Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Να είστε καλά κορίτσια που βοηθάτε εύχομαι και γω να πανε ολα καλά για όλες μας! Η αλήθεια είναι ότι τα βλεπω λόγο μαύρα γτ έχω πέσει ψυχολογικά, γενικά δεν είμαι τόσο απαισιόδοξη. Επηρεάζει και το γεγονός ότι θα λείπει κ ο άντρας μ και θα είμαι μόνη, δε θα πάω κάπου να ξεχαστώ κ ολας.... Και το καλοκαίρι αυτό το είχα αλλιώς στο μυαλό μ... Ξέρετε ξαπλώστρα και βιβλιαράκι, οχι Beachbar και μπύρες!! 

Αχουυυ  λες να έχουμε ευχάριστα το σαββατο;;; μακαρι κοπέλα μ!! 

Λοιπόν άκου εμενα πριν μείνω έγκυος ο άντρας μου εφυγε για 7μηνο σκέψου ψυχολογία να προσπαθείς για 1.5 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα εξετασεις χάλια κ να πρέπει να φύγει ο άντρας σου για δουλειά για 7 μήνες.... 

Τέλος πάντων εκείνο το καλοκαιρι το θυμάμαι όμως σαν ένα από τα καλητερα γιατί είπα αφού δεν μπορώ να κάνω τίποτα ας ξεκουραστώ κ ας κάνω κάτι για να φτιάξω τα ωαρια μου κ ας κοιτάξω μονο εμενα ούτε αντρα ούτε κανέναν άλλο. Πηγα ολομοναχη διακοπες  στο χωριο μου μη φανταστείς πηγαινα κάθε μέρα για μπανιο ολομόναχη εκανα ωρες ηλιοθεραπεία που αλλες χρονιες δεν είχα ευκαιρια  έφτιαχνα τον κήπο διάβαζα τα βιβλία μου . Ε όταν γυρισε ο άντρας μου εμεινα εγκυος μην φανταστείς αμέσως είχα κ εγώ την αποβολή μου αλλα μέσα στον χρόνο εκείνο έμεινα .

Οποτε δες την απουσία του άντρα σου σαν  ευκαιρια να φροντίσεις εσένα κ μονο εσένα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Στελλα33 said:

 

Καλημερα κοριτσια!! Εχω ερωτηση:Εμβρυα 5ης ημερας η εμβρυα 6ης ημερας θα προτιμουσατε και γιατι; Υπαρχει καποια διαφορα; Σας εχουν πει κατι οι εμβρυολογοι ως προς τη δυναμικη, η τι ειναι καλο να προτιμαμε;

Από τα λίγα που γνωρίζω ιδανικά ένα έμβρυο θα φτάσει στο στάδιο της βλαστοκυστες μέχρι την 5η μέρα. Αυτό δεν σημαίνει ότι ένα έμβρυο που θα φτάσει να γίνει βλαστοκυστη την 6η μέρα δεν μπορεί να δώσει τελειόμηνη εγκυμοσύνη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει τα στατιστικά δεν είναι και τα καλύτερα. Εγώ είχα 4 έμβρυα 6ης μέρας που τα μετέφερα σε 2 ετ και είχα βιοχημικές και στις δύο δυστυχώς. Ξέρω και περιπτώσεις όμως που προχώρησαν και έδωσαν υγιέστατα μωράκια. Επίσης είχα διαβάσει ότι με 6ης μέρας συνήθως γίνεται κατάψυξη και τα μεταφέρουν σε επόμενο κύκλο για να συγχρονιστεί πιο σωστά με την ανάπτυξη του ενδομητρίου ( έτσι κάπως το έχω καταλάβει). Εσύ έχεις 6ης μέρας η γενικά ρωτάς ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

τα σκυλιά είναι τσιπαρισμένα στο όνομά μου, προς το παρόν θα τα πάρω στην Κόρινθο τον Αύγουστο απλά θα είναι στον κήπο γιατί μέσα στο σπίτι δεν τα θέλουν οι γονείς μου. Απ’ ο,τι φαίνεται θα τα έχουμε εναλλάξ με τον άντρα μου κάποιους μήνες εγώ, κάποιους μήνες αυτός μάλλον εγώ το καλοκαίρι κ αυτός το χειμώνα καλώς εχόντων των πραγμάτων. 

Ο αντράκος μου πρώτα να γεννηθεί κ να είναι γερός κ μετά θα το γιορτάσω, ακόμα έχω τους φόβους μου. Την κυριακή κλείνω τους 4 μήνες εγκυμοσύνης, έχουμε δρόμο ακόμα..

 

Όλα καλά θα πάνε... Αφού κλείνεις και τον 4ο μην το σκέφτεσαι... Το μωρο σ είναι αποφασισμένο να σ κρατάει το χέρι.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Powerzen είπε:

Από τα λίγα που γνωρίζω ιδανικά ένα έμβρυο θα φτάσει στο στάδιο της βλαστοκυστες μέχρι την 5η μέρα. Αυτό δεν σημαίνει ότι ένα έμβρυο που θα φτάσει να γίνει βλαστοκυστη την 6η μέρα δεν μπορεί να δώσει τελειόμηνη εγκυμοσύνη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει τα στατιστικά δεν είναι και τα καλύτερα. Εγώ είχα 4 έμβρυα 6ης μέρας που τα μετέφερα σε 2 ετ και είχα βιοχημικές και στις δύο δυστυχώς. Ξέρω και περιπτώσεις όμως που προχώρησαν και έδωσαν υγιέστατα μωράκια. Επίσης είχα διαβάσει ότι με 6ης μέρας συνήθως γίνεται κατάψυξη και τα μεταφέρουν σε επόμενο κύκλο για να συγχρονιστεί πιο σωστά με την ανάπτυξη του ενδομητρίου ( έτσι κάπως το έχω καταλάβει). Εσύ έχεις 6ης μέρας η γενικά ρωτάς ;

Εγω μολις πηρα την εκθεση της ωοληψιας και ενω στο τηλεφωνο οι εμβρυολογοι μου ειπανε πως απ τα 14 γονιμοποιηθηκαν τα 13 τα οποια θα αφησουμε για βλαστοκυστες και τελικα μεινανε τα 8 δεν ανεφεραν για βλαστοκυστες 6ης ημερας ! Και τωρα η εκθεση γραφει 8 βλαστοκυστες 6ης ημερας! Και στεναχωρεθηκα! Γιατι κ εγω αυτα ξερω οτι εχεις αναφερει!θα προτιμουσα 5ης ημερας! Ετ θα κανω απο σεπτεμβριο αρα ναι εχουν μπει καταψυξη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Στελλα33 said:

Εγω μολις πηρα την εκθεση της ωοληψιας και ενω στο τηλεφωνο οι εμβρυολογοι μου ειπανε πως απ τα 14 γονιμοποιηθηκαν τα 13 τα οποια θα αφησουμε για βλαστοκυστες και τελικα μεινανε τα 8 δεν ανεφεραν για βλαστοκυστες 6ης ημερας ! Και τωρα η εκθεση γραφει 8 βλαστοκυστες 6ης ημερας! Και στεναχωρεθηκα! Γιατι κ εγω αυτα ξερω οτι εχεις αναφερει!θα προτιμουσα 5ης ημερας! Ετ θα κανω απο σεπτεμβριο αρα ναι εχουν μπει καταψυξη

Όχι να μην στενοχωριέσαι καλέ. Αν δεν είχαν δυναμική δεν θα προχωρούσαν σε κρυοσυντηρηση από το εργαστήριο. Δεν ξέρουμε το προφίλ των εμβρύων και τους λόγους που τα άφησαν 6ης μέρας δεν είμαστε εμβρυολογοι. Να μην κάνεις αρνητικές υποθέσεις. Εγώ βλέπω ότι φαίνεται να έχεις καλά στατιστικά πάντως από 14 ωάρια να πάρεις 8 βλαστοκυστες. Αυτό να κρατήσεις. Τα άλλα είναι θέματα των εμβρυολογων και των γιατρών. Προσπάθησε να αποφορτιστείς τώρα για να είσαι φρέσκια το Σεπτέμβρη !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Powerzen είπε:

Όχι να μην στενοχωριέσαι καλέ. Αν δεν είχαν δυναμική δεν θα προχωρούσαν σε κρυοσυντηρηση από το εργαστήριο. Δεν ξέρουμε το προφίλ των εμβρύων και τους λόγους που τα άφησαν 6ης μέρας δεν είμαστε εμβρυολογοι. Να μην κάνεις αρνητικές υποθέσεις. Εγώ βλέπω ότι φαίνεται να έχεις καλά στατιστικά πάντως από 14 ωάρια να πάρεις 8 βλαστοκυστες. Αυτό να κρατήσεις. Τα άλλα είναι θέματα των εμβρυολογων και των γιατρών. Προσπάθησε να αποφορτιστείς τώρα για να είσαι φρέσκια το Σεπτέμβρη !!

Μου ταιριαξε το πρωτοκολλο που εκανα και πηγα καλα!

Ναι ναι γι αυτο παω απο σεπτεμβρη να ξεκουραστω λιγο και να απολαυσω το καλοκαιρι! αρκετα με φαρμακα γιατρους εξετασεις!σ ευχαριστω παντως για την απαντηση! Τι να πω, θα εμπιστευτω τους εμβρυολογους!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλημερα! Προσωπικη εμπειρια δεν εχω.. μολις γεννησε η φιλη μου 2 αγορακια πριν λιγες μερες ομως.. τα καταφερε με τη 1η! Με προβληματα με σπερμα μεγαλο..απλα το κομματι του οικονομικου εχει ηταν σκληρο, σκεψου οτι αφου εμεινε εγκυος αλλαξε γιατρο κ τη ξεγεννησε αλλος..

Α καταλαβαίνω... Ναι το θέμα του οικονομικού το ξέρω ότι είναι εκεί δύσκολο, αλλά αν είναι μόνο αυτό όπως λες υπάρχει και αυτή η λύση που έκανε η φίλη σου. Το θέμα είναι ότι είναι σημαντικό που είχε επιτυχία με την πρώτη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dafni82 είπε:

Α καταλαβαίνω... Ναι το θέμα του οικονομικού το ξέρω ότι είναι εκεί δύσκολο, αλλά αν είναι μόνο αυτό όπως λες υπάρχει και αυτή η λύση που έκανε η φίλη σου. Το θέμα είναι ότι είναι σημαντικό που είχε επιτυχία με την πρώτη 

Ναι πολυ βασικο.. δν εχεις να χασεις κατι να κανεις ενα ραντεβου να δεις πως θα  νιωσεις! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια βγήκε η αυχενική μου… τελεια αποτελέσματα μ ειπαν 1:13.450

και τα αλλα δυο 1:20.000

90% κοριτσακι μας ειπαν :wub:

Να το και το τυχερο κοριτσακι της παρεας μας!ΜΠΡΑΒΟ!!! ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ!! Μοιρασε μας κ εσυ τυχερη μπεμπεδοσκονη!! :wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μη φας τιποτα. Αν χρειαστεί να φας θα σε στείλει ο γιατρος.

Οταν εκανες την lh, αν κατάλαβα καλά την μερα της ovitrelle τι τιμές αναφοράς έδινε το εργαστηριο για την ωορρηξία; Λογικά πάνω απο 8 ε;

Για ωορρηξία έδινε 9,6 έως 80. Άρα εμένα είναι αρκετά χαμηλά. Αυτό σημαίνει ότι δεν έκανα ωορρηξία? Και που πήγε το ωάριο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Christin88 είπε:

Να το και το τυχερο κοριτσακι της παρεας μας!ΜΠΡΑΒΟ!!! ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ!! Μοιρασε μας κ εσυ τυχερη μπεμπεδοσκονη!! :wub::wub:

Όση μπεμπεδοσκονη θελετε :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια βγήκε η αυχενική μου… τελεια αποτελέσματα μ ειπαν 1:13.450

και τα αλλα δυο 1:20.000

90% κοριτσακι μας ειπαν :wub:

Συγχαρητήρια μπισκοτάκι! Τα ποσοστά φαίνονται σούπερ!! Να σου ζήσει η μπέμπα κοπέλα μου,νομίζω πως μόνο εκείς οι δύο περιμένουμε κοριτσάκια(ίσως κάνω και λάθος ). Με το καλό να γεμίσει το σπίτι με φουστανακια,φιόγκους και ροζ φορμακια❤️

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Συγχαρητήρια μπισκοτάκι! Τα ποσοστά φαίνονται σούπερ!! Να σου ζήσει η μπέμπα κοπέλα μου,νομίζω πως μόνο εκείς οι δύο περιμένουμε κοριτσάκια(ίσως κάνω και λάθος ). Με το καλό να γεμίσει το σπίτι με φουστανακια,φιόγκους και ροζ φορμακια❤️

Αχ ευχαριστω παρα πολυ!!!! Πως κ πως τ περιμενω!!! Ολο τ βραδυ δεν κοιμηθηκα απο τ αγχος μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια βγήκε η αυχενική μου… τελεια αποτελέσματα μ ειπαν 1:13.450

και τα αλλα δυο 1:20.000

90% κοριτσακι μας ειπαν :wub:

Μπράβο μπισκοτάκι. Επιτέλους ένα κοριτσάκι! Με το καλό…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...