Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Τεστ ωορρηξίας!!


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Χαχαχα και εγώ έτσι έκανα και αυτός με απέφευγε!! Τώρα όμως με παρακαλάει αλλά λέω μέχρι να γεννήσω ξέχασε το αν και ο γιατρός με αφήνει!! Ναι ναι κοριτσάκι...

:x υγιές να είναι να το τρελάνεις στα φρου φρου και τα κοτσίδια:x

φοβάσαι τώρα να έρθεις σε επαφή ε? Κ εγώ στην εγκυμοσύνη ήμουν πολύ μαγκωμενη κ δεν πολύ ήθελα..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αχχχ πιο φοβιτσιαρα από εμένα δεν νομίζω να υπάρχει!! Από τώρα σκέφτομαι την ώρα του τοκετού νομίζω με πιάνουν κρίσεις πανικού από το άγχος δεν μπορώ να αναπνεύσω!! ελπίζω εκείνη την στιγμή να μου φύγει αν και δεν το νομίζω αλλά τεσπ

Πο πο σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω σκεφτεί και εγω πως να είναι αραγε όταν θα έρθει εκείνη η ώρα και δυστιχος είχα κάνει το λάθος και είχα δει στο  youtubeνα δω πως είναι ο   φυσιολογικό τοκετό και η αλήθεια είναι πως έπαθα σοκ 

πρίν από 12 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ωωωω φρεσκοεγκυουλα!!!! Με το καλο κοριτσάκι μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ μια ακόμη καλύτερη γέννα!! ❤️

Είναι το πρώτο σου? Έχεις κάνει αυχενική?

@Xrisaaaaaa κορίτσι μ με το καλό το μωράκι σου με έναν πόνο εύχομαι ότι καλύτερο :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Lovelove είπε:

Πο πο σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω σκεφτεί και εγω πως να είναι αραγε όταν θα έρθει εκείνη η ώρα και δυστιχος είχα κάνει το λάθος και είχα δει στο  youtubeνα δω πως είναι ο   φυσιολογικό τοκετό και η αλήθεια είναι πως έπαθα σοκ 

Ειναι πολυ πιο φυσικός κ "εύκολος" απ' ότι φαίνεται..

Αν είναι σε καλή θέση το μωράκι κ δεν υπάρχει κάποιο άλλο ιατρικό θέμα ,το σώμα μας κάνει ακριβώς ο,τι χρειάζεται!

Εγώ πάντως επειδή επίσης έχω τις φοβίες μου βεβαίως βεβαίως πάντα τρόμαζα πολύ περισσότερο με τη καισαρική ,να με κόβουν, ράβουν, αναισθησίες κτλ!! Ο φυσιολογικός μπροστα στη καισαρική μου φαινόταν όνειρο:P

 

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ειναι πολυ πιο φυσικός κ "εύκολος" απ' ότι φαίνεται..

Αν είναι σε καλή θέση το μωράκι κ δεν υπάρχει κάποιο άλλο ιατρικό θέμα ,το σώμα μας κάνει ακριβώς ο,τι χρειάζεται!

Εγώ πάντως επειδή επίσης έχω τις φοβίες μου βεβαίως βεβαίως πάντα τρόμαζα πολύ περισσότερο με τη καισαρική ,να με κόβουν, ράβουν, αναισθησίες κτλ!! Ο φυσιολογικός μπροστα στη καισαρική μου φαινόταν όνειρο:P

 

Ναι όντος έχεις δίκιο η καισαρική είναι χειρότερη  γτ πονάς μετα δεν μπορείς να σηκονεσε  είναι κανονικό χειρουργείο ενώ φυσιολογικά πονάς εκείνη την στιγμή και μετά είσαι εντάξει με το μωράκι σου και κυνησε και πιο εύκολα πυστευω 

πρίν από 12 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Ποσο χρονών είσαι εσύ Love? Αν μας έχεις πει σόρρυ που ξανά ρωτάω αλλά είναι μέχρι να μάθουμε καλά η μία την αλλη^_^

Ναι κορίτσι μ σιγά Ειμαι 24  χρονών εσύ πόσο είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lovelove είπε:

Ναι όντος έχεις δίκιο η καισαρική είναι χειρότερη  γτ πονάς μετα δεν μπορείς να σηκονεσε  είναι κανονικό χειρουργείο ενώ φυσιολογικά πονάς εκείνη την στιγμή και μετά είσαι εντάξει με το μωράκι σου και κυνησε και πιο εύκολα πυστευω 

Ναι κορίτσι μ σιγά Ειμαι 24  χρονών εσύ πόσο είσαι ?

 

30 :)


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Lovelove είπε:

Χαχα έτσι είμαι και εγώ ρε συ υπερβολικά φοβιτσιαρα   για τα πάντα και τρέμω τις βελόνες κάθε φορά ετυμη να λιποθυμήσω  όταν μ περνούν αίμα άσε και ανχοδης π ώρες ώρες νευριάζω με τον εαυτό μ και λέω έλεος....ξεκινάνε οι γόνιμες  21/1 και η μεγάλη μέρα μ γραφει πως είναι  26/1  η 14η μέρα του κύκλου μ δηλαδή άσε ανηπομωνω τόσο πολύ αλλά ταυτόχρονα ανχονομαι κιόλας .....και να μηνω έγγυος πάλι δεν θα το καταλάβω γτ έχω συμπτώματα περιόδου δηλαδή πρισμένο και πόνο  πάρα πολύ στο στήθος πόνο στην κοιλιά λιγούρες και εντομεταξυ όταν έμεινα έγγυος ήμουνα σίγουρη ότι δεν θα ήμουνα γτ ένιωθα ότι απο λεπτό σε λεπτό θα αδιαθετησω χαχα και μόλις είδα ότι είχα καθιστερηση τρεις ημέρες εκεί λέω είμαι έγγυος σίγουρα και ήμουνα όντος ...γτ δεν Μ καθιστερει ποτέ η περίοδος ούτε μέρα ....οπότε και τώρα όταν μηνών έγγυος μόνο από την καθυστέρηση θα το καταλάβωθα θέλω να περάσουν οι μέρες και δεν θα περνανε

Αχ ευτυχώς υπάρχουν κ άλλες φοβιτσιάρες σαν εμένα :-P

Όσο για τα συμπτώματα μην το λες γιατί κάθε εγκυμοσύνη έχω ακούσει ότι είναι διαφορετική. Οπότε όταν έρθει με το καλό μπορεί να έχεις διαφορετικά συμπτώματα κ να μυριστεις πριν την καθυστέρηση ότι κάτι τρέχει :wub:

πρίν από 32 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι και είχα πάρει και το ακριβό το ψηφιακό δεν θυμάμαι την μάρκα! Και είχα ξεκινήσει από νωρίς να το κάνω γιατί δεν έχω στάνταρ ωορρηξία και όλα ήταν αρνητικά και πάω στο γιατρό και μου λέει ότι πρέπει να έκανα.. και τελικά τώρα είμαι στον 3ο...

Καλή και τελειομηνή εγκυμοσύνη κοπέλα μου! Χαλάλι το ελαττωματικό τεστακι το θαύμα έγινε στην κοιλίτσα! :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cony είπε:

Αχ ευτυχώς υπάρχουν κ άλλες φοβιτσιάρες σαν εμένα :-P

Όσο για τα συμπτώματα μην το λες γιατί κάθε εγκυμοσύνη έχω ακούσει ότι είναι διαφορετική. Οπότε όταν έρθει με το καλό μπορεί να έχεις διαφορετικά συμπτώματα κ να μυριστεις πριν την καθυστέρηση ότι κάτι τρέχει :wub:

Καλή και τελειομηνή εγκυμοσύνη κοπέλα μου! Χαλάλι το ελαττωματικό τεστακι το θαύμα έγινε στην κοιλίτσα! :wub:

Ευχαριστώ πολύ!!Ναι ναι ούτε που με νοιάζει!! Έχω ακόμα κάνα 2 θα τα κρατήσω ενθύμιο!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έρχονται λίγο περίεργα τα μηνύματα αλλά γυρνάω πίσω και τα βρίσκω όλα οκ!

Όσον αφορά το άγχος είτε είμαστε έγκυες είτε προσπαθούμε δυστυχώς είναι και οι ρυθμοί της ζωής που μας κάνουν έτσι. Ακούγατε παλιότερα για κρίσεις πανικού κ άγχους τόσο συχνά όσο τώρα? Εγώ έχω έναν χρόνο που δυστυχώς δεν δουλεύω κ ενώ όταν δούλευα έλεγα δεν αντέχω άλλο μέσα στο άγχος κ τώρα που κάνω τις οικιακες δουλειες με την ησυχία μου πάλι μια από τα ίδια, ειδικά με όλα αυτά που ακούμε καθημερινά να γίνονται. Αλλά πιστεύω στο τέλος βρίσκουμε την δύναμη γιατί είμαστε γυναίκες κ ειμαστε φτιαγμένες για να φέρουμε έναν νέο άνθρωπο στον κόσμο οπότε η φύση θα μιλήσει από μόνη της σε όλες μας. :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Lovelove είπε:

Ναι όντος έχεις δίκιο η καισαρική είναι χειρότερη  γτ πονάς μετα δεν μπορείς να σηκονεσε  είναι κανονικό χειρουργείο ενώ φυσιολογικά πονάς εκείνη την στιγμή και μετά είσαι εντάξει με το μωράκι σου και κυνησε και πιο εύκολα πυστευω 

Ναι κορίτσι μ σιγά Ειμαι 24  χρονών εσύ πόσο είσαι ?

Αχχχ και εγώ την φοβάμαι πολύ την καισαρική!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α όσον αφορά το τεστ, εύχομαι να είναι ευχάριστα τα νέα αν κ αρνητικό να βγει δεν θα απογοητευτεί πλήρως θα περιμένω καθυστέρηση! Αν και τώρα έκανα ζεστό μπάνιο κ νιώθω κάτι πονάκια.. ελπίζω να μην είναι στον δρόμο η άτιμη :evil:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Lovelove είπε:

Πο πο σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω σκεφτεί και εγω πως να είναι αραγε όταν θα έρθει εκείνη η ώρα και δυστιχος είχα κάνει το λάθος και είχα δει στο  youtubeνα δω πως είναι ο   φυσιολογικό τοκετό και η αλήθεια είναι πως έπαθα σοκ 

@Xrisaaaaaa κορίτσι μ με το καλό το μωράκι σου με έναν πόνο εύχομαι ότι καλύτερο :)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια και σε σας εύχομαι σύντομα να έχετε το μωράκι σας στην κοιλίτσα σας!!εγώ πάντως δεν θέλω να ξέρω και πολλά για τον τοκετό γιατί θα πάθω σοκ.. καλύτερα να πάω στο άγνωστο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Μα πραγματικά τα άτιμα αυτά τα τεστ τελειως μπέρδεμα ρε συ Χρυσά..

Σήμερα βέβαια μου έβγαλε πολύ έντονη γραμμη οπότε φαντάζομαι πως όντως κάτι ανίχνευσε..τεσπά, όπως κ να χει θα κάνουμε τις τρελιτσες μας αυτές τις ημέρες κ βλέπουμε!

Βέβαια με τον μικρό δεν είναι ο,τι πιο εύκολο πάντα αλλα νταξ....

Αυτό ήθελα να σε ρωτήσω πιο πριν κατά πόσο είναι εύκολο με τον μικρούλη. Να μας προετοιμάσεις πως θα είναι κ η ζωή μετά το μωρό χαχαχαχα 

Το θέμα είναι ότι η ορμόνη ανιχνεύτηκε οπότε για τις επόμενες 3 μέρες οπότε βρεις ευκαιρία στρίμωξε τον :P

 

 

 

πρίν από 6 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια και σε σας εύχομαι σύντομα να έχετε το μωράκι σας στην κοιλίτσα σας!!εγώ πάντως δεν θέλω να ξέρω και πολλά για τον τοκετό γιατί θα πάθω σοκ.. καλύτερα να πάω στο άγνωστο!!!

Ναι αν φοβάσαι εννοείται μην κάθεσαι να το ψάχνεις. Απλά με όσες μανουλες έχω μίλησει όλες μου έχουν πει ότι μετά δεν θυμούνται τίποτα τα ξεχνάς όλα. Οπότε κ εγώ όταν με το καλό, αυτό θέλω να σκέφτομαι το μετά που θα μείνει για μια ζωή κ όχι τις λίγες στιγμές του τοκετού που θα ξεχαστούν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Cony είπε:

Αυτό ήθελα να σε ρωτήσω πιο πριν κατά πόσο είναι εύκολο με τον μικρούλη. Να μας προετοιμάσεις πως θα είναι κ η ζωή μετά το μωρό χαχαχαχα 

Το θέμα είναι ότι η ορμόνη ανιχνεύτηκε οπότε για τις επόμενες 3 μέρες οπότε βρεις ευκαιρία στρίμωξε τον :P

 

 

 

Ναι αν φοβάσαι εννοείται μην κάθεσαι να το ψάχνεις. Απλά με όσες μανουλες έχω μίλησει όλες μου έχουν πει ότι μετά δεν θυμούνται τίποτα τα ξεχνάς όλα. Οπότε κ εγώ όταν με το καλό, αυτό θέλω να σκέφτομαι το μετά που θα μείνει για μια ζωή κ όχι τις λίγες στιγμές του τοκετού που θα ξεχαστούν.

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο ότι τα ξεχνάς αλλά μέχρι να έρθει εκείνη η στιγμή ένα άγχος το έχεις!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο ότι τα ξεχνάς αλλά μέχρι να έρθει εκείνη η στιγμή ένα άγχος το έχεις!!

Ναι σίγουρα αν σκεφτώ ότι εγώ αγχώνομαι τρέλα όταν πάω απλά για μια απλή εξέταση φανταζομαι πως θα είμαι στην γέννα. Αφού κάθε φορά γίνομαι ρεζίλι γελάνε οι γιατροι!

Αλλά θα σκεφτόμαστε θετικά και κάθε άγχος στην ώρα του. Προς το παρόν θα απολαύσουμε τις στιγμές που ζούμε τώρα! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...