Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Ναι θα δωσουμε χρονο αλλα δεν ειναι νωρις.. θα το καταλαβουμε κ απο τη χοριακη που θα βγει το πρωι..μου ειπε μακαρι να κανει λαθος αλλα δεν ειδε την εικονα που θα ηθελε..

Κουράγιο κορίτσι μου. Εύχομαι να μην έχει φανεί κάτι καλά και να βγει καλή η χοριακή αύριο. Σου στέλνω μια αγκαλιά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω καφέ πίνατε? Εγώ πίνω ένα φλιτζάνι ελληνικό το πρωί? Λέτε να κάνει κακό? Επίσης σήμερα νοιώθω κάτι πονακια χαμηλά στην κοιλιά. Είναι καλό τώρα αυτό ή κακό? @Christin88 εύχομαι να πάνε όλα καλά. Μακάρι να έχει ανέβει η χοριακη σου και απλά να αργήσει να εμφανιστεί ο σάκος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω καφέ πίνατε? Εγώ πίνω ένα φλιτζάνι ελληνικό το πρωί? Λέτε να κάνει κακό? Επίσης σήμερα νοιώθω κάτι πονακια χαμηλά στην κοιλιά. Είναι καλό τώρα αυτό ή κακό? @Christin88 εύχομαι να πάνε όλα καλά. Μακάρι να έχει ανέβει η χοριακη σου και απλά να αργήσει να εμφανιστεί ο σάκος 

Καλημερααα! Εγώ δεν έπινα. Προσπάθησα δύο μέρες να πιω ένα ελαφρύ καφεδάκι, αλλά δεν πήγαινε κάτω. Είχα έντονη ευαισθησία βέβαια στο στομάχι εγώ τις τελευταίες μερες. Είχα κι εγώ μικρά πονάκια περιόδου. Σαν μικρά σφιξιματα ή μουδιάσματα. Πολύ ήπια. Και συνεχίζουν μέχρι και σήμερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλημερααα! Εγώ δεν έπινα. Προσπάθησα δύο μέρες να πιω ένα ελαφρύ καφεδάκι, αλλά δεν πήγαινε κάτω. Είχα έντονη ευαισθησία βέβαια στο στομάχι εγώ τις τελευταίες μερες. Είχα κι εγώ μικρά πονάκια περιόδου. Σαν μικρά σφιξιματα ή μουδιάσματα. Πολύ ήπια. Και συνεχίζουν μέχρι και σήμερα. 

Ναι σαν πονακια περιόδου είναι. Σαν να έχω ένα βάρος. Κάτι περίεργο. Ένα ενοχλητικό πονακι χαμηλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 minutes ago, κοτοπουλάκι said:

Καλημέρα κορίτσια,

σήμερα θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο, ξέρει καμία ποια είναι η διαφορά του nipt από το harmony;

Καλημέρα. Αν τα θυμάμαι και αν τα έχω καταλάβει και εγώ καλά τότε που τα έψαχνα, το nipt είναι τα αρχικά non invasive prenatal test, το harmony είναι εμπορική ονομασία και είναι nipt. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Christin88 είπε:

Κοριτσια καλημερα..αυριο το πρωι θα παω για αποξεση..

Θελω να σας ρωτησω αν γνωριζει η εχει καποια κοπελα αυξημενα natural killer? Και αν εκανε κατι για αυτο?

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, άσχημο συναίσθημα. Ευχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα τέλεια! 
Αν δεν κάνω λάθος δίνουν κορτιζόνη, λογικά θα πήρες και εσυ προαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Σποράκι είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, άσχημο συναίσθημα. Ευχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα τέλεια! 
Αν δεν κάνω λάθος δίνουν κορτιζόνη, λογικά θα πήρες και εσυ προαιρετικά.

Ασχημο πολυ γιατι δεν ξερω τι να κανω, τι να ψαξω, τι να κανω με τη δουλεια , νιωθω οτι βρισκομαι στον αερα.. 

Οχι δεν πηρα κορτιζονη για αυτο ηθελα τη γνωμη σας..με κορτιζονη η με εμβολιο? Διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Christin88 είπε:

Κοριτσια καλημερα..αυριο το πρωι θα παω για αποξεση..

Θελω να σας ρωτησω αν γνωριζει η εχει καποια κοπελα αυξημενα natural killer? Και αν εκανε κατι για αυτο?

Κοριτσι μου λυπάμαι πολύ. Είναι πολύ επίπονο, πολύ σκληρό. Εύχομαι την επόμενη φορά να σου έρθουν όλα εύκολα και όμορφα και να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Christin88 είπε:

Ασχημο πολυ γιατι δεν ξερω τι να κανω, τι να ψαξω, τι να κανω με τη δουλεια , νιωθω οτι βρισκομαι στον αερα.. 

Οχι δεν πηρα κορτιζονη για αυτο ηθελα τη γνωμη σας..με κορτιζονη η με εμβολιο? Διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ..

Δεν σου είχε δώσει ο γιατρός κορτιζόνη? Περίεργο. Συνήθως δίνουν ακομα και αν δεν υπάρχει πρόβλημα. Το δίνουν προληπτικά για να καταστηλουν το ανοσοποιητικό και να μην αναγνωρίσει σαν ξένο σώμα το εμβρυο και του επιτεθεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Kallo είπε:

Δεν σου είχε δώσει ο γιατρός κορτιζόνη? Περίεργο. Συνήθως δίνουν ακομα και αν δεν υπάρχει πρόβλημα. Το δίνουν προληπτικά για να καταστηλουν το ανοσοποιητικό και να μην αναγνωρίσει σαν ξένο σώμα το εμβρυο και του επιτεθεί 

Όσες παίρνουν προληπτικά κορτιζόνη και πετύχουν εγκυμοσύνη, πότε την κόβουν? Εγώ παίρνω prezolon, αλλά έχω θετικά αντιπυρηνικα αντισώματα, χωρίς να υπάρχει όμως κάποιο αυτοάνοσο. Έχω κλείσει στις 16 Αυγούστου ραντεβού με τη λευκου. Να με συμβουλεύσει για την κορτιζόνη και για τις αντιπηκτικες. Δε θέλω να αφησω τίποτα στην τύχη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Christin88 είπε:

Ασχημο πολυ γιατι δεν ξερω τι να κανω, τι να ψαξω, τι να κανω με τη δουλεια , νιωθω οτι βρισκομαι στον αερα.. 

Οχι δεν πηρα κορτιζονη για αυτο ηθελα τη γνωμη σας..με κορτιζονη η με εμβολιο? Διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ..

Εμένα μου είχε δώσει προληπτικά για μια εβδομάδα περίπου. Δεν έχω κάνει κάποια εξέταση όμως. Είναι νωρίς για να τα σκεφτείς αυτά, κάνε αυτό που πρέπει αύριο και μετά μιλά με τον γιατρό σου για το τι μπορείτε να ψάξετε. Το πιο λογικό είναι οτι ήταν τυχαίο. Επίσης από τα κορίτσια εδώ ξέρω οτι κλείνουν ραντεβού στο τμήμα αποβολών στο Έλενα και τις ψάχνουν παρά πολύ. Θα έλεγα να το δεις και αυτό. Πρώτα όμως πάρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις λίγο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Powerzen είπε:

Καλημέρα. Αν τα θυμάμαι και αν τα έχω καταλάβει και εγώ καλά τότε που τα έψαχνα, το nipt είναι τα αρχικά non invasive prenatal test, το harmony είναι εμπορική ονομασία και είναι nipt. 

 

κ εγώ το ίδιο είχα καταλάβει αλλά είπα μήπως έκανα λάθος, σ’ ευχαριστώ @Powerzen

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...