Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Εκανα ωοληψια 06/07 και απο περιοδο ακομη τιποτα! Ο γιατρος ειχε πει σε μια βδομαδα με δεκα μερες θα μου ερθει! Σημερα ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα δεν…ετυχε σε καμια; Θα παρω και τον γιατρο αργοτερα!

Συμπασχω, εμένα μου είπε ότι θα μου έρθει 15μερες μέρα την ωοληψια, δηλαδή στις 20/07 ..ας περιμένουμε κάποια στιγμή θα έρθει, ειναι θέμα χρόνου να μπουν οι ορμόνες στη θέση τους

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2022 at 9:13 ΜΜ, Euaki26 είπε:

Αλλη μια ωοληψια σήμερα και παλι αναμονη για το αποτέλεσμα...4 στο συνολο απτα 8 που βλεπαμε στον υπέρηχο.... τι να πω, οτι ειναι να γινει θα γινει... 1 θελουμε εξάλλου..

Δεν γινεται ρε κοριτσια δεν γινεται! Πηρα να μαθω αποτέλεσμα της βιοψιας μου, 8η παρακαλω,  μετα απο prp ενδομητρίου και απο 1% πηγε στο 2%!!!!! Θα τρελαθώ...δεν αντεχω άλλο...και αυριο θα με παρουν να μου πουν οτι δεν προχωρησε και το 1 μας αυγο και θα δεσει το γλυκό! Ε Λ Ε Ο Σ!!!

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

Κοριτσια βγήκε η απάντηση. Τρισωμια 13! 

Δεν ξέρω λεπτομέρειες, θα μ πει αργότερα! Ξέρει καμία σας τπτ για αυτή την ανωμαλία; αν δλδ είναι συνήθως τυχαία ή κληρονομικη; 

Είναι μια από τις συχνές τρισωμιες. Θα σου πει ο γυναικολόγος σου πρεπει να κάνετε καρυότυπο ζεύγους για να δείτε εάν ευθυνεστε εσείς η ήταν τυχαίο γεγονός. Εάν υπάρχει κάτι στον δικό σας καρυότυπο υπάρχουν λύσεις. Μπορεί επίσης να σου πει να απευθυνθείτε σε γενετιστή να σας καθοδηγήσει.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, κοτοπουλάκι said:

Κάποια στιγμή θα σταματήσω να στεναχωριέμαι. 9 χρόνια όμως είναι δύσκολο να τα σβήσεις έτσι..

Η ανασφάλεια μου φταίει για όλα. Είχα δείγματα καιρό αλλά δεν τολμούσα να αφήσω τη βάση μου. Τώρα με άφησε αυτή. Ίσως έπρεπε να γίνει έτσι γιατί εγώ δεν ξεκουβάλαγα μόνη μου με τίποτα.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο εκνευρίστηκα με τον (πρώην) συντροφό σου.

Πως είναι δυνατόν να προχωράς σε ένα ΤΟΣΟ σημαντικό βήμα όπως το παιδί, και μάλιστα την εξωσωματική όταν "σου έχει περάσει", "δεν νοιώθεις κάτι πλέον" , κτλ ;
Πόσο επιπόλαιος, απερισκεπτος και εγωϊστης ; Και σαν να μην εφτανε αυτό, να ανακοινώνεις κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης, μιας πάρα πολύ ευαίσθητης περιόδου μιας γυναίκας, ότι η σχέση σας μετά απο 9 χρόνια, λήγει.

Δεν τον νοιάζει τίποτα πέρα απο τον εαυτό του. Ούτε εσυ, ούτε το παιδί , ούτε κανείς, μόνο ο εαυτός του. Θέλω να τον βρω και να τον δείρω, μπορώ.

Κοπελάρα μου, ΟΧΙ δεν φταίς ούτε εσυ, ούτε η ανασφάλεια σου. Φταίει αυτός ο άνανδρος νάρκισσος εαυτούλης που είχες για σύντροφο.

Να παει να γ@@@@@. Με το μπαρδόν. Εσυ τώρα έχεις άλλη δύναμη, και απο αλλού να κρατηθείς, το μπουμπουκάκι σου. Δεν φαντάζεσαι τι δύναμη μας δίνουν αυτά τα πλάσματα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση κ οποία γνωρίζει δηλαδή ..εγώ έχω κανονικό κύκλο 26 μέρες ..δηλαδή μια πάνω μια κατω..άρα ωορρηξία κάνω εκεί γύρω στις 11 η 12 η 13 στον κύκλο μου ..κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ κ 4 μέρες( με σήμερα) κ είναι μόνιμα αρνητικό...Σκέφτομαι λες να άλλαξε κάτι στον κύκλο μου λόγο την βιοχημικής??? Η Μήπως λόγο πάλι της βιοχιμικης δεν κάνω καθόλου ωορρεξιας αυτό το μήνα???Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα μετά από βιοχημική εάν έχει κάνει ωορρεξια στον αμέσως επόμενο κύκλο της??Όχι τι δηλαδή να μην προσπαθώ αν είναι...γιατί το έχει πάρει κ ο άλλος ζεστά πολύ κ είμαστε εδώ κ μια εβδομάδα σαν τα κουνέλια.....εντάξει να μην παραπονιέμαι αλλά κουράστηκα κ εγώ...Κ σκέφτομαι λες να μην κάνω αυτό το μήνα λόγο βιοχημικής???ααά εδώ να πω ότι σήμερα είμαι στην 13 μέρα ..που λογικά δηλαδή θα είχα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσι καλημέρα!βγήκε η χοριακη 24 μέρα μετά από ετ 19259,50. Δευτέρα πρωί πάμε για υπέρηχο 

Πω πω τα βλέπω τα διδυμάκια στον υπέρηχο από τώρα! 
Με το καλό κοριτσι!!!! 

πρίν από 32 λεπτά , Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση κ οποία γνωρίζει δηλαδή ..εγώ έχω κανονικό κύκλο 26 μέρες ..δηλαδή μια πάνω μια κατω..άρα ωορρηξία κάνω εκεί γύρω στις 11 η 12 η 13 στον κύκλο μου ..κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ κ 4 μέρες( με σήμερα) κ είναι μόνιμα αρνητικό...Σκέφτομαι λες να άλλαξε κάτι στον κύκλο μου λόγο την βιοχημικής??? Η Μήπως λόγο πάλι της βιοχιμικης δεν κάνω καθόλου ωορρεξιας αυτό το μήνα???Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα μετά από βιοχημική εάν έχει κάνει ωορρεξια στον αμέσως επόμενο κύκλο της??Όχι τι δηλαδή να μην προσπαθώ αν είναι...γιατί το έχει πάρει κ ο άλλος ζεστά πολύ κ είμαστε εδώ κ μια εβδομάδα σαν τα κουνέλια.....εντάξει να μην παραπονιέμαι αλλά κουράστηκα κ εγώ...Κ σκέφτομαι λες να μην κάνω αυτό το μήνα λόγο βιοχημικής???ααά εδώ να πω ότι σήμερα είμαι στην 13 μέρα ..που λογικά δηλαδή θα είχα κάνει...

Κοριτσι μου εγώ μετά από βιοχημική (με εξωσωματική φυσικά και διεγερση) δεν νομιζω να εχω ωορρηξία αυτόν τον μήνα -έκανα τις ορμόνες μου και μόνο ωορρηξία δεν έδειξαν. Ο κάθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός. 
Συνεχιστε την προσπάθεια εσείς!!!! Και ποτε δεν ξέρεις ;)

Και εγώ είχα ρωτήσει τον πρώτο μήνα, δεν είχα βγάλει θετικό τεστακι καθόλου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Κοριτσια βγήκε η απάντηση. Τρισωμια 13! 

Δεν ξέρω λεπτομέρειες, θα μ πει αργότερα! Ξέρει καμία σας τπτ για αυτή την ανωμαλία; αν δλδ είναι συνήθως τυχαία ή κληρονομικη; 

Είναι η τρίτη συχνότερη. Είναι σοβαρές οι ανωμαλίες που προκαλεί. Αν είναι κληρονομική θα φανεί στον καρυότυπο σας. Αν δεν είναι είναι σχεδόν μηδαμινές οι πιθανότητες να επαναληφθεί και θεωρείται τυχαίο γεγονός.

πρίν από 31 λεπτά , Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση κ οποία γνωρίζει δηλαδή ..εγώ έχω κανονικό κύκλο 26 μέρες ..δηλαδή μια πάνω μια κατω..άρα ωορρηξία κάνω εκεί γύρω στις 11 η 12 η 13 στον κύκλο μου ..κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ κ 4 μέρες( με σήμερα) κ είναι μόνιμα αρνητικό...Σκέφτομαι λες να άλλαξε κάτι στον κύκλο μου λόγο την βιοχημικής??? Η Μήπως λόγο πάλι της βιοχιμικης δεν κάνω καθόλου ωορρεξιας αυτό το μήνα???Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα μετά από βιοχημική εάν έχει κάνει ωορρεξια στον αμέσως επόμενο κύκλο της??Όχι τι δηλαδή να μην προσπαθώ αν είναι...γιατί το έχει πάρει κ ο άλλος ζεστά πολύ κ είμαστε εδώ κ μια εβδομάδα σαν τα κουνέλια.....εντάξει να μην παραπονιέμαι αλλά κουράστηκα κ εγώ...Κ σκέφτομαι λες να μην κάνω αυτό το μήνα λόγο βιοχημικής???ααά εδώ να πω ότι σήμερα είμαι στην 13 μέρα ..που λογικά δηλαδή θα είχα κάνει...

Λίγο αποπροσανατολίζεται από το σύνηθες ένα δύο μήνες.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Chris_V είπε:

Πω πω τα βλέπω τα διδυμάκια στον υπέρηχο από τώρα! 
Με το καλό κοριτσι!!!! 

Κοριτσι μου εγώ μετά από βιοχημική (με εξωσωματική φυσικά και διεγερση) δεν νομιζω να εχω ωορρηξία αυτόν τον μήνα -έκανα τις ορμόνες μου και μόνο ωορρηξία δεν έδειξαν. Ο κάθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός. 
Συνεχιστε την προσπάθεια εσείς!!!! Και ποτε δεν ξέρεις ;)

Ναι καλέ κ εγω....Δεν το βλέπω για ωορρηξία αυτό τον μήνα...κοίτα θα δώσω μια μέχρι και αύριο γιατί έχω κάνει καμιά φορά και την 14 μέρα( μια φορά το χρόνο βέβαια)αλλά είμαι 99,9% σίγουρη ότι αυτός ο μήνας τσάμπα παλεύουμε ..βασικά από την αρχή το έλεγα αλλά ο άντρα μου μου λέει μην πάει χαμένη μερα ..βρε να το κάνουμε δεν λέω αλλά με ρεγουλα..χαχαχα...Δεν έχω κάνει ορμονολογικό ελενχο βέβαια για να δω τις ορμόνες μου αλλά θεωρώ λογικό να μην επιστρέψουν στα φυσιολογικά μετά την βιοχημική καπάκι ..

πρίν από 9 λεπτά , Ele@n είπε:

Είναι η τρίτη συχνότερη. Είναι σοβαρές οι ανωμαλίες που προκαλεί. Αν είναι κληρονομική θα φανεί στον καρυότυπο σας. Αν δεν είναι είναι σχεδόν μηδαμινές οι πιθανότητες να επαναληφθεί και θεωρείται τυχαίο γεγονός.

Λίγο αποπροσανατολίζεται από το σύνηθες ένα δύο μήνες.

Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω...σίγουρα για αυτό τον μήνα θεωρώ ότι κάπως θα είναι οι ορμόνες..απλά λέω κάτσε να ρωτήσω κ καμία κοπέλα που ξέρει να δω αν το έχει παρακολουθήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Pagor είπε:

Ναι καλέ κ εγω....Δεν το βλέπω για ωορρηξία αυτό τον μήνα...κοίτα θα δώσω μια μέχρι και αύριο γιατί έχω κάνει καμιά φορά και την 14 μέρα( μια φορά το χρόνο βέβαια)αλλά είμαι 99,9% σίγουρη ότι αυτός ο μήνας τσάμπα παλεύουμε ..βασικά από την αρχή το έλεγα αλλά ο άντρα μου μου λέει μην πάει χαμένη μερα ..βρε να το κάνουμε δεν λέω αλλά με ρεγουλα..χαχαχα...Δεν έχω κάνει ορμονολογικό ελενχο βέβαια για να δω τις ορμόνες μου αλλά θεωρώ λογικό να μην επιστρέψουν στα φυσιολογικά μετά την βιοχημική καπάκι ..

Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω...σίγουρα για αυτό τον μήνα θεωρώ ότι κάπως θα είναι οι ορμόνες..απλά λέω κάτσε να ρωτήσω κ καμία κοπέλα που ξέρει να δω αν το έχει παρακολουθήσει...

Θα την κυνηγήσω και εγώ λίγο και αυτόν τον μήνα άλλες οι ορμόνες για κλάματα. Αναγκαστικά τις έκανα για την επιτροπή και μαύρισε η καρδιά μου. 
Και εγώ αυτό του λεω. Άστο μωρε…χάλια ορμές εγώ χάλια το σπερμα εσυ Ελα να ευχαριστηθούμε το καλοκαιράκι μας. Αφού το Σεπτέμβριο εξωσωματική θα κάνουμε, τι σκας και μετράς μέρες;;; Γιατί εμείς λόγω ανδρικού παράγοντα με το σταγονόμετρο και το ημερολόγιο στο χέρι. Ήμαρτον δλδ 

Αν βγάλω σήμερα αύριο θετικό θα σου πω, Εμενα τώρα είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση κ οποία γνωρίζει δηλαδή ..εγώ έχω κανονικό κύκλο 26 μέρες ..δηλαδή μια πάνω μια κατω..άρα ωορρηξία κάνω εκεί γύρω στις 11 η 12 η 13 στον κύκλο μου ..κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ κ 4 μέρες( με σήμερα) κ είναι μόνιμα αρνητικό...Σκέφτομαι λες να άλλαξε κάτι στον κύκλο μου λόγο την βιοχημικής??? Η Μήπως λόγο πάλι της βιοχιμικης δεν κάνω καθόλου ωορρεξιας αυτό το μήνα???Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα μετά από βιοχημική εάν έχει κάνει ωορρεξια στον αμέσως επόμενο κύκλο της??Όχι τι δηλαδή να μην προσπαθώ αν είναι...γιατί το έχει πάρει κ ο άλλος ζεστά πολύ κ είμαστε εδώ κ μια εβδομάδα σαν τα κουνέλια.....εντάξει να μην παραπονιέμαι αλλά κουράστηκα κ εγώ...Κ σκέφτομαι λες να μην κάνω αυτό το μήνα λόγο βιοχημικής???ααά εδώ να πω ότι σήμερα είμαι στην 13 μέρα ..που λογικά δηλαδή θα είχα κάνει...

Κ εγώ είχα ακριβώς την ίδια απορία. Είχα βιοχημική τον προηγούμενο μήνα και κάνω τεστ εδώ κ κάποιες μέρες. Τις τελευταίες δυο θα έπρεπε λογικά κάτι να δείχνει αλλά τίποτα. Αναρωτιόμουν κ εγώ αν σχετίζεται με την βιοχημική ή αν απλά είναι ένας κύκλος έτσι χωρίς ωορρηξία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπερα όσες ειναι εγκυουλες κ εκαναν αυχενική …Ειμαι 10+5 σημερα ..νιωθω σαν σουβλιες που κ που δεξια κ αριστερά.Τα ειχες κ καποια αλλη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσι καλημέρα!βγήκε η χοριακη 24 μέρα μετά από ετ 19259,50. Δευτέρα πρωί πάμε για υπέρηχο 

Πω πω τελειο νουμερο!! Μια υπεροχη εγκυμοσυνη σου ευχομαι! Γιατι εκανες χοριακη μετα απο τοσες μερες?? Συγνωμη αλλα ειμαστε τοσες πολλες που χανομαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...