Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Angot αν έχεις την οικονομική δυνατότητα και υπάρχουν οι προϋποθέσεις μπορείς και να την κάνεις την σπερματεγχυση. Αλλά πρώτον να ξέρεις ότι δεν αυξάνονται οι πιθανότητες πολύ σε σχέση με την φυσιολογικη σύλληψη, δεύτερον θα πάρεις κάποια αγωγή και σε αυτήν την προσπάθεια και τρίτο και σημαντικότερο αν δεν σταματήσεις να κυνηγάς τον χρόνο μπορεί και να ταλαιπωρηθείς... Το βρίσκω απόλυτα λογικό να θες να βγεις από την κατάσταση αυτή που βιώνεις μετά την ατυχή εγκυμοσύνη σου με μια νέα, αλλά επειδή δεν ξέρεις πότε θα έρθει η νέα εγκυμοσύνη θα σε βοηθήσει για ένα διάστημα να χαλαρώσεις και να ανασυνταχθείς και να περάσεις και όμορφα. Μην τρελαινεσαι με το παράθυρο γονιμότητας. Αφού έμεινες μια φορά έγκυος θα ξαναμεινεις:x Ένα πράγμα έχω καταλάβει από όσα έχουν συμβεί σε μένα. Κάνε αυτά που πρέπει με τις διαδικασίες της εξωσωματικής αλλά η ζωή συνεχίζεται κι είναι κρίμα να χάνεις στιγμές κυνηγώντας παντα κάτι.

Εγώ είχα λειτουργήσει εντελώς διαφορετικά μετά την διακοπή της εγκυμοσύνης. Για το τρίμηνο που μας έδωσε μέχρι να κάνουμε νέα ετ έβγαλα εντελώς από το μυαλό μου το θέμα του παιδιού. Και περνούσαμε πολύ όμορφα με τον άντρα μου. (Αφού όταν έκανα το τεστ μετά από πίεση του άντρα μου γιατί δεν πιστευα ότι θα τα καταφερναμε κι ήταν θετικό κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό, έτρεμα για ωρες).

Ο,τι αποφασίσεις όμως αυτό είναι και το σωστό για εσένα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια αυριο εχω αυχενική… εχω πολυ αγχος!!!!καμια συμβουλή; Τελικα αυτο με την σοκολάτα πιάνει;

Μη φας τιποτα. Αν χρειαστεί να φας θα σε στείλει ο γιατρος.

1 ώρα πρίν, Eternity είπε:

Βρήκα τον υπέρηχο που είχα κάνει το μήνα  που έμεινα έγκυος στο γιο μου! Είχα ενδομητριο μόνο 4,2 (τώρα που είχα 4,6 μου το είπαν ως πρόβλημα, ότι είναι μικρό), ήταν την 9η ημέρα του κύκλου μου και μου είχε πει αύριο μεθαύριο το πολύ θα πέσει. Δε γράφει βέβαια κάπου τη μέτρηση του ωαριου όμως είναι μεγάλο. Δηλαδή από πάντα έκανα νωρίς ωορρηξία. 

Έπρεπε να είναι περισσότερο? Το θέμα είναι ότι 10η ημέρα ωάριο δεν υπήρχε. Να μην έκανα καθόλου ωορρηξία? 

Οταν εκανες την lh, αν κατάλαβα καλά την μερα της ovitrelle τι τιμές αναφοράς έδινε το εργαστηριο για την ωορρηξία; Λογικά πάνω απο 8 ε;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια αυριο εχω αυχενική… εχω πολυ αγχος!!!!καμια συμβουλή; Τελικα αυτο με την σοκολάτα πιάνει;

Ετοιμάσου να δεις ένα ανθρωπάκι πλέον! Μην έχεις καθόλου άγχος, μόνο προσμονή γι αυτό που θ´αντικρυσεις! Είναι μαγικό ♥️
Εγώ δεν έφαγα γλυκό, είχα κάνει και πιπί μου ακριβώς πριν μπω, μια χαρά φάνηκαν όλα! Θα περιμένουμε νέα σου!! 

7 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

@Kate92 Πολλα συγχαρητηρια! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμογυνη!  
@Tselek Με το καλο το αγορακι σου! Και στο φορουμ κ ολες οι φιλες μου αγορι αυτην την περιοδο!!
@Angot  Βασικα περα απο τα χρηματα θεωρω οτι δεν αξιζει η σπερματεγχυση γιατι θα παρεις κ παλι φαρμακα (λιγοτερα αλλα θα παρεις). Στη θεση σου θα μου εδινα ενα μηνα να ηρεμησω σωματικα κ ψυχικα. Εισαι πολυ μικρη για να αγχωνεσαι για ενα μηνα! Ποσο μαλλον που αυτος ο μηνας ειναι οι διακοπες ;)

Ολα καλα να πανε!!!!!

Η αλήθεια είναι και εγώ όλο γι αγόρια ακούω.. Χριστέ μου, πού πήγαν οι νύφες;;!!! 
Σ´ευχαριστώ πολύ πολύ! Και εσυ το γρηγορότερο να πάθεις οοοο,τι λαχταράς! ♥️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.. σημερα ροη καφε και πονοι περιοδου ανα διαστηματα. Πηρα το γιατρο κ ειπε οτι ειναι υπολλειματα απο παλιες περιοδους να ξεκουραζομαι και να κανω υπομονη 2 μερες που θα με δει.. εσεις πως μενατε ηρεμες? Μου φαινετε χειροτερο και απο τις μερες που περιμενα για χοριακη..:(

Ειδες οτι σου ειχα πει.. Εγω σημερα θα παω, αλλα ολο το βραδυ με πονουσε η κοιλια μου, ειχα κρυαδες και πονους κατω χαμηλα. Τι να ειναι αυτο αραγε; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Ειδες οτι σου ειχα πει.. Εγω σημερα θα παω, αλλα ολο το βραδυ με πονουσε η κοιλια μου, ειχα κρυαδες και πονους κατω χαμηλα. Τι να ειναι αυτο αραγε; 

Ελα ντε , εγω η πιο ηρεμη τοσες μερες τωρα πλεον τα εχω παθει ολα.. εγω αυριο θα παω!! Ρωτα και τον δικο σου σε παρακαλω αν ειναι φυσιολογικα αυτα ολα..Σου ευχομαι ολα να ειναι τελεια! Περιμενω νεα σου με ανυπομονησια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@Angot αν έχεις την οικονομική δυνατότητα και υπάρχουν οι προϋποθέσεις μπορείς και να την κάνεις την σπερματεγχυση. Αλλά πρώτον να ξέρεις ότι δεν αυξάνονται οι πιθανότητες πολύ σε σχέση με την φυσιολογικη σύλληψη, δεύτερον θα πάρεις κάποια αγωγή και σε αυτήν την προσπάθεια και τρίτο και σημαντικότερο αν δεν σταματήσεις να κυνηγάς τον χρόνο μπορεί και να ταλαιπωρηθείς... Το βρίσκω απόλυτα λογικό να θες να βγεις από την κατάσταση αυτή που βιώνεις μετά την ατυχή εγκυμοσύνη σου με μια νέα, αλλά επειδή δεν ξέρεις πότε θα έρθει η νέα εγκυμοσύνη θα σε βοηθήσει για ένα διάστημα να χαλαρώσεις και να ανασυνταχθείς και να περάσεις και όμορφα. Μην τρελαινεσαι με το παράθυρο γονιμότητας. Αφού έμεινες μια φορά έγκυος θα ξαναμεινεις:x Ένα πράγμα έχω καταλάβει από όσα έχουν συμβεί σε μένα. Κάνε αυτά που πρέπει με τις διαδικασίες της εξωσωματικής αλλά η ζωή συνεχίζεται κι είναι κρίμα να χάνεις στιγμές κυνηγώντας παντα κάτι.

Εγώ είχα λειτουργήσει εντελώς διαφορετικά μετά την διακοπή της εγκυμοσύνης. Για το τρίμηνο που μας έδωσε μέχρι να κάνουμε νέα ετ έβγαλα εντελώς από το μυαλό μου το θέμα του παιδιού. Και περνούσαμε πολύ όμορφα με τον άντρα μου. (Αφού όταν έκανα το τεστ μετά από πίεση του άντρα μου γιατί δεν πιστευα ότι θα τα καταφερναμε κι ήταν θετικό κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό, έτρεμα για ωρες).

Ο,τι αποφασίσεις όμως αυτό είναι και το σωστό για εσένα!

Καλημερα κοριτσι, πόσο δίκιο έχεις... Όσο το κυνηγάς τόσο σε αποφεύγει λένε... Με κυνηγάει ο Ιανουαριος! Θέλω να είμαι έστω έγκυος την περίοδο που θα γεννουσα... Που πέφτει βαρύ να ξέρω ότι 2 Ιανουαρίου θα είχα το μωρο μ και αντί αυτού τλκ δε θα χω τπτ.... Δεν με κυνηγάει η ηλικία... Δυστυχώς με κυνηγάει ο Ιανουαριος!! Ο άντρας μ φεύγει αύριο ταξίδι και θα γυρίσει τέλος Αυγούστου οπότε θέλοντας και μη θα φυγει από το μυαλό μ το παιδί! Εμενα ρε κορίτσια μου λεγε η μαμα μ να προσέχεις, να παίρνεις προφυλάξεις για να μη μείνεις έγκυος... Ποσο άδικο τλκ να θέλει τόση προσπάθεια! Αλλιώς μου τα χαν μάθει... 

Anyway μην κλαιγομαι πρωί πρωί! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dafni82 είπε:

Κορίτσια έχει καμία από εσάς εμπειρία από το κέντρο εξωσωματικής Ευγονια του κυρίου Λαϊνά? Θα ήθελα τη γνώμη σας

Καλημερα! Προσωπικη εμπειρια δεν εχω.. μολις γεννησε η φιλη μου 2 αγορακια πριν λιγες μερες ομως.. τα καταφερε με τη 1η! Με προβληματα με σπερμα μεγαλο..απλα το κομματι του οικονομικου εχει ηταν σκληρο, σκεψου οτι αφου εμεινε εγκυος αλλαξε γιατρο κ τη ξεγεννησε αλλος..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Ετοιμάσου να δεις ένα ανθρωπάκι πλέον! Μην έχεις καθόλου άγχος, μόνο προσμονή γι αυτό που θ´αντικρυσεις! Είναι μαγικό ♥️
Εγώ δεν έφαγα γλυκό, είχα κάνει και πιπί μου ακριβώς πριν μπω, μια χαρά φάνηκαν όλα! Θα περιμένουμε νέα σου!! 

Η αλήθεια είναι και εγώ όλο γι αγόρια ακούω.. Χριστέ μου, πού πήγαν οι νύφες;;!!! 
Σ´ευχαριστώ πολύ πολύ! Και εσυ το γρηγορότερο να πάθεις οοοο,τι λαχταράς! ♥️

Καλημερα !! Μεγαλη μερα η σημερινή για μενα….αυτοι μ ειπαν να πιω 2 ποτήρια νερο..φαντάζομαι για να ειναι γεμάτη η κύστη 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

Καλημερα κοριτσι, πόσο δίκιο έχεις... Όσο το κυνηγάς τόσο σε αποφεύγει λένε... Με κυνηγάει ο Ιανουαριος! Θέλω να είμαι έστω έγκυος την περίοδο που θα γεννουσα... Που πέφτει βαρύ να ξέρω ότι 2 Ιανουαρίου θα είχα το μωρο μ και αντί αυτού τλκ δε θα χω τπτ.... Δεν με κυνηγάει η ηλικία... Δυστυχώς με κυνηγάει ο Ιανουαριος!! Ο άντρας μ φεύγει αύριο ταξίδι και θα γυρίσει τέλος Αυγούστου οπότε θέλοντας και μη θα φυγει από το μυαλό μ το παιδί! Εμενα ρε κορίτσια μου λεγε η μαμα μ να προσέχεις, να παίρνεις προφυλάξεις για να μη μείνεις έγκυος... Ποσο άδικο τλκ να θέλει τόση προσπάθεια! Αλλιώς μου τα χαν μάθει... 

Anyway μην κλαιγομαι πρωί πρωί! 

Καλημέρα! Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις έκανα με εσένα. Έλεγα θα έρθει η 1 Μαρτίου και πρέπει να είμαι έγκυος για να μην θυμάμαι. Τελικά την ημερομηνία εκείνη είχα μόλις κάνει και την δεύτερη αποξεση. Αλλά δεν μου κακοφανηκε όπως πίστευα. Δεν στενοχωρηθηκα όπως στην διακοπή της προηγούμενης εγκυμοσύνης ούτε στην βιοχημική που ακολούθησε στενοχωρήθηκα. Γιατί μπροστά σε αυτό που έζησα με την διακοπή αυτα είναι τίποτα πραγματικά δεν συγκρίνονται. Τώρα ακόμα είναι νωρίς κι είναι λογικό να κάνεις αυτές τις σκέψεις αλλά αλήθεια σου λέω οσο πιο σκληρό είναι αυτό που περνάς τόσο πιο ψύχραιμα βλέπεις τα πράγματα μετά. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος και πριν τον Ιανουάριο Αλλά και να μην είσαι δεν θα σε νοιάζει και τόσο. Θα κοιτάς μπροστά το επόμενο σας βήμα.

@Μπισκοτακι27 καλα αποτελέσματα!! Με το καλό να δεις το μωράκι σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

Καλημερα κοριτσι, πόσο δίκιο έχεις... Όσο το κυνηγάς τόσο σε αποφεύγει λένε... Με κυνηγάει ο Ιανουαριος! Θέλω να είμαι έστω έγκυος την περίοδο που θα γεννουσα... Που πέφτει βαρύ να ξέρω ότι 2 Ιανουαρίου θα είχα το μωρο μ και αντί αυτού τλκ δε θα χω τπτ.... Δεν με κυνηγάει η ηλικία... Δυστυχώς με κυνηγάει ο Ιανουαριος!! Ο άντρας μ φεύγει αύριο ταξίδι και θα γυρίσει τέλος Αυγούστου οπότε θέλοντας και μη θα φυγει από το μυαλό μ το παιδί! Εμενα ρε κορίτσια μου λεγε η μαμα μ να προσέχεις, να παίρνεις προφυλάξεις για να μη μείνεις έγκυος... Ποσο άδικο τλκ να θέλει τόση προσπάθεια! Αλλιώς μου τα χαν μάθει... 

Anyway μην κλαιγομαι πρωί πρωί! 

Καλημέρα. Λυπάμαι που περνάς δύσκολα, δεν είναι και εύκολο όλο αυτό. Ήθελα μόνο να σου πω ότι και εγώ έτσι αισθανόμουν μετά την απόξεση και ήθελα τουλάχιστον να ήμουν έγκυος τον Ιούνιο που θα ήταν να γεννήσω... Ακριβώς το ίδιο. Εντάξει, ο Ιούνιος ήρθε και πέρασε μαζί και αυτά τα πολύ έντονα συναισθήματα όμως. ήμουν πολύ καλύτερα, να σου πω την αλήθεια μια δύο φορές το σκέφτηκα τον προηγούμενο μήνα. Κάνε κουράγιο και υπομονή όσο μπορείς προσπάθησε να ξεκουραστείς τον Αύγουστο θα το βρεις μπροστά σου. Σου στέλνω μια αγκαλιά.

11 minutes ago, Kate92 said:

Καλημέρα κορίτσια!!  Βγήκε η δεύτερη χοριακη μου! 185 η πρώτη, 479 η δεύτερη!! Ζαλίστηκα από τη χαρά!! Αχχχχχ

Πω πω καταπληκτικά. Είναι να μη ζαλιστείς ;; Συγχαρητήρια και πάλι. Από εδώ και πέρα θα ανεβαίνει με ταχύτατους ρυθμούς και σύντομα θα έχεις τον πρώτο υπέρηχο να δεις το θαυματάκι σου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Καλημερα κοριτσι, πόσο δίκιο έχεις... Όσο το κυνηγάς τόσο σε αποφεύγει λένε... Με κυνηγάει ο Ιανουαριος! Θέλω να είμαι έστω έγκυος την περίοδο που θα γεννουσα... Που πέφτει βαρύ να ξέρω ότι 2 Ιανουαρίου θα είχα το μωρο μ και αντί αυτού τλκ δε θα χω τπτ.... Δεν με κυνηγάει η ηλικία... Δυστυχώς με κυνηγάει ο Ιανουαριος!! Ο άντρας μ φεύγει αύριο ταξίδι και θα γυρίσει τέλος Αυγούστου οπότε θέλοντας και μη θα φυγει από το μυαλό μ το παιδί! Εμενα ρε κορίτσια μου λεγε η μαμα μ να προσέχεις, να παίρνεις προφυλάξεις για να μη μείνεις έγκυος... Ποσο άδικο τλκ να θέλει τόση προσπάθεια! Αλλιώς μου τα χαν μάθει... 

Anyway μην κλαιγομαι πρωί πρωί! 

καλημερα @Angot ως παθούσα θα σου πω οτι θέλουμε ενα υγιες μωράκι, τα μωράκια που είχαμε όντως είχαν θέμα και έπρεπε να γίνει διακοπή,
όταν είναι η ώρα η σωστή, θα μας το δώσει ο Θεός το υγιές, εμένα η Οικον μου είπε οτι η μήτρα και το σώμα θέλει ενα τριμηνο να ηρεμήσει και να επανέλθει
δεν ήταν αρνητική στην ωοληψία αλλα να περιμένω για τη μεταφορά, εμένα οι κύκλοι μετα την απόξεση δεν πήγαν καλά μπορεί και να έτυχε βέβαια.
όσο και να το πιέζουμε και να το θέλουμε ο γιατρός ξέρει καλύτερα, δώσε χρόνο στο σώμα σου να ξεκουραστεί, δεν είναι μεγάλο διάστημα ένας μήνας διάλειμμα
με αγάπη στα λέω!
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...