Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Καντι είπε:

 

Απαράδεκτος ειναι όχι ξεκάθαρος. Ο λόγος που δεν σου λέει να φύγεις απο το σπίτι ειναι οτι φοβαται την κατακραυγή του κυκλου σας. Οπως φοβόταν και τοσο καιρό να σου μιλήσει. Άκου εκεί να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου; Γιατι ρε φίλε ποιος σε έχρισε θεό να πραγματοποιείς όνειρα. Το ονειρο σου εσενα ηταν  να δημιουργησεις οικογένεια να υποθέσω όχι η τεκνοποίηση. Αλλιώς υπάρχουν και ωραιότατο δότες, χωρις υποχρεώσεις και σκ με τους δήθεν μπαμπάδες.

Χαιρετίσματα πες του χρόνο σου έφαγε απο το να βρεις ενα άνδρα να σταθεί αξία δίπλα σου. Και ζητά του να σου προσδιορίσει ποτε ακριβως του τελείωσε η αγάπη. Εχει σημασία για να βάλεις τις σκέψεις σου σε σειρά.

καντον delete εντελώς ομως, στην ανατροφή του παιδιού σας θα έρθετε πολλές φορές αντιμέτωποι με δίλληματα και συγκρούσεις για το τι θεωρεί ο καθενας σας καλύτερο για το παιδί. Εκεί να δεις προβλήματα.

 Η άποψη μου ειναι να τον ξεκοψεις απο τωρα και σε ολα. Εγω πιστεύω οτι αυτός σε χρησιμοποίησε για να τεκνοποιησει χωρις τις δεσμεύσεις. Τελος βγαλτον απο το μυαλό σου, οπως και τα προβλήματα που σε ταλανίζουν , έρχεται ο γιος σου ενας υπέρτατος έρωτας που θα πέσεις με τα μούτρα. Θα ειστε τρισευτυχισμένοι οι δυο σας. Και την μαμά σου θα την χρησιμοποιείς οσο ειναι διατεθειμένη για να βοηθάει, απο εκεί και πέρα θα της λες με στεναχωρείς μην μου μιλάς. Θα συμβιβαστεί με τους δικούς σου όρους για το εγγονάκι της να το δεις.

 Μην σκέφτεσαι τα λάθη αου τα εκανες αφου δεν σου αποδωθηκαν στην ώρα τους παραγράφηκαν. Τα υπόλοιπα ςιναι δικαιολογίες.

 Να εισαι δυνατή , χαρούμενη και να ονειρεύεσαι το μωρο σου.

 

Σ’ ευχαριστώ Καντι,

η αλήθεια είναι ότι έχω ενοχές για πράγματα που είχα πει, έχω μετανιώσει αλλά μου είπε πως πλέον είναι αργά κ ότι μου έδωσε πολλές ευκαιρίες. 

Δεν ξέρω αν θα έχουμε θέματα με την ανατροφή του παιδιού γιατί δεν νομίζω ότι θα ασχοληθεί ιδιαίτερα. Ούτως ή άλλως δεν είχε καμιά ιδιαίτερη φαγούρα να κάνει παιδί απ’ ο,τι μου είπε. Για μένα το έκανε που το ήθελα τόσο πολύ. Το μόνο που μου είπε είναι να τον αφήνω να το βλέπει που κ που..

Η μάνα μου είναι ιδιαίτερη περίπτωση, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει κ σε ποιο βαθμό. Φοβάμαι ότι πιο πολλά προβλήματα θα μου δημιουργήσει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Εγω ειμαι στην 8η μερα , εκανα 2 τεστ γτι δεν αντεξα , ενα χθες κ ενα σημερα κ ειναι θετικα.. χοριακη ομως εχω τη Παρασκευη στις 12 μερες μου ειπε να παω.. δεν εχω δει τπτα απο αιμα η καφε εχω μονο πονακια περιοδου ανα διαστηματα..

Ουάου, πολύ νωρίς έδειξε το τεστ, τι καλάααααα!! Πολύ ελπιδοφόρο! Εύχομαι μια τεράστια χοριακή την Παρασκευή!!! ❤

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Αχχ αυτά δεν μπορώ, μαρτύριο! Αν μ πει δεν χρειάζεται σημαίνει ότι ο γενετιστής και ο γυναικολόγος έκριναν ότι είναι τυχαίο γεγονός. Αν και πιστεύω θα μ πουν να κάνουμε! 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα έτσι κι αλλιώς καρυότυπο, γιατί δε θα ήθελα να βασίζομαι στις πιθανότητες, αλλά να έχω την απόλυτη βεβαιότητα. Γι' αυτό εξάλλου έκανα τροφοβλάστη κι ας ήταν καλή η αυχενική, ενώ ο γιατρός δεν το έκρινε απαραίτητο. Αλλά εσύ ξέρεις με τι θα αισθάνεσαι καλύτερα! Πότε θα δεις το γιατρό σου?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Αντε βρε! Παει στραφι το σεξ???? Να το συνεχισετε πρεπει με εντατικους ρυθμους!

Ο δικός μου δε είναι ικανός να αρχίσει να με κυνηγάει αυτός με το τεστακι ωορηξιας :grin:

Τα είπες εσύ...απόγευμα θελει για να δείξει το τεστ ωορρεξιας....έκανα ένα κ λέω μπαααα..τσάμπα θα πάει...να μια φατσούλα με χαμόγελο...έστειλα μυνημα στον άντρα μου...του λέω έρχεσαι σπίτι...σήμερα σεξ το πρωί κ το αύριο βράδυ...χαχαχαχαχααχχαα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Pagor είπε:

Τα είπες εσύ...απόγευμα θελει για να δείξει το τεστ ωορρεξιας....έκανα ένα κ λέω μπαααα..τσάμπα θα πάει...να μια φατσούλα με χαμόγελο...έστειλα μυνημα στον άντρα μου...του λέω έρχεσαι σπίτι...σήμερα σεξ το πρωί κ το αύριο βράδυ...χαχαχαχαχααχχαα

Παιδια ναι! Μονο μεσημερι-απογευμα τα τεστ ωορρηξιας..αχαχα να περασετε καλα λοιπον!:-P

πρίν από 24 λεπτά , happiness79 είπε:

Ουάου, πολύ νωρίς έδειξε το τεστ, τι καλάααααα!! Πολύ ελπιδοφόρο! Εύχομαι μια τεράστια χοριακή την Παρασκευή!!! ❤

Εγώ στη θέση σου θα έκανα έτσι κι αλλιώς καρυότυπο, γιατί δε θα ήθελα να βασίζομαι στις πιθανότητες, αλλά να έχω την απόλυτη βεβαιότητα. Γι' αυτό εξάλλου έκανα τροφοβλάστη κι ας ήταν καλή η αυχενική, ενώ ο γιατρός δεν το έκρινε απαραίτητο. Αλλά εσύ ξέρεις με τι θα αισθάνεσαι καλύτερα! Πότε θα δεις το γιατρό σου?

@happiness79 ελπιδοφορο λες ε? Ααχ και εγω ηρεμησα καπως με τις 2 γραμμουλες, για να δουμε! Σε ευχαριστω πολυ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ @Linoula,

δεν τρώγεται εύκολα, είναι βαρύ, κ εσύ 8 χρόνια ήσουν μαζί του, καταλαβαίνω πως θα ένιωθες.. Εγώ νιώθω σαν να με χτύπησαν με ρόπαλο στο κεφάλι.

Μίλησα με την μκο Φαιναρέτη κ θα ξεκινήσω ψυχοθεραπεία με μια ψυχολόγο από εκεί. Θα παρακολουθήσω κ τα μαθήματα για εγκύους. Θέλω να κάνω πράγματα για το μωρό, θέλω να ξεχαστώ κιόλας

Πολύ καλά θα κάνεις κοτοπουλάκι, να πάρεις όση βοήθεια χρειάζεσαι. Εχω ακούσει τα καλύτερα από φίλες μου που είχαν πάει στη Φαιναρέτη ενώ ήταν έγκυες! Να κάνεις πράγματα για το μωρό σου με το μωρό σου, αυτές είναι οι προτεραιότητες σου τώρα. Και κάπως έτσι θα αρχίσεις να στηρίζεσαι όλο και περισσότερο στα πόδια σου. Που και τώρα στηρίζεσαι δηλαδή, αλλά θα δεις ότι με τον καιρό θα γίνεται ολοένα και πιο συνειδητό. Όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Pagor είπε:

Τα είπες εσύ...απόγευμα θελει για να δείξει το τεστ ωορρεξιας....έκανα ένα κ λέω μπαααα..τσάμπα θα πάει...να μια φατσούλα με χαμόγελο...έστειλα μυνημα στον άντρα μου...του λέω έρχεσαι σπίτι...σήμερα σεξ το πρωί κ το αύριο βράδυ...χαχαχαχαχααχχαα

Άντε βρε καλή διασκέδαση και καλα αποτελέσματα :wink:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Pagor είπε:

Τα είπες εσύ...απόγευμα θελει για να δείξει το τεστ ωορρεξιας....έκανα ένα κ λέω μπαααα..τσάμπα θα πάει...να μια φατσούλα με χαμόγελο...έστειλα μυνημα στον άντρα μου...του λέω έρχεσαι σπίτι...σήμερα σεξ το πρωί κ το αύριο βράδυ...χαχαχαχαχααχχαα

Αντε με το καλό τότε να σε διαβάζουμε με ευχάριστα σε 15 μέρες στην παραλία!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσι καλημέρα!βγήκε η χοριακη 24 μέρα μετά από ετ 19259,50. Δευτέρα πρωί πάμε για υπέρηχο 

Πω πω συγχαρητήρια. Τι μεγάλο νούμερο είναι αυτό. Τελειαααα

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσια, έχω πολύ ευχάριστα νέα!!! Βγήκαν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και ο μικρούλης είναι υγιέστατος 100%!!! ❤ Εύχομαι μόνο χαρές επιτέλους σε όλες μας!!! 

Τελεια. Αντε τώρα τέλος το άγχος. Κοίτα να απολαύσεις αυτό που σου συμβαίνει 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Chris_V είπε:

Αντε με το καλό τότε να σε διαβάζουμε με ευχάριστα σε 15 μέρες στην παραλία!!!!!

Χαχαχα...Καλά είπαμε...δεν είναι κάθε μήνα του Αϊ Γιαννιού...δεν περιμένω πολλά είναι η αλήθεια...πιο μετά ναι...αλλά έτσι αμέσως καπάκι δεν νομίζω...δεν φημίζομαι για την τύχη μου κοριτσιαααααα ..χαχαχα...τουλάχιστον κάνω ωορρεξια ...παλι καλά...μου φτάνει για αρχή....μπορεί να βοηθάνε κ οι βιταμίνες που περνώ....πολύ νυστα με αυτές αλλά κάτι κανουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνετε γυμναστική? Εχω διαβάσει ότι βοηθάει. Και αν ναι τι είδους γυμναστική κάνετε? Λέω να αρχίσω να κάνω μιάμιση βδομάδα που έχω για την εμβρυομεταφορα. Στο σπίτι βέβαια. Μόνη μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνετε γυμναστική? Εχω διαβάσει ότι βοηθάει. Και αν ναι τι είδους γυμναστική κάνετε? Λέω να αρχίσω να κάνω μιάμιση βδομάδα που έχω για την εμβρυομεταφορα. Στο σπίτι βέβαια. Μόνη μου 

Εγώ κάνω κανονικά, σταματάω μόνο όταν κάνω ετ. Δεν ξέρω αν βοηθάει στο συγκεκριμένο θέμα αλλά σίγουρα βοηθάει στην ψυχολογία.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , happiness79 είπε:

Κορίτσια, έχω πολύ ευχάριστα νέα!!! Βγήκαν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και ο μικρούλης είναι υγιέστατος 100%!!! ❤ Εύχομαι μόνο χαρές επιτέλους σε όλες μας!!! 

Χίλια μπράβο ψυχούλα μου...τι ευχάριστα νέα είναι αυτά....αχχχχχ βρε κορίτσια όλη ευλογία του κόσμου εύχομαι να πέσει σε αυτή την ομάδα!!!Με το καλό πια να απολαύσεις την κάθε μέρα σας...τέρμα τα βάσανα κ οι αμφιβολίες...με το καλο να τον πάρετε αγκαλια κ να είναι η κάθε σας μέρα χαρά κ γιορτή!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Κορίτσια, έχω πολύ ευχάριστα νέα!!! Βγήκαν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και ο μικρούλης είναι υγιέστατος 100%!!! ❤ Εύχομαι μόνο χαρές επιτέλους σε όλες μας!!! 

Μπράβο happiness! Χαίρομαι πάρα πολύ για το μωράκι σου! Θα γεννηθεί γερός και δυνατός! Να τον χαίρεσαι !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Κορίτσια, έχω πολύ ευχάριστα νέα!!! Βγήκαν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και ο μικρούλης είναι υγιέστατος 100%!!! ❤ Εύχομαι μόνο χαρές επιτέλους σε όλες μας!!! 

Μπράβο ρε κορίτσι ,τι ευχάριστα νέα ,ήμουν σίγουρη όμως!! Καλή λευτεριά κοριτσάρα μου !!!!

8 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημερα. Εμένα μου ήρθε κανονικά η περίοδος μετά την ωοληψία 

Δεν έχει να κάνει με την ωοληψια μην ανησυχείς ,και εμένα ακόμη να μου έρθει ,ίδια ημέρα με εσένα έκανα ,σε κύκλο 25-26 ημερών ,συνήθως μου έρχεται μετά από δέκα μέρες περιπου

Κορίτσια μου σφακιανοκοριτσακια μου και μη ,μπορεί να σας φαίνεται χαζή ερώτηση ,αλλά επειδή στις διακοπές θα αδιαθετησω ( και χάνω και του Αυγούστου λόγω κλειστού κέντρου ) και θα χάσω πιθανή ωοληψια του μήνα σεπτβρη επίσης ,σας έχει τύχει να πάρετε κάνενα χάπι που καθυστερεί λίγες μέρες την περίοδο ;

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...