Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια σήμερα θα πάω στο γιατρό να δώσω αιμα για καρυοτυπο ζεύγους. Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση (επειδη θα λείπει ο άντρας μ αυτό το μήνα έλεγα μην τον καψω)..

Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει τον κόπο ή δεν έχει επιτυχίες η διαδικασία; έχει κάνει καμία; έχετε κάποια γνωστή που πέτυχε; 

Εχω κανει κ εγώ πριν την εξωσωματική χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Γενικά δεν δίνει μεγαλα ποσοστά θετικού αποτελέσματος.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Tintin είπε:

Εχω κανει κ εγώ πριν την εξωσωματική χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Γενικά δεν δίνει μεγαλα ποσοστά θετικού αποτελέσματος.  

Πόσα χρήματα σου κόστισε αν επιτρέπεται; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια αυριο εχω αυχενική… εχω πολυ αγχος!!!!καμια συμβουλή; Τελικα αυτο με την σοκολάτα πιάνει;

καλή επιτυχία Μπισκοτάκι! Έτσι λένε, ότι πιάνει, εγώ δεν είχα φάει γλυκό κ μια χαρά το είδαμε το μωράκι, γενικά λένε όμως ότι καλό είναι να φας κάτι γλυκό για να κουνιέται.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Angot said:

Θα πήγαινε χαμένος αυτός ο μήνας γι αυτό το σκέφτομαι...  Έχουμε καλό σπέρμα και ανοιχτές σάλπιγγες κλπ...  Για 2η ivf θα παω από Σεπτέμβρη. Αλλα έλεγα να δώσω πάλι μια ευκαιρία μιας και είμαι φρέσκια από αποξεση. 

Μετά από απόξεση δεν πρέπει να περιμένεις κάποιο διάστημα για να κάνεις ξανά προσπάθεια? Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να περιμένω 2 κύκλους 

Link to comment
Share on other sites

@Kate92 Πολλα συγχαρητηρια! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμογυνη!  
@Tselek Με το καλο το αγορακι σου! Και στο φορουμ κ ολες οι φιλες μου αγορι αυτην την περιοδο!!
@Angot  Βασικα περα απο τα χρηματα θεωρω οτι δεν αξιζει η σπερματεγχυση γιατι θα παρεις κ παλι φαρμακα (λιγοτερα αλλα θα παρεις). Στη θεση σου θα μου εδινα ενα μηνα να ηρεμησω σωματικα κ ψυχικα. Εισαι πολυ μικρη για να αγχωνεσαι για ενα μηνα! Ποσο μαλλον που αυτος ο μηνας ειναι οι διακοπες ;)

πρίν από 56 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια αυριο εχω αυχενική… εχω πολυ αγχος!!!!καμια συμβουλή; Τελικα αυτο με την σοκολάτα πιάνει;

Ολα καλα να πανε!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ρώτησα καθόλου για σπερματεγχιση και γενικά σε ρώτησα τπτ. Ήταν εκεί ο γιατρός που μ ειπε τα μαντάτα στην αυχενική, επαθα κοκομπλολο, εδωσα αιμα και έφυγα σφαίρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Μακάρι να μπορούσα να είμαι ήρεμη.. Το δύστυχο πέρασε κ αυτό δύσκολα τόσες μέρες με κλάμα, άγχος, ανησυχία κλπ που εύχομαι πραγματικά να μην του αφήσουν κανένα τραύμα..

Θέλω να πάω κάπου να χαλαρώσω αλλά όλα φαίνονται τόσο δύσκολα κ απρόσιτα..

Μαριζα Ριζου- Μαζι σου στο φως
Μου φτιαχνει παντα το κεφι!! Αφιερωσε το στον εαυτο σου (ή στο μικρο κοτοπουλακι σου) :rolleyes:

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , eleonora85 είπε:

@Kate92 Πολλα συγχαρητηρια! Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμογυνη!  
@Tselek Με το καλο το αγορακι σου! Και στο φορουμ κ ολες οι φιλες μου αγορι αυτην την περιοδο!!
@Angot  Βασικα περα απο τα χρηματα θεωρω οτι δεν αξιζει η σπερματεγχυση γιατι θα παρεις κ παλι φαρμακα (λιγοτερα αλλα θα παρεις). Στη θεση σου θα μου εδινα ενα μηνα να ηρεμησω σωματικα κ ψυχικα. Εισαι πολυ μικρη για να αγχωνεσαι για ενα μηνα! Ποσο μαλλον που αυτος ο μηνας ειναι οι διακοπες ;)

Ολα καλα να πανε!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να είσαι καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

καλημέρα κορίτσια

είμαι και εγώ στην αναζήτηση γιατρού για να ξεκινήσω εξωσωματική

Έχω κάνει κάποια ραντεβού με Κούρτη και Τσιριγώτη και χθες επισκέφτηκα και τον Μαστρομηνά και μεθαύριο έχω ραντεβού με τον τέταρτο και ελπίζω  τελευταίο γιατρό τον Κελλάρη και ελπίζω να αποφασίσω μετά ποιόν θα ακολουθήσω

Έχει κάποια από εσάς εμπειρία με τον Μαστρομηνά και Κελλάρη??????, γιατί με τους υπόλοιπους έχω πάρει αρκετές γνώμες.

ευχαριστώ 

Καλησπέρα! Καλη αρχή να έχεις κ γρήγορα ξεμπερδεματα!!! Εγω ειμαι στον Μαστρ. Ότι θες στείλε μου κ πμ να σου πω. Γενικά είμαι ευχαριστημενη παντως. 

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια αυριο εχω αυχενική… εχω πολυ αγχος!!!!καμια συμβουλή; Τελικα αυτο με την σοκολάτα πιάνει;

Καλά αποτελέσματα να έχετε!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια σήμερα θα πάω στο γιατρό να δώσω αιμα για καρυοτυπο ζεύγους. Θα τον ρωτήσω για σπερματεγχιση (επειδη θα λείπει ο άντρας μ αυτό το μήνα έλεγα μην τον καψω)..

Ποια είναι η γνώμη σας; αξίζει τον κόπο ή δεν έχει επιτυχίες η διαδικασία; έχει κάνει καμία; έχετε κάποια γνωστή που πέτυχε; 

Έχω κάνει 4 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και μετά από λίγους μήνες έμεινα μόνη μου φυσιολογικα. Θεωρώ ότι αν έχει 13% πιθανότητες επιτυχίας η φυσιολογικη σύλληψη, τότε η σπερματεγχυση να έχει 15%. Εγώ με τόσο άγχος που είχα, θα την εφτσα κατω από 10% την πιθανότητα. Κοίτα, δεν έχεις να χάσεις κάτι μόνο χρήματα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Eternity είπε:

Έχω κάνει 4 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και μετά από λίγους μήνες έμεινα μόνη μου φυσιολογικα. Θεωρώ ότι αν έχει 13% πιθανότητες επιτυχίας η φυσιολογικη σύλληψη, τότε η σπερματεγχυση να έχει 15%. Εγώ με τόσο άγχος που είχα, θα την εφτσα κατω από 10% την πιθανότητα. Κοίτα, δεν έχεις να χάσεις κάτι μόνο χρήματα. 

 Δεν ρώτησα καν το άφησα έτσι... Αν έχει τόσο μικρή πιθανότητα να πετύχει δεν θα ήθελα να υποστώ την απογοήτευση... Αρκετή ήταν η επιτυχία της αυχενικής μου... Από Σεπτέμβρη, να είμαι και πιο ήρεμη! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Δε ξερω γιατι στο λεει αυτο .και εγω ειχα θεμα και σκεφτομουν γιατι ενω οι περισσοτερες πανε για ωοληψια πιο μετα..αλλα μου ειχε πει «απλά κανεις νωρις ωορρηξία κανενα θεμα δεν εχεις»   
Εγω ειχα 7η ή 8η μερα παντα  Lh : 7,4 εως 7,8  και e2: 120 εως 200 οποτε εβλεπε κ το ωοθηκακιο απο 11 εως 16 και μου ελεγε κανε οβιτρελ το βραδυ κ ολα καλα πηγαινανε.και με λιγες μοναδες παλι τα ίδια

Βρήκα τον υπέρηχο που είχα κάνει το μήνα  που έμεινα έγκυος στο γιο μου! Είχα ενδομητριο μόνο 4,2 (τώρα που είχα 4,6 μου το είπαν ως πρόβλημα, ότι είναι μικρό), ήταν την 9η ημέρα του κύκλου μου και μου είχε πει αύριο μεθαύριο το πολύ θα πέσει. Δε γράφει βέβαια κάπου τη μέτρηση του ωαριου όμως είναι μεγάλο. Δηλαδή από πάντα έκανα νωρίς ωορρηξία. 

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

H lh σου παντως δεν δικαιολογεί την ωορρηξία τοσο νωρίς.

Έπρεπε να είναι περισσότερο? Το θέμα είναι ότι 10η ημέρα ωάριο δεν υπήρχε. Να μην έκανα καθόλου ωορρηξία? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...