Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Kk85 είπε:

Καταλαβα...εγω και με 2 ωαρια θα χαρω η αληθεια ειναι γιατι γενικα δυσκολα τα πργτα...

Πιστευω οτι με  φυσικους θα παω κ εγω στο τελος!

Να σε ρωτησω στο φυσικο ποσο ειναι το κοστος;

Ναι και εγω ειχα χαρει τοσο πολυ διοτι γονιμοποιηθηκανε και τα 2 ! Τουλαχιστον δεν πηγανε τζαμπα οι ενεσεις. Ειχα αγορασει «πακέτο» για 4 ωοληψιες. πληρωνα  350 ευρω καθε μηνα και ηταν 4 ωοληψιες στο συνολο,δηλαδη 1400€ αλλα αυτα τα 1400 € μετα μου τα αφαιρεσανε απο την ετ η οποια κοστιζε 3800€  Τωρα εχει ανεβει το ποσο στα 400€ διαβασα.εξαρταται και απο το κεντρο.εχω ακουσει για κατι τρελά ποσά που ζηταει για πχ το ιασω ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Nephele78 είπε:

 

Εχεις τοσο δικιο! Αλλα τωρα δε μπορεις να κανεις κατι κ ουτε να αλλαξεις καταστασεις.προσπαθησε πραγματικα να εισαι οσο ηρεμη μπορεις γιατι το μωρακι τα νοιωθει ολα και ειναι κριμα.. κουραγιο ..

Μακάρι να μπορούσα να είμαι ήρεμη.. Το δύστυχο πέρασε κ αυτό δύσκολα τόσες μέρες με κλάμα, άγχος, ανησυχία κλπ που εύχομαι πραγματικά να μην του αφήσουν κανένα τραύμα..

Θέλω να πάω κάπου να χαλαρώσω αλλά όλα φαίνονται τόσο δύσκολα κ απρόσιτα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Μακάρι να μπορούσα να είμαι ήρεμη.. Το δύστυχο πέρασε κ αυτό δύσκολα τόσες μέρες με κλάμα, άγχος, ανησυχία κλπ που εύχομαι πραγματικά να μην του αφήσουν κανένα τραύμα..

Θέλω να πάω κάπου να χαλαρώσω αλλά όλα φαίνονται τόσο δύσκολα κ απρόσιτα..

Εχεις απολυτο δικιο κ ειναι φυσιολογικοτατο να νοιωθεις ετσι αλλα προσπαθησε πραγματικα  . Βαλε πεισμα κ πες «οχι ρε δε θα κλάψω αλλο ,εκεινος κλαιει δηλαδη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ @Melie

έκανα λάθη, τα πληρώνω τώρα πολύ ακριβά. Δεν αισθάνομαι ότι σώθηκα, αισθάνομαι ότι έχασα τη γη κάτω απ’ τα πόδια μου. Σήμερα το μωράκι μου το τάραξα πάρα πολύ με φωνές, φασαρία, στεναχώρια και θυμό. Κι’ αυτό μου ανταπόδωσε κάτι πόνους σαν να με τρυπάει η κοιλιά. Δεν ξέρω αν είναι το μωρό, συσπάσεις της μήτρας, νευρόπονοι ή κάτι άλλο αλλά πονάω.

Το μόνο που μπορεί να με κάνει να νιώσω κάπως καλύτερα είναι η επαφή με τη φύση κ τα ζώα. Κι εδώ που είμαι ούτε φύση υπάρχει ούτε τα σκυλάκια μου. 

Κλαίω με το παραμικρό, είμαι στην τσίτα κ συνεχώς αναρωτιέμαι γιατί; Γιατί να έρθουν τώρα τόσο ανάποδα όλα; Φανταζόμουν ότι όταν θα έμενα έγκυος ο άντρας μου θα με αγαπούσε κ θα με πρόσεχε περισσότερο κ αντί αυτού με παράτησε κ βρήκε άλλη. 

 

Αχ πόσο πολύ στεναχωριέμαι.  Είναι πραγματικά κρίμα..  Να σου πω ότι επειδή και εγώ περνάω μια πολύ δύσκολη φάση, όταν ειμαι στα πολύ χάλια μου και δεν μπορώ να ηρεμήσω βάζω στο repeat ένα μουσικό κομμάτι που έχει την  ικανότητα να με ηρεμεί " the river flows in you". Και μπορώ να σου πω ότι μάλλον το μωρό πλέον το αναγνωρίζει γιατί όταν το βάζω κάθε βράδυ τωρα, τη νιώθω πιο κινητική. Προφανώς και ένα τραγούδι δεν θα σου φτιάξει την κατάσταση, αλλά ίσως καταφέρει προς στιγμή να σε ηρεμήσει και να ηρεμήσει και το μπεμπακι.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Εχεις απολυτο δικιο κ ειναι φυσιολογικοτατο να νοιωθεις ετσι αλλα προσπαθησε πραγματικα  . Βαλε πεισμα κ πες «οχι ρε δε θα κλάψω αλλο ,εκεινος κλαιει δηλαδη; 

Εκείνος με έχει γραμμένη κανονικά και περνάει μια χαρά με τη γκόμενα που βρήκε. Οι μόνοι που ταλαιπωριόμαστε είμαστε εγώ κ το μωρό.

Δεν ξέρω από που να ξεφύγω. Δεν έχω που να πάω. Η χειρότερη εξέλιξη ήταν να γυρίσω στο σπίτι που έχω περάσει τόσες δύσκολες καταστάσεις στη ζωή μου. Τώρα νιώθω πραγματικά γιατί κρατιόμουν με νύχια κ με δόντια στο σπίτι του άντρα μου. Είχα τα σκυλάκια μου, είχα ησυχία όλη μέρα, έκανα το πρόγραμμά μου.. καμία σχέση με το αποπνικτικό αυτό σπίτι που είμαι τώρα. Τα γράφω κ εδώ για να ξεσκάσω λίγο. Δεν έχω αλλού να πάω και να τα πω.. και το να κλαίω είναι το μόνο που μπορώ να κάνω :sad:

6 ώρες πρίν, Little star είπε:

Αχ πόσο πολύ στεναχωριέμαι.  Είναι πραγματικά κρίμα..  Να σου πω ότι επειδή και εγώ περνάω μια πολύ δύσκολη φάση, όταν ειμαι στα πολύ χάλια μου και δεν μπορώ να ηρεμήσω βάζω στο repeat ένα μουσικό κομμάτι που έχει την  ικανότητα να με ηρεμεί " the river flows in you". Και μπορώ να σου πω ότι μάλλον το μωρό πλέον το αναγνωρίζει γιατί όταν το βάζω κάθε βράδυ τωρα, τη νιώθω πιο κινητική. Προφανώς και ένα τραγούδι δεν θα σου φτιάξει την κατάσταση, αλλά ίσως καταφέρει προς στιγμή να σε ηρεμήσει και να ηρεμήσει και το μπεμπακι.

Καλή ιδέα το τραγουδάκι. Όχι ότι μπορώ να το κάνω εδώ που είμαι αλλά αν μπορέσω θα βρω ένα τραγουδι να βάζω στο μωρό. 

Εγώ τώρα μόνο με υπνωτικά μπορώ να ηρεμήσω, ούτε ύπνο δεν κάνω καλό. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Εκείνος με έχει γραμμένη κανονικά και περνάει μια χαρά με τη γκόμενα που βρήκε. Οι μόνοι που ταλαιπωριόμαστε είμαστε εγώ κ το μωρό.

Δεν ξέρω από που να ξεφύγω. Δεν έχω που να πάω. Η χειρότερη εξέλιξη ήταν να γυρίσω στο σπίτι που έχω περάσει τόσες δύσκολες καταστάσεις στη ζωή μου. Τώρα νιώθω πραγματικά γιατί κρατιόμουν με νύχια κ με δόντια στο σπίτι του άντρα μου. Είχα τα σκυλάκια μου, είχα ησυχία όλη μέρα, έκανα το πρόγραμμά μου.. καμία σχέση με το αποπνικτικό αυτό σπίτι που είμαι τώρα. Τα γράφω κ εδώ για να ξεσκάσω λίγο. Δεν έχω αλλού να πάω και να τα πω.. και το να κλαίω είναι το μόνο που μπορώ να κάνω :sad:

Καλή ιδέα το τραγουδάκι. Όχι ότι μπορώ να το κάνω εδώ που είμαι αλλά αν μπορέσω θα βρω ένα τραγουδι να βάζω στο μωρό. 

Εγώ τώρα μόνο με υπνωτικά μπορώ να ηρεμήσω, ούτε ύπνο δεν κάνω καλό. 

Καλημέρα γλυκό κοτοπουλακι. Πόσο στεναχωριέμαι για σένα κορίτσι μου. Να σκεφτεσαι οτι εδώ που έφτασαν τα πράγματα, μόνο καλύτερα μπορει να γίνουν. Σίγουρα αυτή τη στιγμή νιώθεις χαμένη και ενα χαος γύρω σου. Προσπάθησε όμως να βάλεις τις σκέψεις σου σε μια σειρά και θα δεις που όλα θα φτιξουν. Αν το οικονομικό δεν είναι θέμα, μπορείς να τα καταφέρεις πιο εύκολα. Βρες ενα μικρό σπιτακι στην Κόρινθο να μείνεις μόνη σου κορίτσι μου. Για μετακόμιση θα προσλάβεις εταιρία. Ας βοηθήσει και ο μπαμπάς με την αδερφή σου. Δε χρειάζεσαι πολλά. Ούτε πολυτέλειες, ούτε τίποτα τέτοιο. Μόνο την ηρεμία σου έχεις ανάγκη. Κάνε ο,τι χρειάζεται για να την αποκτήσεις ξανά. Μη μένεις σε ενα περιβαλλον που σε επιβαρύνει τόσο πολυ. Ακόμα και προσωρινά σε ένα airbnb μπορείς να μείνεις. Έστω μια βδομαδουλα για να ξεφύγεις και να ηρεμήσεις. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tselek είπε:

 

@Μπισκοτακι27 με το καλό μωρό μου! Μετά τ αποτελέσματα, θα σου φύγει ένα βάρος και θα ξεγνοιάσεις κάπως! Περιμένουμε νέα! 
@Kate92 σ ευχαριστούμε αγάπη μου! Όντως σαν όνειρο μοιάζει! Να εισαι η επόμενη που θα το ζήσεις σου εύχομαι! ♥️

Ευχαριστώ πολυ!!! Θα σας ενημερωσω :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλημέρα γλυκό κοτοπουλακι. Πόσο στεναχωριέμαι για σένα κορίτσι μου. Να σκεφτεσαι οτι εδώ που έφτασαν τα πράγματα, μόνο καλύτερα μπορει να γίνουν. Σίγουρα αυτή τη στιγμή νιώθεις χαμένη και ενα χαος γύρω σου. Προσπάθησε όμως να βάλεις τις σκέψεις σου σε μια σειρά και θα δεις που όλα θα φτιξουν. Αν το οικονομικό δεν είναι θέμα, μπορείς να τα καταφέρεις πιο εύκολα. Βρες ενα μικρό σπιτακι στην Κόρινθο να μείνεις μόνη σου κορίτσι μου. Για μετακόμιση θα προσλάβεις εταιρία. Ας βοηθήσει και ο μπαμπάς με την αδερφή σου. Δε χρειάζεσαι πολλά. Ούτε πολυτέλειες, ούτε τίποτα τέτοιο. Μόνο την ηρεμία σου έχεις ανάγκη. Κάνε ο,τι χρειάζεται για να την αποκτήσεις ξανά. Μη μένεις σε ενα περιβαλλον που σε επιβαρύνει τόσο πολυ. Ακόμα και προσωρινά σε ένα airbnb μπορείς να μείνεις. Έστω μια βδομαδουλα για να ξεφύγεις και να ηρεμήσεις. 

 

Καλημέρα @Kate92

δεν είναι κ πολύ εύκολο να βρω σπίτι που να δεχτεί ο ιδιοκτήτης να έχω 2 σκυλιά μέσα. 

Τα τελευταία 10 χρόνια από τότε που έφυγα από την Πάτρα είμαι μονίμως φιλοξενούμενη σε σπίτια άλλων. Και δυστυχώς από την στιγμή που ο άντρας μου με έδιωξε η μοναδική μου επιλογή είναι οι γονείς μου που δεν έχουν ιδιαίτερη διάθεση να φερθούν διαφορετικά απ’ ο,τι φερόντουσαν εδώ κ χρόνια. 

Πάντως ο μεγαλύτερος φόβος μου είναι ότι το μωρό δεν άντεξε αυτή την ένταση. Σήμερα θα πάω σε καρδιολόγο να αξιολογήσει την καρδιά μου κ λογικά κ αυτή του μωρού. Φοβάμαι πως δεν θα έχει καρδούλα πια.. θα έσπασε από την τόση φασαρία κ τα κλάματα. 
 

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα @Kate92

δεν είναι κ πολύ εύκολο να βρω σπίτι που να δεχτεί ο ιδιοκτήτης να έχω 2 σκυλιά μέσα. 

Τα τελευταία 10 χρόνια από τότε που έφυγα από την Πάτρα είμαι μονίμως φιλοξενούμενη σε σπίτια άλλων. Και δυστυχώς από την στιγμή που ο άντρας μου με έδιωξε η μοναδική μου επιλογή είναι οι γονείς μου που δεν έχουν ιδιαίτερη διάθεση να φερθούν διαφορετικά απ’ ο,τι φερόντουσαν εδώ κ χρόνια. 

Πάντως ο μεγαλύτερος φόβος μου είναι ότι το μωρό δεν άντεξε αυτή την ένταση. Σήμερα θα πάω σε καρδιολόγο να αξιολογήσει την καρδιά μου κ λογικά κ αυτή του μωρού. Φοβάμαι πως δεν θα έχει καρδούλα πια.. θα έσπασε από την τόση φασαρία κ τα κλάματα. 
 

 

Τα μωράκια είναι πιο ανθεκτικά απ' όσο νομίζουμε. Μην αγχώνεσαι για αυτό, αλλά προσπάθησε να παραμένεις ήρεμη. Για το δικό σου καλο! Ολα θα έρθουν σιγά σιγά, με σταθερά βήματα. Αν δεν είσαι εσύ καλά,ούτε μωρό μπορείς να φροντίσεις,ούτε σκυλιά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα @Kate92

δεν είναι κ πολύ εύκολο να βρω σπίτι που να δεχτεί ο ιδιοκτήτης να έχω 2 σκυλιά μέσα. 

Τα τελευταία 10 χρόνια από τότε που έφυγα από την Πάτρα είμαι μονίμως φιλοξενούμενη σε σπίτια άλλων. Και δυστυχώς από την στιγμή που ο άντρας μου με έδιωξε η μοναδική μου επιλογή είναι οι γονείς μου που δεν έχουν ιδιαίτερη διάθεση να φερθούν διαφορετικά απ’ ο,τι φερόντουσαν εδώ κ χρόνια. 

Πάντως ο μεγαλύτερος φόβος μου είναι ότι το μωρό δεν άντεξε αυτή την ένταση. Σήμερα θα πάω σε καρδιολόγο να αξιολογήσει την καρδιά μου κ λογικά κ αυτή του μωρού. Φοβάμαι πως δεν θα έχει καρδούλα πια.. θα έσπασε από την τόση φασαρία κ τα κλάματα. 
 

 

Μια χαρά θα είναι το μωράκι!! Να μην νιώθεις τύψεις για ότι έχει συμβεί κ για αυτούς που δεν μπορούν να σε βοηθήσουν.  Ολα θα περάσουν όλα αυτά διορθώνονται. Εδω είμαστε ότι κ να χρειαστείς . Απο εδω ακομα κ σπιτι να ζητήσεις κάποια μπορει να νοικιάζει στις περιοχές που θες . Ακομα κ την περιοχή σου αν πεις μπορείς να βρεις γειτονισες απο εδω για παρέα.  Εδω είμαστε!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια

είμαι και εγώ στην αναζήτηση γιατρού για να ξεκινήσω εξωσωματική

Έχω κάνει κάποια ραντεβού με Κούρτη και Τσιριγώτη και χθες επισκέφτηκα και τον Μαστρομηνά και μεθαύριο έχω ραντεβού με τον τέταρτο και ελπίζω  τελευταίο γιατρό τον Κελλάρη και ελπίζω να αποφασίσω μετά ποιόν θα ακολουθήσω

Έχει κάποια από εσάς εμπειρία με τον Μαστρομηνά και Κελλάρη??????, γιατί με τους υπόλοιπους έχω πάρει αρκετές γνώμες.

ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

Τα μωράκια είναι πιο ανθεκτικά απ' όσο νομίζουμε. Μην αγχώνεσαι για αυτό, αλλά προσπάθησε να παραμένεις ήρεμη. Για το δικό σου καλο! Ολα θα έρθουν σιγά σιγά, με σταθερά βήματα. Αν δεν είσαι εσύ καλά,ούτε μωρό μπορείς να φροντίσεις,ούτε σκυλιά.

Ισχύει, αυτό είναι το θέμα, δεν πατάμε ένα κουμπί κ γινόμαστε καλά δυστυχώς. Πρέπει να περάσει ο καιρός, να γεμίσει το μυαλό μου με άλλες, χαρούμενες σκέψεις. Μέχρι τότε.. δύσκολα τα πράγματα..

πρίν από 52 λεπτά , linaa είπε:

Μια χαρά θα είναι το μωράκι!! Να μην νιώθεις τύψεις για ότι έχει συμβεί κ για αυτούς που δεν μπορούν να σε βοηθήσουν.  Ολα θα περάσουν όλα αυτά διορθώνονται. Εδω είμαστε ότι κ να χρειαστείς . Απο εδω ακομα κ σπιτι να ζητήσεις κάποια μπορει να νοικιάζει στις περιοχές που θες . Ακομα κ την περιοχή σου αν πεις μπορείς να βρεις γειτονισες απο εδω για παρέα.  Εδω είμαστε!! 

Τώρα είμαι στο Γαλάτσι κορίτσια, όποια κοπέλα θέλει να πιούμε ένα καφέ ας μου στείλει ένα μήνυμα. Θα το ήθελα πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Η οβιτρελ θα επρεπε να γινει την 7η μερα κατα τη γμωμη μου ,δεν ειμαι γιατρος ..αλλα σκεψου οτι εγω πηγαινα παντα ως πρωτο ραντεβου την 7η μερα για υπερηχο και βλεπαμε 14 ή 16 χιλιοστα και μου ελεγε μετα να κανω ε2 κ Lh και αφου βγαινανε τα αποτελεσματα-μου ελεγε κανε οβιτρελ το βραδυ!δε χασαμε ποτε ωαριο-πηγαινα για ωοληψια 9η παντα,και μια μονο φορα 10η.

Πλέον θα πηγαίνω 7η μέρα. Το θέμα είναι γιατί μου λέει ότι δεν είναι καλό που κάνω νωρίς ωορρηξία? Και με τα φάρμακα και μια φορά με φυσικό κύκλο πάλι 10η ημέρα τα πήραμε και έφτασαν και σε βλαστοκύστες. Αυτό με αγχώνει περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Eternity είπε:

Πλέον θα πηγαίνω 7η μέρα. Το θέμα είναι γιατί μου λέει ότι δεν είναι καλό που κάνω νωρίς ωορρηξία? Και με τα φάρμακα και μια φορά με φυσικό κύκλο πάλι 10η ημέρα τα πήραμε και έφτασαν και σε βλαστοκύστες. Αυτό με αγχώνει περισσότερο. 

Δε ξερω γιατι στο λεει αυτο .και εγω ειχα θεμα και σκεφτομουν γιατι ενω οι περισσοτερες πανε για ωοληψια πιο μετα..αλλα μου ειχε πει «απλά κανεις νωρις ωορρηξία κανενα θεμα δεν εχεις»   
Εγω ειχα 7η ή 8η μερα παντα  Lh : 7,4 εως 7,8  και e2: 120 εως 200 οποτε εβλεπε κ το ωοθηκακιο απο 11 εως 16 και μου ελεγε κανε οβιτρελ το βραδυ κ ολα καλα πηγαινανε.και με λιγες μοναδες παλι τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Ισχύει, αυτό είναι το θέμα, δεν πατάμε ένα κουμπί κ γινόμαστε καλά δυστυχώς. Πρέπει να περάσει ο καιρός, να γεμίσει το μυαλό μου με άλλες, χαρούμενες σκέψεις. Μέχρι τότε.. δύσκολα τα πράγματα..

Τώρα είμαι στο Γαλάτσι κορίτσια, όποια κοπέλα θέλει να πιούμε ένα καφέ ας μου στείλει ένα μήνυμα. Θα το ήθελα πάρα πολύ.

Ευχαριστώς!!! Εγώ θα το ήθελα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...