φαντάζομαι κόρη θες και εσυ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , iwanna24 είπε:

 

@enjoy❤️❤️❤️

                 .....                     .....

         ...                   .....                   ...

             ....      @iwanna24   ....

                    ...                    ...

                               ...

πρίν από 23 λεπτά , Dimi84 είπε:

Ναι έχει καταλάβει εκείνη. Αλλά δεν μου λέει ακόμα για να ειναι σίγουρη 

Ναι ναι αυτή είμαι περιμενω το τρίτο . Δουλειά του συζύγου ήταν ήθελε τρίτο . Είμαι 11η εβδομάδα 29 του μήνα έχω αυχενικη. Είμαστε τα ίδια άρα φαντάζομαι κόρη θες και εσυ 

Πότε έχεις πητ?? Εμένα 5/1 με έβαλε Αυχενική λέει να δει τίποτα... Και πητ έχω 14/7.. 

Άσχετο καμία από θεσσαλονικη να γεννάει σε δημόσιο?? Κουβέντα να γίνεται... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...