Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια.. σημερα ροη καφε και πονοι περιοδου ανα διαστηματα. Πηρα το γιατρο κ ειπε οτι ειναι υπολλειματα απο παλιες περιοδους να ξεκουραζομαι και να κανω υπομονη 2 μερες που θα με δει.. εσεις πως μενατε ηρεμες? Μου φαινετε χειροτερο και απο τις μερες που περιμενα για χοριακη..:(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Ισχύει, αυτό είναι το θέμα, δεν πατάμε ένα κουμπί κ γινόμαστε καλά δυστυχώς. Πρέπει να περάσει ο καιρός, να γεμίσει το μυαλό μου με άλλες, χαρούμενες σκέψεις. Μέχρι τότε.. δύσκολα τα πράγματα..

Τώρα είμαι στο Γαλάτσι κορίτσια, όποια κοπέλα θέλει να πιούμε ένα καφέ ας μου στείλει ένα μήνυμα. Θα το ήθελα πάρα πολύ.

Αυτή την στιγμή είμαι μακριά αλλά είδες η αρχή έγινε !!! Τα βηματάκια σου θα τα κάνεις κ στο τέλος όλα θα τα αφήσεις πίσω.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Την 6η ημέρα έκανα υπέρηχο το απόγευμα και είχα ένα ωοθυλακιο 15 χιλιοστών. Δεν έκανα ορμονολογικες. Δύο μέρες μετά, το ωοθηλακιο έγινε 20*16, ενδομητριο :4,6 και LH 4,87 και Ε2 238. Έκανα ovitrelle το βράδυ για να το πάρουμε Δευτέρα πρωί 

H lh σου παντως δεν δικαιολογεί την ωορρηξία τοσο νωρίς.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα θα πάω στο γιατρό να δώσω αιμα για καρυοτυπο ζεύγους. Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση (επειδη θα λείπει ο άντρας μ αυτό το μήνα έλεγα μην τον καψω)..

Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει τον κόπο ή δεν έχει επιτυχίες η διαδικασία; έχει κάνει καμία; έχετε κάποια γνωστή που πέτυχε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. σημερα ροη καφε και πονοι περιοδου ανα διαστηματα. Πηρα το γιατρο κ ειπε οτι ειναι υπολλειματα απο παλιες περιοδους να ξεκουραζομαι και να κανω υπομονη 2 μερες που θα με δει.. εσεις πως μενατε ηρεμες? Μου φαινετε χειροτερο και απο τις μερες που περιμενα για χοριακη..:(

Κορίτσι μου δεν έχω εμπειρία και δεν ξέρω να σε συμβουλεύσω. Αλλά να είσαι ήρεμη και να ξεκουραζεσαι. Άσε το σώμα σου να κάνει αυτό που πρέπει. Δες ταινίες, διάβασε κάποιο βιβλίο. Ξέρω πως όλα αυτά εινια λόγια του αέρα, αλλά πρέπει να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη. Όλα καλά θα πάνε. Λένε ότι όσο το αιμα είναι καφέ δε μας τρομάζει πάντως! Πολλές κοπέλες εδώ είχαν παρόμοια εμπειρία με σένα! Πόση προγεστερόνη παίρνεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια σήμερα θα πάω στο γιατρό να δώσω αιμα για καρυοτυπο ζεύγους. Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση (επειδη θα λείπει ο άντρας μ αυτό το μήνα έλεγα μην τον καψω)..

Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει τον κόπο ή δεν έχει επιτυχίες η διαδικασία; έχει κάνει καμία; έχετε κάποια γνωστή που πέτυχε; 

Αν έχεις χρόνο κ χρημα γιατί όχι! Είναι σαν μια καλή συντονισμένη επαφή αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα πετυχαίνει. Πολλες επιτυχίες δεν εχει η μέθοδος γιατί συνήθως υπάρχει κάποιο θέμα που δεν λύνετε απλώς με μια συντονισμένη προσπάθεια. Να χάσεις παντως κάτι δεν έχεις εκτός από κάποια χρήματα.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Αν έχεις χρόνο κ χρημα γιατί όχι! Είναι σαν μια καλή συντονισμένη επαφή αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα πετυχαίνει. Πολλες επιτυχίες δεν εχει η μέθοδος γιατί συνήθως υπάρχει κάποιο θέμα που δεν λύνετε απλώς με μια συντονισμένη προσπάθεια. Να χάσεις παντως κάτι δεν έχεις εκτός από κάποια χρήματα.  

Θα πήγαινε χαμένος αυτός ο μήνας γι αυτό το σκέφτομαι...  Έχουμε καλό σπέρμα και ανοιχτές σάλπιγγες κλπ...  Για 2η ivf θα παω από Σεπτέμβρη. Αλλα έλεγα να δώσω πάλι μια ευκαιρία μιας και είμαι φρέσκια από αποξεση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Θα πήγαινε χαμένος αυτός ο μήνας γι αυτό το σκέφτομαι...  Έχουμε καλό σπέρμα και ανοιχτές σάλπιγγες κλπ...  Για 2η ivf θα παω από Σεπτέμβρη. Αλλα έλεγα να δώσω πάλι μια ευκαιρία μιας και είμαι φρέσκια από αποξεση. 

Καλη η σκέψη σου. Έτσι κ αλλιώς δεν είναι επώδυνη διαδικασία 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω εμπειρία και δεν ξέρω να σε συμβουλεύσω. Αλλά να είσαι ήρεμη και να ξεκουραζεσαι. Άσε το σώμα σου να κάνει αυτό που πρέπει. Δες ταινίες, διάβασε κάποιο βιβλίο. Ξέρω πως όλα αυτά εινια λόγια του αέρα, αλλά πρέπει να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη. Όλα καλά θα πάνε. Λένε ότι όσο το αιμα είναι καφέ δε μας τρομάζει πάντως! Πολλές κοπέλες εδώ είχαν παρόμοια εμπειρία με σένα! Πόση προγεστερόνη παίρνεις?

1 ενεση προλουτεξ κανω καθε μερα.. δεν μ ειπε να αυξησω.. σε ευχαριστω πολυ προσπαθω οσο μπορω..

πρίν από 45 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια σήμερα θα πάω στο γιατρό να δώσω αιμα για καρυοτυπο ζεύγους. Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση (επειδη θα λείπει ο άντρας μ αυτό το μήνα έλεγα μην τον καψω)..

Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει τον κόπο ή δεν έχει επιτυχίες η διαδικασία; έχει κάνει καμία; έχετε κάποια γνωστή που πέτυχε; 

Εχω κανει εγω αλλα μονο μια φορα! Δεν ειχε επιτυχια..εχω φιλη που εχει τωρα κοριτσακι αλλα κ εκεινη με τη 2η.. κοιτα  σαν διαδικασια δεν σου δινει τρομερα ποσοστα επιτυχιας αυτο μου το ειχαν ξεκαθαρισει.. αλλα προσπαθησε το αμα μπορεις οικονομικα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Christin88 είπε:

1 ενεση προλουτεξ κανω καθε μερα.. δεν μ ειπε να αυξησω.. σε ευχαριστω πολυ προσπαθω οσο μπορω..

Εχω κανει εγω αλλα μονο μια φορα! Δεν ειχε επιτυχια..εχω φιλη που εχει τωρα κοριτσακι αλλα κ εκεινη με τη 2η.. κοιτα  σαν διαδικασια δεν σου δινει τρομερα ποσοστα επιτυχιας αυτο μου το ειχαν ξεκαθαρισει.. αλλα προσπαθησε το αμα μπορεις οικονομικα! 

Ε το θέμα είναι να μ πει ότι έχει πιθανότητες Καλές.. Δνε είναι μόνο τα χρήματα ή η διαδικασία.. Ειναι και η απογοήτευση μετά αν δεν πετύχει.. Εμενα αυτό με αγχώνει κυρίως. Γι αυτό θέλω να το συζητήσω! Μετά από μια διακοπή κύησης, η αποτυχία είναι άσχημη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια σήμερα θα πάω στο γιατρό να δώσω αιμα για καρυοτυπο ζεύγους. Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση (επειδη θα λείπει ο άντρας μ αυτό το μήνα έλεγα μην τον καψω)..

Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει τον κόπο ή δεν έχει επιτυχίες η διαδικασία; έχει κάνει καμία; έχετε κάποια γνωστή που πέτυχε; 

Κι εγώ έχω κάνει μια. Κι εμείς ανοιχτές σάλπιγγες και καλό σπέρμα. Απέτυχα φυσικά... Εγώ ήθελα να το δοκιμάσω πριν την εξωσωματική,για να πω πως το προσπάθησα κι αυτο. Αλλά επειδή όπως είπες κι εσύ, η αποτυχία κοστίζει ψυχολογικά, είχα αποφασίσει εξαρχής ότι δε θα έκανα δεύτερη προσπάθεια.  Λένε ότι οι πιθανότητες είναι ελαφρώς καλύτερες σε σχέση με τη φυσική σύλληψη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Kate92 είπε:

Κι εγώ έχω κάνει μια. Κι εμείς ανοιχτές σάλπιγγες και καλό σπέρμα. Απέτυχα φυσικά... Εγώ ήθελα να το δοκιμάσω πριν την εξωσωματική,για να πω πως το προσπάθησα κι αυτο. Αλλά επειδή όπως είπες κι εσύ, η αποτυχία κοστίζει ψυχολογικά, είχα αποφασίσει εξαρχής ότι δε θα έκανα δεύτερη προσπάθεια.  Λένε ότι οι πιθανότητες είναι ελαφρώς καλύτερες σε σχέση με τη φυσική σύλληψη. 

Μάλιστα, οποτε ας κάνω απλως το καλοκαίρι μ και θα περιμένω τον Σεπτέμβριο! Θα κανω και μια κουβέντα με τον γιατρό, αλλά απ ότι βλέπω οι εμπειρίες είναι αρνητικές....  Ετυχε ρε γμτ που θα είμαι μόνη μ και δεν μπορώ να το προσπαθήσω με επαφές! Αλλιώς ούτε που θα σκεφτόμουν την σπερματεγχιση! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Ε το θέμα είναι να μ πει ότι έχει πιθανότητες Καλές.. Δνε είναι μόνο τα χρήματα ή η διαδικασία.. Ειναι και η απογοήτευση μετά αν δεν πετύχει.. Εμενα αυτό με αγχώνει κυρίως. Γι αυτό θέλω να το συζητήσω! Μετά από μια διακοπή κύησης, η αποτυχία είναι άσχημη! 

Συμφωνω με τη @Kate92.. εκανα κ εγω πριν τη ivf με ολα τελεια με σωστο ενδομητριο,καλο σπερμα ..καταλαβαινω την επιθυμια σου αλλα αν φυσιολογικα εχουμε 5% πιθανοτητα με τη σπερματεγχυση εχουμε 8% καπως ετσι μου το ειχε εξηγησει ο γιατρος τοτε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...