Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Τεστ ωορρηξίας!!


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Cony είπε:

Καλά η αλήθεια είναι ότι γενικά έχω πολλές φοβίες ήθελα να ήξερα πως θα κάνω παιδί εγώ χαχχα αλλά ευελπιστώ ότι θα μιλήσει η φύση κ θα τα καταφέρω!

Εσύ πως τα πας, είσαι σε γόνιμες? Ξεκινήσατε προσπάθειες?

Χαχα έτσι είμαι και εγώ ρε συ υπερβολικά φοβιτσιαρα   για τα πάντα και τρέμω τις βελόνες κάθε φορά ετυμη να λιποθυμήσω  όταν μ περνούν αίμα άσε και ανχοδης π ώρες ώρες νευριάζω με τον εαυτό μ και λέω έλεος....ξεκινάνε οι γόνιμες  21/1 και η μεγάλη μέρα μ γραφει πως είναι  26/1  η 14η μέρα του κύκλου μ δηλαδή άσε ανηπομωνω τόσο πολύ αλλά ταυτόχρονα ανχονομαι κιόλας .....και να μηνω έγγυος πάλι δεν θα το καταλάβω γτ έχω συμπτώματα περιόδου δηλαδή πρισμένο και πόνο  πάρα πολύ στο στήθος πόνο στην κοιλιά λιγούρες και εντομεταξυ όταν έμεινα έγγυος ήμουνα σίγουρη ότι δεν θα ήμουνα γτ ένιωθα ότι απο λεπτό σε λεπτό θα αδιαθετησω χαχα και μόλις είδα ότι είχα καθιστερηση τρεις ημέρες εκεί λέω είμαι έγγυος σίγουρα και ήμουνα όντος ...γτ δεν Μ καθιστερει ποτέ η περίοδος ούτε μέρα ....οπότε και τώρα όταν μηνών έγγυος μόνο από την καθυστέρηση θα το καταλάβωθα θέλω να περάσουν οι μέρες και δεν θα περνανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , Cony είπε:

Άσε σου λέω ούτε ασπιρίνη δεν κατεβαίνει έχω πάθει τρελή φοβία κ κάθε φορά που είναι να πάρω κάτι την τρελαινω την φαρμακοποιό μου να μου βρει!

@Lovelove μου όντως και εγώ νιώθω πολύ καλύτερα, γιατί κ με τον άντρα μου που του πετάω καμιά φορά κάτι για συμπτώματα κτλ δεν ξέρει τι να μου απαντήσει ο καημένος οπότε έχω σταματήσει να το συζητάω τελείως μαζί του για να μην καταλάβει ότι είμαι αγχωμενη κ αγχωθει κ αυτός.

Θα το κοιτάξω για σιρόπι θα με βόλευε τέλεια!

Αλήθεια σου έδειξε αρνητικό όλες τις γόνιμες και έμεινες? Οπότε δεν είναι κ πολύ αξιόπιστα, σίγουρα υπάρχει κ παράθυρο λάθους. Εδώ έχω ακούσει με τεστ εγκυμοσύνης να κάνει κοπέλα πάνω σε καθυστέρηση κ να βγαίνει αρνητικό ενώ ήταν έγκυος!

Ναι και είχα πάρει και το ακριβό το ψηφιακό δεν θυμάμαι την μάρκα! Και είχα ξεκινήσει από νωρίς να το κάνω γιατί δεν έχω στάνταρ ωορρηξία και όλα ήταν αρνητικά και πάω στο γιατρό και μου λέει ότι πρέπει να έκανα.. και τελικά τώρα είμαι στον 3ο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ μια φορά πήρα τεστ και όλο μου έδειχνε αρνητικό και τελικά ήταν ο μήνας που έμεινα έγκυος! Αλλά νομίζω η ωορρηξία γίνεται μετά από 36 ώρες που θα βγει θετικό τεστ! Οπότε για κάνα 2-3 μέρες να έχετε επαφές

Και εγώ δεν μπορώ να το καταπιω πολύ εύκολα που όντως είναι μικρό! Εγώ έπαιρνα 3 μήνες πριν μείνω έγκυος δεν ξέρω αν βοήθησε και αυτό

Μα πραγματικά τα άτιμα αυτά τα τεστ τελειως μπέρδεμα ρε συ Χρυσά..

Σήμερα βέβαια μου έβγαλε πολύ έντονη γραμμη οπότε φαντάζομαι πως όντως κάτι ανίχνευσε..τεσπά, όπως κ να χει θα κάνουμε τις τρελιτσες μας αυτές τις ημέρες κ βλέπουμε!

Βέβαια με τον μικρό δεν είναι ο,τι πιο εύκολο πάντα αλλα νταξ....


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Επίσης αν σου ξανά τύχει κ γενικώς αν έχει οποιαδήποτε ενόχληση κάτω μπορείς να κάνεις κομπρεσέρ με χαμομήλι. Θα βράσεις κανονικά χαμομήλι κ μόλις έρθει σε θερμοκρασία δωματίου θα ταμπωναρεις με ένα βαμβάκι κάτω σου.. είναι καταπραϋντικό και έχει αντιμικροβιακές ιδιότητες!❤️

Cony μου είναι πολυυυ μικρό το καπάκι του φυλλικού οπότε δε νομίζω να σε ενοχλήσει στη κατάποση..ακόμη κ στο στόμα αν το αφήσεις 1' θα λιώσει.. σκέψου είναι το μισό σε μέγεθος από την ασπιρίνη πχ..

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου ενοητε πως αν το ξαναπαθω θα το  εφαρμόσω :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lovelove είπε:

Χαχα έτσι είμαι και εγώ ρε συ υπερβολικά φοβιτσιαρα   για τα πάντα και τρέμω τις βελόνες κάθε φορά ετυμη να λιποθυμήσω  όταν μ περνούν αίμα άσε και ανχοδης π ώρες ώρες νευριάζω με τον εαυτό μ και λέω έλεος....ξεκινάνε οι γόνιμες  21/1 και η μεγάλη μέρα μ γραφει πως είναι  26/1  η 14η μέρα του κύκλου μ δηλαδή άσε ανηπομωνω τόσο πολύ αλλά ταυτόχρονα ανχονομαι κιόλας .....και να μηνω έγγυος πάλι δεν θα το καταλάβω γτ έχω συμπτώματα περιόδου δηλαδή πρισμένο και πόνο  πάρα πολύ στο στήθος πόνο στην κοιλιά λιγούρες και εντομεταξυ όταν έμεινα έγγυος ήμουνα σίγουρη ότι δεν θα ήμουνα γτ ένιωθα ότι απο λεπτό σε λεπτό θα αδιαθετησω χαχα και μόλις είδα ότι είχα καθιστερηση τρεις ημέρες εκεί λέω είμαι έγγυος σίγουρα και ήμουνα όντος ...γτ δεν Μ καθιστερει ποτέ η περίοδος ούτε μέρα ....οπότε και τώρα όταν μηνών έγγυος μόνο από την καθυστέρηση θα το καταλάβωθα θέλω να περάσουν οι μέρες και δεν θα περνανε

Ελα λίγο λίγο εδώ το μπίρι μπίρι μας κ θα φύγουν σαν νερό οι μέρες ❤️

Προς το παρόν θα περιμένουμε τη Παρασκευή τα αποτελέσματα της @Cony❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Lovelove είπε:

Χαχα έτσι είμαι και εγώ ρε συ υπερβολικά φοβιτσιαρα   για τα πάντα και τρέμω τις βελόνες κάθε φορά ετυμη να λιποθυμήσω  όταν μ περνούν αίμα άσε και ανχοδης π ώρες ώρες νευριάζω με τον εαυτό μ και λέω έλεος....ξεκινάνε οι γόνιμες  21/1 και η μεγάλη μέρα μ γραφει πως είναι  26/1  η 14η μέρα του κύκλου μ δηλαδή άσε ανηπομωνω τόσο πολύ αλλά ταυτόχρονα ανχονομαι κιόλας .....και να μηνω έγγυος πάλι δεν θα το καταλάβω γτ έχω συμπτώματα περιόδου δηλαδή πρισμένο και πόνο  πάρα πολύ στο στήθος πόνο στην κοιλιά λιγούρες και εντομεταξυ όταν έμεινα έγγυος ήμουνα σίγουρη ότι δεν θα ήμουνα γτ ένιωθα ότι απο λεπτό σε λεπτό θα αδιαθετησω χαχα και μόλις είδα ότι είχα καθιστερηση τρεις ημέρες εκεί λέω είμαι έγγυος σίγουρα και ήμουνα όντος ...γτ δεν Μ καθιστερει ποτέ η περίοδος ούτε μέρα ....οπότε και τώρα όταν μηνών έγγυος μόνο από την καθυστέρηση θα το καταλάβωθα θέλω να περάσουν οι μέρες και δεν θα περνανε

Αχχχ πιο φοβιτσιαρα από εμένα δεν νομίζω να υπάρχει!! Από τώρα σκέφτομαι την ώρα του τοκετού νομίζω με πιάνουν κρίσεις πανικού από το άγχος δεν μπορώ να αναπνεύσω!! ελπίζω εκείνη την στιγμή να μου φύγει αν και δεν το νομίζω αλλά τεσπ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι και είχα πάρει και το ακριβό το ψηφιακό δεν θυμάμαι την μάρκα! Και είχα ξεκινήσει από νωρίς να το κάνω γιατί δεν έχω στάνταρ ωορρηξία και όλα ήταν αρνητικά και πάω στο γιατρό και μου λέει ότι πρέπει να έκανα.. και τελικά τώρα είμαι στον 3ο...

Ωωωω φρεσκοεγκυουλα!!!! Με το καλο κοριτσάκι μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ μια ακόμη καλύτερη γέννα!! ❤️

Είναι το πρώτο σου? Έχεις κάνει αυχενική?


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Μα πραγματικά τα άτιμα αυτά τα τεστ τελειως μπέρδεμα ρε συ Χρυσά..

Σήμερα βέβαια μου έβγαλε πολύ έντονη γραμμη οπότε φαντάζομαι πως όντως κάτι ανίχνευσε..τεσπά, όπως κ να χει θα κάνουμε τις τρελιτσες μας αυτές τις ημέρες κ βλέπουμε!

Βέβαια με τον μικρό δεν είναι ο,τι πιο εύκολο πάντα αλλα νταξ....

Ναι και εμείς έτσι κάναμε σχεδόν μέρα παρά μέρα λέω που θα πάει θα έρθει! Βασικά στο τέλος καταναγκαστικα κάναμε ούτε το ευχαριστιομασταν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αχχχ πιο φοβιτσιαρα από εμένα δεν νομίζω να υπάρχει!! Από τώρα σκέφτομαι την ώρα του τοκετού νομίζω με πιάνουν κρίσεις πανικού από το άγχος δεν μπορώ να αναπνεύσω!! ελπίζω εκείνη την στιγμή να μου φύγει αν και δεν το νομίζω αλλά τεσπ

Πίστεψε με θα σου φύγει!!

Ένα χρόνο πριν μείνω έγκυος είχα κατι κρισαρες για θέματα δουλειάς κτλ..όταν έμεινα έγκυος άρχισαν να υποχωρούν γιατί το μυαλό μου ήταν μόνο στο μωράκι μου κ να είμαι δυνατή για εκείνο!

Φοβόμουν όμως ότι την ημέρα του τοκετού θα πάθω καμία κρισαρα αλλαααα όχι μόνο δεν έπαθα αλλά ήμουν πιο ζεν από ποτέ! Παρά τον πόνο είχα συγκεντρωθεί στο να φέρω στον κόσμο το μωρό μου κ έδινα όλη μου την ενέργεια κ την αγάπη σε αυτό!

Όλα θα πάνε τέλεια, είμαστε πολύ πιο δυνατές απ' όσο πιστεύουμε!!

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ωωωω φρεσκοεγκυουλα!!!! Με το καλο κοριτσάκι μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ μια ακόμη καλύτερη γέννα!! ❤️

Είναι το πρώτο σου? Έχεις κάνει αυχενική?

Ναι ναι το πρώτο! Χθες έκανα την αυχενική μέχρι στιγμής όλα καλά αλλά το άγχος στο κόκκινο από τώρα! Εύχομαι και σε σας κορίτσια σύντομα με κοιλιτσες.. νομίζω είναι η ωραιότερη στιγμή για την γυναίκα! Αν και φοβάμαι ανυπομονώ να πιάσω το αγγελούδι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι και εμείς έτσι κάναμε σχεδόν μέρα παρά μέρα λέω που θα πάει θα έρθει! Βασικά στο τέλος καταναγκαστικα κάναμε ούτε το ευχαριστιομασταν

Πφφφ αυτό είναι το χειρότερο ρε φίλη..

Κ εγώ προχθές σχεδόν τον βίασα :mrgreen:

πρίν από 3 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι ναι το πρώτο! Χθες έκανα την αυχενική μέχρι στιγμής όλα καλά αλλά το άγχος στο κόκκινο από τώρα! Εύχομαι και σε σας κορίτσια σύντομα με κοιλιτσες.. νομίζω είναι η ωραιότερη στιγμή για την γυναίκα! Αν και φοβάμαι ανυπομονώ να πιάσω το αγγελούδι μου!!!

Μάθαμε φύλλο???


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ελα λίγο λίγο εδώ το μπίρι μπίρι μας κ θα φύγουν σαν νερό οι μέρες ❤️

Προς το παρόν θα περιμένουμε τη Παρασκευή τα αποτελέσματα της @Cony❤️

Έχεις δίκιο θα περάσουν οι μέρες πόσο μαλον όταν έχουμε φτιάξει μια τόσο ωραία παρέα κορίτσια .....ναι θα περιμένουμε να μας πει τα αποτελέσματα το κορίτσι μας :x @Cony

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Πίστεψε με θα σου φύγει!!

Ένα χρόνο πριν μείνω έγκυος είχα κατι κρισαρες για θέματα δουλειάς κτλ..όταν έμεινα έγκυος άρχισαν να υποχωρούν γιατί το μυαλό μου ήταν μόνο στο μωράκι μου κ να είμαι δυνατή για εκείνο!

Φοβόμουν όμως ότι την ημέρα του τοκετού θα πάθω καμία κρισαρα αλλαααα όχι μόνο δεν έπαθα αλλά ήμουν πιο ζεν από ποτέ! Παρά τον πόνο είχα συγκεντρωθεί στο να φέρω στον κόσμο το μωρό μου κ έδινα όλη μου την ενέργεια κ την αγάπη σε αυτό!

Όλα θα πάνε τέλεια, είμαστε πολύ πιο δυνατές απ' όσο πιστεύουμε!!

Και εγώ έτσι νομίζω ότι εκείνη την στιγμή θα είμαι πιο δυνατή από ότι πιστεύω αλλά λίγο το άγνωστο με φοβίζει αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά και θα τα ξεχάσω όταν πιάσω το μωράκι μου στην αγκαλιά μου!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Lovelove είπε:

Έχεις δίκιο θα περάσουν οι μέρες πόσο μαλον όταν έχουμε φτιάξει μια τόσο ωραία παρέα κορίτσια .....ναι θα περιμένουμε να μας πει τα αποτελέσματα το κορίτσι μας :x @Cony

Ποσο χρονών είσαι εσύ Love? Αν μας έχεις πει σόρρυ που ξανά ρωτάω αλλά είναι μέχρι να μάθουμε καλά η μία την αλλη^_^


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Πφφφ αυτό είναι το χειρότερο ρε φίλη..

Κ εγώ προχθές σχεδόν τον βίασα :mrgreen:

Μάθαμε φύλλο???

Χαχαχα και εγώ έτσι έκανα και αυτός με απέφευγε!! Τώρα όμως με παρακαλάει αλλά λέω μέχρι να γεννήσω ξέχασε το αν και ο γιατρός με αφήνει!! Ναι ναι κοριτσάκι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...