Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλημερα κοριτσι, πόσο δίκιο έχεις... Όσο το κυνηγάς τόσο σε αποφεύγει λένε... Με κυνηγάει ο Ιανουαριος! Θέλω να είμαι έστω έγκυος την περίοδο που θα γεννουσα... Που πέφτει βαρύ να ξέρω ότι 2 Ιανουαρίου θα είχα το μωρο μ και αντί αυτού τλκ δε θα χω τπτ.... Δεν με κυνηγάει η ηλικία... Δυστυχώς με κυνηγάει ο Ιανουαριος!! Ο άντρας μ φεύγει αύριο ταξίδι και θα γυρίσει τέλος Αυγούστου οπότε θέλοντας και μη θα φυγει από το μυαλό μ το παιδί! Εμενα ρε κορίτσια μου λεγε η μαμα μ να προσέχεις, να παίρνεις προφυλάξεις για να μη μείνεις έγκυος... Ποσο άδικο τλκ να θέλει τόση προσπάθεια! Αλλιώς μου τα χαν μάθει... 

Anyway μην κλαιγομαι πρωί πρωί! 

Άστα Angot, κ εγώ για χρόνια πρόσεχα μη γίνει κανα λάθος κ μείνω έγκυος κ όταν μετά ήθελα δεν ερχόταν με τίποτα..

Αν το ήξερα ότι θα ήταν τόσο δύσκολο τουλάχιστον να το φχαριστιόμουν τότε..

Μη φοβάσαι, θα είσαι πάλι έγκυος σύντομα, είπαμε το ζώδιο θα αλλάξει μόνο, το πολύ πολύ να σου βγει δίδυμος ή καρκίνος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Linoula είπε:

Καλημέρα! Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις έκανα με εσένα. Έλεγα θα έρθει η 1 Μαρτίου και πρέπει να είμαι έγκυος για να μην θυμάμαι. Τελικά την ημερομηνία εκείνη είχα μόλις κάνει και την δεύτερη αποξεση. Αλλά δεν μου κακοφανηκε όπως πίστευα. Δεν στενοχωρηθηκα όπως στην διακοπή της προηγούμενης εγκυμοσύνης ούτε στην βιοχημική που ακολούθησε στενοχωρήθηκα. Γιατί μπροστά σε αυτό που έζησα με την διακοπή αυτα είναι τίποτα πραγματικά δεν συγκρίνονται. Τώρα ακόμα είναι νωρίς κι είναι λογικό να κάνεις αυτές τις σκέψεις αλλά αλήθεια σου λέω οσο πιο σκληρό είναι αυτό που περνάς τόσο πιο ψύχραιμα βλέπεις τα πράγματα μετά. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος και πριν τον Ιανουάριο Αλλά και να μην είσαι δεν θα σε νοιάζει και τόσο. Θα κοιτάς μπροστά το επόμενο σας βήμα.

@Μπισκοτακι27 καλα αποτελέσματα!! Με το καλό να δεις το μωράκι σου!

Τι εχείς περάσει και συ ρε κορίτσι μ... Λεω για τα δικά μ και μετα μιλάω με κάποιον άλλον και ντρέπομα μόνο που κλαίγομαι . Όλες το σταυρό μας κουβαλάμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

Τι εχείς περάσει και συ ρε κορίτσι μ... Λεω για τα δικά μ και μετα μιλάω με κάποιον άλλον και ντρέπομα μόνο που κλαίγομαι . Όλες το σταυρό μας κουβαλάμε...

Καλέ μην το λες αυτό! Καθεμία έχει τα δικά της και καθεμία τα βιώνει με τον τρόπο της. Και δεν υπάρχει μετρο στο ποσό θα στενοχωρηθεί κανεις και με τι. Δεν είμαστε εδώ για να συγκρίνουμε τις στενοχώριες μας αλλά για να στηρίζουμε η μία την άλλη! Εννοείται ότι είναι σκληρό αυτό που βίωσες. Αυτό που ήθελα να πω πριν είναι ότι ο,τι έρχεται μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε και να πάμε παρακάτω. Θέλει ψυχραιμία, δύναμη κι αισιοδοξία.

Παρεμπιπτόντως τα γράφω και σκέφτομαι το κλαμα που θα ρίξω αν έχω αρνητική χοριακη το Σάββατο!! Αλλά θα πάμε παρακάτω τι να κάνουμε...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά κορίτσια που βοηθάτε εύχομαι και γω να πανε ολα καλά για όλες μας! Η αλήθεια είναι ότι τα βλεπω λόγο μαύρα γτ έχω πέσει ψυχολογικά, γενικά δεν είμαι τόσο απαισιόδοξη. Επηρεάζει και το γεγονός ότι θα λείπει κ ο άντρας μ και θα είμαι μόνη, δε θα πάω κάπου να ξεχαστώ κ ολας.... Και το καλοκαίρι αυτό το είχα αλλιώς στο μυαλό μ... Ξέρετε ξαπλώστρα και βιβλιαράκι, οχι Beachbar και μπύρες!! 

πρίν από 19 λεπτά , Linoula είπε:

Καλέ μην το λες αυτό! Καθεμία έχει τα δικά της και καθεμία τα βιώνει με τον τρόπο της. Και δεν υπάρχει μετρο στο ποσό θα στενοχωρηθεί κανεις και με τι. Δεν είμαστε εδώ για να συγκρίνουμε τις στενοχώριες μας αλλά για να στηρίζουμε η μία την άλλη! Εννοείται ότι είναι σκληρό αυτό που βίωσες. Αυτό που ήθελα να πω πριν είναι ότι ο,τι έρχεται μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε και να πάμε παρακάτω. Θέλει ψυχραιμία, δύναμη κι αισιοδοξία.

Παρεμπιπτόντως τα γράφω και σκέφτομαι το κλαμα που θα ρίξω αν έχω αρνητική χοριακη το Σάββατο!! Αλλά θα πάμε παρακάτω τι να κάνουμε...

Αχουυυ  λες να έχουμε ευχάριστα το σαββατο;;; μακαρι κοπέλα μ!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Linoula είπε:

Καλέ μην το λες αυτό! Καθεμία έχει τα δικά της και καθεμία τα βιώνει με τον τρόπο της. Και δεν υπάρχει μετρο στο ποσό θα στενοχωρηθεί κανεις και με τι. Δεν είμαστε εδώ για να συγκρίνουμε τις στενοχώριες μας αλλά για να στηρίζουμε η μία την άλλη! Εννοείται ότι είναι σκληρό αυτό που βίωσες. Αυτό που ήθελα να πω πριν είναι ότι ο,τι έρχεται μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε και να πάμε παρακάτω. Θέλει ψυχραιμία, δύναμη κι αισιοδοξία.

Παρεμπιπτόντως τα γράφω και σκέφτομαι το κλαμα που θα ρίξω αν έχω αρνητική χοριακη το Σάββατο!! Αλλά θα πάμε παρακάτω τι να κάνουμε...

Δυστυχώς κάθε μια εδώ κουβαλάει ένα βαρύ σταυρό, κανονικά πρέπει να μας κάνουν ενέσεις κουράγιου για να αντέξουμε όλα αυτά που μας συμβαίνουν..

@Linoula μην σκέφτεσαι από τώρα τι θα γίνει το Σάββατο, το πιο σημαντικό είναι ότι έχεις τον άντρα σου κ σε στηρίζει, ο,τι είναι να έρθει θα έρθει για καλό. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Δυστυχώς κάθε μια εδώ κουβαλάει ένα βαρύ σταυρό, κανονικά πρέπει να μας κάνουν ενέσεις κουράγιου για να αντέξουμε όλα αυτά που μας συμβαίνουν..

@Linoula μην σκέφτεσαι από τώρα τι θα γίνει το Σάββατο, το πιο σημαντικό είναι ότι έχεις τον άντρα σου κ σε στηρίζει, ο,τι είναι να έρθει θα έρθει για καλό. 

 

Στο μεταξύ όλοι γύρω μου γεννάνε ή είναι έγκυος!! Θα περιμένω τώρα να βγουν οι απαντήσεις του καρυοτυπου μας.. Αν βγουν Καλές είναι μια ανάσα τουλάχιστον!! Εσυ κοριτσι πως εισαι; έχεις βγάλει καμία άκρη με τα ερωτικά τερτίπια του προκομενου; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Να είστε καλά κορίτσια που βοηθάτε εύχομαι και γω να πανε ολα καλά για όλες μας! Η αλήθεια είναι ότι τα βλεπω λόγο μαύρα γτ έχω πέσει ψυχολογικά, γενικά δεν είμαι τόσο απαισιόδοξη. Επηρεάζει και το γεγονός ότι θα λείπει κ ο άντρας μ και θα είμαι μόνη, δε θα πάω κάπου να ξεχαστώ κ ολας.... Και το καλοκαίρι αυτό το είχα αλλιώς στο μυαλό μ... Ξέρετε ξαπλώστρα και βιβλιαράκι, οχι Beachbar και μπύρες!! 

είναι και καλοκαίρι κ τα πράγματα φαίνονται πιο δύσκολα, τουλάχιστον εμένα το καλοκαίρι μου πέφτει βαρύ μαζί με προβλήματα.

Πάντως Angot αν θες παρέα πες μου, διατίθεμαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

είναι και καλοκαίρι κ τα πράγματα φαίνονται πιο δύσκολα, τουλάχιστον εμένα το καλοκαίρι μου πέφτει βαρύ μαζί με προβλήματα.

Πάντως Angot αν θες παρέα πες μου, διατίθεμαι

Εγω εσυ ο μπέμπης και τα σκυλιά μας.. Τα χουμε και μπόλικα 9 και οι 2 μαζί! :P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

Στο μεταξύ όλοι γύρω μου γεννάνε ή είναι έγκυος!! Θα περιμένω τώρα να βγουν οι απαντήσεις του καρυοτυπου μας.. Αν βγουν Καλές είναι μια ανάσα τουλάχιστον!! Εσυ κοριτσι πως εισαι; έχεις βγάλει καμία άκρη με τα ερωτικά τερτίπια του προκομενου; 

Καλές θα βγουν, μην ανησυχείς, 

εγώ κάνω υπομονή, ευτυχώς χτες που πήγα στον καρδιολόγο άκουσα κ την καρδιά του μωρού κ ηρέμησα κάπως.

Άκρη δεν πρόκειται να βγάλω με τον προκομένο γιατί δεν ψάχνω κιόλας. Ας κάνει ο,τι θέλει, δική του είναι η ζωή κ μου ξεκαθάρισε ότι δεν με αγαπάει κ δεν με θέλει. Μου φερόταν απαίσια με σκοπό να με διώξει κ έστειλε τα σκυλιά μου στον πατέρα του. Προφανώς θέλει να έχει όλο το χρόνο για τη γκόμενά του. 
Εξεπλάγην με αυτή την αλλαγή αλλά το χωνεύω σιγά σιγά. 

Το μόνο που θέλω είναι να πάει καλά η εγκυμοσύνη κ να γεννήσω ένα γερό παιδάκι. 

πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

Εγω εσυ ο μπέμπης και τα σκυλιά μας.. Τα χουμε και μπόλικα 9 και οι 2 μαζί! :P

τέλεια!! Θα πάμε σε σκυλοπάρκο να πιούμε τον καφέ μας! :)

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλές θα βγουν, μην ανησυχείς, 

εγώ κάνω υπομονή, ευτυχώς χτες που πήγα στον καρδιολόγο άκουσα κ την καρδιά του μωρού κ ηρέμησα κάπως.

Άκρη δεν πρόκειται να βγάλω με τον προκομένο γιατί δεν ψάχνω κιόλας. Ας κάνει ο,τι θέλει, δική του είναι η ζωή κ μου ξεκαθάρισε ότι δεν με αγαπάει κ δεν με θέλει. Μου φερόταν απαίσια με σκοπό να με διώξει κ έστειλε τα σκυλιά μου στον πατέρα του. Προφανώς θέλει να έχει όλο το χρόνο για τη γκόμενά του. 
Εξεπλάγην με αυτή την αλλαγή αλλά το χωνεύω σιγά σιγά. 

Το μόνο που θέλω είναι να πάει καλά η εγκυμοσύνη κ να γεννήσω ένα γερό παιδάκι. 

τέλεια!! Θα πάμε σε σκυλοπάρκο να πιούμε τον καφέ μας! :)

Εχεις τον αντράκο σου εσυ....δεν έχεις ανάγκη κανέναν! Με τα σκυλιά τι θα κάνεις; είναι τσιπαρισμενα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Καλημέρα. Λυπάμαι που περνάς δύσκολα, δεν είναι και εύκολο όλο αυτό. Ήθελα μόνο να σου πω ότι και εγώ έτσι αισθανόμουν μετά την απόξεση και ήθελα τουλάχιστον να ήμουν έγκυος τον Ιούνιο που θα ήταν να γεννήσω... Ακριβώς το ίδιο. Εντάξει, ο Ιούνιος ήρθε και πέρασε μαζί και αυτά τα πολύ έντονα συναισθήματα όμως. ήμουν πολύ καλύτερα, να σου πω την αλήθεια μια δύο φορές το σκέφτηκα τον προηγούμενο μήνα. Κάνε κουράγιο και υπομονή όσο μπορείς προσπάθησε να ξεκουραστείς τον Αύγουστο θα το βρεις μπροστά σου. Σου στέλνω μια αγκαλιά.

Πω πω καταπληκτικά. Είναι να μη ζαλιστείς ;; Συγχαρητήρια και πάλι. Από εδώ και πέρα θα ανεβαίνει με ταχύτατους ρυθμούς και σύντομα θα έχεις τον πρώτο υπέρηχο να δεις το θαυματάκι σου. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αργεί βέβαια ο υπέρηχος.. μίλησα με το γυναικολόγο και με τον εξωσωματικο και είπαν τα ίδια. Δε θέλουν άλλη χοριακη και υπέρηχο σε δύο βδομάδες, απευθειας για καρδιά. Να με σκάσουν θέλουν? Ως τότε θα τρελαθώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αργεί βέβαια ο υπέρηχος.. μίλησα με το γυναικολόγο και με τον εξωσωματικο και είπαν τα ίδια. Δε θέλουν άλλη χοριακη και υπέρηχο σε δύο βδομάδες, απευθειας για καρδιά. Να με σκάσουν θέλουν? Ως τότε θα τρελαθώ! 

 Πολυ ευχαριστα τα νεα σου κοριτσι μου! Συγχαρητηρια! Για θυμισε μου λιγο ποια προσπαθεια ηταν αυτη;για δωσε λιγο θαρρος σε εμας που ετοιμαζομαστε για την 3η ετ!

Καλημερα κοριτσια!! Εχω ερωτηση:Εμβρυα 5ης ημερας η εμβρυα 6ης ημερας θα προτιμουσατε και γιατι; Υπαρχει καποια διαφορα; Σας εχουν πει κατι οι εμβρυολογοι ως προς τη δυναμικη, η τι ειναι καλο να προτιμαμε;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kate92 said:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αργεί βέβαια ο υπέρηχος.. μίλησα με το γυναικολόγο και με τον εξωσωματικο και είπαν τα ίδια. Δε θέλουν άλλη χοριακη και υπέρηχο σε δύο βδομάδες, απευθειας για καρδιά. Να με σκάσουν θέλουν? Ως τότε θα τρελαθώ! 

Αχ έχεις δίκιο συνεχώς σε μια αναμονή είμαστε.. αλλά ένα μεγάλο βήμα έχει γίνει . Προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο μπορείς, φαίνεται όλα να πηγαίνουν καλά! Να σκέφτεσαι ότι το μωράκι σου και το σώμα σου τώρα δουλεύουν ασταμάτητα αλλά θέλουν το χρόνο τους. Να σκέφτεσαι θετικά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

 Πολυ ευχαριστα τα νεα σου κοριτσι μου! Συγχαρητηρια! Για θυμισε μου λιγο ποια προσπαθεια ηταν αυτη;για δωσε λιγο θαρρος σε εμας που ετοιμαζομαστε για την 3η ετ!

Καλημερα κοριτσια!! Εχω ερωτηση:Εμβρυα 5ης ημερας η εμβρυα 6ης ημερας θα προτιμουσατε και γιατι; Υπαρχει καποια διαφορα; Σας εχουν πει κατι οι εμβρυολογοι ως προς τη δυναμικη, η τι ειναι καλο να προτιμαμε;

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Και στα δικά σου και σύντομα! Ήταν η πρώτη προσπάθεια με 2 εμβρυακια τρίτης μέρας. Για τα υπόλοιπα που ρωτάς δεν ξέρω πολλά, αλλά λένε ότι οι βλαστοκυστες έχουν πιο καλή δυναμική. Βέβαια πολλές που απέτυχαν με βλαστοκυστες, πέτυχαν τελικά με τρίτης μέρας. 

πρίν από 50 λεπτά , Powerzen είπε:

Αχ έχεις δίκιο συνεχώς σε μια αναμονή είμαστε.. αλλά ένα μεγάλο βήμα έχει γίνει . Προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο μπορείς, φαίνεται όλα να πηγαίνουν καλά! Να σκέφτεσαι ότι το μωράκι σου και το σώμα σου τώρα δουλεύουν ασταμάτητα αλλά θέλουν το χρόνο τους. Να σκέφτεσαι θετικά!

Θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή και να είμαι ήρεμη! Αλλά το να σκέφτομαι θετικά νομίζω πως είναι ο,τι πιο δύσκολο..δεν το χω γενικά σαν άνθρωπος χαχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Εχεις τον αντράκο σου εσυ....δεν έχεις ανάγκη κανέναν! Με τα σκυλιά τι θα κάνεις; είναι τσιπαρισμενα; 

τα σκυλιά είναι τσιπαρισμένα στο όνομά μου, προς το παρόν θα τα πάρω στην Κόρινθο τον Αύγουστο απλά θα είναι στον κήπο γιατί μέσα στο σπίτι δεν τα θέλουν οι γονείς μου. Απ’ ο,τι φαίνεται θα τα έχουμε εναλλάξ με τον άντρα μου κάποιους μήνες εγώ, κάποιους μήνες αυτός μάλλον εγώ το καλοκαίρι κ αυτός το χειμώνα καλώς εχόντων των πραγμάτων. 

Ο αντράκος μου πρώτα να γεννηθεί κ να είναι γερός κ μετά θα το γιορτάσω, ακόμα έχω τους φόβους μου. Την κυριακή κλείνω τους 4 μήνες εγκυμοσύνης, έχουμε δρόμο ακόμα..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...