Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Αχ ευχαριστω παρα πολυ!!!! Πως κ πως τ περιμενω!!! Ολο τ βραδυ δεν κοιμηθηκα απο τ αγχος μου!

Λογικό να το περιμένεις πως και πως ! Εγώ κάθομαι και χαζεύω τα ρουχαλακια που ήδη μας έχουν κάνει δώρο και δεν μπορώ να συγκρατησω τη χαρά μου!!Ειδικά τα φορμακια με τις καρδούλες και τα αστεράκια είναι σκέτη τρέλα ❤️

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες του φόρουμ να φουσκώσουν σύντομα οι κοιλίτσες τους και να κρατήσουν στην αγκαλιά τους τα μωρακια τους,που τόσο πολύ περιμένουν ❤️

  • Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Λογικό να το περιμένεις πως και πως ! Εγώ κάθομαι και χαζεύω τα ρουχαλακια που ήδη μας έχουν κάνει δώρο και δεν μπορώ να συγκρατησω τη χαρά μου!!Ειδικά τα φορμακια με τις καρδούλες και τα αστεράκια είναι σκέτη τρέλα ❤️

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες του φόρουμ να φουσκώσουν σύντομα οι κοιλίτσες τους και να κρατήσουν στην αγκαλιά τους τα μωρακια τους,που τόσο πολύ περιμένουν ❤️

Κ εγω ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που επιθυμούν να γινουν μανούλες να γινουν πολυ γρηγορα ! Σε ολες μας αξιζει να γίνουμε μανούλες 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!  Βγήκε η δεύτερη χοριακη μου! 185 η πρώτη, 479 η δεύτερη!! Ζαλίστηκα από τη χαρά!! Αχχχχχ

 

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια βγήκε η αυχενική μου… τελεια αποτελέσματα μ ειπαν 1:13.450

και τα αλλα δυο 1:20.000

90% κοριτσακι μας ειπαν :wub:

Συγχαρητήρια κ στις δυο σας!!!! Υπέροχα τα νέα έτσι να συνεχίσετε!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας! Επανέρχομαι σχετικά με ένα μήνυμα που έγραψα νωρίτερα αλλά δε μου απάντησε κάποια κοπέλα. Πως γίνεται να έπιασα φυσιολογικα το γιο μου με 4,2 ενδομητριο? Γιατί τώρα που έχω πιο παχύ μου λένε ότι είναι λεπτό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια βγήκε η αυχενική μου… τελεια αποτελέσματα μ ειπαν 1:13.450

και τα αλλα δυο 1:20.000

90% κοριτσακι μας ειπαν :wub:

Πολύ καλό αποτέλεσμα!! Μπράβο Μπισκοτάκι! Συγχαρητήρια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Eternity είπε:

Κορίτσια γειά σας! Επανέρχομαι σχετικά με ένα μήνυμα που έγραψα νωρίτερα αλλά δε μου απάντησε κάποια κοπέλα. Πως γίνεται να έπιασα φυσιολογικα το γιο μου με 4,2 ενδομητριο? Γιατί τώρα που έχω πιο παχύ μου λένε ότι είναι λεπτό. 

Γενικα το ενδομητριο για να είναι γονιμο πρέπει να είναι παχύ . Όμως κάποιες γυναίκες έχουν από φυσικού τους λεπτο ενδομητριο αλλα λειτουργικό. Οποτε συμβαίνει να γίνει συλληψη κ με λεπτο ενδομητριο ομως στην εξωσωματικη αν κάνεις επειδή γενικα πρέπει όλα να είναι σε πολύ καλό σημείο το ενδομητριο πρέπει να είναι πάνω από 7. Το ενδομητριο μεγαλώνει μέσα στον κύκλο δηλαδη μέχρι να γίνει το ωάριο ώριμο . Ξεκινάει από χαμηλα κ εξελισετε . 

Την στιγμή της σύλληψης του γιου σου δεν θα ήταν 4.2 θα ήταν σίγουρα μεγαλύτερο.  Κ εγώ με 5 ενδομητριο ξεκίναγα κ έφτανα παντα γύρω στο 7 - 7.5 το πολυ όταν το ωαριο ήταν ωριμο . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια βγήκε η αυχενική μου… τελεια αποτελέσματα μ ειπαν 1:13.450

και τα αλλα δυο 1:20.000

90% κοριτσακι μας ειπαν :wub:

Μπράβο μπισκοτάκι! Με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά την κούκλα σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Kate92 και @Μπισκοτακι27 συγχαρητήρια. Υπέροχα νέα και για τις δύο σας. Να σας πω και τα δικα μου νέα. Σήμερα έκανα μεταφορά δύο βλαστοκυστεων. Οπότε τώρα θα είμαι στην αναμονή. Ρε κορίτσια καθώς γύριζα με το αμάξι από το κέντρο εξωσωματικης είχε πολλές λακκούβες και άρχισα να ανησυχώ.  Λέτε να μην τα άφησε τα κολλήσουν το τράνταγμα? Επίσης μαλλον αυτή είναι χαζή ερώτηση αλλά μπορώ να κοιμάμαι όπως θέλω? Μπορώ και μπρούμυτα? 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Μπισκοτακι27 τι υπέροχα νέα!!! ♥️ Υγιέστατη η μικρή σου πριγκίπισσα! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου, όσο το δυνατόν πιο ξέγνοιαστα πλέον! Επιτέλους κοτσιδάκια στο φορουμ! Τι καλαααααα!! ♥️♥️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Kallo είπε:

@Kate92 και @Μπισκοτακι27 συγχαρητήρια. Υπέροχα νέα και για τις δύο σας. Να σας πω και τα δικα μου νέα. Σήμερα έκανα μεταφορά δύο βλαστοκυστεων. Οπότε τώρα θα είμαι στην αναμονή. Ρε κορίτσια καθώς γύριζα με το αμάξι από το κέντρο εξωσωματικης είχε πολλές λακκούβες και άρχισα να ανησυχώ.  Λέτε να μην τα άφησε τα κολλήσουν το τράνταγμα? Επίσης μαλλον αυτή είναι χαζή ερώτηση αλλά μπορώ να κοιμάμαι όπως θέλω? Μπορώ και μπρούμυτα? 

 

 

Καλή επιτυχία!!! Μη φοβάσαι, δεν επηρεάζονται τα μικρά σου από λακούβες… επίσης κοιμάσαι όπως θες, είναι πολύ νωρίς να σε απασχολεί αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Kallo είπε:

@Kate92 και @Μπισκοτακι27 συγχαρητήρια. Υπέροχα νέα και για τις δύο σας. Να σας πω και τα δικα μου νέα. Σήμερα έκανα μεταφορά δύο βλαστοκυστεων. Οπότε τώρα θα είμαι στην αναμονή. Ρε κορίτσια καθώς γύριζα με το αμάξι από το κέντρο εξωσωματικης είχε πολλές λακκούβες και άρχισα να ανησυχώ.  Λέτε να μην τα άφησε τα κολλήσουν το τράνταγμα? Επίσης μαλλον αυτή είναι χαζή ερώτηση αλλά μπορώ να κοιμάμαι όπως θέλω? Μπορώ και μπρούμυτα? 

 

 

Καλοστεριωτα να είναι κορίτσι μου! Με το καλό σε λίγες μέρες να έχεις μια χορταστική χοριακη! 

Αχ κι εγώ την ίδια ανησυχία είχα. Έβαλα τον αντρα μου να οδηγεί με 60! Αλλά δεν επηρρεαζει! Ξεκούραση τώρα και κλώσσα καλά καλά! Κι εγώ μπρούμυτα κοιμάμαι, όταν δεν εχω μελανιες στην κοιλιά βεβαια. Κοιμήσου όπως βολευεσαι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Tselek είπε:

@Μπισκοτακι27 τι υπέροχα νέα!!! ♥️ Υγιέστατη η μικρή σου πριγκίπισσα! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου, όσο το δυνατόν πιο ξέγνοιαστα πλέον! Επιτέλους κοτσιδάκια στο φορουμ! Τι καλαααααα!! ♥️♥️

Ναιιιιιι!!!!! Καλα εγω ημουν κ 99%σιγουρη οτι ηταν αγορι:rolleyes:

Εμενα παντως 20 λεπτα διήρκησε ο υπέρηχος αυχενικής διαφάνειας.Κ μας τα ελεγε ολα αναλυτικά που τα μετρουσε…ειναι Ενταξει ο χρονος; Γιατι δεν άφησε κατι που να μην μας πει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Γενικα το ενδομητριο για να είναι γονιμο πρέπει να είναι παχύ . Όμως κάποιες γυναίκες έχουν από φυσικού τους λεπτο ενδομητριο αλλα λειτουργικό. Οποτε συμβαίνει να γίνει συλληψη κ με λεπτο ενδομητριο ομως στην εξωσωματικη αν κάνεις επειδή γενικα πρέπει όλα να είναι σε πολύ καλό σημείο το ενδομητριο πρέπει να είναι πάνω από 7. Το ενδομητριο μεγαλώνει μέσα στον κύκλο δηλαδη μέχρι να γίνει το ωάριο ώριμο . Ξεκινάει από χαμηλα κ εξελισετε . 

Την στιγμή της σύλληψης του γιου σου δεν θα ήταν 4.2 θα ήταν σίγουρα μεγαλύτερο.  Κ εγώ με 5 ενδομητριο ξεκίναγα κ έφτανα παντα γύρω στο 7 - 7.5 το πολυ όταν το ωαριο ήταν ωριμο . 

Σε ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση. Ήταν 4,2 την 9η ήμερα και μου είπε ο γιατρός να προσπαθήσουμε την ίδια μέρα και την επόμενη γιατί θα έκανα ωορρηξία. Άρα σε δύο ημέρες πόσο να είχε μεγαλώσει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση. Ήταν 4,2 την 9η ήμερα και μου είπε ο γιατρός να προσπαθήσουμε την ίδια μέρα και την επόμενη γιατί θα έκανα ωορρηξία. Άρα σε δύο ημέρες πόσο να είχε μεγαλώσει? 

Δεν είναι μόνο οι δυο μέρες, υπολόγισε ότι ανάλογα τα έμβρυα η ετ γίνεται 3-5 μέρες μετά την ωοληψια και παίρνεις φάρμακα για το ενδομήτριο. Είχες πάρει τίποτα σε αυτό τον κύκλο ή ήσουν σε φυσικό;

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 12:26 ΠΜ, κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ @Melie

έκανα λάθη, τα πληρώνω τώρα πολύ ακριβά. Δεν αισθάνομαι ότι σώθηκα, αισθάνομαι ότι έχασα τη γη κάτω απ’ τα πόδια μου. Σήμερα το μωράκι μου το τάραξα πάρα πολύ με φωνές, φασαρία, στεναχώρια και θυμό. Κι’ αυτό μου ανταπόδωσε κάτι πόνους σαν να με τρυπάει η κοιλιά. Δεν ξέρω αν είναι το μωρό, συσπάσεις της μήτρας, νευρόπονοι ή κάτι άλλο αλλά πονάω.

Το μόνο που μπορεί να με κάνει να νιώσω κάπως καλύτερα είναι η επαφή με τη φύση κ τα ζώα. Κι εδώ που είμαι ούτε φύση υπάρχει ούτε τα σκυλάκια μου. 

Κλαίω με το παραμικρό, είμαι στην τσίτα κ συνεχώς αναρωτιέμαι γιατί; Γιατί να έρθουν τώρα τόσο ανάποδα όλα; Φανταζόμουν ότι όταν θα έμενα έγκυος ο άντρας μου θα με αγαπούσε κ θα με πρόσεχε περισσότερο κ αντί αυτού με παράτησε κ βρήκε άλλη. 

 

Αυτό το βρήκε άλλη είναι σίγουρο;όχι ότι αλλάζει κάτι  στο αποτέλεσμα .

Καλύτερα να βρεις ένα δικό σου σπίτι , είχες πει ότι έχεις ένα ενοίκιο γιατί δεν ειδοποιεις να το ξεκοινιασεις κ να πας εσύ σε αυτό το σπίτι;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...