Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Εγω ειμαι στην 8η μερα , εκανα 2 τεστ γτι δεν αντεξα , ενα χθες κ ενα σημερα κ ειναι θετικα.. χοριακη ομως εχω τη Παρασκευη στις 12 μερες μου ειπε να παω.. δεν εχω δει τπτα απο αιμα η καφε εχω μονο πονακια περιοδου ανα διαστηματα..

Κοριτσια συγχαρητηρια!!! Ειστε εγκυες!!! Τελεια τα νεα σας! @Ζαργαναρα πας για υπερηχο να σου πανε ολα τελεια ξεκουραση κ μονο χαρες απο δω κ περα.

@Christin88 καλες εξετασεις με το καλο!!! Ολα καλα θα πάνε!! Για να σου βγηκαν κ τα 2 τεστ θετικα θα εχεις σιγουρα πολυ καλες χοριακες!!!

Να χαρείτε τις εγκυμοσύνες σας κοριτσια μου πολυ χαιρομαι για ολες σας!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Καντι είπε:

 

Απαράδεκτος ειναι όχι ξεκάθαρος. Ο λόγος που δεν σου λέει να φύγεις απο το σπίτι ειναι οτι φοβαται την κατακραυγή του κυκλου σας. Οπως φοβόταν και τοσο καιρό να σου μιλήσει. Άκου εκεί να πραγματοποιήσεις το όνειρο σου; Γιατι ρε φίλε ποιος σε έχρισε θεό να πραγματοποιείς όνειρα. Το ονειρο σου εσενα ηταν  να δημιουργησεις οικογένεια να υποθέσω όχι η τεκνοποίηση. Αλλιώς υπάρχουν και ωραιότατο δότες, χωρις υποχρεώσεις και σκ με τους δήθεν μπαμπάδες.

Χαιρετίσματα πες του χρόνο σου έφαγε απο το να βρεις ενα άνδρα να σταθεί αξία δίπλα σου. Και ζητά του να σου προσδιορίσει ποτε ακριβως του τελείωσε η αγάπη. Εχει σημασία για να βάλεις τις σκέψεις σου σε σειρά.

καντον delete εντελώς ομως, στην ανατροφή του παιδιού σας θα έρθετε πολλές φορές αντιμέτωποι με δίλληματα και συγκρούσεις για το τι θεωρεί ο καθενας σας καλύτερο για το παιδί. Εκεί να δεις προβλήματα.

 Η άποψη μου ειναι να τον ξεκοψεις απο τωρα και σε ολα. Εγω πιστεύω οτι αυτός σε χρησιμοποίησε για να τεκνοποιησει χωρις τις δεσμεύσεις. Τελος βγαλτον απο το μυαλό σου, οπως και τα προβλήματα που σε ταλανίζουν , έρχεται ο γιος σου ενας υπέρτατος έρωτας που θα πέσεις με τα μούτρα. Θα ειστε τρισευτυχισμένοι οι δυο σας. Και την μαμά σου θα την χρησιμοποιείς οσο ειναι διατεθειμένη για να βοηθάει, απο εκεί και πέρα θα της λες με στεναχωρείς μην μου μιλάς. Θα συμβιβαστεί με τους δικούς σου όρους για το εγγονάκι της να το δεις.

 Μην σκέφτεσαι τα λάθη αου τα εκανες αφου δεν σου αποδωθηκαν στην ώρα τους παραγράφηκαν. Τα υπόλοιπα ςιναι δικαιολογίες.

 Να εισαι δυνατή , χαρούμενη και να ονειρεύεσαι το μωρο σου.

Εμενα ειναι ο γιατρος μου και πολυ τον αγαπώ! Εχει γνώσεις , ειναι σχολαστικός και κανει τα πάντα για να πετύχεις. Δεν ειναι φιλοχρήματος , ειναι μια ήρεμη δυναμη , που δείχνει αυθεντικό ενδιαφέρον στον ασθενή.

 Σε ποιον εισαι;και τι προσπαθείες εχεις κανει μαζι του;

Έχω κάνει αρκετές, ξεκίνησα με ζήκ στα Ιωάννινα κ μετά πήγα Ρέα στον γεωργογιαννη εκεί είχα μια θετική εγκυμοσύνη αλλά δυστυχώς στην έβδομη εβδομάδα είδαμε ότι δεν συνέχισε,, μετά ξανά έκανα γιατί είχα κατάψυξη 2 εμβρυακια αλλά δυστυχώς τίποτα 

4 ώρες πρίν, Nora39 είπε:

Και εγω το Σφακ εχω γιατρο ,αν μη τι αλλο αξιζει να κανεις ραντεβου μαζι του!!! Σιγουρα δεν ειναι φιλοχρηματος και ειναι παντα to the point.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,, η αλήθεια είναι ότι τα τόσα χρόνια που προσπαθούμε έχουμε δώσει πολλά χρήματα κ πλέον είναι πολύ δύσκολο κ δυστυχώς δεν έρχεται το μωράκι 

4 ώρες πρίν, Kk85 είπε:

Καλημερααα θες να μας πεις κ το προηγ.κεντρο γιατρο να ξερουμε...

Εγω εχω ρνβου με Σφακιανουδη τη Τετ θα σου πω τις εντυπωσεις μ

Στον γεωργογιαννη στο Ρέα είμαι, είχα μια θετική αλλά σταμάτησε στην 7εβδομαδα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor είπε:

Άρα εσένα μια χαρά πάει αυτό το μήνα...μάλλον εγώ δεν θα κάνω...τόσο σεξ κ να πάει στραφεί...χαχαχα..τι να κάνουμε...

Αντε βρε! Παει στραφι το σεξ???? Να το συνεχισετε πρεπει με εντατικους ρυθμους!

Ο δικός μου δε είναι ικανός να αρχίσει να με κυνηγάει αυτός με το τεστακι ωορηξιας :grin:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Chris_V είπε:

Αντε βρε! Παει στραφι το σεξ???? Να το συνεχισετε πρεπει με εντατικους ρυθμους!

Χαχαχα...καλά μην παραπονιέμαι κιόλας η αλήθεια είναι...αλλά του είπαν ότι μετά από μια βιοχημικη υπάρχουν πολλές πιθανότητες για γρήγορη σύλληψη ξανά κ κ το πήρε υπερβολικά ζεστά ..του λέω κάτσε βρε πουλάκι μου...να δούμε ..μην τρελενεσαι...σκέψου σήμερα σηκώθηκε το πρωί για την δουλειά ..κ καλά καλά δεν είχε ανοίξει τα μάτια του κ με ρωτάει "τι έδειξε το τεστ;"(ωορρεξιας)..του λέω ηρέμησε πρωινιατικα ...κύκλο έδειξε..χαχαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Κορίτσια γενικά έχω κάνει πολλές προσπάθειες ξεκίνησα αρχές του 19 από ζηκ κ μετά άλλαξα γυναικολόγο κ εξωσωματικο η γυναικολόγος που έχω τώρα είναι πολύ καλή κ την εμπιστεύομαι, αλλά δεν ξέρω για τον γεωργ παρόλο που ξέρω ζευγάρι με παρόμοιο πρόβλημα που τα κατάφερε σε αυτον

πρίν από 9 λεπτά , Koukou17 είπε:

 

Κ εμείς στην ουσία είχαμε εγκυμοσύνη άσχετο που δεν συνέχισε,,, απλά έχω ταλαιπωρηθεί κ με πιάνουν η ανασφάλειες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Pagor είπε:

Χαχαχα...καλά μην παραπονιέμαι κιόλας η αλήθεια είναι...αλλά του είπαν ότι μετά από μια βιοχημικη υπάρχουν πολλές πιθανότητες για γρήγορη σύλληψη ξανά κ κ το πήρε υπερβολικά ζεστά ..του λέω κάτσε βρε πουλάκι μου...να δούμε ..μην τρελενεσαι...σκέψου σήμερα σηκώθηκε το πρωί για την δουλειά ..κ καλά καλά δεν είχε ανοίξει τα μάτια του κ με ρωτάει "τι έδειξε το τεστ;"(ωορρεξιας)..του λέω ηρέμησε πρωινιατικα ...κύκλο έδειξε..χαχαχαχαχα...

Έτσι, με το που άνοιξε το μάτι επειδή με πονούσε τραγικά το στομάχι χθες το βράδυ, η πρωτη ερώτηση ήταν. Προλαβαίνουμε ακόμη απόψε; 
Μέχρι να καταλάβω τι εννοεί με την τσίμπλα στο μάτι :-D

Το τεστ καλύτερα να το κανείς μεσημέρι ή απόγευμα. Το πρωί είναι πιθανόν να μην δείξει. Η LH πάει με τον ήλιο…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοριτσια βγήκε η απάντηση. Τρισωμια 13! 

Δεν ξέρω λεπτομέρειες, θα μ πει αργότερα! Ξέρει καμία σας τπτ για αυτή την ανωμαλία; αν δλδ είναι συνήθως τυχαία ή κληρονομικη; 

Angot αυτή η χρωμοσωμική ανωμαλία είναι αρκετά σπάνια, συνήθως η πιθανότητα είναι μικρότερη από 1/20.000 κ δεν είναι κληρονομική. Παρ’ όλα αυτά το ίδιο είχε κ το μωρό μιας φίλης μου κ το ανακάλυψε στην αμνιοπαρακέντηση τον 4ο μήνα. Αναγκάστηκε να κάνει γέννα για να γίνει η διακοπή της κύησης. Μετά από αυτό έκανε ένα υγιέστατο κοριτσάκι. Ήσουν άτυχη αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα για το επόμενο παιδάκι σου, όλα θα πάνε καλά. 

4 ώρες πρίν, zouko είπε:

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο εκνευρίστηκα με τον (πρώην) συντροφό σου.

Πως είναι δυνατόν να προχωράς σε ένα ΤΟΣΟ σημαντικό βήμα όπως το παιδί, και μάλιστα την εξωσωματική όταν "σου έχει περάσει", "δεν νοιώθεις κάτι πλέον" , κτλ ;
Πόσο επιπόλαιος, απερισκεπτος και εγωϊστης ; Και σαν να μην εφτανε αυτό, να ανακοινώνεις κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης, μιας πάρα πολύ ευαίσθητης περιόδου μιας γυναίκας, ότι η σχέση σας μετά απο 9 χρόνια, λήγει.

Δεν τον νοιάζει τίποτα πέρα απο τον εαυτό του. Ούτε εσυ, ούτε το παιδί , ούτε κανείς, μόνο ο εαυτός του. Θέλω να τον βρω και να τον δείρω, μπορώ.

Κοπελάρα μου, ΟΧΙ δεν φταίς ούτε εσυ, ούτε η ανασφάλεια σου. Φταίει αυτός ο άνανδρος νάρκισσος εαυτούλης που είχες για σύντροφο.

Να παει να γ@@@@@. Με το μπαρδόν. Εσυ τώρα έχεις άλλη δύναμη, και απο αλλού να κρατηθείς, το μπουμπουκάκι σου. Δεν φαντάζεσαι τι δύναμη μας δίνουν αυτά τα πλάσματα.

Καλησπέρα @zouko 

μακάρι να πάει καλά κ να έρθει το μωρό υγιές κ γερό και ίσως αρχίσω να χαίρομαι πάλι..

Είχαμε απομακρυνθεί τον τελευταίο καιρό κ περίμενα με το παιδάκι να έρθουμε πιο κοντά αλλά έγινε το αντίθετο. Από την ταραχή δεν κοιμάμαι καλά, δεν τρώω αρκετά, τα μάτια μου είναι πρησμένα. Μην σας τύχει κορίτσια τέτοια κατάσταση.. 

 

 

 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria.28 είπε:

Κοριτσια συγχαρητηρια!!! Ειστε εγκυες!!! Τελεια τα νεα σας! @Ζαργαναρα πας για υπερηχο να σου πανε ολα τελεια ξεκουραση κ μονο χαρες απο δω κ περα.

@Christin88 καλες εξετασεις με το καλο!!! Ολα καλα θα πάνε!! Για να σου βγηκαν κ τα 2 τεστ θετικα θα εχεις σιγουρα πολυ καλες χοριακες!!!

Να χαρείτε τις εγκυμοσύνες σας κοριτσια μου πολυ χαιρομαι για ολες σας!!! 

Ευχαριστω πολυ!! Μακαρι! Θα σας ενημερωσω !!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα όσες ειναι εγκυουλες κ εκανα αυχενική …Ειμαι 10+5 σημερα ..νιωθω σαν σουβλιες που κ που δεξια κ αριστερά.Τα ειχες κ καποια αλλη;

κ τι έδειξε; Όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Αχχ αυτά δεν μπορώ, μαρτύριο! Αν μ πει δεν χρειάζεται σημαίνει ότι ο γενετιστής και ο γυναικολόγος έκριναν ότι είναι τυχαίο γεγονός. Αν και πιστεύω θα μ πουν να κάνουμε! 

Να κάνετε, να σας φύγουν όλες οι ιδέες από το κεφάλι και να είστε ήρεμοι όπως πρέπει την επόμενη φορά. 
Δεν έβγαλα άκρη εγώ και δεν έχουμε πάει ακόμη στην ιατροπολις. Αλλά μαλλον για Ινστιτούτο Παιδιού μας βλέπω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

κ τι έδειξε; Όλα καλά;

Ποιο να δείξει;; Οχι εγω δεν εκανα αυχενική…εννοουσα όσες έκαναν αλλα για καποιο λογο μ τ διορθωσε το Τ9.Εγω ακομα εχω αλλη 1.5 βδομάδα για αυχενική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Chris_V είπε:

Έτσι, με το που άνοιξε το μάτι επειδή με πονούσε τραγικά το στομάχι χθες το βράδυ, η πρωτη ερώτηση ήταν. Προλαβαίνουμε ακόμη απόψε; 
Μέχρι να καταλάβω τι εννοεί με την τσίμπλα στο μάτι :-D

Το τεστ καλύτερα να το κανείς μεσημέρι ή απόγευμα. Το πρωί είναι πιθανόν να μην δείξει. Η LH πάει με τον ήλιο…

Χαχαχα...σε καταλαβαίνω....έτσι ο εμένα...τουλάχιστον εσένα κάτι έδειξε ...καλά το πατε...εμένα τίποτα...βέβαια τώρα που το λες τα έκανα όλα τα τεστ ωορρεξιας ειδικά τα τελευταία 3 με τα πρωινά....βρε λες να τα έκανα λάθος κ να πετύχαμε τίποτα ..ιδέες μου έβαλες τώρα...βέβαια εγώ έχω κ πόνο στην ωορρηξία...από μικρή δηλαδή όχι τώρα κ την καταλάβαινα πάντα από εκεί...τώρα μόνο κάτι τσιμπηματα εχθές κ σήμερα αλλά όχι αυτό που νοιωθω ...έχω μια μικρή ελπίδα κ αύριο μπας άργησα αυτό το μήνα εεε μετά όμως αποκλείεται...Σήμερα βέβαια με έχει κ πιάσει κ πονοκέφαλος που το παθαίνω στην ωορρεξια...τι να πω...θα δω κ αύριο!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Μην το λες αυτό. Το εμβρυακι σου θα σε εκπλήξει. Τώρα για το ενδομήτριο δεν ξέρω να σου πω, το prp δείχνει αμέσως; Μήπως θέλει λίγο χρόνο; Ο γιατρός τι σου είπε;

Ειχα παρει αντιβιωση παααλι για 2 βδομαδες και σχεδον ενα μηνα μετα το prp καναμε ξανα εξεταση..ετσι μας ειχε πει...  τωρα περιμενω ποοτε θα ερθει η σειρα μου να με παρει τηλ...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@κοτοπουλάκι μου σε καταλαβαίνω πολύ. Πολύ δύσκολο να ανατρέπονται αυτά που πιστεύεις κ να λέει και με τόση ευκολία ότι του τελείωσε. Δεν συγκρίνεται με την κατασταση σου αλλά εγώ όταν χώρισα μετά από 8 χρόνια ενώ μου είχε κάνει πρόταση γάμου αυτό ακριβώς δεν μπορούσα να χωνέψω ότι του τελείωσε. Κι ένιωθα ότι έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου. Πραγματικά όσο δύσκολο κι αν είναι θα βρεις την δύναμη και θα έρθει η μέρα που θα λες ο,τι μου έχει συμβεί είναι η παρακαταθήκη μου και έχει διαμορφώσει το πώς είμαι σήμερα. Ο,τι μας συμβαίνει είναι η πορεία μας. εμένα με βοηθά πολύ η ψυχανάλυση. Έκανα και πριν τον τότε χωρισμό μου. Να μας μιλάς κι εμάς. Εδώ είμαστε!

Όλες σου οι σκέψεις πολύ λογικές είναι δεν είναι κατάντια και να κάνεις αυτό που δεν δημιουργεί μέσα σου εντάσεις. 

Κι όσο για το μωράκι σου όλα καλά δείχνουν ότι θα πας και θα έρθει να σε ζεστανει:x

Σ’ ευχαριστώ @Linoula,

δεν τρώγεται εύκολα, είναι βαρύ, κ εσύ 8 χρόνια ήσουν μαζί του, καταλαβαίνω πως θα ένιωθες.. Εγώ νιώθω σαν να με χτύπησαν με ρόπαλο στο κεφάλι.

Μίλησα με την μκο Φαιναρέτη κ θα ξεκινήσω ψυχοθεραπεία με μια ψυχολόγο από εκεί. Θα παρακολουθήσω κ τα μαθήματα για εγκύους. Θέλω να κάνω πράγματα για το μωρό, θέλω να ξεχαστώ κιόλας

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Εγω θελω να μ πει ότι δεν χρειάζεται καρυοτυπο ζεύγους και είναι τυχαίο γεγονός ώστε να το αφήσω πίσω μ.. Ειναι μαρτύριο αυτό το περίμενε. 

Μακαρι να πει ότι δεν θέλει τπτ. Μακαρι! 

Γλυκιά μου Angot σε καταλαβαίνω, αλλά και τυχαίο γεγονός να είναι, πώς μπορεί να το εγγυηθεί σίγουρα ο γιατρός? Στην πραγματικότητα καλό είναι να κάνετε καρυότυπο όπως και να έχει, για να μην έχετε την παραμικρή αμφιβολία. Και ναι, το πιθανότερο είναι να πρόκειται για τυχαίο γεγονός. Εμείς καρυότυπο είχαμε κάνει εξ' αρχής, το ίδιο και πολλά άλλα ζευγάρια. Δεν το κάνεις επειδή περιμένεις να δείξει κάτι, αλλά για παν ενδεχόμενο. Έτσι κι εσείς καλό είναι να κάνετε, ότι και να σας πει ο γιατρός. Και να μην έχεις αγωνία γι' αυτό, επειδή και στη χειρότερη των περιπτώσεων ΑΝ δείξει παθολογία (που δεν το πιστεύω), αντιμετωπίζεται. Και αυτό είναι το ζητούμενο. Να αποκτήσετε ένα υγιές παιδί με το λιγότερο δυνατό ψυχικό κόστος. Ολα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα, το πιστεύω!

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και σε σένα! Ισως είναι τα τραβήγματα της μήτρας,μοιάζουν με κράμπες και κρατούν λίγο. Εμένα με έπιαναν κυρίως όταν άλλαζα πλευρό η όταν φτερνιζομουν, δυσάρεστη αίσθηση,αλλά κρατάει μερικά δευτερόλεπτα 

Ακριβώς τα ίδια με σένα και για τους ίδιους λόγους παθαίνω κι εγώ! Μερικές φορές μαγκώνει για αρκετά δευτερόλεπτα η κοιλιά μου και πονάει πολύ, είναι τρομακτικό, αλλά μου είπαν ότι δεν είναι ανησυχητικό! 

4 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσι καλημέρα!βγήκε η χοριακη 24 μέρα μετά από ετ 19259,50. Δευτέρα πρωί πάμε για υπέρηχο 

Εκπληκτικό νούμερο Ζαργανάρα!!! Έχετε να δείτε πολλά στον υπέρηχο!!! Με το καλό :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...