Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      • Ευχαριστώ 1

Τεστ ωορρηξίας!!


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Κ εγώ ξεκίνησα φυλλικό..

Άντε ρε φίλη, ο,τι καλύτερο εύχομαι κ σε εμάς κ σε κάθε μέλλουσα μανούλα που περιμένει το πλασματακι της.

Το να είσαι μαμά είναι πραγματικά κάτι μαγευτικό κ μοναδικό!!

Ευχαριστώ φίλη!! 

Τελικά οι 3 μας καταλήξαμε κ πάλι χαχαχαχα

Πρέπει να κάνουμε πριβέ τσατ μου φαίνεται:mrgreen:

Χαχχαχα ναι ισχύει! Σαν πριβέ τσατ μας νιώθω τώρα έτσι κ αλλιώς χαχαχα 

Σου έγραψε ο γιατρός σου να ξεκινήσεις φυλλικό ή μόνη σου? Έλεγα κ εγώ να ξεκινήσω αλλά δεν ξέρω χρειάζεται να ρωτήσω πρώτα τον γιατρό μου?

Εγώ σήμερα 21 μέρα (με κύκλο 26-27 ημερών) δεν νιώθω τίποτα. Μόνο κάποια υγρά έχω σαν νερό κ λιγουριτσες, αλλά αυτά τα έχω ούτως ή άλλως καμιά βδομάδα πριν αδιαθετησω.. θα δείξει! Αύριο θα πάρω το τεστ να το κάνω την Παρασκευή

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Lovelove είπε:

Καλή μας επιτυχία  λοιπόν εύχομαι να πάνε όλα τέλεια ...άντε σύντομα να έχουμε  θετικά τεστ και να συζητάμε για  την εγγυμοσινη μας φαντάζεστε να μηνουμε όλες το ίδιο διάστημα εγγυες τελιοο.....χαχα έχεις δίκιο....πολύ μου αρέσει που μυλαμε :)

Ελααααα θα ήταν τέλειο να είμαστε ταυτόχρονα εγκυουλες!!

Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ελααααα θα ήταν τέλειο να είμαστε ταυτόχρονα εγκυουλες!!

Για να δούμε...

Ναι αντε  να δούμε σε λιγο καιρό  ελπίζω να έχουμε  καθυστέρηση κ να κάνουμε το τεστ κ να βγει θετικο :x

πρίν από 37 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ελααααα θα ήταν τέλειο να είμαστε ταυτόχρονα εγκυουλες!!

Για να δούμε...

Να σε ρωτήσω κάτι βέβαια μπορεί αν σου φανεί αστείο και ντρέπομαι να το ρωτήσω αλλά θέλω κάποιον να ρωτήσω γτ θα σκάσω πραγματικά...  γτ όταν το είπα στο αντρα μ γέλαγε και μ είπε η ιδέα σου ηταν σκέψου στον γυναικολόγο δεν τον ρώτησα γτ ντρεπόμουν και ήταν και πρώτη  φορά κ είχα πάει στον συγκεκριμένο ....την πρώτη ελεύθερη επαφή που είχα με τον άντρα μου όταν έγινε η εκσπερματωση για κάποιο λόγο έτσουζε αρκετά και μέσα η κοιλιά μ και έξω όπου είχε ακουμπήσει το σπέρμα αυτό το  έπαθα την πρώτη και την δεύτερη φορά  που είχαμε επαφή τις επόμενες φορες δεν το ξανά έπαθα.... συγνωμη για τις λεπτομέρειες..  ντρέπομαι πολύ να ρωτήσω  κάποιον γνωστό μου γτ λέω εντάξει θα βάλει τα γέλια άμα το πω  και είπα να ρωτησω εδώ στο φόρουμ αν έχει τύχει σε καμία σας ρε κορίτσια....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cony είπε:

Χαχχαχα ναι ισχύει! Σαν πριβέ τσατ μας νιώθω τώρα έτσι κ αλλιώς χαχαχα 

Σου έγραψε ο γιατρός σου να ξεκινήσεις φυλλικό ή μόνη σου? Έλεγα κ εγώ να ξεκινήσω αλλά δεν ξέρω χρειάζεται να ρωτήσω πρώτα τον γιατρό μου?

Εγώ σήμερα 21 μέρα (με κύκλο 26-27 ημερών) δεν νιώθω τίποτα. Μόνο κάποια υγρά έχω σαν νερό κ λιγουριτσες, αλλά αυτά τα έχω ούτως ή άλλως καμιά βδομάδα πριν αδιαθετησω.. θα δείξει! Αύριο θα πάρω το τεστ να το κάνω την Παρασκευή

 

Όχι δε χρειάζεται να τα γράψει γιατρός ,εγώ όταν τον πήρα να κλείσω ραντεβού κ να του πω πως βάλαμε μπρος τον ρώτησα αν είναι να ξεκινήσω φυλλικό κ μου είπε ναι!

Τα παίρνεις από το φαρμακείο κανονικά χωρίς συνταγή. Απλά μπορεί να στα γράφει έπειτα ο γιατρός σου για να μην τα πληρώνεις!!

Αναμένουμε τη Παρασκευή λοιπόν ❤️

πρίν από 52 λεπτά , Lovelove είπε:

Ναι αντε  να δούμε σε λιγο καιρό  ελπίζω να έχουμε  καθυστέρηση κ να κάνουμε το τεστ κ να βγει θετικο :x

Να σε ρωτήσω κάτι βέβαια μπορεί αν σου φανεί αστείο και ντρέπομαι να το ρωτήσω αλλά θέλω κάποιον να ρωτήσω γτ θα σκάσω πραγματικά...  γτ όταν το είπα στο αντρα μ γέλαγε και μ είπε η ιδέα σου ηταν σκέψου στον γυναικολόγο δεν τον ρώτησα γτ ντρεπόμουν και ήταν και πρώτη  φορά κ είχα πάει στον συγκεκριμένο ....την πρώτη ελεύθερη επαφή που είχα με τον άντρα μου όταν έγινε η εκσπερματωση για κάποιο λόγο έτσουζε αρκετά και μέσα η κοιλιά μ και έξω όπου είχε ακουμπήσει το σπέρμα αυτό το  έπαθα την πρώτη και την δεύτερη φορά  που είχαμε επαφή τις επόμενες φορες δεν το ξανά έπαθα.... συγνωμη για τις λεπτομέρειες..  ντρέπομαι πολύ να ρωτήσω  κάποιον γνωστό μου γτ λέω εντάξει θα βάλει τα γέλια άμα το πω  και είπα να ρωτησω εδώ στο φόρουμ αν έχει τύχει σε καμία σας ρε κορίτσια....

Μη ντρέπεσαι καθόλου, εμένα τουλάχιστον, μπορείς να με ρωτάς ο,τι θες εννοείται κ αν ξέρω ευχαρίστως να σου λέω όπως κ εσείς σε μένα!

Κοίτα να τσούζει δεν μου έχει τύχει, αλλά νιώθω κάποιες φορές όταν τελειώνει μέσα μου σαν να πρήζεται λίγο η κοιλιά μου χαμηλά,σαν να γεμίζει..δε ξέρω πως να το περιγράψω..:roll:

Ίσως ένιωσες σαν τσούξιμο γιατί μπορεί να έχει διαφορετικό ph το σπέρμα με τον κόλπο ?!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Όχι δε χρειάζεται να τα γράψει γιατρός ,εγώ όταν τον πήρα να κλείσω ραντεβού κ να του πω πως βάλαμε μπρος τον ρώτησα αν είναι να ξεκινήσω φυλλικό κ μου είπε ναι!

Τα παίρνεις από το φαρμακείο κανονικά χωρίς συνταγή. Απλά μπορεί να στα γράφει έπειτα ο γιατρός σου για να μην τα πληρώνεις!!

Αναμένουμε τη Παρασκευή λοιπόν ❤️

Μη ντρέπεσαι καθόλου, εμένα τουλάχιστον, μπορείς να με ρωτάς ο,τι θες εννοείται κ αν ξέρω ευχαρίστως να σου λέω όπως κ εσείς σε μένα!

Κοίτα να τσούζει δεν μου έχει τύχει, αλλά νιώθω κάποιες φορές όταν τελειώνει μέσα μου σαν να πρήζεται λίγο η κοιλιά μου χαμηλά,σαν να γεμίζει..δε ξέρω πως να το περιγράψω..:roll:

Ίσως ένιωσες σαν τσούξιμο γιατί μπορεί να έχει διαφορετικό ph το σπέρμα με τον κόλπο ?!

Ωραία θα το ψάξω κ εγώ τότε με το φυλλικό οξύ. Αν κ ξέρω ότι υπάρχει κ σε τροφές όπως σπανάκι, μπρόκολο κ.α και τα τρώω αυτά φουλ. 

Όσο για το τσούξιμο που ρώτησες @Lovelove ούτε εμένα μου έτυχε αλλά αφού σου συνέβη μόνο τις δυο πρώτες φορές λογικά είναι από την διαφορά του ph. Εγώ να φανταστείτε την πρώτη φορά κορίτσια την επόμενη μέρα μύριζε τόσο άσχημα εκεί κάτω που λέω τι έγινε. Και ρώτησα τον γιατρό και μου είπε είναι επειδή συναντάει το ph του σπέρματος το διαφορετικό ph των δικών μας υγρών κ βγαίνει αυτή η μυρωδιά. Οπότε Love μου κ στην δική σου περίπτωση κάτι τέτοιο θα παίζει φαντάζομαι.

Πφφφφ πάντως αυτή η αναμονή μας σκοτώνει θα έλεγα. Όσο κ να λες θα το βγάλω από το μυαλό μου δεν γίνεται.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Όχι δε χρειάζεται να τα γράψει γιατρός ,εγώ όταν τον πήρα να κλείσω ραντεβού κ να του πω πως βάλαμε μπρος τον ρώτησα αν είναι να ξεκινήσω φυλλικό κ μου είπε ναι!

Τα παίρνεις από το φαρμακείο κανονικά χωρίς συνταγή. Απλά μπορεί να στα γράφει έπειτα ο γιατρός σου για να μην τα πληρώνεις!!

Αναμένουμε τη Παρασκευή λοιπόν ❤️

Μη ντρέπεσαι καθόλου, εμένα τουλάχιστον, μπορείς να με ρωτάς ο,τι θες εννοείται κ αν ξέρω ευχαρίστως να σου λέω όπως κ εσείς σε μένα!

Κοίτα να τσούζει δεν μου έχει τύχει, αλλά νιώθω κάποιες φορές όταν τελειώνει μέσα μου σαν να πρήζεται λίγο η κοιλιά μου χαμηλά,σαν να γεμίζει..δε ξέρω πως να το περιγράψω..:roll:

Ίσως ένιωσες σαν τσούξιμο γιατί μπορεί να έχει διαφορετικό ph το σπέρμα με τον κόλπο ?!

Ναι όντος ίσως να ήταν αντίδραση του οργανισμού γτ μετά δεν το ξανά έπαθα  ιδικά την πρώτη φορά πολύ έντονο τσούξιμο αφού έριχνα νερό εξωτερικά θυμάμαι και ετσουζε  πολύ κ ένιωσα και αυτό π είπες κ εσύ σαν πριξιμο στην κοιλιά....μαλον είναι αυτό π λες με το ph και μετά το  συνηθίσει  ο κόλπος και ίσως γιαυτό δεν τι ξανά έπαθα....ελπίζω κ τώρα π θα ξαναπούμε ελεύθερη επαφή μετά την αποξεση  Ν μην το παθω  γτ ήταν πολύ ενοχλητικό .....

πρίν από 27 λεπτά , Cony είπε:

Ωραία θα το ψάξω κ εγώ τότε με το φυλλικό οξύ. Αν κ ξέρω ότι υπάρχει κ σε τροφές όπως σπανάκι, μπρόκολο κ.α και τα τρώω αυτά φουλ. 

Όσο για το τσούξιμο που ρώτησες @Lovelove ούτε εμένα μου έτυχε αλλά αφού σου συνέβη μόνο τις δυο πρώτες φορές λογικά είναι από την διαφορά του ph. Εγώ να φανταστείτε την πρώτη φορά κορίτσια την επόμενη μέρα μύριζε τόσο άσχημα εκεί κάτω που λέω τι έγινε. Και ρώτησα τον γιατρό και μου είπε είναι επειδή συναντάει το ph του σπέρματος το διαφορετικό ph των δικών μας υγρών κ βγαίνει αυτή η μυρωδιά. Οπότε Love μου κ στην δική σου περίπτωση κάτι τέτοιο θα παίζει φαντάζομαι.

Πφφφφ πάντως αυτή η αναμονή μας σκοτώνει θα έλεγα. Όσο κ να λες θα το βγάλω από το μυαλό μου δεν γίνεται.

@Cony ξεκίνησα και εγώ και περνω φυλικο οξυ  αυτή την φορά γτ δεν το γνώριζα  ότι είναι καλό να το ξεκινάμε και πριν μείνουμε εγγυες τώρα πρόσφατα το έμαθα και εγώ  δεν  μ το είχε προτείνει ο γυναικολογος το είχα διαβάσει σε ένα σαιτ  αλλά τον ρώτησα και μ είπε πως αν θες μπορείς να περνεις φυλικο οξυ καλό κάνει είναι βιταμίνη  και πόλους φυσικούς χυμούς  πορτοκαλί π περιεχουν φυλικο οξυ επίσης έτσι μ είπε....... ναι έχεις δίκιο αχ κορίτσια μου έφυγε ένα άγχος π ρώτησα γτ ντρεπόμουν να το ρωτήσω αλλά θα έσκαγα αν δεν τ ρώταγα σας ευχαριστώ τουλάχιστον αν μ ξανασυμβεί δεν θα ανχοθω ...όντος έχεις δίκιο είναι βάσανο η αναμονή και δεν περνάνε και οι μέρες με τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Μου έχουν κατά κάψει τον εγκέφαλο τα τεστ!

Πρώτο μήνα τα χρησιμοποιώ κ χειρότερα νομίζω έχω μπερδευτεί!!

Εχθές κ προχθές ήταν ίδια σε ένταση η μία γραμμή με την άλλη που υποτίθεται είναι θετικό (λέει αν είναι ίδιες ή αν είναι εντονότερη η γραμμή αποτελέσματος από τη γραμμή ελέγχου ,τότε είναι θετικό!) Σήμερα έκανα ξανά κ είναι φουλ έντονη! Εντονότερη από την ελέγχου!

Οπότε μάλλον σήμερα απελευθερώθηκε το ωάριο ε?:huh:

Επαφή είχαμε τη Κυριακή κ την Δευτέρα. Εχθές όχι.. κ σήμερα πρώτα ο Θεός θα έχουμε..

Απλά αγχώθηκα γιατί σήμερα μπορούμε βράδυ μόνο κ λέω έχε γούστο ως το βράδυ να έχει τελειώσει η ωορρηξία:unsure:

Κατά τ αλλά...καλά χαχαχα

Εσύ πως είσαι??

Όπως στα λεει ή @Ellidr κορίτσι...σημερα κ αύριο...καλο βολι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Lovelove είπε:

Ναι όντος ίσως να ήταν αντίδραση του οργανισμού γτ μετά δεν το ξανά έπαθα  ιδικά την πρώτη φορά πολύ έντονο τσούξιμο αφού έριχνα νερό εξωτερικά θυμάμαι και ετσουζε  πολύ κ ένιωσα και αυτό π είπες κ εσύ σαν πριξιμο στην κοιλιά....μαλον είναι αυτό π λες με το ph και μετά το  συνηθίσει  ο κόλπος και ίσως γιαυτό δεν τι ξανά έπαθα....ελπίζω κ τώρα π θα ξαναπούμε ελεύθερη επαφή μετά την αποξεση  Ν μην το παθω  γτ ήταν πολύ ενοχλητικό .....

@Cony ξεκίνησα και εγώ και περνω φυλικο οξυ  αυτή την φορά γτ δεν το γνώριζα  ότι είναι καλό να το ξεκινάμε και πριν μείνουμε εγγυες τώρα πρόσφατα το έμαθα και εγώ  δεν  μ το είχε προτείνει ο γυναικολογος το είχα διαβάσει σε ένα σαιτ  αλλά τον ρώτησα και μ είπε πως αν θες μπορείς να περνεις φυλικο οξυ καλό κάνει είναι βιταμίνη  και πόλους φυσικούς χυμούς  πορτοκαλί π περιεχουν φυλικο οξυ επίσης έτσι μ είπε....... ναι έχεις δίκιο αχ κορίτσια μου έφυγε ένα άγχος π ρώτησα γτ ντρεπόμουν να το ρωτήσω αλλά θα έσκαγα αν δεν τ ρώταγα σας ευχαριστώ τουλάχιστον αν μ ξανασυμβεί δεν θα ανχοθω ...όντος έχεις δίκιο είναι βάσανο η αναμονή και δεν περνάνε και οι μέρες με τίποτα.....

Μην αγχώνεσαι για αυτό μπήκαμε εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε τις αγωνίες κ τις σκέψεις μας κ να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη! 

Θα το ξεκινήσω το φυλλικό δεν ξέρω αν βοηθάει κ στην σύλληψη αλλά ξέρω σίγουρα ότι βοηθάει στην ανάπτυξη του νευρικου συστήματος του εμβρύου. Απλά ελπίζω να βρω κάτι σε αναβραζον ή σε σκόνη γιατί έχω κ την φοβία με την κατάποση χαπιών! Οπότε θα το ψάξω με την φαρμακοποιό μου από αύριο κιόλας που θα πάω να πάρω και το τέστ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Cony είπε:

Μην αγχώνεσαι για αυτό μπήκαμε εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε τις αγωνίες κ τις σκέψεις μας κ να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη! 

Θα το ξεκινήσω το φυλλικό δεν ξέρω αν βοηθάει κ στην σύλληψη αλλά ξέρω σίγουρα ότι βοηθάει στην ανάπτυξη του νευρικου συστήματος του εμβρύου. Απλά ελπίζω να βρω κάτι σε αναβραζον ή σε σκόνη γιατί έχω κ την φοβία με την κατάποση χαπιών! Οπότε θα το ψάξω με την φαρμακοποιό μου από αύριο κιόλας που θα πάω να πάρω και το τέστ.

Είναι πολύ πολύ μικρό το  χαπάκι παντως

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cony είπε:

Μην αγχώνεσαι για αυτό μπήκαμε εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε τις αγωνίες κ τις σκέψεις μας κ να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη! 

Θα το ξεκινήσω το φυλλικό δεν ξέρω αν βοηθάει κ στην σύλληψη αλλά ξέρω σίγουρα ότι βοηθάει στην ανάπτυξη του νευρικου συστήματος του εμβρύου. Απλά ελπίζω να βρω κάτι σε αναβραζον ή σε σκόνη γιατί έχω κ την φοβία με την κατάποση χαπιών! Οπότε θα το ψάξω με την φαρμακοποιό μου από αύριο κιόλας που θα πάω να πάρω και το τέστ.

Αχ κορίτσια πόσο καλό μ έχει κανεί π συζητάμε εδώ  μπορεί να μην σας γνωρίζω αλλά καταλαβαίνουμε η μία την άλλη ....  ο γυναικολόγος π τον ρώτησα  δεν βοηθάει  στην συλιψη δυστιχος μακάρι να βοηθάγε  αλλά  βοηθάει για το μωράκι μας που εύχομαι σύντομα να έχουμε στις κυλιτσες μας κορίτσια.....γλυκιά μ σου εύχομαι τα καλύτερα και θετικό τεστακι  και σε ευχαριστώ πολύ :x

πρίν από 18 λεπτά , Cony είπε:

Μην αγχώνεσαι για αυτό μπήκαμε εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε τις αγωνίες κ τις σκέψεις μας κ να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη! 

Θα το ξεκινήσω το φυλλικό δεν ξέρω αν βοηθάει κ στην σύλληψη αλλά ξέρω σίγουρα ότι βοηθάει στην ανάπτυξη του νευρικου συστήματος του εμβρύου. Απλά ελπίζω να βρω κάτι σε αναβραζον ή σε σκόνη γιατί έχω κ την φοβία με την κατάποση χαπιών! Οπότε θα το ψάξω με την φαρμακοποιό μου από αύριο κιόλας που θα πάω να πάρω και το τέστ.

Παντός νομίζω πως υπάρχει και σε σιρόπι και σε σκόνη φυλλικό οξύ  π το βάζεις σε νερό  το είχα δει σε διαφήμιση στην τηλεόραση....σε καταλαβαίνω με τα χάπια γτ το ίδιο πρόβλημα το έχει η αδερφή μου και καθετε και τα σπάει τα κάνει σκόνη αλλιώς δεν μπορεί....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Από τη στιγμή που το τεστ ωορρηξίας δείξει θετικό (το home test συγκεκριμένα) πόσες ώρες έχουμε για να προλάβουμε την ωορρηξία?

 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ μια φορά πήρα τεστ και όλο μου έδειχνε αρνητικό και τελικά ήταν ο μήνας που έμεινα έγκυος! Αλλά νομίζω η ωορρηξία γίνεται μετά από 36 ώρες που θα βγει θετικό τεστ! Οπότε για κάνα 2-3 μέρες να έχετε επαφές

πρίν από 40 λεπτά , Lilly28 είπε:

Είναι πολύ πολύ μικρό το  χαπάκι παντως

Και εγώ δεν μπορώ να το καταπιω πολύ εύκολα που όντως είναι μικρό! Εγώ έπαιρνα 3 μήνες πριν μείνω έγκυος δεν ξέρω αν βοήθησε και αυτό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Lilly28 είπε:

Είναι πολύ πολύ μικρό το  χαπάκι παντως

Άσε σου λέω ούτε ασπιρίνη δεν κατεβαίνει έχω πάθει τρελή φοβία κ κάθε φορά που είναι να πάρω κάτι την τρελαινω την φαρμακοποιό μου να μου βρει!

@Lovelove μου όντως και εγώ νιώθω πολύ καλύτερα, γιατί κ με τον άντρα μου που του πετάω καμιά φορά κάτι για συμπτώματα κτλ δεν ξέρει τι να μου απαντήσει ο καημένος οπότε έχω σταματήσει να το συζητάω τελείως μαζί του για να μην καταλάβει ότι είμαι αγχωμενη κ αγχωθει κ αυτός.

Θα το κοιτάξω για σιρόπι θα με βόλευε τέλεια!

πρίν από 20 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ μια φορά πήρα τεστ και όλο μου έδειχνε αρνητικό και τελικά ήταν ο μήνας που έμεινα έγκυος! Αλλά νομίζω η ωορρηξία γίνεται μετά από 36 ώρες που θα βγει θετικό τεστ! Οπότε για κάνα 2-3 μέρες να έχετε επαφές

Και εγώ δεν μπορώ να το καταπιω πολύ εύκολα που όντως είναι μικρό! Εγώ έπαιρνα 3 μήνες πριν μείνω έγκυος δεν ξέρω αν βοήθησε και αυτό

Αλήθεια σου έδειξε αρνητικό όλες τις γόνιμες και έμεινες? Οπότε δεν είναι κ πολύ αξιόπιστα, σίγουρα υπάρχει κ παράθυρο λάθους. Εδώ έχω ακούσει με τεστ εγκυμοσύνης να κάνει κοπέλα πάνω σε καθυστέρηση κ να βγαίνει αρνητικό ενώ ήταν έγκυος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Cony είπε:

Άσε σου λέω ούτε ασπιρίνη δεν κατεβαίνει έχω πάθει τρελή φοβία κ κάθε φορά που είναι να πάρω κάτι την τρελαινω την φαρμακοποιό μου να μου βρει!

@Lovelove μου όντως και εγώ νιώθω πολύ καλύτερα, γιατί κ με τον άντρα μου που του πετάω καμιά φορά κάτι για συμπτώματα κτλ δεν ξέρει τι να μου απαντήσει ο καημένος οπότε έχω σταματήσει να το συζητάω τελείως μαζί του για να μην καταλάβει ότι είμαι αγχωμενη κ αγχωθει κ αυτός.

Θα το κοιτάξω για σιρόπι θα με βόλευε τέλεια!

Αλήθεια σου έδειξε αρνητικό όλες τις γόνιμες και έμεινες? Οπότε δεν είναι κ πολύ αξιόπιστα, σίγουρα υπάρχει κ παράθυρο λάθους. Εδώ έχω ακούσει με τεστ εγκυμοσύνης να κάνει κοπέλα πάνω σε καθυστέρηση κ να βγαίνει αρνητικό ενώ ήταν έγκυος!

@Cony πο πο σε καταλαβαίνω τι να κάνεις όμως αφού δεν το μπορείς το χάπι λογικό.....είμαστε εμείς εδώ κορίτσι μ να μας τα λες και να βοηθάμε η μία την άλλη.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Lovelove είπε:

@Cony πο πο σε καταλαβαίνω τι να κάνεις όμως αφού δεν το μπορείς το χάπι λογικό.....είμαστε εμείς εδώ κορίτσι μ να μας τα λες και να βοηθάμε η μία την άλλη.....

Καλά η αλήθεια είναι ότι γενικά έχω πολλές φοβίες ήθελα να ήξερα πως θα κάνω παιδί εγώ χαχχα αλλά ευελπιστώ ότι θα μιλήσει η φύση κ θα τα καταφέρω!

Εσύ πως τα πας, είσαι σε γόνιμες? Ξεκινήσατε προσπάθειες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lovelove είπε:

Ναι όντος ίσως να ήταν αντίδραση του οργανισμού γτ μετά δεν το ξανά έπαθα  ιδικά την πρώτη φορά πολύ έντονο τσούξιμο αφού έριχνα νερό εξωτερικά θυμάμαι και ετσουζε  πολύ κ ένιωσα και αυτό π είπες κ εσύ σαν πριξιμο στην κοιλιά....μαλον είναι αυτό π λες με το ph και μετά το  συνηθίσει  ο κόλπος και ίσως γιαυτό δεν τι ξανά έπαθα....ελπίζω κ τώρα π θα ξαναπούμε ελεύθερη επαφή μετά την αποξεση  Ν μην το παθω  γτ ήταν πολύ ενοχλητικό .....

@Cony ξεκίνησα και εγώ και περνω φυλικο οξυ  αυτή την φορά γτ δεν το γνώριζα  ότι είναι καλό να το ξεκινάμε και πριν μείνουμε εγγυες τώρα πρόσφατα το έμαθα και εγώ  δεν  μ το είχε προτείνει ο γυναικολογος το είχα διαβάσει σε ένα σαιτ  αλλά τον ρώτησα και μ είπε πως αν θες μπορείς να περνεις φυλικο οξυ καλό κάνει είναι βιταμίνη  και πόλους φυσικούς χυμούς  πορτοκαλί π περιεχουν φυλικο οξυ επίσης έτσι μ είπε....... ναι έχεις δίκιο αχ κορίτσια μου έφυγε ένα άγχος π ρώτησα γτ ντρεπόμουν να το ρωτήσω αλλά θα έσκαγα αν δεν τ ρώταγα σας ευχαριστώ τουλάχιστον αν μ ξανασυμβεί δεν θα ανχοθω ...όντος έχεις δίκιο είναι βάσανο η αναμονή και δεν περνάνε και οι μέρες με τίποτα.....

Επίσης αν σου ξανά τύχει κ γενικώς αν έχει οποιαδήποτε ενόχληση κάτω μπορείς να κάνεις κομπρεσέρ με χαμομήλι. Θα βράσεις κανονικά χαμομήλι κ μόλις έρθει σε θερμοκρασία δωματίου θα ταμπωναρεις με ένα βαμβάκι κάτω σου.. είναι καταπραϋντικό και έχει αντιμικροβιακές ιδιότητες!❤️

1 ώρα πρίν, Cony είπε:

Μην αγχώνεσαι για αυτό μπήκαμε εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε τις αγωνίες κ τις σκέψεις μας κ να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη! 

Θα το ξεκινήσω το φυλλικό δεν ξέρω αν βοηθάει κ στην σύλληψη αλλά ξέρω σίγουρα ότι βοηθάει στην ανάπτυξη του νευρικου συστήματος του εμβρύου. Απλά ελπίζω να βρω κάτι σε αναβραζον ή σε σκόνη γιατί έχω κ την φοβία με την κατάποση χαπιών! Οπότε θα το ψάξω με την φαρμακοποιό μου από αύριο κιόλας που θα πάω να πάρω και το τέστ.

Cony μου είναι πολυυυ μικρό το καπάκι του φυλλικού οπότε δε νομίζω να σε ενοχλήσει στη κατάποση..ακόμη κ στο στόμα αν το αφήσεις 1' θα λιώσει.. σκέψου είναι το μισό σε μέγεθος από την ασπιρίνη πχ..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...