Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω.ειμαι 32 ετων κ μετα απο την πρώτη μ εξωσωματική ( μερικώς διαβατες σάλπιγγες καλό σπέρμα) η καρδιά του εμβρύου σταμάτησε στην 11 εβδομαδα. Αύριο είναι η αποξεση, το έχει περάσει καμια; μετα απο ποσο καιρό ξαναεκανε έμβρυο μεταφορά;

Καλησπέρα κορίτσι μου, δυστυχώς το έχουμε περάσει πολλές.. εγω έκανα απόξεση 17 Μαρτίου κι επόμενη εμβρυομεταφορά θα ήταν τώρα τον Ιούλιο αλλά κόλλησα Covid κι ακυρώθηκε.. θέλει να αδιαθετήσεις δύο φορές κι ύστερα μπορείς να δοκιμάσεις. Δυστυχώς ενώ εμένα μου ήρθε κανονικά η πρώτη περίοδος μετά από 40 μέρες οπως μου είχε πει ο γιατρος (κρατάει πολύ περισσότερες μέρες αυτή η περιοδος να ξέρεις), η δεύτερη περίοδος δεν μου ερχόταν οπότε μου έδωσε ο γιατρός για 5 μέρες χάπια dufaston κι ετσι μου ήρθε.. όποτε μετά περίμενα την επόμενη περίοδο η οποία και μου ηρθε επιτελους κανονικά τέλος Ιουνίου… άρα όπως καταλαβαίνεις άσχετα με το τι σχεδιάζουμε και τι θα μας πει ο γιατρός, το σώμα μας μας δείχνει ποτε είναι έτοιμο ξανά, κι αυτό στην περίπτωση μου πήρε μερικούς μήνες παρ’ ότι εγώ βιαζόμουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , Little star είπε:

 

@κοτοπουλάκι έχω πάθει σοκ... δεν ξέρω τι να πω. Ειλικρινά. Χωρίς να σας ξέρω, τα λόγια του δείχνουν ότι έχει βρει κάποια άλλη. Αυτά τα λόγια του τύπου σε συμπαθώ και αν θέλεις να συνεχίσει να μένεις εδώ, δυστυχώς αυτό δείχνουν. Αποδείχτηκε πολύ κατώτερος των περιστάσεων. Και θα έρθει η στιγμή που θα του γυρίσει μπούμερανγκ.  Θα κάνεις το παιδάκι σου και θα σε παρακαλάει να είναι μαζί σου. Τόσα χρόνια να παλεύετε και τώρα να σου λέει αυτό? Προσπάθησε σε παρακαλώ πάρα πολύ κορίτσια μου να σταθείς στα πόδια σου και να μην αφήσεις να σε επηρεάσει όλο αυτό και κάνεις κακό στο μωράκι σου. Εγώ να σου πω ότι στη 17η εβδομάδα πέρασα μια πολύ μεγάλη ταραχή και στεναχώρια και στη 19η εβδομάδα βρέθηκε ότι το μωρό δεν αναπτύσσεται καλά και ότι είναι πίσω 2 εβδομάδες,  στη 17η. Θα μου πεις σύμπτωση είναι. Μπορεί και ναι μπορεί και όχι.

Για αυτό σε παρακαλώ πάρα πολύ. Άκου χαλαρωτική μουσική, κάνε διαλογισμό,  κάνε ο, τι περνάει και δεν περνάει από το χέρι σου να είσαι ήρεμη. Επίσης το σπίτι είναι δικό του? Εσύ είσαι οικονομικά ανεξάρτητη?

Έχεις δίκιο, σήμερα κλαίω, αύριο μπορεί να είμαι καλύτερα, το μωρό έχει σημασία τώρα. Το ένα μου σκυλί έχει καταλάβει ότι κάτι δεν πάει καλά κ έρχεται κοντά μου..

Είμαι οικονομικά ανεξάρτητη, το σπίτι είναι δικό του όμως, το νοικιάζει δλδ αλλά είναι στο όνομά του το ενοίκιο. Εγώ θα πάω στο πατρικό μου λογικά κ μετά μάλλον Κόρινθο. Τώρα θέλω να είμαι Αθήνα για να είμαι κοντά στο γιατρό.

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2022 at 1:23 ΜΜ, BlackCat είπε:


 Η @Troia για παράδειγμα έχει κάνει φυσικό κύκλο ετ και δεν πήρε καθόλου ciclacour κ νομίζω utro ξεκίνησε από την ετ κ μετά κ έπιασε την κόρη της.

Καλή επιτυχία, αγάπη μου!

Τα utrogestan και τα κολπικά υπόθετα προγεστερόνης τα είχα ξεκινήσει κι εγώ τη μέρα της ωορρηξίας ή την επομένη (δεν είχα κάνει ωοληψία σε εκείνο τον κύκλο), αλλά το γεγονός ότι είχα κάνει η ίδια ωορρηξία επειδή ήμουν σε φυσικό κύκλο μου επέτρεψε να κόψω τα utrogestan (που μου έφερναν ζαλάδα) μόλις ακούσαμε καρδιά. Τα κολπικά υπόθετα τα έκοψα με την αυχενική. Οιστρογόνα δεν πήρα καθόλου.

Δε θυμἀμαι ποια κοπέλα ρωτούσε, ελπίζω να το δει...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ele@n είπε:

 Σε όλα τα ζευγάρια κάποια στιγμή εμφανίζονται μικρές ή μεγάλες διαφωνίες. Άλλοτε για το παιδί άλλοτε οχι. Μήπως να δείτε ένα σύμβουλο γάμου μαζί; 

Δεν υπάρχει ελπίδα πλέον, δεν με θέλει σαν γυναίκα, δεν θέλει να συμβιβάζεται άλλο μαζί μου κ δεν στεναχωριέται για όσα είπε. Είναι ξεκάθαρος και δεν έχει πισωγύρισμα. Εξάλλου θα μείνουμε σε άλλες πόλεις, όταν θα πιάσω δουλειά θα γυρίσω στην Κόρινθο. Είναι μονόδρομος.

Εγώ στεναχωριέμαι τώρα, αυτός νιώθει καλά.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2022 at 1:36 ΜΜ, Maria.28 είπε:

Κοριτσια να ανοιξω τωρα ενα θεμα περί τριχών...? Οσες κοπελες εχετε κανει λέιζερ. Πιστευετε οτι αξιζει να ξεκινησω τωρα στο μπικινι που θελω? Τον οκτωβρη καλως εχοντων των πραγμάτων θα κανω την εμβρυομεταφορα. Ποσες φορες θα προλαβω λετε να κανω? Θα μεινει για μετα, λεμε τωρα αν μεινω έγκυος, καποια σωτηρια ή θα γεμισω τοσο πολυ πάλι σε αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης??? Τι λετε πειτε καμια γνώμη να μην λεμε μονο για τα σοβαρα γιατι αρχιζω κ τρελαινομαι με την αναμονη.... 

Ο γιατρός μου μου επέτρεπε ακόμα και στην εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι μαζοχίστρια και κάνω κερί απλώς από συνήθεια, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να το πάρω απόφαση για να ξεμπερδεύω...Σκέψου μόνο ότι στον 9ο μήνα της εγκυμοσύνης έκανα αποτρίχωση με κερί για να μην με ξυρίσουν για την καισαρική. Ρώρα το γιατρό σου αλλά μάλλον θα σου πει ότι κάνεις άφοβα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, happiness79 είπε:

Εχω σοκαριστεί. Πόσο μάλιστα εσύ. Τι κεραμίδα είναι αυτή! Κοίτα, επειδή είμαι απ' έξω να σου πω τι σκέφτομαι. Ότι στους άντρες φέρνει μεγάλη αναστάτωση μια εγκυμοσύνη. Έρχονται τα πάνω κάτω. Ο δικός μου που γενικά είναι ένας πολύ ήρεμος άνθρωπος, έχει πρωτόγνωρο εκνευρισμό τελευταία. Προσωπικά νομίζω ότι φοβούνται, ότι δεν ξέρουν πώς να το διαχειριστούν κι ότι τους φαίνεται βουνό. Για εμάς που συμβαίνει στο σώμα μας είναι αλλιώς. Σκέφτομαι ότι αν είστε καλά γενικά μεταξύ σας -και αυτό εσείς το ξέρετε- ότι είναι πολύ πιθανό να μην εννοεί ακριβώς αυτό που λέει, αλλά να έχουν μπει όλα υπό διαπραγμάτευση μέσα του και να τσουβαλιάζει και να σε πήρε κι εσένα η μπάλα. Εννοώ μη το δένεις κόμπο. Φυσικά βέβαια και θα έπρεπε εκτός από τη δική του αναστάτωση να συνυπολογίσει και την ταραχή που σου προκαλεί αυτό που ξεστομίζει και δε το συζητώ! Δηλαδή αν είναι δυνατόν τώρα στην κατάσταση σου να έχεις να διαχειριστείς και αυτό! Και καταλαβαίνω ότι μπορεί να του γυρίσει μπούμπερανγκ και αν δεν το εννοεί να έχει κλονιστεί η δική σου εμπιστοσύνη μετά. Αλλά θεωρώ ότι όντας ήδη μανούλα ένα φίλτρο αυτοπροστασίας το έχεις ήδη. Δώσε λίγο χρόνο καταρχήν στον εαυτό σου να συνειδητοποιήσεις τι άκουσες και κατά δεύτερον στον άντρα σου αλλά και στη σχέση σας και μην προσπαθείς να σκεφτείς τώρα δραστικές λύσεις. Νομίζω σίγουρα πρέπει πρώτα να μιλήσετε και ότι έχετε πολλά να πείτε. Για αρχή -και το σημαντικότερο όλων κατά τη γνώμη μου- είναι να προσπαθήσετε να καταλάβετε ο ένας τον άλλο. Κάντε μια ειλικρινή συζήτηση και θα δείτε πού θα οδηγηθείτε. Με αγάπη και σεβασμό στη σχέση σας. Και ότι θες να συζητάμε είμαστε εδώ εμείς. 

Η συζήτηση έγινε σε ήρεμο κλίμα. Δεν με βλέπει σαν γυναίκα, με συμπαθεί σαν φίλη κ δεν θέλει να κλαίω αλλά έτσι νιώθει κ είναι τελεσίγραφο. Δεν στεναχωριέται καθόλου κ μου λέει να μην στεναχωριέμαι ούτε εγώ γιατί δεν θα αλλάξει τίποτα. 

Δυστυχώς μου κράταγε πράγματα από παλιά. Εγώ δεν κρατούσα τίποτα, πάντα έλεγα τι σκέφτομαι κ γι αυτό γκρίνιαζα πολλές φορές. Αυτός μου τα φύλαγε κ τα είπε τώρα. Μου τα πέταγε σαν πέτρες. 

Ξέρω ότι μπορώ να συζητήσω μαζί σας, γι’ αυτό κ τα λέω εδώ, σας ευχαριστώ όλες

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Tintin είπε:

Είμαι απο Θεσσαλονίκη οποτε στο Έλενα δεν μπορω να πάω, εδώ απ όσο ξέρω αν δεν εχεις κανει καθεξιν αποβολές στο δημόσιο δεν σε παίρνουν στα σοβαρά ( σε παίρνουν ποτε άραγε; ) αιματολογικές βασικές κάναμε αλλά για στίγμα κ τέτοια. Είπε πως θα μας δώσει κ καποιες ακόμη ν κάνουμε αλλά παλι τόνισε ( Ισως για να μην μας αγχωσει) πως είναι τυχαίο γεγονος

Στη Θεσσαλονίκη είναι η Λευκού.  Εγω μένω Κρήτη και είναι αυτή η αιματολογος μου. Κάνω τηλεφωνικά ραντεβού μαζί της και σε ξετιναζει στις εξετάσεις. Αν τελικά το πάρεις απόφαση και πας, πήγαινε όσο πιο συντομα γινεται για να βγουν πιο σωστά αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Little star είπε:

Στη Θεσσαλονίκη είναι η Λευκού.  Εγω μένω Κρήτη και είναι αυτή η αιματολογος μου. Κάνω τηλεφωνικά ραντεβού μαζί της και σε ξετιναζει στις εξετάσεις. Αν τελικά το πάρεις απόφαση και πας, πήγαινε όσο πιο συντομα γινεται για να βγουν πιο σωστά αποτελέσματα. 

Να την επισκευτω άλλωστε απο εξετάσεις αίματος εχω κανει τόσες π πλεον δεν με απασχολεί η διαδικασία τους 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Troia είπε:

Ο γιατρός μου μου επέτρεπε ακόμα και στην εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι μαζοχίστρια και κάνω κερί απλώς από συνήθεια, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να το πάρω απόφαση για να ξεμπερδεύω...Σκέψου μόνο ότι στον 9ο μήνα της εγκυμοσύνης έκανα αποτρίχωση με κερί για να μην με ξυρίσουν για την καισαρική. Ρώρα το γιατρό σου αλλά μάλλον θα σου πει ότι κάνεις άφοβα.

Ααα επιτρέπεται απο κάποιους δηλαδη το λειζερ. Καλο αυτο! Η αληθεια ειναι οτι λενε δεν μπορει να επηρεασει την εγκυμοσυνη, αφορα μονο σε καποια χιλιοστα κατω απ το δερμα, απλα μαλλον δεν αφηνουν τελειως προληπτικα,δεν ξερω. Τον δικο μου δεν τον ρωτησα ακομα. Αποτριχωση στον 9μηνα?? Εσυ δεν μασας πουθενα μιλαμε! Εγω δυο φορες εκανα σε εκεινο το μερος αποτριχωση με κερι κ εμεινα στον τοπο! Αλλα εχω κ εγω κολλημα με αυτο το θεμα τριχας δεν υπαρχει περιπτωση ουτε σε δυσκολη στιγμή να με δει καποιος με τριχα φουλ κιολας! Εκλεισα ηδη ραντεβου για αυριο! ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Chris_V είπε:

Κοριτσι μου καλο δε σε γνωριζω προσωπικα αλλα στεναχωρεθηκα πολυ με την συμπεριφορα του αντρα σου, κυριως αυτην την περιοδο που αισθανεσαι ακομη ευθραυστη (δεν εισαι ομως, θα περασει σιγα σιγα μολις αρχισεις και νιωθεις το μωρακι σου να στριφογυριζει στην κοιλιτσα σου!)

Θα σου προτεινα να μην φυγεις απο το σπιτι, χρειαζεσαι ηρεμια και την ευκολια σου αυτον τον καιρο αλλα και αργοτερα, μολις με το καλο γεννηθει το μωρακι.

Αν η επιλογη επιλογη του να ειναι προχωρησει χωρις εσενα ας αναλαβει τις ευθυνες των πραξεων του και ας αποχωρησει, αυτος να σε αφησει και εσενα ηρεμη.

Να προσπαθησεις να παραμεινεις ηρεμη στο σπιτι σου, με τους φιλους σου και την οικογενεια σου απο κοντα, και εμας φυσικα και να δωσεις χρονο στον εαυτο σου και στο παιδακι σου χωρις αγχος και στρες.

Το πως θα προσωρησει η σχεση θα φανει τους επομενους μηνες, ισως στα αληθεια πιεστηκε απο τις εξωσωματικες, απο την εγκυμοσυνη, ισως και αυτος δεν μπορει να διαχειριστει μαζεμενα συναισθηματα ολης αυτης της περιοδου.

Σιγουρα ομως εσενα δεν πρεπει να σε ταραξει καινα σε βγαλει απο την βολη σου μεχρι να κρατησεις το θαυματακι σου αγκαλια.

Εφοσον θελει να βοηθησει πικονομικα να παρεις αμεσα μια γυναικα να σε οηθαει με οτι χρειαζεσαι και θα ισσοροπησεις σιγα σιγα.

Δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει στη σχεση σας, δεν χωριζουν ομως τοσο ευκολα τα ζευγαρια, κυριως αν ερχεται και ενα παιδι στον κοσμο μετα απο τοσο κοπο.

Και αν παλι συμβει, ισως ειναι το καλο σου.

 

Ίσως ο,τι γίνεται να γίνεται για καλό, ίσως έπρεπε να γίνει τώρα για να μην γίνει αργότερα που θα είναι πιο δύσκολο, θα δω πως θα το διαχειριστώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Η συζήτηση έγινε σε ήρεμο κλίμα. Δεν με βλέπει σαν γυναίκα, με συμπαθεί σαν φίλη κ δεν θέλει να κλαίω αλλά έτσι νιώθει κ είναι τελεσίγραφο. Δεν στεναχωριέται καθόλου κ μου λέει να μην στεναχωριέμαι ούτε εγώ γιατί δεν θα αλλάξει τίποτα. 

Δυστυχώς μου κράταγε πράγματα από παλιά. Εγώ δεν κρατούσα τίποτα, πάντα έλεγα τι σκέφτομαι κ γι αυτό γκρίνιαζα πολλές φορές. Αυτός μου τα φύλαγε κ τα είπε τώρα. Μου τα πέταγε σαν πέτρες. 

Ξέρω ότι μπορώ να συζητήσω μαζί σας, γι’ αυτό κ τα λέω εδώ, σας ευχαριστώ όλες

Α ναι μωρέ, αφού δε θα αλλάξει κάτι πάτα το κουμπί να μη στεναχωρίσαι, σου έδειξε πιστεύω πού είναι ο διακόπτης. Συγνώμη αλλά θυμώνω πάρα πολύ. Τα μάζευε, τα μάζευε και διάλεξε το ιδανικό timing να τα πει! Κράτα το θετικό, ότι έχεις το γιο σου. Ισως αν τα είχε πει νωρίτερα να μην είχατε προχωρήσει και να μην ήσουν έγκυος τώρα. Το παιδί αυτό είναι μεγάλο δώρο και όσο κι αν πονάς τώρα είμαι σίγουρη ότι θα είστε μια ζωή ευγνώμονες ο ένας στον άλλο που από την ένωσή σας γεννήθηκε αυτό το πλάσμα. Καταλαβαίνω πόσο βουνό σου φαίνονται όλα τώρα, αλλά είσαι από τη φύση σου πολύ δυνατή και σίγουρα ο γιος σου θα σου δώσει ακόμα περισσότερη δύναμη. Μια χαρά θα τον μεγαλώσεις. Και βοήθεια να ζητάς. Και από τον πατέρα του και από φίλους και γονείς, δε θα είσαι μόνη. Και τα σκυλάκια σου να τα πάρεις όταν θα μπορείς να τα διαχειριστείς. Λυπάμαι πάρα πολύ για τη στεναχώρια που ζεις τώρα. Όλοι έχουμε ζήσει χωρισμούς και ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι, πόσο μάλιστα στην κατάσταση σου, που είναι και οι ορμόνες αναμπουμπουλιασμένες και ο ερχομός του μωρού μας ξυπνάει φόβους και ανασφάλεις. Θα βγεις πιο δυνατή όμως από αυτό. Και το αγοράκι σου θα είναι πάντα περήφανο για σένα. Ολα θα πάνε καλά αγάπη μου. Σου στέλνω τεράστια σφιχτή αγκαλιά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Η συζήτηση έγινε σε ήρεμο κλίμα. Δεν με βλέπει σαν γυναίκα, με συμπαθεί σαν φίλη κ δεν θέλει να κλαίω αλλά έτσι νιώθει κ είναι τελεσίγραφο. Δεν στεναχωριέται καθόλου κ μου λέει να μην στεναχωριέμαι ούτε εγώ γιατί δεν θα αλλάξει τίποτα. 

Δυστυχώς μου κράταγε πράγματα από παλιά. Εγώ δεν κρατούσα τίποτα, πάντα έλεγα τι σκέφτομαι κ γι αυτό γκρίνιαζα πολλές φορές. Αυτός μου τα φύλαγε κ τα είπε τώρα. Μου τα πέταγε σαν πέτρες. 

Ξέρω ότι μπορώ να συζητήσω μαζί σας, γι’ αυτό κ τα λέω εδώ, σας ευχαριστώ όλες

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , happiness79 είπε:

Α ναι μωρέ, αφού δε θα αλλάξει κάτι πάτα το κουμπί να μη στεναχωρίσαι, σου έδειξε πιστεύω πού είναι ο διακόπτης. Συγνώμη αλλά θυμώνω πάρα πολύ. Τα μάζευε, τα μάζευε και διάλεξε το ιδανικό timing να τα πει! Κράτα το θετικό, ότι έχεις το γιο σου. Ισως αν τα είχε πει νωρίτερα να μην είχατε προχωρήσει και να μην ήσουν έγκυος τώρα. Το παιδί αυτό είναι μεγάλο δώρο και όσο κι αν πονάς τώρα είμαι σίγουρη ότι θα είστε μια ζωή ευγνώμονες ο ένας στον άλλο που από την ένωσή σας γεννήθηκε αυτό το πλάσμα. Καταλαβαίνω πόσο βουνό σου φαίνονται όλα τώρα, αλλά είσαι από τη φύση σου πολύ δυνατή και σίγουρα ο γιος σου θα σου δώσει ακόμα περισσότερη δύναμη. Μια χαρά θα τον μεγαλώσεις. Και βοήθεια να ζητάς. Και από τον πατέρα του και από φίλους και γονείς, δε θα είσαι μόνη. Και τα σκυλάκια σου να τα πάρεις όταν θα μπορείς να τα διαχειριστείς. Λυπάμαι πάρα πολύ για τη στεναχώρια που ζεις τώρα. Όλοι έχουμε ζήσει χωρισμούς και ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι, πόσο μάλιστα στην κατάσταση σου, που είναι και οι ορμόνες αναμπουμπουλιασμένες και ο ερχομός του μωρού μας ξυπνάει φόβους και ανασφάλεις. Θα βγεις πιο δυνατή όμως από αυτό. Και το αγοράκι σου θα είναι πάντα περήφανο για σένα. Ολα θα πάνε καλά αγάπη μου. Σου στέλνω τεράστια σφιχτή αγκαλιά. 

Με συγκινείς με τα λόγια σου, σ’ ευχαριστώ, ο χρόνος θα δείξει.. κ για το μωρό μου πάντα θα του χρωστάω χάρη, αν δεν είχαμε παλέψει τόσα χρόνια δεν θα γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα,

κορίτσια ο άντρας μου χτες μου είπε ότι δεν θέλει να είμαστε ζευγάρι. Μου είπε να μείνω στο σπίτι όσο θέλω κ γενικά να κάνω ο,τι θέλω, δεν τον πειράζει. Απλά δεν θέλει να είμαστε μαζί, με συμπαθεί κ θέλει να είμαι καλά. Θα με βοηθήσει είπε σε ο,τι χρειαστώ.

Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν θέλω να αφήσω το σπίτι κ τα σκυλιά  αλλά πώς να μείνεις κάπου που δεν σε θέλουν.. 

Εν τω μεταξύ αν όλα πάνε καλά κ γεννήσω που θα πάω το μωρό; Φοβάμαι πολύ.. Η μάνα μου δεν είναι κατάλληλη να βοηθήσει.. 

τι θα κάνω… εσείς τι θα κάνατε;

 

Καλησπέρα γλυκό @κοτοπουλάκιμας συγκλόνισες μ’ αυτό το μήνυμα…είμαστε όμως όλες μαζί σου και θα τα καταφέρεις περίφημα και για το μωράκι σου και για εσένα! Κόντρα σε όλα όσα συμβαίνουν έχε ψυχραιμία και πίστη στον εαυτό σου, αυτή τη στιγμή μόνο αυτός μπορεί να σε σώσει πραγματικά και να θυμάσαι πως στις μεγάλες δυσκολίες είναι που ανακαλύπτουμε την  αστείρευτη δύναμη που υπάρχει μέσα μας!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , SummerDream είπε:

Καλησπέρα γλυκό @κοτοπουλάκιμας συγκλόνισες μ’ αυτό το μήνυμα…είμαστε όμως όλες μαζί σου και θα τα καταφέρεις περίφημα και για το μωράκι σου και για εσένα! Κόντρα σε όλα όσα συμβαίνουν έχε ψυχραιμία και πίστη στον εαυτό σου, αυτή τη στιγμή μόνο αυτός μπορεί να σε σώσει πραγματικά και να θυμάσαι πως στις μεγάλες δυσκολίες είναι που ανακαλύπτουμε την  αστείρευτη δύναμη που υπάρχει μέσα μας!

 

Σ’ ευχαριστώ @SummerDream

αυτό είναι που μου λείπει, πίστη στον εαυτό μου, εδώ κ χρόνια ήθελα να με αγαπούν, να με στηρίζουν κ να με βοηθούν. Τώρα θα πρέπει να βοηθήσω εγώ τον εαυτό μου. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...