Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Ele@n είπε:

Είναι η τρίτη συχνότερη. Είναι σοβαρές οι ανωμαλίες που προκαλεί. Αν είναι κληρονομική θα φανεί στον καρυότυπο σας. Αν δεν είναι είναι σχεδόν μηδαμινές οι πιθανότητες να επαναληφθεί και θεωρείται τυχαίο γεγονός.

Λίγο αποπροσανατολίζεται από το σύνηθες ένα δύο μήνες.

Εγω θελω να μ πει ότι δεν χρειάζεται καρυοτυπο ζεύγους και είναι τυχαίο γεγονός ώστε να το αφήσω πίσω μ.. Ειναι μαρτύριο αυτό το περίμενε. 

1 hour ago, Linoula είπε:

Είναι μια από τις συχνές τρισωμιες. Θα σου πει ο γυναικολόγος σου πρεπει να κάνετε καρυότυπο ζεύγους για να δείτε εάν ευθυνεστε εσείς η ήταν τυχαίο γεγονός. Εάν υπάρχει κάτι στον δικό σας καρυότυπο υπάρχουν λύσεις. Μπορεί επίσης να σου πει να απευθυνθείτε σε γενετιστή να σας καθοδηγήσει.

Μακαρι να πει ότι δεν θέλει τπτ. Μακαρι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Christin88 είπε:

Πω πω τελειο νουμερο!! Μια υπεροχη εγκυμοσυνη σου ευχομαι! Γιατι εκανες χοριακη μετα απο τοσες μερες?? Συγνωμη αλλα ειμαστε τοσες πολλες που χανομαι..

Έχω ξανά κάνει αυτή είναι η τρίτη σε σειρά η πρώτη ήταν 694 14μερα,η δεύτερη 3627 18 μέρα .και τώρα αυτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Έχω ξανά κάνει αυτή είναι η τρίτη σε σειρά η πρώτη ήταν 694 14μερα,η δεύτερη 3627 18 μέρα .και τώρα αυτη

Ειχες κανει τεστ φαρμακειου μεχρι τη 14 μερα?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Christin88 είπε:

Ειχες κανει τεστ φαρμακειου μεχρι τη 14 μερα?? 

Ναι πρώτη φορά εκανα!μετά από τόσες προσπάθειες γιατί την 3μερα μετά από ετ είδα λίγες σταγόνες αίμα που ήταν της εμφύτευσης.οποτε ήξερα ότι θα είναι καλά τα πράγματα απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω.εσυ σε ποια φάση είσαι.ααα το τεστ το έκανα 10 μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , SofiDim είπε:

Κ εγώ είχα ακριβώς την ίδια απορία. Είχα βιοχημική τον προηγούμενο μήνα και κάνω τεστ εδώ κ κάποιες μέρες. Τις τελευταίες δυο θα έπρεπε λογικά κάτι να δείχνει αλλά τίποτα. Αναρωτιόμουν κ εγώ αν σχετίζεται με την βιοχημική ή αν απλά είναι ένας κύκλος έτσι χωρίς ωορρηξία. 

Τι να πω…ίσως σχετίζεται…οποία βρει πρώτη το λέει :-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση κ οποία γνωρίζει δηλαδή ..εγώ έχω κανονικό κύκλο 26 μέρες ..δηλαδή μια πάνω μια κατω..άρα ωορρηξία κάνω εκεί γύρω στις 11 η 12 η 13 στον κύκλο μου ..κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ κ 4 μέρες( με σήμερα) κ είναι μόνιμα αρνητικό...Σκέφτομαι λες να άλλαξε κάτι στον κύκλο μου λόγο την βιοχημικής??? Η Μήπως λόγο πάλι της βιοχιμικης δεν κάνω καθόλου ωορρεξιας αυτό το μήνα???Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα μετά από βιοχημική εάν έχει κάνει ωορρεξια στον αμέσως επόμενο κύκλο της??Όχι τι δηλαδή να μην προσπαθώ αν είναι...γιατί το έχει πάρει κ ο άλλος ζεστά πολύ κ είμαστε εδώ κ μια εβδομάδα σαν τα κουνέλια.....εντάξει να μην παραπονιέμαι αλλά κουράστηκα κ εγώ...Κ σκέφτομαι λες να μην κάνω αυτό το μήνα λόγο βιοχημικής???ααά εδώ να πω ότι σήμερα είμαι στην 13 μέρα ..που λογικά δηλαδή θα είχα κάνει...

Αν έχεις κύκλο 26 μέρες και δεδομένου ότι περίοδος μας έρχεται 14 μέρες μετά την ωορηξια σημαίνει ότι έχεις ωορηξια έως και την 11η μερα. Επειδή έχεις μικρό κύκλο καλό είναι να ξεκινάς τα τεστ ωορηξιας κανα2 μέρες αφού σου τελειώσει η περίοδος. Μπορεί όντως αυτό αυτό μήνα οι ορμόνες να τρελάθηκαν και να μην είχες ωορηξια ή και να καθυστερήσει. Αν θέλεις να είσαι σίγουρη μπορείς να κάνεις έναν υπέρηχο να τσεκάρεις σε τι φάση είσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Ναι πρώτη φορά εκανα!μετά από τόσες προσπάθειες γιατί την 3μερα μετά από ετ είδα λίγες σταγόνες αίμα που ήταν της εμφύτευσης.οποτε ήξερα ότι θα είναι καλά τα πράγματα απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω.εσυ σε ποια φάση είσαι.ααα το τεστ το έκανα 10 μερα

Εγω ειμαι στην 8η μερα , εκανα 2 τεστ γτι δεν αντεξα , ενα χθες κ ενα σημερα κ ειναι θετικα.. χοριακη ομως εχω τη Παρασκευη στις 12 μερες μου ειπε να παω.. δεν εχω δει τπτα απο αιμα η καφε εχω μονο πονακια περιοδου ανα διαστηματα..

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα όσες ειναι εγκυουλες κ εκανα αυχενική …Ειμαι 10+5 σημερα ..νιωθω σαν σουβλιες που κ που δεξια κ αριστερά.Τα ειχες κ καποια αλλη;

Καλημέρα και σε σένα! Ισως είναι τα τραβήγματα της μήτρας,μοιάζουν με κράμπες και κρατούν λίγο. Εμένα με έπιαναν κυρίως όταν άλλαζα πλευρό η όταν φτερνιζομουν, δυσάρεστη αίσθηση,αλλά κρατάει μερικά δευτερόλεπτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Christin88 είπε:

Εγω ειμαι στην 8η μερα , εκανα 2 τεστ γτι δεν αντεξα , ενα χθες κ ενα σημερα κ ειναι θετικα.. χοριακη ομως εχω τη Παρασκευη στις 12 μερες μου ειπε να παω.. δεν εχω δει τπτα απο αιμα η καφε εχω μονο πονακια περιοδου ανα διαστηματα..

Μπράβο ρε κοριτσι!όλα καλά.οποτε σου είπε θα πας!θα κάνεις υπομονή! εύχομαι μια τεράστια χοριακη!όλα καλά ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Angot είπε:

Εγω θελω να μ πει ότι δεν χρειάζεται καρυοτυπο ζεύγους και είναι τυχαίο γεγονός ώστε να το αφήσω πίσω μ.. Ειναι μαρτύριο αυτό το περίμενε. 

Μακαρι να πει ότι δεν θέλει τπτ. Μακαρι! 

Καλημέρα κοριτσι μου,

Για να σου πει όμως ότι είναι τυχαίο γεγονός,πρέπει λογικά να γίνει πρώτα καρυότυπος ζεύγους,έτσι ωστε να αποκλειστούν και τα υπόλοιπα πιθανά σενάρια. Λογικά,τι να σου πω και εγώ,υποθέσεις κάνω. Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και να χαρείς το καλοκαίρι σου! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Μπράβο ρε κοριτσι!όλα καλά.οποτε σου είπε θα πας!θα κάνεις υπομονή! εύχομαι μια τεράστια χοριακη!όλα καλά ειναι

Ουφ ακομα νομιζω οτι ζω ενα ονειρο για αυτο κρατιεμαι μεχρι τη χοριακη!! Μακαρι για ολες μας να ερθει οσο πιο γρηγορα ενα μωρακι! Προσευχομαι καθε μερα για αυτο!Σου ευχομαι να σου πανε ολα υπεροχα και να μας ενημερωνεις! :eek:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρα femara για 5 ημέρες (μέχρι την Παρασκευή) και ενώ τελείωνε η περίοδος μου την Παρασκευή, από το Σάββατο και μετά έχω λίγο αιματάκι.
Έχει τύχει σε καμία μήπως; Λέτε να είναι από τα femara; 

 

1 hour ago, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσι καλημέρα!βγήκε η χοριακη 24 μέρα μετά από ετ 19259,50. Δευτέρα πρωί πάμε για υπέρηχο 

Συγχαρητήρια!! Να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Christin88 είπε:

Ουφ ακομα νομιζω οτι ζω ενα ονειρο για αυτο κρατιεμαι μεχρι τη χοριακη!! Μακαρι για ολες μας να ερθει οσο πιο γρηγορα ενα μωρακι! Προσευχομαι καθε μερα για αυτο!Σου ευχομαι να σου πανε ολα υπεροχα και να μας ενημερωνεις! :eek:

Τελεια νέα! Όλα καλά θα πάνε! Υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δεις ένα μεγάλο νούμερο!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, marmaki said:

Κορίτσια πήρα femara για 5 ημέρες (μέχρι την Παρασκευή) και ενώ τελείωνε η περίοδος μου την Παρασκευή, από το Σάββατο και μετά έχω λίγο αιματάκι.
Έχει τύχει σε καμία μήπως; Λέτε να είναι από τα femara; 

 

Μου συμβαίνει και μένα αυτό με τα femara. Λογικά δεν είναι κάτι αλλά πες το και στον γιατρό σου αν συνεχιστεί.

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...