Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλώς όρισες στην παρέα μας Catty! Απ' όσο βλέπω και από τις δύο σου διεγέρσεις μάζεψες πολύ καλό αριθμό εμβρύων, πράγμα πολύ θετικό! Αναρωτιέμαι όμως γιατί προχωρήσατε σε δεύτερη διέγερση ενώ λογικά θα σας είχαν μείνει έμβρυα από την πρώτη (αφού είχατε 6 και κάνατε 1 ετ), εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει κάτι καλά! Επίσης, τώρα δεν έχετε έμβρυα στην άκρη? Λογικά πρέπει να έχετε πολλά! Από τις δύο ετ που έχεις κάνει, δεν έγινε καμία φορά εμφύτευση? Αν όχι, μήπως να κάνετε ΕΡΑ τεστ που δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης? Επίσης, κάτι χρήσιμο θα ήταν ένα ραντεβού με αιματολόγο. Προσωπικά είχα πάει στην Οικονομοπούλου στο Ελενα και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη, στο τμήμα αποβολών, που εκτός από περιπτώσεις καθ' έξιν αποβολών ερευνούν και περιπτώσεις μη εμφύτευσης και γενικά κάνουν έναν υπερ-πλήρη έλεγχο, που είναι 100% χρήσιμος για να ξέρεις πώς να πορευτείς όταν με το καλό μείνεις έγκυος, ώστε να διασφαλίσεις μια ασφαλή εγκυμοσύνη. Και είναι και δωρεάν. Κάτι άλλο επίσης σημαντικό είναι ο καρυότυπος ζεύγους. Εχετε κάνει? Αν όχι καλό θα ήταν. Για να μην απογοητεύεσαι πάντως, δε σημαίνει ότι με την πρώτη ή τη δεύτερη εξωσωματική πετυχαίνει κανείς το πολυπόθυτο αποτέλεσμα. Ειδικά αν δεν σας έχουν βρει κάποια παθολογία, είναι πολύ πιθανό ανάμεσα στα εμβρυάκια σας να υπάρχουν τα παιδιά σας και από θέμα τύχης (ατυχίας δηλαδή) να μην έπιασαν οι προηγούμενες δύο. Καλά κάνεις και το ψάχνεις πάντως. Γιατρό όμως γιατί θέλεις να αλλάξεις? Δε σημαίνει ότι όταν μία προσπάθεια αποτυγχάνει, ότι έφταιγε ο γιατρός. Εκτός κι αν έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου στον συγκεκριμένο, ή αν δε σε καλύπτει πια. Καλή συνέχεια με το ψάξιμο και εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να είσαι με φουσκωμένη κοιλίτσα!!!

Ουάου!!! Πόσο σούπερ!!! Να έχεις μια υπέροχη, ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Να το απολαύσεις!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση! Λοιπόν από την πρώτη διεργεση από τα 6 γονιμοποιημένα , τα δυο έφτασαν σε βλαστοκύστη( υπήρχε θέμα με το σπερμα ) Τα βάλαμε και είχαμε αρνητικό αποτέλεσμα. Από τη δεύτερη προσπάθεια υπάρχουν 9 εμβρυα 3ης ημέρα στην κατάψυξη. Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και καρυοτυπο και θρομβοφιλια και στην Οικονομόπουλου έχω πάει.. η οποία με απέτρεψε από τις εγχυσεις και τις αντιβιωσεις. Παρόλα αυτά τις έκανα , όχι γιατί τις πίστευα αλλά για φεύγει από το ενδεχόμενο φλεγμονής από τη μέση και να μην έχω αμφιβολίες μετά. Μετά λοιπόν και τη δεύτερη αποτυχία μου προτείνει την εξέταση Νικά και πάλι τα ίδια αντιβιωσεις εγχυσεις . Όποτε δεν θέλω να συνεχίσω με αυτόν γιατί περισσότερο άγχος μου προκαλούν αυτές οι διαδικασίες 

πρίν από 12 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσι μου σε εμένα αναφερεσαι? Δε φαίνεται η παράθεση του ονόματος. Εγώ είμαι από επαρχία και λόγω απόστασης είπαμε να κάνουμε μια προσπαθεια στο πανεπιστημιακό στα Γιάννενα μπααας και... Ζηκοπ@@@ος ονομαζεται ο γιατρός. Ήταν η πρώτη μου προσπάθεια. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και εύχομαι σύντομα να έχεις κι εσύ τα καλά νέα! 

Επειδή πρώτη φορά γράφω μάλλον έκανα λάθος… αλλά σε ευχαριστω για τις ευχές σου και να εχεις οτι επιθυμείς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , happiness79 είπε:

Κοπέλα μου, είπες και μόνη σου ότι σήμερα έχεις συχνοουρία, πώς να βγει πιο έντονη η γραμμή με αραιά ούρα? Φυσικό είναι! Η αυριανή χοριακή θα επιβεβαιώσει την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι καλούς διπλασιασμούς και σε 9 μήνες να κρατάς αγκαλιά το θαυματάκι σου! 

Ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να είναι έτσι και να έχω βάλει σε ταλαιπωρία τον εαυτό μου άδικα..καλά λένε να μην κάνουμε τεστ πιο πριν..εγώ όχι μόνο έκανα αλλά έκανα και πολλά..θα δούμε..ήταν τα τελευταία που είχα στην κατάψυξη και πίστευα πολύ σε αυτά..θα σας ενημερώσω αύριο για το αν και πόσο παράλογη είμαι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , happiness79 είπε:

Σκέφτεσαι πάρα πολύ! Οχι μόνο δεν έχεις πάει ακόμα για χοριακή, αλλά εσύ στο μυαλό σου απέτυχες και στη δεύτερη ετ!!! Περίμενε καλέ, βήμα βήμα! Είναι πιθανόν να εκπλαγείς το Σάββατο και στο εύχομαι ολόψυχα! Αλλά αν δεν, έχεις έμβρυα για μία ακόμα προσπάθεια, πράγμα καθόλου αυτονόητο. Προσωπικά έχω κάνει 4 ετ και καμία φορά δε μου περίσσευαν έμβρυα για δεύτερη προσπάθεια (συν μία προσπάθεια που ποτέ δεν έγινε γιατί χάσαμε όλα τα έμβρυα...), τουλάχιστον εσύ δεν έχεις αυτό το άγχος τώρα (που ξαναλέω, μπορεί να μη χρειαστεί να φτάσεις καν ως εκεί!) Καταλαβαίνω απόλυτα πόσο αγχωτικό είναι αυτό που ζεις. Αλλά πραγματικά προσπάθησε να τιθασεύσεις το μυαλό σου και όσο γίνεται να μην μπαίνεις σε σενάρια, ούτε να κάνεις πολύ μακρινά πλάνα, γιατί θα τρεθείς. Το πιο σοφό πράγμα που μου έλεγε πάντα ο γιατρός μου ήταν το "ένα βήμα τη φορά". Είναι πολύ προστατευτικό. Διαφορετικά υπάρχει ο κίνδυνος να καείς στην προθέρμανση. Που εύχομαι στην περίπτωση σου να μην ισχύει καν και να έχεις καλά νέα το Σάββατο! Καλή επτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ψυχή μου. Πω πω τι έχεις τραβήξει και εσύ μέχρι να γίνεις μανουλα. Η αλήθεια είναι πως η ελπίδα για το Σάββατο δεν σβήνει από μέσα μου. Εύχομαι να γίνει η έκπληξη. Ναι θα προσπαθήσω να ηρεμήσω. Τουλάχιστον αν δεν πάει καλά αυτή έχω για άλλη μια προσπάθεια. Αλλά μακάρι να πάνε όλα καλά το Σάββατο. Για να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ψυχή μου. Πω πω τι έχεις τραβήξει και εσύ μέχρι να γίνεις μανουλα. Η αλήθεια είναι πως η ελπίδα για το Σάββατο δεν σβήνει από μέσα μου. Εύχομαι να γίνει η έκπληξη. Ναι θα προσπαθήσω να ηρεμήσω. Τουλάχιστον αν δεν πάει καλά αυτή έχω για άλλη μια προσπάθεια. Αλλά μακάρι να πάνε όλα καλά το Σάββατο. Για να δούμε 

Ποιο τεστ κάνατε αν επιτρέπεται??εννοώ μάρκα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Catty είπε:

Μόλις είδα ότι πρόσφατα πέτυχες!! Συγχαρητήρια και όλα να πάνε κατ’ευχην! Με ποιο γιατρό ήσουν αν επιτρέπεται η ερώτηση..και σε ποια προσπάθεια; Συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη 

Αν ρωτας εμενα.. ειμαι στο ιασω (Βασιλοπ/λος)! Εχει παει φιλη μου εκει που επιασε με την 1η μετα απο 4 αποτυχημενες προσπαθειες σε αλλους. Εκτοτε εχει στειλει κ αλλες γνωστες της εκει κ ολες επιασαν. Βεβαια το θεμα του εξωσωμ/στη ειναι πολυ περιεργο.. ολοι εχουν τις επιτυχιες κ αποτυχιες τους..

Ειναι η 1η μου μεταφορα (η ωοληψια δεν πηγε τοσο καλα κ δεν εχουμε για αλλη προσπαθεια)

2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Όχι, δε τον γνωρίζω. Το μικρό του? 

Χαραλαμπος! Ειναι πολυ καλος κ σχολαστικος. Ειναι ο 4ος που ειδαμε. Και πολυ καλος ανθρωπος

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλώς όρισες στην παρέα μας Catty! Απ' όσο βλέπω και από τις δύο σου διεγέρσεις μάζεψες πολύ καλό αριθμό εμβρύων, πράγμα πολύ θετικό! Αναρωτιέμαι όμως γιατί προχωρήσατε σε δεύτερη διέγερση ενώ λογικά θα σας είχαν μείνει έμβρυα από την πρώτη (αφού είχατε 6 και κάνατε 1 ετ), εκτός κι αν δεν έχω καταλάβει κάτι καλά! Επίσης, τώρα δεν έχετε έμβρυα στην άκρη? Λογικά πρέπει να έχετε πολλά! Από τις δύο ετ που έχεις κάνει, δεν έγινε καμία φορά εμφύτευση? Αν όχι, μήπως να κάνετε ΕΡΑ τεστ που δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης? Επίσης, κάτι χρήσιμο θα ήταν ένα ραντεβού με αιματολόγο. Προσωπικά είχα πάει στην Οικονομοπούλου στο Ελενα και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη, στο τμήμα αποβολών, που εκτός από περιπτώσεις καθ' έξιν αποβολών ερευνούν και περιπτώσεις μη εμφύτευσης και γενικά κάνουν έναν υπερ-πλήρη έλεγχο, που είναι 100% χρήσιμος για να ξέρεις πώς να πορευτείς όταν με το καλό μείνεις έγκυος, ώστε να διασφαλίσεις μια ασφαλή εγκυμοσύνη. Και είναι και δωρεάν. Κάτι άλλο επίσης σημαντικό είναι ο καρυότυπος ζεύγους. Εχετε κάνει? Αν όχι καλό θα ήταν. Για να μην απογοητεύεσαι πάντως, δε σημαίνει ότι με την πρώτη ή τη δεύτερη εξωσωματική πετυχαίνει κανείς το πολυπόθυτο αποτέλεσμα. Ειδικά αν δεν σας έχουν βρει κάποια παθολογία, είναι πολύ πιθανό ανάμεσα στα εμβρυάκια σας να υπάρχουν τα παιδιά σας και από θέμα τύχης (ατυχίας δηλαδή) να μην έπιασαν οι προηγούμενες δύο. Καλά κάνεις και το ψάχνεις πάντως. Γιατρό όμως γιατί θέλεις να αλλάξεις? Δε σημαίνει ότι όταν μία προσπάθεια αποτυγχάνει, ότι έφταιγε ο γιατρός. Εκτός κι αν έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου στον συγκεκριμένο, ή αν δε σε καλύπτει πια. Καλή συνέχεια με το ψάξιμο και εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να είσαι με φουσκωμένη κοιλίτσα!!!

Ουάου!!! Πόσο σούπερ!!! Να έχεις μια υπέροχη, ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Να το απολαύσεις!!!

Σε ευχαριστω πολυυυυ :wub:

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Αυτός που λες έχει εξειδίκευση στην ανδρική υπογονιμοτητα? Δε νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό που δε γνωρίζει και απλός ουρολόγος απλά το κέντρο του Λυμπεροπουλου μας είπε ότι δεν υπάρχει θέμα αφού θα κάνουμε εξωσωματική ενώ ο γυναικολόγος μας το παρουσίασε ως πρόβλημα. Περισσότερο το θέλω για να έχουμε και μόνοι μας ελπίδες αφού πριν 5,5 χρόνια έμεινα μόνη μου έγκυος και έχω ήδη ένα παιδάκι και 4 συνολικά αποβολές. 

Εμείς βασικά είχαμε θέμα με το σπέρμα (ολιγοασθενοτερατοσπερμια) και το αντιμετωπίσαμε για πολύ καιρό μόνοι μας με βιταμίνες χωρίς τη συμβουλή κάποιου ανδρολογου!!Απλά πριν την τελευταία μας εξωσωματικη που θα την κάναμε Αθήνα είπαμε να πάμε σε έναν ουρολόγο για να έχουμε τις καλύτερες δυνατές πιθανότητες σύλληψης!!!

Βέβαια μέχρι τοτε το σπέρμα μας είχε φτιάξει πολύ με βιταμίνες και αντιβιωσεις αλλά επισκεφτηκαμε τον Σοφικιτη στο πανεπιστημιακο που συνεργάζεται με κάποιον άλλο που έχει ιδιωτικο ιατρείο για να μας πει τη γνώμη του!!!Έκανε κάποιες εξετάσεις ο άντρας μου στον συνεργάτη του και μετά επισκεφθηκαμε αυτόν και ουσιαστικά μας είπε ότι είναι αρκετά καλο το σπέρμα και να προσπαθήσουμε μόνοι μας εντατικά για ένα τρίμηνο με 2 ειδών βιταμίνες για περαιτέρω ενισχυση του σπέρματος και αν δεν τα καταφέρουμε πάμε σε εξωσωματικη με ένα πολύ καλό σπερμα!!

Τελικά έμεινα μόνη μου τον πρώτο μήνα προσπαθειών!!Τζάμπα πήραμε τις βιταμίνες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Καλησπερα σε ολες,
Εγινε χθες κ η 2η χοριακη. Απο 316 πηγε 956!! Με στελνει για αλλη 1 χοριακη σε 6 μερες κ υπερηχο στις 22 Αυγουστου .  Αυτος ο Αυγουστος απο τη μια ειναι πολυ ομορφος κ απο την αλλη τοσο αγχωτικος:rolleyes:

@κοτοπουλάκι, @Penaki  σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου :)
@Kallo, @Μυρακι  Ειχα φιλη (με φυσιολογικη συλληψη) που ενω ειχε καθυστερηση της εβγαιναν αρνητικα τα τεστ κ το βρηκε με χοριακη. Η μικροβιολογος της ειπε οτι σε αρκετες γυναικες αργει η ορμονη να περασει στα ουρα.

@eleonora85 πω πω τελεια νουμερα!!! Μπραβο χαιρομαι πολυ!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι ολα να πανε τελεια!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...Εγώ πάντα δηλαδή τα τελευταία 6-7 χρόνια  είχα κύκλο σταθερό με 5 μέρες περίοδο..σταθεροτατο...πάντα είχα 3 μέρες αίμα κανονική ροή..την 4 μέρα σχεδόν τίποτα κ την 5 μέρα πάντα λίγο καφέ έως κ καθόλου βασικα..Τον προηγούμενο μήνα είχα την βιοχημική που δεν την λογαριάζω για περίοδο γιατί ήταν πιο βαριά πιο-πιο-πιο γενικά ήταν αποβολή κ όχι κανονικός κύκλος...κράτησε 6 μέρες...όλα καλά μέχρι εδώ...αυτός ο κύκλος ακριβώς στις 26 μέρες ήρθε αλλά είναι η 4 μέρα κ εγώ έχω κανονική ροή ακόμα..κανονικη κανονική όμως...με αίμα..τώρα αυτό είναι φυσιολογικό?? Η να το πώς στην γυναικολόγο μου...με τόσο αίμα αποκλείεται αύριο να ξυπνήσω κ να είμαι οκ....τεσπά απλά ήθελα να ακούσω γνώμες από κοπέλες με αποβολές ..ειδατε κ εσείς διάφορες στον κύκλο σας???

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Catty είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Λοιπόν από την πρώτη διεργεση από τα 6 γονιμοποιημένα , τα δυο έφτασαν σε βλαστοκύστη( υπήρχε θέμα με το σπερμα ) Τα βάλαμε και είχαμε αρνητικό αποτέλεσμα. Από τη δεύτερη προσπάθεια υπάρχουν 9 εμβρυα 3ης ημέρα στην κατάψυξη. Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και καρυοτυπο και θρομβοφιλια και στην Οικονομόπουλου έχω πάει.. η οποία με απέτρεψε από τις εγχυσεις και τις αντιβιωσεις. Παρόλα αυτά τις έκανα , όχι γιατί τις πίστευα αλλά για φεύγει από το ενδεχόμενο φλεγμονής από τη μέση και να μην έχω αμφιβολίες μετά. Μετά λοιπόν και τη δεύτερη αποτυχία μου προτείνει την εξέταση Νικά και πάλι τα ίδια αντιβιωσεις εγχυσεις . Όποτε δεν θέλω να συνεχίσω με αυτόν γιατί περισσότερο άγχος μου προκαλούν αυτές οι διαδικασίες 

Επειδή πρώτη φορά γράφω μάλλον έκανα λάθος… αλλά σε ευχαριστω για τις ευχές σου και να εχεις οτι επιθυμείς! 

Αν δεν το μπορείς όλο αυτο μην το κανεις. Θελει συνέπεια και αρκετή προσπαθεια παραπανω απο το να αποδώσεις την αποτυχία στα έμβρυα.

 Εμενα ειναι ο γιατρος μου κατα πάσα πιθανότητα αυτός που σε εχει βάλει σ αυτές τις διαδικασίεςαι πιστεύω σ αυτο που κανει γι αυτο τα εκανα ολα οπως τα ηθελε, αλλα επειδη εχω περασει απο άλλους τρεις νωρίτερα έμαθα να ακούω το ένστικτο μου. Αν κάποιος δεν κανει για σένα μην χάνεις τον χρόνο σου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Αν δεν το μπορείς όλο αυτο μην το κανεις. Θελει συνέπεια και αρκετή προσπαθεια παραπανω απο το να αποδώσεις την αποτυχία στα έμβρυα.

 Εμενα ειναι ο γιατρος μου κατα πάσα πιθανότητα αυτός που σε εχει βάλει σ αυτές τις διαδικασίεςαι πιστεύω σ αυτο που κανει γι αυτο τα εκανα ολα οπως τα ηθελε, αλλα επειδη εχω περασει απο άλλους τρεις νωρίτερα έμαθα να ακούω το ένστικτο μου. Αν κάποιος δεν κανει για σένα μην χάνεις τον χρόνο σου.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, αν καταλαβαίνω σωστά εσυ πέτυχες μαζί του έτσι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...Εγώ πάντα δηλαδή τα τελευταία 6-7 χρόνια  είχα κύκλο σταθερό με 5 μέρες περίοδο..σταθεροτατο...πάντα είχα 3 μέρες αίμα κανονική ροή..την 4 μέρα σχεδόν τίποτα κ την 5 μέρα πάντα λίγο καφέ έως κ καθόλου βασικα..Τον προηγούμενο μήνα είχα την βιοχημική που δεν την λογαριάζω για περίοδο γιατί ήταν πιο βαριά πιο-πιο-πιο γενικά ήταν αποβολή κ όχι κανονικός κύκλος...κράτησε 6 μέρες...όλα καλά μέχρι εδώ...αυτός ο κύκλος ακριβώς στις 26 μέρες ήρθε αλλά είναι η 4 μέρα κ εγώ έχω κανονική ροή ακόμα..κανονικη κανονική όμως...με αίμα..τώρα αυτό είναι φυσιολογικό?? Η να το πώς στην γυναικολόγο μου...με τόσο αίμα αποκλείεται αύριο να ξυπνήσω κ να είμαι οκ....τεσπά απλά ήθελα να ακούσω γνώμες από κοπέλες με αποβολές ..ειδατε κ εσείς διάφορες στον κύκλο σας???

Καλησπέρα κόπελα Μ ναι εγώ μετά την αποβολή η επόμενη περίοδος κράτησε ποιο πολύ κ μετά η επόμενη αρκετή ροή κ σταμάτησε απότομα μετά φυσιολογικα ερχόταν εγώ έχω 28 μέρες κύκλο .. καθαρίζουμε κ είναι καλό σιγά σιγά θα μπεις ξανά στο Ρυθμό σου .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες ! Θέλω να σας ρωτήσω μήπως έχει κάποια παρόμοια εμπειρία …

22 Ιουνίου έκανα την αβερκαπ για να ξεκινήσω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έμβρυα (22η μέρα κυκλου). Αδιαθέτησα κανονικά 31η μέρα αλλά ταυτόχρονα κόλλησα κοβιντ , όποτε ακυρώθηκε η εμβρυομεταφορα και δεν συνέχισα τα φάρμακα .

περασε αυτός ο κύκλος και περιμένω την επόμενη περίοδο αλλά ακόμη δεν έχει έρθει.

Με έξι μέρες καθυστέρηση έκανα δυο τεστ αλλά βγήκαν αρνητικά . 
δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη και είναι στην 46 μέρα ! Δεν είχα ποτέ κύστες και πάντα ο κύκλος μου ήταν τυπικός . Μίλησα με το γιατρό για το αν πρέπει να μου δώσει κάποιο φάρμακο για να μου έρθει η περίοδος και μου είπε να κάνω χοριακη .

ειμαι εκτός Ευρώπης και δεν μπορώ να κάνω χοριακη η τεστ , θα κάνω το Σάββατο που θα επιστρέψω ..

εχω πονακια σαν περίοδο εδώ και αρκετές μέρες όπως και πολλά υγρά , τίποτα άλλο όμως , ούτε πρησμένο στήθος κλπ

λετε να έγινε κάνα θαύμα και να είμαι έγκυος ; Το είχα διαγράψει από το μυαλό μου αλλά η παρότρυνση να κάνω χοριακη μου ξαναέδωσε ελπίδες …

καποια που να έκανε αβερκαπ αλλά να μην ολοκλήρωσε εμβρυομεταφορα ; Ήρθε κανονικά η περίοδος στον επόμενο κύκλο ή υπήρξε καθυστέρηση ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Penny33 είπε:

Καλησπέρα κόπελα Μ ναι εγώ μετά την αποβολή η επόμενη περίοδος κράτησε ποιο πολύ κ μετά η επόμενη αρκετή ροή κ σταμάτησε απότομα μετά φυσιολογικα ερχόταν εγώ έχω 28 μέρες κύκλο .. καθαρίζουμε κ είναι καλό σιγά σιγά θα μπεις ξανά στο Ρυθμό σου .

Ναι κ εγώ αυτό υπέθεσα...λέω να δεις να είναι λογο της αποβολής...αλλά σκεφτηκα να ρωτήσω κ εδω...λεω τόσα κορίτσια δυστηχως έχουν περάσει από το ίδιο ..σίγουρα κάποια θα γνωριζει...Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...Εγώ πάντα δηλαδή τα τελευταία 6-7 χρόνια  είχα κύκλο σταθερό με 5 μέρες περίοδο..σταθεροτατο...πάντα είχα 3 μέρες αίμα κανονική ροή..την 4 μέρα σχεδόν τίποτα κ την 5 μέρα πάντα λίγο καφέ έως κ καθόλου βασικα..Τον προηγούμενο μήνα είχα την βιοχημική που δεν την λογαριάζω για περίοδο γιατί ήταν πιο βαριά πιο-πιο-πιο γενικά ήταν αποβολή κ όχι κανονικός κύκλος...κράτησε 6 μέρες...όλα καλά μέχρι εδώ...αυτός ο κύκλος ακριβώς στις 26 μέρες ήρθε αλλά είναι η 4 μέρα κ εγώ έχω κανονική ροή ακόμα..κανονικη κανονική όμως...με αίμα..τώρα αυτό είναι φυσιολογικό?? Η να το πώς στην γυναικολόγο μου...με τόσο αίμα αποκλείεται αύριο να ξυπνήσω κ να είμαι οκ....τεσπά απλά ήθελα να ακούσω γνώμες από κοπέλες με αποβολές ..ειδατε κ εσείς διάφορες στον κύκλο σας???

Ναι με 2 προηγουμενεσ βιοχημικές ειχε αλλαξει τελειως ο κύκλος μ..ειχα πολυ βαριές περιόδους.. ρωτα κ τον γιατρο σ αλλα Νονιζω ειναι φυσιολογικό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...