Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

      Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Kallo είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνετε γυμναστική? Εχω διαβάσει ότι βοηθάει. Και αν ναι τι είδους γυμναστική κάνετε? Λέω να αρχίσω να κάνω μιάμιση βδομάδα που έχω για την εμβρυομεταφορα. Στο σπίτι βέβαια. Μόνη μου 

Να αρχίσεις! Μόνο καλό κάνει η γυμναστική! Εγώ έμεινα έγκυος μόλις ξαναξεκίνησα το γυμναστήριο που το είχα κόψει επί 2 χρόνια λόγω κόβιντ! Και έχω να το λέω ότι συντέλεσε, πραγματικά το πιστεύω, γιατί ήταν για μένα μεγάλος έρωτας και το είχα στερηθεί και με το που ξεκίνησα, ξένοιασα! Τι είδους γυμναστική να κάνεις τι να σου πω, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να επιλέξεις αυτό που σου ταιριάζει. Υπάρχουν και διάφορες μορφές γιόγκας πάντως που απευθύνονται σε γυναίκες που είναι σε διαδικασίες τεκνοποίησης, μπορείς να το δοκιμάσεις. Το είχα δοκιμάσει κι εγώ παλιότερα αλλά δε μου ταίριαξε, δεν είμαι και φαν της γιόγκας βέβαια. 

πρίν από 27 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου σφακιανοκοριτσακια μου και μη ,μπορεί να σας φαίνεται χαζή ερώτηση ,αλλά επειδή στις διακοπές θα αδιαθετησω ( και χάνω και του Αυγούστου λόγω κλειστού κέντρου ) και θα χάσω πιθανή ωοληψια του μήνα σεπτβρη επίσης ,σας έχει τύχει να πάρετε κάνενα χάπι που καθυστερεί λίγες μέρες την περίοδο ;

 

Ναιιιιιιιιιιιι....... Είχα πάρει μια φορά πριν πάαααρα πολλά χρόνια για να μην έχω περίοδο στις διακοπές και δε θα το ξεχάσω, φρικτό ήταν! Είχα όλα τα νεύρα περιόδου και την ευσυγκινησία στο πολλαπλάσιο και τρομερό πρήξημο! Καλύτερη η περίοδος χίλιες φορές! Δεν ξέρω γιατί σκέφτεσαι να τα πάρεις, αν είναι για να μη σου μπλοκάρουν τις διακοπές ή επειδή έτσι δε θα χάσεις την ωοληψία, αλλά αν είναι για το δεύτερο μήπως καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου, μήπως και επηρεάζουν γενικότερα τον οργανισμό και δεν κάνει καλό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 7/17/2022 at 9:23 AM, kateriiina25 said:

Πόσο ήταν ο κατακερματισμός αλήθεια;

Συγνώμη, τώρα το είδα. Ήταν 36%, αλλά επειδή είχε μέρες να εκσπερματίσει όταν έδωσε το δείγμα, μάλλον είναι γύρω στο 32%. Περιέργως οξειδωτικό στρες δεν είχε υψηλό. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kallo said:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνετε γυμναστική? Εχω διαβάσει ότι βοηθάει. Και αν ναι τι είδους γυμναστική κάνετε? Λέω να αρχίσω να κάνω μιάμιση βδομάδα που έχω για την εμβρυομεταφορα. Στο σπίτι βέβαια. Μόνη μου 

Εγώ κάνω cardio και hiit σπίτι μου με βιντεάκια της growingannanas στο YouTube. Είναι από τις καλύτερες που θα βρεις στο είδος αυτό και έχει τεράστια πικοιλία για beginners και advanced


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ @Linoula,

δεν τρώγεται εύκολα, είναι βαρύ, κ εσύ 8 χρόνια ήσουν μαζί του, καταλαβαίνω πως θα ένιωθες.. Εγώ νιώθω σαν να με χτύπησαν με ρόπαλο στο κεφάλι.

Μίλησα με την μκο Φαιναρέτη κ θα ξεκινήσω ψυχοθεραπεία με μια ψυχολόγο από εκεί. Θα παρακολουθήσω κ τα μαθήματα για εγκύους. Θέλω να κάνω πράγματα για το μωρό, θέλω να ξεχαστώ κιόλας

Τι ωραία. Ναι να τα κάνεις όλα αυτά. Θα σε βοηθήσουν σίγουρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ κάνω cardio και hiit σπίτι μου με βιντεάκια της growingannanas στο YouTube. Είναι από τις καλύτερες που θα βρεις στο είδος αυτό και έχει τεράστια πικοιλία για beginners και advanced

Αααα ωραία θα το κοιτάξω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσι καλημέρα!βγήκε η χοριακη 24 μέρα μετά από ετ 19259,50. Δευτέρα πρωί πάμε για υπέρηχο 

Παντα τετοια νεα να εχουμε!! Πολλα συγχαρητηρια :wink:


@Angot   Θα προτεινα να κανεις καρυοτυπο ουτως η αλλως. Εμεις την καναμε, αν κ ο εξωσωματιστης το χαρακτηρισε overtreatment. Βεβαια, την καναμε πριν κανουμε εστω κ μια προσπαθεια ετ. Αλλα πας στο Παιδων Αγ. Σοφιας κ ειναι μια απλη εξεταση αιματος (δωρεαν). Εχουμε κανει πολυ χειροτερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Εκανα ωοληψια 06/07 και απο περιοδο ακομη τιποτα! Ο γιατρος ειχε πει σε μια βδομαδα με δεκα μερες θα μου ερθει! Σημερα ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα δεν…ετυχε σε καμια; Θα παρω και τον γιατρο αργοτερα!

Μα στις 20 Ιουλίου ειναι να σου έρθει περίοδος.

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοριτσια βγήκε η απάντηση. Τρισωμια 13! 

Δεν ξέρω λεπτομέρειες, θα μ πει αργότερα! Ξέρει καμία σας τπτ για αυτή την ανωμαλία; αν δλδ είναι συνήθως τυχαία ή κληρονομικη; 

Ειναι συχνή. Σε καθε περιπτωση να κάνετε κάρυοτυπο δεν πιστεύω οτι ςιναι γονιδιακό αλλα πρεπει να το αποκλείσετε.

6 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...να σας κάνω μια ερώτηση κ οποία γνωρίζει δηλαδή ..εγώ έχω κανονικό κύκλο 26 μέρες ..δηλαδή μια πάνω μια κατω..άρα ωορρηξία κάνω εκεί γύρω στις 11 η 12 η 13 στον κύκλο μου ..κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ κ 4 μέρες( με σήμερα) κ είναι μόνιμα αρνητικό...Σκέφτομαι λες να άλλαξε κάτι στον κύκλο μου λόγο την βιοχημικής??? Η Μήπως λόγο πάλι της βιοχιμικης δεν κάνω καθόλου ωορρεξιας αυτό το μήνα???Έχει παρακολουθήσει καμία κοπέλα μετά από βιοχημική εάν έχει κάνει ωορρεξια στον αμέσως επόμενο κύκλο της??Όχι τι δηλαδή να μην προσπαθώ αν είναι...γιατί το έχει πάρει κ ο άλλος ζεστά πολύ κ είμαστε εδώ κ μια εβδομάδα σαν τα κουνέλια.....εντάξει να μην παραπονιέμαι αλλά κουράστηκα κ εγώ...Κ σκέφτομαι λες να μην κάνω αυτό το μήνα λόγο βιοχημικής???ααά εδώ να πω ότι σήμερα είμαι στην 13 μέρα ..που λογικά δηλαδή θα είχα κάνει...

Αλλάζει ο κυκλος μετα την βιοχημική.

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ Καντι,

η αλήθεια είναι ότι έχω ενοχές για πράγματα που είχα πει, έχω μετανιώσει αλλά μου είπε πως πλέον είναι αργά κ ότι μου έδωσε πολλές ευκαιρίες. 

Δεν ξέρω αν θα έχουμε θέματα με την ανατροφή του παιδιού γιατί δεν νομίζω ότι θα ασχοληθεί ιδιαίτερα. Ούτως ή άλλως δεν είχε καμιά ιδιαίτερη φαγούρα να κάνει παιδί απ’ ο,τι μου είπε. Για μένα το έκανε που το ήθελα τόσο πολύ. Το μόνο που μου είπε είναι να τον αφήνω να το βλέπει που κ που..

Η μάνα μου είναι ιδιαίτερη περίπτωση, δεν ξέρω αν θα βοηθήσει κ σε ποιο βαθμό. Φοβάμαι ότι πιο πολλά προβλήματα θα μου δημιουργήσει..

Βολικό πολυ να το βλέπει που και που. Και το παιδί τι εικόνα θα εχει με τον που και που και οταν εχει διάθεση; Οτι ετσι ειναι οι μπαμπάδες; Τα εχει πλάσει πολυ ωραία στο μυαλό του. Κοϋνα τον λιγο απο το συννεφάκι του. Σεκαθε περιπτωση εσενα σε ρώτησε αν θέλεις να μεγαλώσεις μονη σου ή ετσι το παιδί.

οσον αφορα και την μαμά ασε κι εμενα που ηταν ήσυχη τωρα με το μωρο με εχει αποτελειώσει τέτοια ξερολιαση μην σας τύχει.

1 hour ago, Kallo είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνετε γυμναστική? Εχω διαβάσει ότι βοηθάει. Και αν ναι τι είδους γυμναστική κάνετε? Λέω να αρχίσω να κάνω μιάμιση βδομάδα που έχω για την εμβρυομεταφορα. Στο σπίτι βέβαια. Μόνη μου 

Εγω εκανα γιόγκα σπίτι μου με you tube πιστεύω με βοήθησε.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσια, έχω πολύ ευχάριστα νέα!!! Βγήκαν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και ο μικρούλης είναι υγιέστατος 100%!!! ❤ Εύχομαι μόνο χαρές επιτέλους σε όλες μας!!! 

Τι τελεια νέα είναι αυτά!!!! Ποσό χαίρομαι για εσάς δεν μπορείς να φανταστείς! 
Να έχετε ένα υπέροχο και ήρεμο καλοκαίρι τώρα, να μεγαλώσει το αντράκι μας να σε ταράξει στις κλωτσιές!!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνετε γυμναστική? Εχω διαβάσει ότι βοηθάει. Και αν ναι τι είδους γυμναστική κάνετε? Λέω να αρχίσω να κάνω μιάμιση βδομάδα που έχω για την εμβρυομεταφορα. Στο σπίτι βέβαια. Μόνη μου 

Και εγώ κομμένο το είχα και λόγω μετακόμισης δεν είχα όρεξη για να τραβιέμαι σε γυμναστήρια και ξεκίνησα με μια γυμνάστρια online μαθήματα, στο σπιτι. Θεωρώ πραγματικα ότι βοηθησε και αυτό στη σύλληψη. Με ελάχιστο εξοπλισμό, 30’ max, βιντεοσκοπημένο υλικό αλλά αυτή σε παρακολουθεί διαρκώς. Μόνο προγράμματα, 16€/μήνα νομίζω πλήρωσα. 2activelab λέγεται, τσέκαρέ το ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνετε γυμναστική? Εχω διαβάσει ότι βοηθάει. Και αν ναι τι είδους γυμναστική κάνετε? Λέω να αρχίσω να κάνω μιάμιση βδομάδα που έχω για την εμβρυομεταφορα. Στο σπίτι βέβαια. Μόνη μου 

Καλημέρα! Να ξεκινήσεις! Μόνο καλό θα κάνει!!!! Όλες αυτές οι ορμόνες που απελευθερώνονται μετά και νιώθουμε τόσο ωραία! 
Εγώ επιτέλους βρήκα τη σειρά μου και ξεκίνησα πριν 3 εβδομάδες μετά από 2 χρόνια και κάτι λόγω Covid και μετακόμισης. 
Δεν ξέρω ποσό θα βοηθήσει στα δικά μας αλλά για πρώτη φορά μετά από 8 μήνες ένιωθα άλλος άνθρωπος, ιδίως τις ημέρες πριν την περίοδο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου σφακιανοκοριτσακια μου και μη ,μπορεί να σας φαίνεται χαζή ερώτηση ,αλλά επειδή στις διακοπές θα αδιαθετησω ( και χάνω και του Αυγούστου λόγω κλειστού κέντρου ) και θα χάσω πιθανή ωοληψια του μήνα σεπτβρη επίσης ,σας έχει τύχει να πάρετε κάνενα χάπι που καθυστερεί λίγες μέρες την περίοδο ;

 

Αν ρωτήσεις και μαθεις γραψε μου. Εμενα ειναι να μου έρθει στη μέση των διακοπών  και θελω να το καθυστερήσω 4 μερες. Περίμενα να αδιαθετησω και να του στείλω μήνυμα γιατι με ενδιαφέρει ο Αύγουστος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

 

Βολικό πολυ να το βλέπει που και που. Και το παιδί τι εικόνα θα εχει με τον που και που και οταν εχει διάθεση; Οτι ετσι ειναι οι μπαμπάδες; Τα εχει πλάσει πολυ ωραία στο μυαλό του. Κοϋνα τον λιγο απο το συννεφάκι του. Σεκαθε περιπτωση εσενα σε ρώτησε αν θέλεις να μεγαλώσεις μονη σου ή ετσι το παιδί.

οσον αφορα και την μαμά ασε κι εμενα που ηταν ήσυχη τωρα με το μωρο με εχει αποτελειώσει τέτοια ξερολιαση μην σας τύχει.

Εγω εκανα γιόγκα σπίτι μου με you tube πιστεύω με βοήθησε.

Επειδή ήξερε πόσο το ήθελα το παιδί ξέρει ότι θα το μεγάλωνα κ μόνη μου, ίσως φταίω κ εγώ που του έδωσα αυτή την εντύπωση, ότι μπορώ να τα καταφέρω κ μόνη μου.

Εμένα η μάνα μου είναι μες την κριτική κ την αδιαφορία. Κακός συνδυασμός κ επίσης αντιπαθεί τα παιδιά

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μα στις 20 Ιουλίου ειναι να σου έρθει περίοδος.

Ειναι συχνή. Σε καθε περιπτωση να κάνετε κάρυοτυπο δεν πιστεύω οτι ςιναι γονιδιακό αλλα πρεπει να το αποκλείσετε.

Αλλάζει ο κυκλος μετα την βιοχημική.

Βολικό πολυ να το βλέπει που και που. Και το παιδί τι εικόνα θα εχει με τον που και που και οταν εχει διάθεση; Οτι ετσι ειναι οι μπαμπάδες; Τα εχει πλάσει πολυ ωραία στο μυαλό του. Κοϋνα τον λιγο απο το συννεφάκι του. Σεκαθε περιπτωση εσενα σε ρώτησε αν θέλεις να μεγαλώσεις μονη σου ή ετσι το παιδί.

οσον αφορα και την μαμά ασε κι εμενα που ηταν ήσυχη τωρα με το μωρο με εχει αποτελειώσει τέτοια ξερολιαση μην σας τύχει.

Εγω εκανα γιόγκα σπίτι μου με you tube πιστεύω με βοήθησε.

20 ιουλιου γιατι; Πως βγαλατε αυτη την ημερομηνια; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Και εγώ κομμένο το είχα και λόγω μετακόμισης δεν είχα όρεξη για να τραβιέμαι σε γυμναστήρια και ξεκίνησα με μια γυμνάστρια online μαθήματα, στο σπιτι. Θεωρώ πραγματικα ότι βοηθησε και αυτό στη σύλληψη. Με ελάχιστο εξοπλισμό, 30’ max, βιντεοσκοπημένο υλικό αλλά αυτή σε παρακολουθεί διαρκώς. Μόνο προγράμματα, 16€/μήνα νομίζω πλήρωσα. 2activelab λέγεται, τσέκαρέ το ♥️

Αααα θα το κοιτάξω και αυτό. Ευχαειστωυ

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα! Να ξεκινήσεις! Μόνο καλό θα κάνει!!!! Όλες αυτές οι ορμόνες που απελευθερώνονται μετά και νιώθουμε τόσο ωραία! 
Εγώ επιτέλους βρήκα τη σειρά μου και ξεκίνησα πριν 3 εβδομάδες μετά από 2 χρόνια και κάτι λόγω Covid και μετακόμισης. 
Δεν ξέρω ποσό θα βοηθήσει στα δικά μας αλλά για πρώτη φορά μετά από 8 μήνες ένιωθα άλλος άνθρωπος, ιδίως τις ημέρες πριν την περίοδο. 

Θα ξεκινήσω και εγώ. Έστω αυτήν την μιάμιση βδομάδα μέχρι την ετ. Θέλω να με βοηθήσει να ξεπρηστω λίγο και νοιώσω καλύτερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Καντι said:

Αν ρωτήσεις και μαθεις γραψε μου. Εμενα ειναι να μου έρθει στη μέση των διακοπών  και θελω να το καθυστερήσω 4 μερες. Περίμενα να αδιαθετησω και να του στείλω μήνυμα γιατι με ενδιαφέρει ο Αύγουστος.

Καλημέρα!Τι κάνεις κορίτσι;Εγώ σε συνεννόηση με το γιατρό μου εδώ κάνα δυο 2-3 φορές για να βολεψει με το Γένεσις είχα πάρει προγεστερόνη κάποιες μέρες. Εμένα επειδή είχα και υψηλή Ε2 μου έκανε και καλό.Ητανε πιο χαμηλή η Ε2 στην αρχή του κύκλου.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...