Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Ε και εγω 36+4 θα γεννησω...παιρνω ursofalk και ειναι φυσιολογικες οι τιμες τωρα...ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη που κανω χολοσταση.... Να γεννησω τωρα να ηρεμησω γτ μετα τις 37 βδομαδες  θα χα πολυ αγχος....κνησμο ειχα και εγω μεχρι να πεσουν ειδικα στα ποδια ακομα ματωμενα ειναι... Καλη μας δυναμη..!!! Σε ολες κοριτσια!!! Με το καλο να κρατησουμε τα μωρα μας υγιη!!!!!

Και χειροτερα...χαχαχα εγω κοιμαμαι με το gaviscon στο κομοδινο σχεδον σε ολη την εγκυμοσυνη αλλα τωρα τη νυχτα πινω τουλαχιστον 3 φορες .....βεβαια δε μπορω να πω οτι δεν τρωω....απλα δεν τρωω πολυ....εκτος κ αν ειναι μακαρονια!!! Εχω και τη μικρη μου 18 μηνων ξυπναει κ αυτη ξυοναω και εγω και καπως ετσι περναει η νυχτα με 10 διακοπες στον υπνο..... Βεβαια σε οτι ακολουθει (θηλασμοι...2 μωρα....ξενυχτια, θηλαστρο ισως....τομη καισαρικης) νομιζω οτι τωρα ειμαι πολυ καλυτερα....

 

Αγωνιστικους χαιρετισμους σε ολες!!!

 

...

Καλησπέρα.. με το καλό το μωράκι σου.. ήθελα να σε ρωτήσω πως κατάλαβες ότι έχεις χολοσταση.. ποια είναι τα συμπτώματα? Εγώ έχω έναν έντονο πόνο κάτω από το στήθος δεξιά και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

@Lak4 κορίτσι μου οτι καλύτερο σου εύχομαι. Να είναι γερό,  δυνατό και τυχερο το μικράκι σου! !!!

Κοριτσια γέννησα και γω τα αγόρια μου (14/08) . Ποιο σουπερ ημερομηνια δεν μπορούσαμε να διαλεξουμε για δίδυμα. 37 εβδομάδες! Βγήκαν 2800 και 2820!! Ολοι απορούσαν πως τα χώρεσα μέσα! 
η μαία μου ως ψυχαναγκαστική όπως αυτοαποκαλείται, κατάφερε να μου βγαλει πρωτόγαλα κ θηλάσανε τα μικρά την ωρα που με έραβε ο γιατρός απο τη καισαρική. Απίστευτη εμπειρία.

επίσης ήμουν τυχερή γιατί ενω ήμουν σε τρίκλινο, όλες τις μέρες με ειχαν ολομόναχη! Αυτό βοήθουσε στο rooming in (το αναφέρω για οποιο κοριτσι ήθελε περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θεμα αυτο) και υπήρχαν ώρες μες τη νύχτα που τους ελεγα να ρθουν να τα παρουν κ να μου τα φέρουν τη τάδε ώρα να θηλάσω.. οπως και να χει που κ που μεχρι να έχω επαρκή ποσότητα τους είπα πχ θελω 20μλ συμπλήρωμα να κάνω στο καθε ενα, κ ερχοντουσαν με συριγγούλα και την εδιναν παντα μπροστα μου. Ηταν σωστοί σε αυτό.

Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα στη κάθε μια! Μακάρι να κυλήσουν όλα ομαλά όπως έτυχαν σε μένα που δεν το περίμενα καθόλου..!

 

2 ώρες πρίν, Io13 είπε:

Καλησπέρα.. με το καλό το μωράκι σου.. ήθελα να σε ρωτήσω πως κατάλαβες ότι έχεις χολοσταση.. ποια είναι τα συμπτώματα? Εγώ έχω έναν έντονο πόνο κάτω από το στήθος δεξιά και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι..

Στην πρωτη εγκυμοσυνη επειδη ειχαν αρχισει να ανεβαινουν οι τρανσαμινασεις το ειδα αμεσως η γιατρος μου και το ανεμενε...αφου αποκλεισαμε αλλες νοσους..(ηπατιτιδες και κατι αλλα που μου ειχε γραψει ο γαστρεντερολογος, υπερηχος ανω κοιλιας για πετρες, λιπος στο συκωτι και αλλα) βγηκαν και τα χολικα οξεα 40μοναδες ε δεν ηθελε κατι αλλο!!!

Σε αυτη την εγκυμοσυνη καλα εννοειται το παρακολουθουσα πολυ στενα γτ ηταν αναμενομενο αλλα  πρωτα για μια βδομαδα δε μπορουσα να φαω... με το ζορι ετρωγα κατι το βραδυ απ το πρωι...καμια ορεξη....μεχρι να με πιασει η αγωγη τα ποδια μου απ.τον αστραγαλο και κατω και τα χερια τα εγδαρα... Επισης ενα αλλο χαρακτηριστικο που διαβασα και επιβεβαιωσα σ αυτη την εγκυμοσυνη ηταν τα πολυ ανοιχτοχρωμα κοπρανα .. (μπεζ)....οσο ηταν ανεβασμενα τα χολικα ηταν πολυ ανοιχτοχρωμα λογω του οτι δεν αποβαλλεται η χολερεθρινη... Πονο εγω δεν ειχα καθολου.....αν αγχωνεσαι ρωτα το γιατρο σου ή πηγαινε σε ενα διαγνωστικο να κανεις εξεταση χολικα αλατα ορου... Θα σου λυθει η απορια αμεσως ..μη βασανιζεσαι με σκεψεις ..κριμα ειναι....μιλα με το γιατρο σου σχετικα....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη επειδη ειχαν αρχισει να ανεβαινουν οι τρανσαμινασεις το ειδα αμεσως η γιατρος μου και το ανεμενε...αφου αποκλεισαμε αλλες νοσους..(ηπατιτιδες και κατι αλλα που μου ειχε γραψει ο γαστρεντερολογος, υπερηχος ανω κοιλιας για πετρες, λιπος στο συκωτι και αλλα) βγηκαν και τα χολικα οξεα 40μοναδες ε δεν ηθελε κατι αλλο!!!

Σε αυτη την εγκυμοσυνη καλα εννοειται το παρακολουθουσα πολυ στενα γτ ηταν αναμενομενο αλλα  πρωτα για μια βδομαδα δε μπορουσα να φαω... με το ζορι ετρωγα κατι το βραδυ απ το πρωι...καμια ορεξη....μεχρι να με πιασει η αγωγη τα ποδια μου απ.τον αστραγαλο και κατω και τα χερια τα εγδαρα... Επισης ενα αλλο χαρακτηριστικο που διαβασα και επιβεβαιωσα σ αυτη την εγκυμοσυνη ηταν τα πολυ ανοιχτοχρωμα κοπρανα .. (μπεζ)....οσο ηταν ανεβασμενα τα χολικα ηταν πολυ ανοιχτοχρωμα λογω του οτι δεν αποβαλλεται η χολερεθρινη... Πονο εγω δεν ειχα καθολου.....αν αγχωνεσαι ρωτα το γιατρο σου ή πηγαινε σε ενα διαγνωστικο να κανεις εξεταση χολικα αλατα ορου... Θα σου λυθει η απορια αμεσως ..μη βασανιζεσαι με σκεψεις ..κριμα ειναι....μιλα με το γιατρο σου σχετικα....

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. ναι έχω ραντεβού την Παρασκευή και μέχρι τότε έχω αγχωθει.. βέβαια αύριο πάω για εξετάσεις αίματος οπότε αυτό είναι το θετικό... Ότι καλύτερο σου εύχομαι.. να είσαι καλά.. με το καλό όλες μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

@Lak4 κορίτσι μου οτι καλύτερο σου εύχομαι. Να είναι γερό,  δυνατό και τυχερο το μικράκι σου! !!!

Κοριτσια γέννησα και γω τα αγόρια μου (14/08) . Ποιο σουπερ ημερομηνια δεν μπορούσαμε να διαλεξουμε για δίδυμα. 37 εβδομάδες! Βγήκαν 2800 και 2820!! Ολοι απορούσαν πως τα χώρεσα μέσα! 
η μαία μου ως ψυχαναγκαστική όπως αυτοαποκαλείται, κατάφερε να μου βγαλει πρωτόγαλα κ θηλάσανε τα μικρά την ωρα που με έραβε ο γιατρός απο τη καισαρική. Απίστευτη εμπειρία.

επίσης ήμουν τυχερή γιατί ενω ήμουν σε τρίκλινο, όλες τις μέρες με ειχαν ολομόναχη! Αυτό βοήθουσε στο rooming in (το αναφέρω για οποιο κοριτσι ήθελε περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θεμα αυτο) και υπήρχαν ώρες μες τη νύχτα που τους ελεγα να ρθουν να τα παρουν κ να μου τα φέρουν τη τάδε ώρα να θηλάσω.. οπως και να χει που κ που μεχρι να έχω επαρκή ποσότητα τους είπα πχ θελω 20μλ συμπλήρωμα να κάνω στο καθε ενα, κ ερχοντουσαν με συριγγούλα και την εδιναν παντα μπροστα μου. Ηταν σωστοί σε αυτό.

Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα στη κάθε μια! Μακάρι να κυλήσουν όλα ομαλά όπως έτυχαν σε μένα που δεν το περίμενα καθόλου..!

Μπράβο κοπέλα μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου γερά κ δυνατά να είναι!!!!!

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9 ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!!11/8/22 1760γρ

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 23/9

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!! ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 27/9

Happykar=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 23/9

KoraliaP=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 10/9

Miellie88=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 1/10

dimitmit=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Iris89=>ΠΗΤ 13/9

Alexvell=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lenoutso=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 4/9

Maria1722=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 24/9

Annank=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 14/9

lo13=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 28/9

MariaBisb=> δίδυμα αγόρια!!! ΠΗΤ 14/8 ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!!! 14/8/22   2800 κ 2820



Eirini89=>ΠΗΤ 19/9

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/8/2022 at 5:09 ΜΜ, MariaBisb είπε:

@Lak4 κορίτσι μου οτι καλύτερο σου εύχομαι. Να είναι γερό,  δυνατό και τυχερο το μικράκι σου! !!!

Κοριτσια γέννησα και γω τα αγόρια μου (14/08) . Ποιο σουπερ ημερομηνια δεν μπορούσαμε να διαλεξουμε για δίδυμα. 37 εβδομάδες! Βγήκαν 2800 και 2820!! Ολοι απορούσαν πως τα χώρεσα μέσα! 
η μαία μου ως ψυχαναγκαστική όπως αυτοαποκαλείται, κατάφερε να μου βγαλει πρωτόγαλα κ θηλάσανε τα μικρά την ωρα που με έραβε ο γιατρός απο τη καισαρική. Απίστευτη εμπειρία.

επίσης ήμουν τυχερή γιατί ενω ήμουν σε τρίκλινο, όλες τις μέρες με ειχαν ολομόναχη! Αυτό βοήθουσε στο rooming in (το αναφέρω για οποιο κοριτσι ήθελε περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θεμα αυτο) και υπήρχαν ώρες μες τη νύχτα που τους ελεγα να ρθουν να τα παρουν κ να μου τα φέρουν τη τάδε ώρα να θηλάσω.. οπως και να χει που κ που μεχρι να έχω επαρκή ποσότητα τους είπα πχ θελω 20μλ συμπλήρωμα να κάνω στο καθε ενα, κ ερχοντουσαν με συριγγούλα και την εδιναν παντα μπροστα μου. Ηταν σωστοί σε αυτό.

Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα στη κάθε μια! Μακάρι να κυλήσουν όλα ομαλά όπως έτυχαν σε μένα που δεν το περίμενα καθόλου..!

@MariaBisb Συγχαρητήρια και καλά κουράγια!! Εγώ τον περιμένω τον γιατρό μας πως και πως να γυρίσει για να γεννήσω!! χαχαχ

Για το rooming in έπρεπε να κλείσεις μόνη σου δωμάτιο ή θα μπορούσες και με άλλες κοπέλες στο δωμάτιο; Θα πάρω να ρωτήσω κι από αύριο γιατί κι εγώ θέλω να τον κρατήσω στο δωμάτιο μαζί μου. Ο άντρας σου μπορούσε να κοιμηθεί εκεί; Φαντάζομαι με τα 2 σίγουρα θα ήθελες επιπλέον χέρια βοηθείας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια αν γέννησε καμία και μου ξέφυγε πείτε μου να την συμπληρωσω...έχω μια τάση να μου ξεφεύγουν πράγματα τελευταία το μυαλό ταξιδεύει μιλάμε...

Kalimera❤Ti kaneis,pos eisai;Pote telika me to kalo tha geniseis;❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο γιατρός μου μου είπε ότι, αν συνεχίσω να πηγαίνω καλά αυτήν την εβδομάδα, θα με κρατήσει για μια εβδομάδα ακόμα, θα μπω δλδ για καισαρική την ερχόμενη Δευτέρα. Ευτυχώς τα ηπατικά μου είναι σταθερά κ χολικα άλατα κ χολερυθρίνη πέφτουν. Λιονταρινα έλεγα ότι θα βγει η κόρη μου, Παρθένος θα βγει τελικά σαν κ εμένα. Θα είμαστε κ οι δύο του προγράμματος κ της υπεραναλυσης!! Θα τα παίξει ο άντρας μου!!Χαχα!

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Σήμερα ο γιατρός μου μου είπε ότι, αν συνεχίσω να πηγαίνω καλά αυτήν την εβδομάδα, θα με κρατήσει για μια εβδομάδα ακόμα, θα μπω δλδ για καισαρική την ερχόμενη Δευτέρα. Ευτυχώς τα ηπατικά μου είναι σταθερά κ χολικα άλατα κ χολερυθρίνη πέφτουν. Λιονταρινα έλεγα ότι θα βγει η κόρη μου, Παρθένος θα βγει τελικά σαν κ εμένα. Θα είμαστε κ οι δύο του προγράμματος κ της υπεραναλυσης!! Θα τα παίξει ο άντρας μου!!Χαχα!

 

 

@Iris89Xaxaxa mia xara...kai emena parthenos tha vgei h mikri mou san to mpampa tis. 12/9 exei genethlia aytos kai ekeines tis meres tha mpw gia kaiseriki kai sigkekrimena stis 15/9 leme me ton giatro an pane ola kala vevea.den thelw na einai stin idia mera me to mpampa tis,mou to protine o giatros an thelw alla eipa kalitera o kathenas na exei tin mera tou....Egw zigos tin ithela san emena alla den ginetai me tipota ayto.❤❤Me to kalo sou euxomai na pane ola kala.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kalimera❤Ti kaneis,pos eisai;Pote telika me to kalo tha geniseis;❤

Αύριο έχω Παπαγεωργίου στις 9 το πρωί καρδιοτοκογράφημα να δούμε πως θα πάει τι θα πουν οι γιατροί..εγώ θα τους πω ότι πονάω άσε περπατάω σαν συγκαμενη δεν ξέρω για σας αλλά με έχει πεθάνει η λεκάνη μου μιλάμε για πόνο όχι αστεία! τραβάνε όλα κάτω χάλια είμαι.αν μου πουν αυτοι ότι όλα καλά τα λέμε τον Σεπτέμβρη, τώρα την Τετάρτη μεθαύριο δηλαδή θα πάω πρωί πρωί να τους πω ότι δεν αντέχω αλλο ποναω μπας κ με βάλουν μέσα.. τι να πω δεν ξέρω...θα σας ενημερώσω πάντως :grin:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Melody90 είπε:

Αύριο έχω Παπαγεωργίου στις 9 το πρωί καρδιοτοκογράφημα να δούμε πως θα πάει τι θα πουν οι γιατροί..εγώ θα τους πω ότι πονάω άσε περπατάω σαν συγκαμενη δεν ξέρω για σας αλλά με έχει πεθάνει η λεκάνη μου μιλάμε για πόνο όχι αστεία! τραβάνε όλα κάτω χάλια είμαι.αν μου πουν αυτοι ότι όλα καλά τα λέμε τον Σεπτέμβρη, τώρα την Τετάρτη μεθαύριο δηλαδή θα πάω πρωί πρωί να τους πω ότι δεν αντέχω αλλο ποναω μπας κ με βάλουν μέσα.. τι να πω δεν ξέρω...θα σας ενημερώσω πάντως :grin:

An pas kai peis oti ponas kai den antexeis alo tha se valoun den tha se afisoun.An mporeis omws krata ligo akoma na mpei septemvrios ksero go.ksero einai diskola kai egw xalia eimai.den mporw na koimithw ponaei h plati mou h mesi mou exw travigmata...ores ores diskolevoume na perpatisw alla antexw akoma.o giatros mou oute na akousei gia pio noris....exei kolisei ekei gia 15/9 xaxaxa.tora tin paraskevi pou tha paw na doume ti tha pei.tha eimai tote 35ev.esy omws an den antexeis alo pes tous min kathesai kai tiraniesai.❤

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 6:19 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσια αν γέννησε καμία και μου ξέφυγε πείτε μου να την συμπληρωσω...έχω μια τάση να μου ξεφεύγουν πράγματα τελευταία το μυαλό ταξιδεύει μιλάμε...

Γειαα!! Είμαι κ εγώ για 29 Σεπτέμβρη! 

Γειά κορίτσια!! Προχθές έκανα πάλι αίματος και η igg μεγαλοκυτταροϊου μου βγήκε στα όρια θετική. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina A. είπε:

Γειαα!! Είμαι κ εγώ για 29 Σεπτέμβρη! 

Γειά κορίτσια!! Προχθές έκανα πάλι αίματος και η igg μεγαλοκυτταροϊου μου βγήκε στα όρια θετική. Έχει καμία ανάλογη εμπειρία; 

Eimai kai egw gia 29 septemvri alla epeidi tha kanw kaiseriki tha mpw kana 2 evdomades noritera❤

Koritsia exete skeftei ti onomata tha dosete sta morakia sas;❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Eimai kai egw gia 29 septemvri alla epeidi tha kanw kaiseriki tha mpw kana 2 evdomades noritera❤

Koritsia exete skeftei ti onomata tha dosete sta morakia sas;❤❤❤

Όχι ακόμα ! Να γεννήσουμε με το καλό κ μετά είπαμε! Εσείς? 

Κοριτσιαααααα ειναι καμία από εσάς που θα γεννησει σε δημόσιο νοσοκομείο να μου πεις πόσες βαλίτσες τελικά θα πάρει μαζί της??????????? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...