Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Linoula είπε:

Κάπου στη μέση είναι η αλήθεια. Τις μέρες που είναι να γίνει η εμφύτευση απλά δεν πρέπει να κάνεις υπερβολές, δουλειες, βάρη, κούραση κλπ. και όχι καναπές απαραίτητα. Κι επίσης σημαντικό είναι να μην στρεσαριστεις. Αν η δουλειά σου είναι χαλαρή μπορείς να πας. Αν είναι ομως με ορθοστασία τρέξιμο η ψυχολογικό στρες καλύτερα να μην πας!

Εγώ δεν δούλεψα τις πρώτες 3μερες και προσπάθησα να προστατευτώ από ο,τιδηποτε στρεσογόνο. Αλλά πήγα παραλία μόνη μου στην ξαπλώστρα κι έκατσα, πήγα και στον φούρνο δίπλα κ ψωνισα. Χαλαρά κι ευχάριστα από το να αγχωνομαι στη δουλειά 

Ναι ισορροπία σε όλα. Αυτό είναι το σωστό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Kate92 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω.. έχουμε κανονίσει με το σύζυγο ένα διήμερο αυτό το σκ. Είναι μία ώρα απόσταση από το σπίτι, δίπλα στη θάλασσα. Μπανιο δεν πρόκειται να κάνω, αλλά σκοπεύω να καθισω κάτω από ομπρέλα με ένα βιβλίο. Φαγητό χαλαρά το μεσημέρι και ξεκούραση γενικά. Λέτε να υπάρχει προβλημα? Με έχει πιάσει μια απίστευτη φοβία μην κάνω κάποιο λάθος και συμβεί κάτι άσχημο..

Να πας εννοείται, να περάσετε τέλεια και μην αγχώνεσαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου. Πήγα γυναικολόγο και είδαμε σακο. Πρώτα ο Θεός την επόμενη εβδομάδα θα ακούσουμε καρδουλα. Εσεις, πως ειστε;

Τι ωραία νέα!!! Με το καλό να ακούσετε την καρδούλα του μικρού σπόρου! 

20 ώρες πρίν, Kk85 είπε:

Κοριτσια σε οσες εχετε χρησιμοποιησει gonal.....

Εγω ειχα 2 συσκ. Των 300 που εληγαν τελος 2022 οταν τις ανοιγες

Ειχαν 8 πενακια ηταν γεματες κ το ολη η συριγγα ηταν 300

Α!κ ειχε μεσα κ ενα πλαστικο extra....διαφανο που καλυπτε τα πενακια(οσες εχετε χρησ/σει)

Ξερετε τι λεω....

Πηρα σημερα μια κανουρια 300 gonal

φαινοταν κλειστο το κουτι...

Την ανοιγω ειχε δοσολογια 900 και το υγρο ηταν ως το 300...το πενακι εγραφε 12.5 γυρισμενο

Κ μεσα ειχε 7 πενακια...αντι για 8

Αλλαξε η συσκευασια κ εγινε πιο χυμα...

Το πλαστικο δεν υπηρχε...

Οσες εχετε χρησ.σει gonal...

Πειτε μου ηταν ολο 300 γεμισμενο ως πανω;;;

Πετυχατε ποτε καμια που να αγορασατε 300 κ να ηταν 900 η συριγγα κ να ειχε υλικο ως 300;;;

Τι στο καλο!

Δε μου έχει συμβεί, αλλά αφού αγόρασες 300άρα και η ποσότητα ήταν η σωστή δε νομίζω να υπάρχει θέμα, ίσως άλλαξαν τη συσκευασία. Σφραγισμένο δεν ήταν το κουτί?? Κάνε και μια ερώτηση στο φαρμακείο καλού κακού, να ρωτήσουν στη φαρμακευτική ώστε να έχεις μία σίγουρη απάντηση.

20 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Εκει γύρω στην 5η.

Τωρα όσες είστε εγκυουλες με φυτική βαφή θα κάνετε τα μαλλια; τον ρώτησα μ λεει ας περιμένω το 3ημηνο,του λεω ούτε καν θα τα βάψω. Για νύχια εννοείται με αφήνει. Αλλα για μαλλί δεν ήταν θετικός πολύ. 

Εγώ ούτε μαλλιά ούτε νύχια βάφω από τότε που έμεινα έγκυος. Νύχια θα βάψω τώρα που βρήκα βιολογικό μανό, αλλά ήταν πιο ελαστικός ο γιατρός με τα νύχια! Με τα μαλλιά είναι πιο αυστηροί ειδικά στο πρώτο τρίμηνο, αφήνουν μόνο ανυταύγειες που δεν πιάνουν από τη ρίζα. Αν έχεις αποφασίσει να τα βάψεις οπωσδήποτε, τότε σίγουρα καλύτερα να βρεις βιολογική βαφή. Υπάρχουν πολλές. 

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

Θα βγουν προς τα τέλη Αυγούστου... Μακαρι να είναι καλές, θα είναι μεγάλη ανακούφιση.! Δεν ήταν  οικονομικό το πρόβλημα τόσο, όσο το ψυχολογικό!! Δεν έχω ξεπεράσει το προηγούμενο ώστε να διαχειριστω μια νέα αποτυχία! Μίλησα και με την Ιωάννα και μου είπε χρειάζομαι ξεκούραση, ψυχολογικη κυρίως ... Παίζει σημαντικό ρόλο για την επόμενη προσπάθεια! Επίσης ένας χαζός λόγος είναι ότι ακόμα δεν έχω χάσει τα κιλα της προηγούμενης προσπάθειας (+5 κιλά παρακαλώ από τη μέρα που ξεκίνησα τη διαδικασία έως τωρα) , δεν θέλω να προσθέτω συνέχεια γτ όσο να ναι και τωρα ορμονες θα έπαιρνα! 

Δεν υπάρχουν χαζοί λόγοι, όλα έχουν τη σημασία τους και στο ψυχολογικό αλλά και στο πρακτικό κομμάτι. Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ πήρα 8 κιλά από τις εξωσωματικές και τώρα τρέμω μην πάρω πολλά (3 ως τώρα). Αυτό που σου λέει η Ιωάννα είναι πολύ σημαντικό και όχι επειδή υπάρχει περίπτωση να επηρεάσει την έκβαση της επόμενης προσπάθειας, αλλά για να είσαι εσύ καλά. Για να είναι καλά και το παιδάκι σου στη συνέχεια! Πώς αλλιώς θα συμπεθεριάσουμε? ❤ Τώρα που έχασα το συμπεθεριό με την @Tselek που τα είχαμε συμφωνήσει! Αν φυσικά τα παιδιά μας δεν αλλάξουν προσανατολισμό φύλου, ποτέ δεν ξέρεις!

7 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Καλημερα γλυκια μας @happiness79! Χαιρομαι που μπαινεις εστω και σπανια και μας δινει τοσο θετικη ενεργεια!Ο μικρος σου ξεκινησε το παρτυ μου φαινετε , ευτυχως που υπαρχουν οι βελονισμοι και ηρεμησες! Εγω εχω ακομη λιγα εκκριματα απο καφε, σημερα θα παμε για σακο..Ειναι της Αγ.Ειρηνης της Χρυσοβαλαντου σημερα και περνω αρκετη δυναμη!Ευχομαι κοριτσια να ειναι διπλα μας και να μας βοηθησει ολες να κρατησουμε τα θαυματακια μας στην αγκαλια μας συντομα! 

Με το καλό να δείτε σάκο! Θα πάρεις μεγάλη χαρά! Ο μικρός κάνει κανονικά πάρτυ! Νομίζω μάλιστα ότι τον ένιωσα πριν λίγες μέρες (τη μέρα της επετείου μας βασικά, το πιο υπέροχο δώρο!!!) Θα το νιώσεις κι εσύ, όπως και όλα τα κορίτσια, η κάθε μία στην ώρα της!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Kαλημέρα και σε ευχαριστώ πολυ που μοιράστηκες την εμπειρία σου. Η αλήθεια είναι οτι εχω ακούσει καλά λόγια για τον Κελλάρη, απλά δεν ξέρω άν έχει εμπειρία στο θέμα της εξωσωματικής. Περισσότερο ακούω λόγια  στο θέμα ξερείς των απλών γυναικολογικων εξετασεων τεστ παπ κτλ και όχι τόσο για  εξωσωματική. Δεν ξέρω καθόλου άν έχει εμπειρία στην εξωσωματική

Να είσαι καλά! Δε νομίζω πάντως ότι δεν έχει εμπειρία στις εξωσωματικές, γιατί παρότι νέος έχει πάααααρα πολύ δουλειά, οπότε σίγουρα έχει αποκτήσει πείρα!

4 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Αχ @happiness79

αυτές οι μέρες όπως τις περνάω είναι πραγματικά δράμα.

Δεν έχω όρεξη για τίποτα κ το περιβάλλον εδώ δεν βοηθάει καθόλου.  Μετά το ραντεβού με το γιατρό θα φύγω το επόμενο σαβ/κο για Κόρινθο. 

Ούτε εκεί ξέρω αν θα νιώθω καλά, πιθανόν όχι αλλά εδώ που είμαι είναι τρισχειρότερα. 

Δεν έχω ξεσπάσει ακόμα για όλο αυτό που μου συνέβη τόσο αναπάντεχα κ τόσο άσχημα. 

Χτες ας πούμε που με πήρε τηλέφωνο ο πρώην άντρας μου χειρότερα ένιωσα όχι καλύτερα.

Ειδικά επειδή κατάλαβα πέραν πάσης αμφιβολίας ότι δεν υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης της κατάστασης μεταξύ μας.

Όταν ο άλλος λέει ότι θα σε βοηθήσει σε ο,τι χρειάζεται κ δεν θα σε ξεχάσει ήρεμα κ με σίγουρο τρόπο αυτό σημαίνει ότι η απόφαση είναι οριστική κ αμετάκλιτη.

Δεν θέλει να τσακωθούμε αλλά δεν έχει κ αισθήματα για μένα. 

Πάντως σε αυτή τη φάση νιώθω αδύναμη. Μακάρι να βρω τη δύναμη που χρειάζεται να κοιτάξω μπροστά. Προς το παρόν είμαι σαν το ποντίκι που τρέχει στη ρόδα. Στο ίδιο σημείο δηλαδή.

 

Εντάξει βρε αγάπη μου, θες το χρόνο σου και είναι πολύ λογικό. Ποιος θα περίμενε μέσα σε λίγες μέρες να έχεις κάνει άλματα? Δε θα έστεκε. Θα βγεις από τη ρόδα. Προς το παρόν είσαι στο στάδιο της συνειδητοποίησης. Μην έχεις υπερβολικές απαιτήσεις από τον εαυτό σου. Αγκάλιασε τα συναισθήματα σου. Θα βρεις το δρόμο σου.

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω.. έχουμε κανονίσει με το σύζυγο ένα διήμερο αυτό το σκ. Είναι μία ώρα απόσταση από το σπίτι, δίπλα στη θάλασσα. Μπανιο δεν πρόκειται να κάνω, αλλά σκοπεύω να καθισω κάτω από ομπρέλα με ένα βιβλίο. Φαγητό χαλαρά το μεσημέρι και ξεκούραση γενικά. Λέτε να υπάρχει προβλημα? Με έχει πιάσει μια απίστευτη φοβία μην κάνω κάποιο λάθος και συμβεί κάτι άσχημο..

Οχι καλέ, τι πρόβλημα να υπάρχει? Ακούγεται ιδανικό! Αν έχεις ανασφάλεια όμως πάρε και τη γνώμη του γιατρού, που είμαι σίγουρη ότι θα σου πει να πας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Μα είναι τα ίδια φάρμακα που έπαιρνα και πριν. Η μόνη διαφορά είναι το dufaston

Τι πράγμα είναι αυτό 

Ειχα συχνοουρια με το που ξεκινησα τα φαρμακα για τη μεταφορα. Και μαλιστα ηταν λες κ ειχα πιει ενα μπουκαλι νερο καθε φορα..
Σηκωνομουν 3-4 φορες μες στη νυχτα. Τωρα ειμαι 8 μερες μετα τη μεταφορα κ εχω ηρεμησει αρκετα απο τη συχνοουρια..
Ευτυχως εχω τελειωσει τη δουλεια κ καθομαι σπιτι γενικα. Διαβασμα, νετφλιξ  κ οι μερες περνουν... παω κ για ενα συντομο περπατημα στη γειτονια.
 Οταν αγχωνομαι καμια φορα βαζω στο νετφλιξ το Headspace Guide to Meditation  κ λιγο με χαλαρωνει  ;)

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Είναι ήσυχα εκεί, όχι πολύ τουριστικά, οπότε θα προσέχουμε με τον κοβιντ σίγουρα. Αχ από τη μια το χρειάζομαι, από την άλλη φοβάμαι!

Να περασετε ομορφα!! Εχετε εναν απαιτητικο (αλλα πολυ ξεχωριστο) χειμωνα μπροστα σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , eleonora85 είπε:

Ειχα συχνοουρια με το που ξεκινησα τα φαρμακα για τη μεταφορα. Και μαλιστα ηταν λες κ ειχα πιει ενα μπουκαλι νερο καθε φορα..
Σηκωνομουν 3-4 φορες μες στη νυχτα. Τωρα ειμαι 8 μερες μετα τη μεταφορα κ εχω ηρεμησει αρκετα απο τη συχνοουρια..
Ευτυχως εχω τελειωσει τη δουλεια κ καθομαι σπιτι γενικα. Διαβασμα, νετφλιξ  κ οι μερες περνουν... παω κ για ενα συντομο περπατημα στη γειτονια.
 Οταν αγχωνομαι καμια φορα βαζω στο νετφλιξ το Headspace Guide to Meditation  κ λιγο με χαλαρωνει  ;)

Να περασετε ομορφα!! Εχετε εναν απαιτητικο (αλλα πολυ ξεχωριστο) χειμωνα μπροστα σας

 

1 hour ago, happiness79 είπε:

Να είσαι καλά! Δε νομίζω πάντως ότι δεν έχει εμπειρία στις εξωσωματικές, γιατί παρότι νέος έχει πάααααρα πολύ δουλειά, οπότε σίγουρα έχει αποκτήσει πείρα!

Εντάξει βρε αγάπη μου, θες το χρόνο σου και είναι πολύ λογικό. Ποιος θα περίμενε μέσα σε λίγες μέρες να έχεις κάνει άλματα? Δε θα έστεκε. Θα βγεις από τη ρόδα. Προς το παρόν είσαι στο στάδιο της συνειδητοποίησης. Μην έχεις υπερβολικές απαιτήσεις από τον εαυτό σου. Αγκάλιασε τα συναισθήματα σου. Θα βρεις το δρόμο σου.

Οχι καλέ, τι πρόβλημα να υπάρχει? Ακούγεται ιδανικό! Αν έχεις ανασφάλεια όμως πάρε και τη γνώμη του γιατρού, που είμαι σίγουρη ότι θα σου πει να πας!

Ευχαριστώ κορίτσια! Το χρειαζόμαστε είναι η αληθεια. Ήταν έντονος ο προηγούμενος μηνας! Έχω κάτι μικρά τσιμπηματακια και μικρά πονάκια, αλλά τα έχω από πριν μάθω ότι είμαι έγκυος. Καφέ δεν έχω δει καθόλου. Οπότε υποθέτω είναι φυσιολογικό ε? Θα γίνω παρανοϊκή μέχρι να δω ότι πάνε όλα καλά..πω πωωω 

Μόλις μιλησα και με το γιατρό. Εννοείται να πάω λέει γιατί δεν είμαι φυλακισμένη. Για τα μικρά πονάκια κλπ μου είπε ας ξεκινήσω από τωρα μαγνησιο πρωι-βραδυ. Ηρέμησα λίγο είναι η αλήθεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Kαλημέρα και σε ευχαριστώ πολυ που μοιράστηκες την εμπειρία σου. Η αλήθεια είναι οτι εχω ακούσει καλά λόγια για τον Κελλάρη, απλά δεν ξέρω άν έχει εμπειρία στο θέμα της εξωσωματικής. Περισσότερο ακούω λόγια  στο θέμα ξερείς των απλών γυναικολογικων εξετασεων τεστ παπ κτλ και όχι τόσο για  εξωσωματική. Δεν ξέρω καθόλου άν έχει εμπειρία στην εξωσωματική

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από τον γιατρό, αλλά τον έβλεπα κάθε μέρα μέχρι την ωοληψια μου γιατί είμαι στο ίδιο κέντρο (με άλλο γιατρό). Εκτός το ότι έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, τον θαύμασα γιατί μέχρι και με νάρθηκα στο πόδι ήταν εκεί και συνέχιζε το ιατρείο κουτσαινοντας.

Η συμβουλή μου σχετικά με την επιλογή γιατρού είναι να βρεις κάποιον που ταιριάζει και στον χαρακτήρα σου. Για παράδειγμα εμένα αυτό που μ ενοχλεί με τους γιατρούς της εξωσωματικής είναι ότι είναι τοοοσο απασχολημένοι και δεν εξηγούν το κάθε βήμα...έμαθα πιο πολλά πράγματα από το φόρουμ πάρα από το λιγομιλητο γιατρό μου. Νιώθω ότι κάνει το καλύτερο για εμένα αλλά δεν μου εξηγεί ποτεεεε τίποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Αυτός ο καταραμένος χρόνος είναι που περνάει τόσο αργά..

 

Έχεις τόσα πράγματα να κάνεις για το μωρό που αναγκαστικά κάποια στιγμή ο χρόνος θα αρχίσει να τρέχει ... τώρα είναι το πρώτο σοκ είναι κ η εγκυμοσύνη που τα κάνει όλα λιγο πιο αργό κινητά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Christin88 είπε:

Δυστυχως δεν καταφεραμε να δουμε με ακριβια το σακο.. δεν υπηρχε κατι σταθερο.. θα αποβαλω.. η καρδια μου τωρα σπαραζει..θα ηρεμησω και θα επανελθω..

Κορίτσι μου ίσως είναι νωρίς. Ο γιατρός τι είπε? Δεν είπε να δωσετε χρόνο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσι μου ίσως είναι νωρίς. Ο γιατρός τι είπε? Δεν είπε να δωσετε χρόνο?

Ναι θα δωσουμε χρονο αλλα δεν ειναι νωρις.. θα το καταλαβουμε κ απο τη χοριακη που θα βγει το πρωι..μου ειπε μακαρι να κανει λαθος αλλα δεν ειδε την εικονα που θα ηθελε..

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Christin88 είπε:

Ναι θα δωσουμε χρονο αλλα δεν ειναι νωρις.. θα το καταλαβουμε κ απο τη χοριακη που θα βγει το πρωι..μου ειπε μακαρι να κανει λαθος αλλα δεν ειδε την εικονα που θα ηθελε..

Έχουμε δει πολλές φορές να γίνονται ανατροπές! Κάνε λίγη υπομονή γλυκιά μου και να εισαι ήρεμη! Τίποτα δεν τελείωσε! Μπορεί όλα να εξελιχθούν όμορφα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Είναι ήσυχα εκεί, όχι πολύ τουριστικά, οπότε θα προσέχουμε με τον κοβιντ σίγουρα. Αχ από τη μια το χρειάζομαι, από την άλλη φοβάμαι!

Εγώ επειδη πήγα, θα σου έλεγα να πας και να περάσεις τέλεια. Θα σου κανει καλό και θα έχεις και αλλη ψυχολογία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christin88 είπε:

Δυστυχως δεν καταφεραμε να δουμε με ακριβια το σακο.. δεν υπηρχε κατι σταθερο.. θα αποβαλω.. η καρδια μου τωρα σπαραζει..θα ηρεμησω και θα επανελθω..

Κάνε υπομονή να δεις αύριο τα αποτέλεσματα.. Είναι πάρα πολύ δύσκολο σε καταλαβαίνω πάρα πολύ :(

Εύχομαι πραγματικά να πάνε καλά τα πράγματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2022 at 12:58 AM, Dafni82 said:

Κορίτσια έχει καμία από εσάς εμπειρία από το κέντρο εξωσωματικής Ευγονια του κυρίου Λαϊνά? Θα ήθελα τη γνώμη σας

Εκεί έκανα και εγώ και πετύχαμε με την πρώτη. Λίγο τυπικός και απρόσωπος αλλά ξέρει τι κάνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...