Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

15 hours ago, Aggelikh Nt said:

 

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Έχεις πολύ ακόμα;

Την Κυριακή μπαίνω στην 37η. Αν αντέξω μέχρι τότε κ μπω στον μήνα μου, θα μου κόψουν από βδομάδα τα τοκολυτικα φάρμακα. Δεν θα έχουν κ πολύ νόημα πια αφού γλιτώσαμε τον πρόωρο τοκετό. 

1 hour ago, Melody90 said:

 

Κουράγιο και σε σένα στο δεύτερο γιο μου ήμουν με τοκολυτικα στο νοσοκομείο δεν παλεύεται....

Ευχαριστώ! Πράγματι δεν παλεύεται. Θέλω να γυρίσω σπίτι μου με το μωρό μου! Λογικά την άλλη εβδομάδα τέτοια μέρα θα έχουμε κ οι δύο γεννήσει. 

Νομίζω τυπικό είναι ότι ζητάνε φιάλες αίματος. Για παν ενδεχόμενο να έχουν άμεσα διαθέσιμο. Τι αιματοκρίτη έχεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Mairiv είπε:

Να μην αγχώνεσαι (ξέρω δεν είναι εύκολο) αλλά θα δεις όλα καλά θα πάνε !!! Σύντομα θα έχεις αγκαλιά την κόρη σου! ❤️

Μακάρι... δεν ξέρω ρε συ ίσως επειδή μπήκε το αυγό στον κώλο που λένε και τώρα αρχίζει κ με πιάνει πανικός?θα σε γελάσω... εσύ πώς είσαι?

1 ώρα πρίν, Iris89 είπε:

Την Κυριακή μπαίνω στην 37η. Αν αντέξω μέχρι τότε κ μπω στον μήνα μου, θα μου κόψουν από βδομάδα τα τοκολυτικα φάρμακα. Δεν θα έχουν κ πολύ νόημα πια αφού γλιτώσαμε τον πρόωρο τοκετό. 

Ευχαριστώ! Πράγματι δεν παλεύεται. Θέλω να γυρίσω σπίτι μου με το μωρό μου! Λογικά την άλλη εβδομάδα τέτοια μέρα θα έχουμε κ οι δύο γεννήσει. 

Νομίζω τυπικό είναι ότι ζητάνε φιάλες αίματος. Για παν ενδεχόμενο να έχουν άμεσα διαθέσιμο. Τι αιματοκρίτη έχεις;

Λόγω της τέταρτης καισαρικής μου είπαν ότι θέλουν αίμα....τι να πω θα φανεί.... εύχομαι όλες μας σιγά σιγά να πάρουμε σειρά και να πάνε όλα καλά μόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι … προσπαθώ δηλαδή.. εντάξει μου λείπει ο μπέμπης μου αλλά πηγαίνω και τον βλέπω! Ευτυχώς ότι έχασε από βάρος το ξαναπήρε όπως όταν γεννήθηκε και σιγά σιγά ανεβαίνουμε! ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Την Κυριακή μπαίνω στην 37η. Αν αντέξω μέχρι τότε κ μπω στον μήνα μου, θα μου κόψουν από βδομάδα τα τοκολυτικα φάρμακα. Δεν θα έχουν κ πολύ νόημα πια αφού γλιτώσαμε τον πρόωρο τοκετό. 

Ευχαριστώ! Πράγματι δεν παλεύεται. Θέλω να γυρίσω σπίτι μου με το μωρό μου! Λογικά την άλλη εβδομάδα τέτοια μέρα θα έχουμε κ οι δύο γεννήσει. 

Νομίζω τυπικό είναι ότι ζητάνε φιάλες αίματος. Για παν ενδεχόμενο να έχουν άμεσα διαθέσιμο. Τι αιματοκρίτη έχεις;

Εμένα μου τα είχαν κόψει στις 36 και μπήκα για καισαρική το μωρό δεν μπήκε ΜΕΝΝ όλα καλά...37 η είσαι κομπλέ νομίζω δεν θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Melody90 said:

Εμένα μου τα είχαν κόψει στις 36 και μπήκα για καισαρική το μωρό δεν μπήκε ΜΕΝΝ όλα καλά...37 η είσαι κομπλέ νομίζω δεν θα έχεις θέμα.

Κ εγώ ελπίζω ότι δεν θα έχουμε θέμα. Επειδή είχα τον μεγάλο μου στην ΜΕΝΝ, λαχταρώ τώρα να κρατήσω στα χέρια μου το μωρό μου όταν γεννηθεί. Να το ζήσω κ εγώ αυτό! Ανεξάρτητα βέβαια όλων αυτών, σημασία έχει να είναι γερά τα παιδιά μας όποτε κ να τα σφίξουμε στην αγκαλιά μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλά είμαι … προσπαθώ δηλαδή.. εντάξει μου λείπει ο μπέμπης μου αλλά πηγαίνω και τον βλέπω! Ευτυχώς ότι έχασε από βάρος το ξαναπήρε όπως όταν γεννήθηκε και σιγά σιγά ανεβαίνουμε! ❤️

Esu girises spiti;O mikros pote tha vgei ksereis;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα κι από εμένα! Σήμερα πήγα γιατρό 35+1 και το μωράκι μας είναι 2.090. έχει πέσει σε ρυθμο ανάπτυξης λόγω του πλακούντα ο οποίος φαίνεται να έχει κουραστεί λίγο. επίσης είναι κάπως ελαττωμένο και το αμνιακό υγρό. Ο γιατρός είπε πως προς το παρόν δεν ανησυχούμε αλλά θα με παρακολουθεί πιο τακτικά. Εγώ  όμως στενοχωρήθηκα πολύ! Ελπίζω να καταφέρει να πάρει λίγο ακόμα βάρος και να μη μειωθεί άλλο το αμνιακό! 

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς κορίτσι μου .. σίγουρα θα καταφέρει να πάρει κι άλλο άσε π πολλές φορές οι υπερήχοι πέφτουν κι έξω .. όμως μην το αφήνεις .. ποσό πιο συχνά σ είπε να πηγαίνεις ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mairiv είπε:

Μην ανησυχείς κορίτσι μου .. σίγουρα θα καταφέρει να πάρει κι άλλο άσε π πολλές φορές οι υπερήχοι πέφτουν κι έξω .. όμως μην το αφήνεις .. ποσό πιο συχνά σ είπε να πηγαίνεις ;

Σε μια βδομάδα! Ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικος γιατί ναι μεν ο πλακούντας έχει αρχίσει να κουράζεταια δεν είναι σε καλή κατασταση! Μου είπε μάλιστα πως θεωρεί ότι δεν αυξάνονται με τα τωρινά δεδομένα οι πιθανότητες να χρειαστεί να μου το πάρουν πρόωρα. Το μόνο που θέλει είναι να αισθάνομαι κα το μωρό. Όσο το νιώθω να κινείται καλά σημαίνει ότι οξυγονωνεται και καλά! Ελπίζω έτσι να είναι τα πράγματα!! Εγώ είμαι από τη φύση μου πολύ αγχωδης και φοβική! Αισθάνομαι ότι μπορεί να γίνει κάτι και να χάσω τώρα το μωρό .. εν τω μεταξύ χτες πριν πάμε στο γιατρό τελειωσαμε με το παιδικό δωμάτιο και ήμουν τόσο χαρούμενη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από μένα κορίτσια, εγώ πήγα την Τετάρτη στον γιατρό 36w ακριβώς, η μικρή έχει παει 2.950 και εκτός απροόπτου 3/9 θα μπω να γεννήσω!!!

2 εβδομάδες ακομα και μου φαίνεται αιώνας....Ανυπομονώ τρέλα!!!

Άσε που εχει κατέβει αρκετά και με πεθαίνει στον πόνο ή λεκανη.

Κουράγιο μανούλες λίγο έμεινε ακόμα!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !Κι εγώ χθες γύρισα από τη γιατρό μου.3,5 κιλα ο μπέμπης και είναι 37 και 4 ημερών.Την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω και αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις (τράχηλος,διαστολή) ίσως μπω με τεχνητούς πόνους μέχρι το τελος της εβδομάδας!Κοντοζυγωνουμε όλες!

  • Μου αρέσει 2

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Simona είπε:

Esu girises spiti;O mikros pote tha vgei ksereis;

Εγώ βγήκα από τη Δευτέρα ναι .. ο μπέμπης ακόμη μέσα δε μπορούν να ξέρουν κ αυτοί ακριβώς αλλά είμαστε καλά .. ευτυχώς Παναγία μου παίρνει βάρος ❤️

πρίν από 38 λεπτά , Eirini89 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Εκανα εχτες βιοφυσικο προφιλ 36 εβδομαδων ακριβως 3 κιλα!! Αυριο εχω προεγχειρητικο και Δευτερα μπαινω για καισαρικη λογω χολοστασης!!!

Με το καλό κορίτσι μου! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια καλησπερα κι από εμένα! Σήμερα πήγα γιατρό 35+1 και το μωράκι μας είναι 2.090. έχει πέσει σε ρυθμο ανάπτυξης λόγω του πλακούντα ο οποίος φαίνεται να έχει κουραστεί λίγο. επίσης είναι κάπως ελαττωμένο και το αμνιακό υγρό. Ο γιατρός είπε πως προς το παρόν δεν ανησυχούμε αλλά θα με παρακολουθεί πιο τακτικά. Εγώ  όμως στενοχωρήθηκα πολύ! Ελπίζω να καταφέρει να πάρει λίγο ακόμα βάρος και να μη μειωθεί άλλο το αμνιακό! 

Καλησπέρα και σε μας έτσι ήταν η μπέμπα. Είχε πέσει στην καμπύλη ανάπτυξης αλλά ανέβηκε μετά ελάχιστα και δύο φορές τώρα είναι σταθερή. Δεν θα κάνουμε άλλο ντομπλερ. Τα αμνιακα είναι καλά, για τον πλακούντα δεν έχουν πει κάτι, ότι φταίει κλπ. Και μένα μου λένε να παρακολουθώ ότι κινείται.

Να πίνεις πολλά υγρά και όλα θα πάνε καλά! Φαντάσου κ μεις στην εβδομάδα που είσαι κάπου τόσο ήταν σε κιλά. Τώρα κοντεύει τις 38 εβδ και θα πιάσει τα 2500. Συχνή παρακολούθηση και εν ανάγκη γέννας λίγο νωρίτερα. Στην αδελφή μου πέρσυ έτσι έκαναν και είχε κλείσει τις 37 εβδομαδες φαντάσου, είχε λίγα αμνιακα και συχνή παρακολούθηση και όλα πήγαν καλά.

Κοντοφθανει και η δική μας η ώρα.

Εμένα δεν με πιέζει χαμηλά, πιο πολύ στα πλαϊνά σαν να μην έχει χώρο να τεντωθεί. Έχει πάρει θέση, να δούμε αν θα κάνουμε καισαρική ή όχι γιατί έχω ένα ινομυωμα χαμηλά και ο γιατρός δεν θέλει να στρεσαρει το μωρό, είναι και μικρούλα.

Την κρατούσα άνετα κάνα δίμηνο ακόμα :D

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Εγώ βγήκα από τη Δευτέρα ναι .. ο μπέμπης ακόμη μέσα δε μπορούν να ξέρουν κ αυτοί ακριβώς αλλά είμαστε καλά .. ευτυχώς Παναγία μου παίρνει βάρος ❤️

Με το καλό κορίτσι μου! ❤️

Καλή ανάρρωση και σύντομα να πάρετε και τον μπέμπη στο σπίτι σας!

  • Μου αρέσει 3

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...