Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Marina21 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου. Πήγα γυναικολόγο και είδαμε σακο. Πρώτα ο Θεός την επόμενη εβδομάδα θα ακούσουμε καρδουλα. Εσεις, πως ειστε;

Αχ ωραια.. πως ενιωσες?? Μετα απο 1 βδομαδα πας για καρδουλα?? Τωρα εισαι στη 4η? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Christin88 είπε:

Αχ ωραια.. πως ενιωσες?? Μετα απο 1 βδομαδα πας για καρδουλα?? Τωρα εισαι στη 4η? 

Εκει γύρω στην 5η.

Τωρα όσες είστε εγκυουλες με φυτική βαφή θα κάνετε τα μαλλια; τον ρώτησα μ λεει ας περιμένω το 3ημηνο,του λεω ούτε καν θα τα βάψω. Για νύχια εννοείται με αφήνει. Αλλα για μαλλί δεν ήταν θετικός πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Δεν είναι μόνο οι δυο μέρες, υπολόγισε ότι ανάλογα τα έμβρυα η ετ γίνεται 3-5 μέρες μετά την ωοληψια και παίρνεις φάρμακα για το ενδομήτριο. Είχες πάρει τίποτα σε αυτό τον κύκλο ή ήσουν σε φυσικό;

Όχι, δεν είχα κάνει εξωσωματική τότε. Πήγα να κάνω υπέρηχο για να δούμε πότε περίπου θα κάνω ωορρηξία για να προσπαθήσουμε μόνοι μας. Τίποτα δεν είχα πάρει από φάρμακα. Μετά που έμεινα έγκυος μου έδωσε utrogestan 

πρίν από 15 λεπτά , Marina21 είπε:

Εκει γύρω στην 5η.

Τωρα όσες είστε εγκυουλες με φυτική βαφή θα κάνετε τα μαλλια; τον ρώτησα μ λεει ας περιμένω το 3ημηνο,του λεω ούτε καν θα τα βάψω. Για νύχια εννοείται με αφήνει. Αλλα για μαλλί δεν ήταν θετικός πολύ. 

Εμένα το 2ο τρίμηνο με άφησε να κάνω ανταύγειες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Marina21 είπε:

Εκει γύρω στην 5η.

Τωρα όσες είστε εγκυουλες με φυτική βαφή θα κάνετε τα μαλλια; τον ρώτησα μ λεει ας περιμένω το 3ημηνο,του λεω ούτε καν θα τα βάψω. Για νύχια εννοείται με αφήνει. Αλλα για μαλλί δεν ήταν θετικός πολύ. 

εγώ έκανα της apivita στις 13 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Eternity είπε:

Όχι, δεν είχα κάνει εξωσωματική τότε. Πήγα να κάνω υπέρηχο για να δούμε πότε περίπου θα κάνω ωορρηξία για να προσπαθήσουμε μόνοι μας. Τίποτα δεν είχα πάρει από φάρμακα. Μετά που έμεινα έγκυος μου έδωσε utrogestan 

Εμένα το 2ο τρίμηνο με άφησε να κάνω ανταύγειες. 

Η φύση! Άλλο πράγμα. Γενικά πάντως το ενδομήτριο στην ivf το θέλουν πάνω από 7. Αν όμως εσυ είσαι μόνιμα σε χαμηλά νούμερα και έχεις μείνει έγκυος υποθέτω ότι θα προχωρήσεις κανονικά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση. Ήταν 4,2 την 9η ήμερα και μου είπε ο γιατρός να προσπαθήσουμε την ίδια μέρα και την επόμενη γιατί θα έκανα ωορρηξία. Άρα σε δύο ημέρες πόσο να είχε μεγαλώσει? 

Μπορει να ήταν γύρω στο 6-6,5 κ αυτο σε μια φυσιολογική συλληψη θεωρητε λειτουργικό.  Γενικα σε μια φυσική συλληψη όταν το ωάριο ειναι καλό τότε όλες οι ορμόνες πανε ρολόι κ συνδράμουν.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Σποράκι είπε:

Η φύση! Άλλο πράγμα. Γενικά πάντως το ενδομήτριο στην ivf το θέλουν πάνω από 7. Αν όμως εσυ είσαι μόνιμα σε χαμηλά νούμερα και έχεις μείνει έγκυος υποθέτω ότι θα προχωρήσεις κανονικά!

Δηλαδή αν δεν είχα κάνει τότε τον υπέρηχο, τώρα θα είχα πέσει να πεθάνω! Θα το δείξω στο γιατρό την επόμενη φορά να δω τι εξήγηση θα μου δώσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Ο ίδιος δεν παραδέχεται ότι βρήκε άλλη, τα στοιχεία όμως σε αυτό συνηγορούν. Το θέμα είναι ότι δεν με θέλει. Με πήρε σήμερα τηλέφωνο και μου μίλαγε σαν να είμαστε απλά γνωστοί, μου είπε πως είδε το γιατρό κ τι του είπε ο γιατρός μου. Γενικά καμία διάθεση επανασύνδεσης αλλά όχι ότι θέλει κ να χαθούμε τελείως. Είπε αν χρειαστώ βοήθεια θα έρθει κ τέτοια, αλλά ούτε ότι του έλειψα ούτε ότι υπάρχει περίπτωση να τα ξαναβρούμε είπε.

Το σπίτι που έχω είναι μια φοιτητική γκαρσονιέρα στην Πάτρα. Από την Πάτρα έχω φύγει χρόνια και δεν έχω τόσο κοντινούς ανθρώπους να με βοηθήσουν σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι. Δεν νομίζω πως θα είναι καλή επιλογή σε αυτή τη φάση. 

Το σωστό θα ήταν να φύγει αυτος από σπίτι γιατί να ξεβολευεσαι εσύ με μωρό ;κοίτα έχει δεν έχει βρει ,δεν αξίζει να σε απασχολεί ,να ετοιμαστεί για την διατροφή πες του και στο καλό, είναι ένας κοινός άνθρωπος που λειτουργεί χωρίς συναίσθημα, εσύ ανασυγκροτισου σιγά σιγά .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marina21 είπε:

Εκει γύρω στην 5η.

Τωρα όσες είστε εγκυουλες με φυτική βαφή θα κάνετε τα μαλλια; τον ρώτησα μ λεει ας περιμένω το 3ημηνο,του λεω ούτε καν θα τα βάψω. Για νύχια εννοείται με αφήνει. Αλλα για μαλλί δεν ήταν θετικός πολύ. 

Εγω που ζω εξωτερικό και όλα είναι πιο χύμα και ελαστικά όσον αφορά την εγκυμοσύνη, η γιατρός μόνο τα μαλλια δεν μ άφησε να βάψω για το πρώτο τρίμηνο. Όλα τ άλλα κανονικά! Εγω που έχω κληρονομικότητα στην άσπρη ρίζα, είχα πελαγώσει! Την έβγαλα με κάποια τύπου «μαρκαδορακια» που καμουφλάρουν τ άσπρα. Τα αντίστοιχα σπρευ τα φοβήθηκα.. Γνώμη μου, αν το θέμα σου δεν είναι τα λευκά, κανε υπομονή μέχρι να κλείσεις και τον τρίτο. Η αντίθεση ρίζα άκρη, παραμένει must :P 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, dimitdimit είπε:

Το σωστό θα ήταν να φύγει αυτος από σπίτι γιατί να ξεβολευεσαι εσύ με μωρό ;κοίτα έχει δεν έχει βρει ,δεν αξίζει να σε απασχολεί ,να ετοιμαστεί για την διατροφή πες του και στο καλό, είναι ένας κοινός άνθρωπος που λειτουργεί χωρίς συναίσθημα, εσύ ανασυγκροτισου σιγά σιγά .

Μπα.. δεν υπήρχε περίπτωση να φύγει αυτός, μόνο που δεν με πέταξε με τις κλοτσιές, σου λέει είναι δικό μου το σπίτι και τέλος.

Βλέπω ένα πρόσωπο που δεν αναγνωρίζω πια.. 9 χρόνια μαζί κ είναι άλλος άνθρωπος. Γι’ αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω όλο αυτό..

Τέλοσπάντων, ας ελπίσουμε πως ο,τι γίνεται γίνεται για καλό..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς καλά! Είχα να μπω μερικές μέρες γιατί βασανιζόμουν από έντονες ανακατωσούρες και εμετούς, γενικά δυσκολεύτηκα. Τελικά έκανα δύο βελονισμούς μαζεμένους και ίσιωσα! Τους είχα κόψει μετά το τρίμηνο που πέρασε η κρίσιμη περίοδος (για οικονομικούς κυρίως λόγους) και γι' αυτό μάλλον υποτροπίασα. Θα δούμε πώς θα πάει και αν θα συνεχίσω και για πόσο. Μπήκα χθες βράδυ και διάβασα τα νέα σας ως ένα σημείο!

 @Kate92 πολύ χάρηκα για τα νέα σου! Συγχαρητήρια και εύχομαι σε 9 μήνες να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το ή τα παιδάκι/α σου γερό/ά!!! 

 @Christin88 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να πάνε όλα καλά εύχομαι και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Πώς είσαι με το αιματάκι τώρα? 

 @Tselek αγαπημένη, να σου ζήσει ο γιόκας!!! Να είναι γερός και καλότυχος! Όλα τα καλά!!! 

@kateriiina25 είδα ότι ξεκινάς θεραπεία! Καλή αρχή και να πάνε όλα καλά, να είναι αυτό το βήμα που θα σου ανοίξει το δρόμο για τη μητρότητα! 

@Angot μου είδα ότι βγήκαν οι απαντήσεις που με τόση αγωνία περίμενες. Να ηρεμήσει η ψυχούλα σου σιγά σιγά τώρα που κλείνουν οι εκκρεμότητες, για να ετοιμαστείς για τη νέα ζωή ή/και τις νέες ζωές που θα έρθουν να φωλιάσουν στο σώμα σου! Ηδη η πρώτη περίοδος ήρθε και αυτό σημαίνει ότι το σώμα σου προετοιμάζεται! Να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα είτε προλάβετε να κάνετε σπερματέγχυση, είτε προχωρήσεις σε ετ από Σεπτέμβρη! 

@κοτοπουλάκι διάβασα τα νέα σου και λυπάμαι πολύ για τον εγκλωβισμό που βιώνεις. Η αλήθεια είναι ότι αυτό που ζεις είναι πάρα πολύ δύσκολο, όμως δεν αποτελεί πισωγύρισμα η επιστροφή στο πατρικό σου. Είναι μία προσωρινή κατάσταση, το ίδιο και τα σκυλάκια σου που βρίσκονται προσωρινά σ' αυτό το όχι ιδανικό γι' αυτά μέρος. Σύντομα θα είστε όλοι μαζί στο σπίτι σας και θα έχετε όλη την αγάπη του κόσμου εκεί μέσα! Είναι φυσικό να νιώθεις ανασφάλεια, θα τα βρεις όμως τα πατήματά σου και θα νιώσεις πιο δυνατή από ποτέ. Οσο για τον μικρούλη σου, είναι βέβαιο ότι θα γεννηθεί μια χαρά και καθόλου μέσα στα νεύρα όπως λες δε θα είναι, μη φορτώνεις τον εαυτό σου ενοχές, κάνεις το καλύτερο που μπορείς δεδομένης της κατάστασης! Είσαι μία δυνατή γυναίκα και να το θυμάσαι αυτό! 

@Linoula καλή επιτυχία, εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!! Αν δεν κάνω λάθος και άλλη μία κοπέλα περιμένει τώρα κοντά το κρίσιμο αποτέλεσμα, αλλά έχει σκαλώσει το μυαλό μου τώρα και δε θυμάμαι ποια, να πάνε όλα καλά εύχομαι!

Συγχωρέστε με αν ξεχνάω ορισμένες απαντήσεις, ένα μυαλό έχω και μια εγκυμοσύνη που αποδυναμώνει του μνήμη! Θα επανέλθω! Τα φιλιά μου σε όλες!!!

On 26/7/2022 at 9:56 ΠΜ, DIMIFEB είπε:

καλημέρα κορίτσια

είμαι και εγώ στην αναζήτηση γιατρού για να ξεκινήσω εξωσωματική

Έχω κάνει κάποια ραντεβού με Κούρτη και Τσιριγώτη και χθες επισκέφτηκα και τον Μαστρομηνά και μεθαύριο έχω ραντεβού με τον τέταρτο και ελπίζω  τελευταίο γιατρό τον Κελλάρη και ελπίζω να αποφασίσω μετά ποιόν θα ακολουθήσω

Έχει κάποια από εσάς εμπειρία με τον Μαστρομηνά και Κελλάρη??????, γιατί με τους υπόλοιπους έχω πάρει αρκετές γνώμες.

ευχαριστώ 

Καλημέρα κορίτσι μου! Για τον Κελλάρη έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Είναι αυτός που πρωτοπήγα όταν θελήσαμε να εξετάσουμε τα αίτια της υπογονιμότητας και μας έβαλε σε μια σειρά. Είναι πολύ οργανωμένος, θετικός, πανέξυπνος και άψογος στον τρόπο του. Καταλαβαίνει πολύ καλά την εύθραυστη ψυχολογία που έχουν τα περισσότερα ζευγάρια τα οποία εξετάζει, έχει ενσυναίσθηση και τον κατάλληλο τρόπο να πει το κάθε τι, που για μένα είναι πάρα πολύ σημαντικό αυτό στον τομέα της εξωσωματικής και αυτό τον ξεχωρίζει κατά τη γνώμη μου. Τελικά δεν έκανα μαζί του εξωσωματικές παρά μόνο σπερματεγχύσεις στην αρχή, αλλά αυτό επειδή εξαρχής είχα αποφασίσει πως αν προχωρούσα σε ετ θα πήγαινα στο γιατρό με τον οποίο είχα καταψύξει ωάρια σε νεότερη ηλικία, για διάφορους προσωπικούς μου λόγους. Όμως πάντα είχα επαφή με τον Κελλάρη, πήγαινα σ' αυτόν για το ετήσιο ΠΑΠ τεστ, τον κρατούσα ενήμερο και τον συμβουλευόμουν. Ειχε ιδιαίτερη ευγένεια και έδειχνε ενδιαφέρον, παρ' ότι δεν ήμουν με αυτόν στις εξωσωματικές. Και όταν έμεινα έγκυος επέστρεψα σ' αυτόν και με παρακολουθεί τώρα. Πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί στον χώρο και ίσως να μην έχουν και μεγάλες διαφορές ως προς το πώς χειρίζονται τη διαδικασία, το σημαντικό είναι να πας σε αυτόν που θα σου κάνει το κλικ. Και αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Καλή επιλογή γιατρού και καλή αρχή να έχεις, εύχομαι να σου έρθουν όλα εύκολα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς καλά! Είχα να μπω μερικές μέρες γιατί βασανιζόμουν από έντονες ανακατωσούρες και εμετούς, γενικά δυσκολεύτηκα. Τελικά έκανα δύο βελονισμούς μαζεμένους και ίσιωσα! Τους είχα κόψει μετά το τρίμηνο που πέρασε η κρίσιμη περίοδος (για οικονομικούς κυρίως λόγους) και γι' αυτό μάλλον υποτροπίασα. Θα δούμε πώς θα πάει και αν θα συνεχίσω και για πόσο. Μπήκα χθες βράδυ και διάβασα τα νέα σας ως ένα σημείο!

 @Kate92 πολύ χάρηκα για τα νέα σου! Συγχαρητήρια και εύχομαι σε 9 μήνες να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το ή τα παιδάκι/α σου γερό/ά!!! 

 @Christin88 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Να πάνε όλα καλά εύχομαι και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Πώς είσαι με το αιματάκι τώρα? 

 @Tselek αγαπημένη, να σου ζήσει ο γιόκας!!! Να είναι γερός και καλότυχος! Όλα τα καλά!!! 

@kateriiina25 είδα ότι ξεκινάς θεραπεία! Καλή αρχή και να πάνε όλα καλά, να είναι αυτό το βήμα που θα σου ανοίξει το δρόμο για τη μητρότητα! 

@Angot μου είδα ότι βγήκαν οι απαντήσεις που με τόση αγωνία περίμενες. Να ηρεμήσει η ψυχούλα σου σιγά σιγά τώρα που κλείνουν οι εκκρεμότητες, για να ετοιμαστείς για τη νέα ζωή ή/και τις νέες ζωές που θα έρθουν να φωλιάσουν στο σώμα σου! Ηδη η πρώτη περίοδος ήρθε και αυτό σημαίνει ότι το σώμα σου προετοιμάζεται! Να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα είτε προλάβετε να κάνετε σπερματέγχυση, είτε προχωρήσεις σε ετ από Σεπτέμβρη! 

@κοτοπουλάκι διάβασα τα νέα σου και λυπάμαι πολύ για τον εγκλωβισμό που βιώνεις. Η αλήθεια είναι ότι αυτό που ζεις είναι πάρα πολύ δύσκολο, όμως δεν αποτελεί πισωγύρισμα η επιστροφή στο πατρικό σου. Είναι μία προσωρινή κατάσταση, το ίδιο και τα σκυλάκια σου που βρίσκονται προσωρινά σ' αυτό το όχι ιδανικό γι' αυτά μέρος. Σύντομα θα είστε όλοι μαζί στο σπίτι σας και θα έχετε όλη την αγάπη του κόσμου εκεί μέσα! Είναι φυσικό να νιώθεις ανασφάλεια, θα τα βρεις όμως τα πατήματά σου και θα νιώσεις πιο δυνατή από ποτέ. Οσο για τον μικρούλη σου, είναι βέβαιο ότι θα γεννηθεί μια χαρά και καθόλου μέσα στα νεύρα όπως λες δε θα είναι, μη φορτώνεις τον εαυτό σου ενοχές, κάνεις το καλύτερο που μπορείς δεδομένης της κατάστασης! Είσαι μία δυνατή γυναίκα και να το θυμάσαι αυτό! 

@Linoula καλή επιτυχία, εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!! Αν δεν κάνω λάθος και άλλη μία κοπέλα περιμένει τώρα κοντά το κρίσιμο αποτέλεσμα, αλλά έχει σκαλώσει το μυαλό μου τώρα και δε θυμάμαι ποια, να πάνε όλα καλά εύχομαι!

Συγχωρέστε με αν ξεχνάω ορισμένες απαντήσεις, ένα μυαλό έχω και μια εγκυμοσύνη που αποδυναμώνει του μνήμη! Θα επανέλθω! Τα φιλιά μου σε όλες!!!

Δεν είναι ανακατωσουρες, ο γιος σου ξεκίνησε το beach volley :wub: αθλητικό το αντράκι σου!!! 

Εγω δεν έκανα τπτ, φεύγει και ο άντρας μου σήμερα οπότε στην επόμενη περίοδο θα δώσω νέα μάχη! Και θα κάνω κόρη να γίνουμε συμπεθερες!! Περιζήτητος γαμπρός το παιδί!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Angot είπε:

Στο μεταξύ όλοι γύρω μου γεννάνε ή είναι έγκυος!! Θα περιμένω τώρα να βγουν οι απαντήσεις του καρυοτυπου μας.. Αν βγουν Καλές είναι μια ανάσα τουλάχιστον!! Εσυ κοριτσι πως εισαι; έχεις βγάλει καμία άκρη με τα ερωτικά τερτίπια του προκομενου; 

Πότε βγαίνουν οι απαντήσεις? Εύχομαι να είναι τελείες!!! Σε καταλαβαίνω πάντως για τη σπερματέγχυση που το σκέφτεσαι και απ' ότι κατάλαβα το απορρίπτεις, το βρίσκω πολύ προστατευτικό. Δεν είναι μόνο το οικονομικό, η αποτυχία έχει μεγάλο βάρος. Ειδικά αν οι λύπες συσσωρεύονται το ψυχικό κόστος είναι όλο και μεγαλύτερο. Και εδώ θέλουμε κουράγιο και γερό στομάχι! Ολα θα πάνε καλά, θα δεις!

20 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εγω μολις πηρα την εκθεση της ωοληψιας και ενω στο τηλεφωνο οι εμβρυολογοι μου ειπανε πως απ τα 14 γονιμοποιηθηκαν τα 13 τα οποια θα αφησουμε για βλαστοκυστες και τελικα μεινανε τα 8 δεν ανεφεραν για βλαστοκυστες 6ης ημερας ! Και τωρα η εκθεση γραφει 8 βλαστοκυστες 6ης ημερας! Και στεναχωρεθηκα! Γιατι κ εγω αυτα ξερω οτι εχεις αναφερει!θα προτιμουσα 5ης ημερας! Ετ θα κανω απο σεπτεμβριο αρα ναι εχουν μπει καταψυξη

Καλέ από τα 14 ότι έχετε 8 βλαστοκύστες αυτό είναι σούπερ ουάου!!! Και τα 6ης μέρας μια χαρά είναι! Αν κάποιο δεν είναι καλό δεν το κρατάνε! Αφού έχεις τις αμφιβολίες σου όμως, γιατί δε το συζητάς με τους εμβρυολόγους ώστε να σου εξηγήσουν τι σημαίνουν όλα αυτά?

19 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια βγήκε η αυχενική μου… τελεια αποτελέσματα μ ειπαν 1:13.450

και τα αλλα δυο 1:20.000

90% κοριτσακι μας ειπαν :wub:

Σούπερ!!!!!!!!! Άψογα!!!!!!!! Επιτέλους κι ένα κοριτσάκι!!! ❤❤❤ Με το καλό η μπισκοτένια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , happiness79 είπε:

Πότε βγαίνουν οι απαντήσεις? Εύχομαι να είναι τελείες!!! Σε καταλαβαίνω πάντως για τη σπερματέγχυση που το σκέφτεσαι και απ' ότι κατάλαβα το απορρίπτεις, το βρίσκω πολύ προστατευτικό. Δεν είναι μόνο το οικονομικό, η αποτυχία έχει μεγάλο βάρος. Ειδικά αν οι λύπες συσσωρεύονται το ψυχικό κόστος είναι όλο και μεγαλύτερο. Και εδώ θέλουμε κουράγιο και γερό στομάχι! Ολα θα πάνε καλά, θα δεις!

Θα βγουν προς τα τέλη Αυγούστου... Μακαρι να είναι καλές, θα είναι μεγάλη ανακούφιση.! Δεν ήταν  οικονομικό το πρόβλημα τόσο, όσο το ψυχολογικό!! Δεν έχω ξεπεράσει το προηγούμενο ώστε να διαχειριστω μια νέα αποτυχία! Μίλησα και με την Ιωάννα και μου είπε χρειάζομαι ξεκούραση, ψυχολογικη κυρίως ... Παίζει σημαντικό ρόλο για την επόμενη προσπάθεια! Επίσης ένας χαζός λόγος είναι ότι ακόμα δεν έχω χάσει τα κιλα της προηγούμενης προσπάθειας (+5 κιλά παρακαλώ από τη μέρα που ξεκίνησα τη διαδικασία έως τωρα) , δεν θέλω να προσθέτω συνέχεια γτ όσο να ναι και τωρα ορμονες θα έπαιρνα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...