Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Εγώ επιβεβαιωμένα με τη χοριακη κάνω βιοχημική..οπότε δεν έφταιγε η συχνοουρια για τα άχνα τεστ εχθές..ο γιατρός μου είπε να κόψω τα φάρμακα..απογοητεύτηκα γιατί ήταν τα δύο τελευταία που είχα και τώρα από Σεπτέμβριο θα πρέπει να ξεκινήσω από την αρχή..πόσο γρήγορα έρχεται η ακατανομαστη μετά το κόψιμο των φαρμάκων??

  • Λυπημένη/-ος 16
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Mother|| είπε:

Καλημέρα σας,

Εγώ επιβεβαιωμένα με τη χοριακη κάνω βιοχημική..οπότε δεν έφταιγε η συχνοουρια για τα άχνα τεστ εχθές..ο γιατρός μου είπε να κόψω τα φάρμακα..απογοητεύτηκα γιατί ήταν τα δύο τελευταία που είχα και τώρα από Σεπτέμβριο θα πρέπει να ξεκινήσω από την αρχή..πόσο γρήγορα έρχεται η ακατανομαστη μετά το κόψιμο των φαρμάκων??

Λυπαμαι πολυ μην το βαζεις κατω.. μεσα σε 3-4 μερες θα σου ερθει.. μαζεψε δυναμεις γιατι απο Σεπτεμβρη ειμαστε πολλες που ξεκιναμε παλι!! Θα ειμαστε ολες εδω η μια διπλα στην αλλη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Christin88 είπε:

Λυπαμαι πολυ μην το βαζεις κατω.. μεσα σε 3-4 μερες θα σου ερθει.. μαζεψε δυναμεις γιατι απο Σεπτεμβρη ειμαστε πολλες που ξεκιναμε παλι!! Θα ειμαστε ολες εδω η μια διπλα στην αλλη..

Ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι όλες μα όλες να έχουμε επιτυχίες από εδώ και πέρα..η αλήθεια είναι πως έκανα τα τεστ και εφαγα τα μούτρα μου και τώρα πρέπει να μαζέψω την ψυχολογία μου και τα θετικά σενάρια που έκανα..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mother|| είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι όλες μα όλες να έχουμε επιτυχίες από εδώ και πέρα..η αλήθεια είναι πως έκανα τα τεστ και εφαγα τα μούτρα μου και τώρα πρέπει να μαζέψω την ψυχολογία μου και τα θετικά σενάρια που έκανα..

λυπαμαι πολυ, ποσο βγηκε δηλ η χοριακή σου?
είμαστε πολλές απο Σεπτέμβρη, Μαιος/Ιούνιο του 2023 δεν θα προλαβαίνουν τα μαιευτήρια !!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , silvy22 είπε:

λυπαμαι πολυ, ποσο βγηκε δηλ η χοριακή σου?
είμαστε πολλές απο Σεπτέμβρη, Μαιος/Ιούνιο του 2023 δεν θα προλαβαίνουν τα μαιευτήρια !!!!

Βγήκε μόλις 5,7..και πραγματικά αν είχα την δυνατότητα να σας δείξω τα τεστ της Τετάρτης θα λέγατε αποκλείεται..με τα predictor early την Τετάρτη δύο γραμμές καραθετικες και την Πέμπτη αχνές που σήμερα δεν φαίνονται καν..σφαλιάρα..είναι δυνατόν να πέφτει τόσο γρήγορα στην αρχή??

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Mother|| είπε:

Βγήκε μόλις 5,7..και πραγματικά αν είχα την δυνατότητα να σας δείξω τα τεστ της Τετάρτης θα λέγατε αποκλείεται..με τα predictor early την Τετάρτη δύο γραμμές καραθετικες και την Πέμπτη αχνές που σήμερα δεν φαίνονται καν..σφαλιάρα..είναι δυνατόν να πέφτει τόσο γρήγορα στην αρχή??

ειναι πολυ χαμηλη οντως, πετυχες ομως εμφυτευση, ισως να ειχαν θεμα τα εμβρυακια κ δεν προχωρησε η επομενη θα ειναι η τυχερη σου

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Mother|| είπε:

Βγήκε μόλις 5,7..και πραγματικά αν είχα την δυνατότητα να σας δείξω τα τεστ της Τετάρτης θα λέγατε αποκλείεται..με τα predictor early την Τετάρτη δύο γραμμές καραθετικες και την Πέμπτη αχνές που σήμερα δεν φαίνονται καν..σφαλιάρα..είναι δυνατόν να πέφτει τόσο γρήγορα στην αρχή?

Λυπάμαι πάρα πολυ. Ίσως έβγαιναν θετικά γιατί η ovitrelle που κάνουμε είναι χοριακη ουσιαστικά. Οπότε πρέπει να περάσουν 10 ημέρες σίγουρα από τότε που τη κάνουμε για να δούμε χωρίς την επίδραση της τι κάνουμε.Όλες εδώ, λιγότερο ή περισσότερο, τα έχουμε περάσει κ ξαναπεράσει. Κουράγιο. Θα πέσεις και θα ξανασηκωθείς και από Σεπτέμβρη εδώ είμαστε, όλες μαζί παρεούλα να λέμε τα νέα μας και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες μου. Ξεκινάμε και εμείς την πρώτη μας προσπάθεια με τεχνητό κύκλο εμβρυομεταφοράς. Έχουμε δύο βλαστοκύστες η μία καλή και η άλλη λίγο πιο μέτρια. Ο γιατρός μου προτείνει να βάλω ένα για να έχουν και τα δύο έμβρυα την δυναμική τους. Υπάρχει κάποια που βρέθηκε στην ίδια θέση; Όταν έχουμε βλαστοκύστες δεν σημαίνει ότι είναι ολοκληρωμένα έμβρυα σε θέμα κυττάρων; Τι εννοούν με το μέτριας ποιότητας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , SofiDim είπε:
1 hour ago, Mother|| είπε:

Βγήκε μόλις 5,7..και πραγματικά αν είχα την δυνατότητα να σας δείξω τα τεστ της Τετάρτης θα λέγατε αποκλείεται..με τα predictor early την Τετάρτη δύο γραμμές καραθετικες και την Πέμπτη αχνές που σήμερα δεν φαίνονται καν..σφαλιάρα..είναι δυνατόν να πέφτει τόσο γρήγορα στην αρχή?

Λυπάμαι πάρα πολυ. Ίσως έβγαιναν θετικά γιατί η ovitrelle που κάνουμε είναι χοριακη ουσιαστικά. Οπότε πρέπει να περάσουν 10 ημέρες σίγουρα από τότε που τη κάνουμε για να δούμε χωρίς την επίδραση της τι κάνουμε.Όλες εδώ, λιγότερο ή περισσότερο, τα έχουμε περάσει κ ξαναπεράσει. Κουράγιο. Θα πέσεις και θα ξανασηκωθείς και από Σεπτέμβρη εδώ είμαστε, όλες μαζί παρεούλα να λέμε τα νέα μας και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας 

Δεν είχα κάνει ovidrelle..αν είχα κάνει δεν θα έμπαινα στην διαδικασία..η αλήθεια είναι πως είδα λίγο αιματακι και λέω να το αυτό είναι καλό..και μπήκα στην διαδικασία των τεστ και τόσο νωρίς..νομίζω το έμαθα το μάθημα μου και θα περιμένω την χοριακη την επόμενη φορά!! Καλή επιτυχία σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mother|| είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι όλες μα όλες να έχουμε επιτυχίες από εδώ και πέρα..η αλήθεια είναι πως έκανα τα τεστ και εφαγα τα μούτρα μου και τώρα πρέπει να μαζέψω την ψυχολογία μου και τα θετικά σενάρια που έκανα..

Αχ αγάπη μου..πόσο δίκιο έχεις κ πόσο σε νοιωθω...πόσο άδικο εκεί που περνούμε μια χαρά μετά από τόσα βάσανα να την χάνουμε...σε καταλαβαίνω κ το έζησα...αλλά κοίτα μπροστά πάμε από Σεμπττεβριο ξανά όλες μαζί...Θέλω να σκέφτομαι οσο μακρυά κ αν είναι αυτό ότι κάθε μέρα είναι μια μέρα πιο κοντά στο μωρό μου...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Malia89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου. Ξεκινάμε και εμείς την πρώτη μας προσπάθεια με τεχνητό κύκλο εμβρυομεταφοράς. Έχουμε δύο βλαστοκύστες η μία καλή και η άλλη λίγο πιο μέτρια. Ο γιατρός μου προτείνει να βάλω ένα για να έχουν και τα δύο έμβρυα την δυναμική τους. Υπάρχει κάποια που βρέθηκε στην ίδια θέση; Όταν έχουμε βλαστοκύστες δεν σημαίνει ότι είναι ολοκληρωμένα έμβρυα σε θέμα κυττάρων; Τι εννοούν με το μέτριας ποιότητας;

Γιατι να μην βάλετε 2; Μπορει ενα μέτριο να δωσει εγκυμοσύνη κ ενα άριστο ν μην δωσει..ειναι θεμα χρωμοσωματικων ανωμαλιών που δεν μπορει κανεις να βρει πιο ειναι καλυτερο…Εγω εβαλα 2  ενα άριστο κ ενα μέτριο κ τωρα τελειωνω τον 3ο μηνα εγκυμοσύνης …αλλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο επιασε.Ποτέ δεν ξερεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2022 at 9:04 ΜΜ, Ivanka είπε:

Κοριτσια καλησπερα! ειμαι καινουργια στο forum, θα ηθελα εαν ξέρετε να μου πειτε γνώμες για τον κυριο Κουρτ.Αλ.και για το ιασω.   Μέχρι τωρα ήμουν στον Σφ. Εχω κανει μαζι του 3 διεγέρσεις και 6 εμβρυομεταφορες. ολες με χοριακη μηδέν εκτός απο μια που παλλινδρομισε την 6η βδομαδα. Αρχικα το προβλημα ηταν στον συζύγο, οπου τελικα προχωρησαμε με δοτη. Στην συνεχεια με την εξεταση Νικα βρεθηκε φλεγμονή ενδομήτριου και αρχισα αντιβιωσεις και εγχύσεις. Εχω παρει απειρη αντιβιωση τα 3 τελευταια χρονια! στην τελευταια αποτυχια μου ειπε οτι θεωρεί οτι το προβλημα ειναι στα εμβρυα και για αυτο δεν προχωρανε. Ισως να μην ειμαι έτοιμη να το δεχτω ...αλλα βρε κοριτσια στα 12 ωραρια που κανω καθε φορα καταλληγω με 8 συνηθως βλαστοκυστες. πως γινεται να μην ειναι καλα? εστω και 1 σε τοσες προσπαθειες. Για την επομενη φορα μου προτεινε παλι το μακρυ πρωτοκολλο χωρις να αλλαξουμε τιποτα. Νιωθω πλεον οτι κανω συνεχως την ιδια επαναλαμβανομενη διαδικασια που καταλληγει παντα σε μια αποτυχια.  

Γεια σου και γώ νέα στο φόρουμ … και γώ σφακιανουδη με τις γνωστές διαδικασίες … έκανα μια φορά το δίμηνο αντιβίωσης και τις εγχυσεις αλλά δεν νομίζω να τις ξανακάνω. Για τον Κούρτη και γώ καλά λόγια ακούω είναι μια από της επόμενες επιλογές μου . Σου ευχομαι τα καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Μπισκοτακι27 said:

Γιατι να μην βάλετε 2; Μπορει ενα μέτριο να δωσει εγκυμοσύνη κ ενα άριστο ν μην δωσει..ειναι θεμα χρωμοσωματικων ανωμαλιών που δεν μπορει κανεις να βρει πιο ειναι καλυτερο…Εγω εβαλα 2  ενα άριστο κ ενα μέτριο κ τωρα τελειωνω τον 3ο μηνα εγκυμοσύνης …αλλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο επιασε.Ποτέ δεν ξερεις 

Μας είπε ότι αν ήταν στη θέση μας θα έβαζε ένα για να πάρουν και τα δύο όλες τους τις πιθανότητες γιατί με τα δύο η αύξηση είναι μόνο 10% περισσότερο από ένα. Αλλα η απόφαση είναι δική μας. Προς το παρόν ξεκίνησα τα yasmin και ο θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mother|| είπε:

Βγήκε μόλις 5,7..και πραγματικά αν είχα την δυνατότητα να σας δείξω τα τεστ της Τετάρτης θα λέγατε αποκλείεται..με τα predictor early την Τετάρτη δύο γραμμές καραθετικες και την Πέμπτη αχνές που σήμερα δεν φαίνονται καν..σφαλιάρα..είναι δυνατόν να πέφτει τόσο γρήγορα στην αρχή??

Καλησπέρα κοριτσι μου. 
Λυπαμια πολύ για την εξέλιξη, είμαστε πολλά κορίτσια εδώ που νιώθουμε ακριβώς αυτό που λες και ξέρουμε ποσό σκληρό είναι. 
Δεν θα το βάλουμε κάτω, θα παλέψουμε πιο δυνατές,  και κατα τη γνώμη μου καλά έκανες και το τσέκαρες νωρίτερα, γνωρίζεις τώρα ότι πέτυχες την εμφύτευση όποτε ξέρεις τι πρέπει να βελτιωθεί την επόμενη φορά. 
Μολις σήμερα τελείωσα με τους ελέγχους μετά τη βιοχημική που είχα τον Ιούνιο και ξέρω πολύ καλύτερα πως θα κινηθώ από Σεπτέμβριο. 
Ηταν η πρώτη σου φορά; 

Στα δικά μου τώρα…

Οπως έγραψα και παραπάνω μετά τη βιοχημική και οοοολες τις εξετασεις δεν βρέθηκε τπτ παθολογικό εκτός από την κιρσοκηλη του συζύγου μου. 
Οι ορμονολογικές μου δεν βρέθηκαν καλές μετά τη βιοχημική αλλά η Οικονομόπουλου το βρίσκει λογικό και ότι θα χρειαστούν 3 κύκλοι για να μπούμε σε σειρά και ίσως και περισσότερο λόγω καλοκαιριού. 
Ειδα γιατρούς και γιατρούς…

Απο τα τελευταία που άκουσα ήταν prp ωοθηκών λόγω χαμηλής ΑΜΗ και μετά φυσικούς ή serpafar αλλά όχι ενέσιμα φάρμακα. 
Σε αντίθεση με το γιατρό στο Αττικό που θέλει μια κανονική διεγερση να δούμε τι θα πάρουμε.

Εχει καμία σας κάποια γνώμη ή άποψη;;; Γιατί είναι πολλά τα λεφτά(2000€ το prp)…συν 900€ κάθε φυσικός και 1100€ και η μεταφορα στο τελος…όποτε το συνολακι στο τέλος θα καίει… Εχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στους γιατρούς πλέον…

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου. 
Λυπαμια πολύ για την εξέλιξη, είμαστε πολλά κορίτσια εδώ που νιώθουμε ακριβώς αυτό που λες και ξέρουμε ποσό σκληρό είναι. 
Δεν θα το βάλουμε κάτω, θα παλέψουμε πιο δυνατές,  και κατα τη γνώμη μου καλά έκανες και το τσέκαρες νωρίτερα, γνωρίζεις τώρα ότι πέτυχες την εμφύτευση όποτε ξέρεις τι πρέπει να βελτιωθεί την επόμενη φορά. 
Μολις σήμερα τελείωσα με τους ελέγχους μετά τη βιοχημική που είχα τον Ιούνιο και ξέρω πολύ καλύτερα πως θα κινηθώ από Σεπτέμβριο. 
Ηταν η πρώτη σου φορά; 

Στα δικά μου τώρα…

Οοως έγραψα και παραπάνω μετά τη βιοχημική και οοοολες τις εξετασεις δεν βρέθηκε τπτ παθολογικό εκτός από την κιρσοκηλη του συζύγου μου. 
Οι ορμονολογικές μου δεν βρέθηκαν καλές μετά τη βιοχημική αλλά η Οικονομόπουλου το βρίσκει λογικό και ότι θα χρειαστούν 3 κύκλοι για να μπούμε σε σειρά και ίσως και περισσότερο λόγω καλοκαιριού. 
Ειδα γιατρούς και γιατρούς…

Απο τα τελευταία που άκουσα ήταν pro ωοθηκών λόγω χαμηλής ΑΜΗ και μετά φυσικούς ή serpafar αλλά όχι ενέσιμα φάρμακα. 
Σε αντίθεση με το γιατρό στο Αττικό που θέλει μια κανονική διεγερση να δούμε τι θα πάρουμε.

Εχει καμία σας κάποια γνώμη ή άποψη;;; Γιατί είναι πολλά τα λεφτά…συν 900€ κάθε φυσικός…όποτε το συνολακι στο τέλος θα καίει… Εχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη στους γιατρούς πλέον…

 

Επειδή κ εγώ είχα βιοχημική τον Ιούνιο ρώτησα την γυναικολόγο μου ένα πρέπει να κάνω παραπάνω εξετάσεις ( τις είχα κάνει όλες τον Μάρτιο κ ήταν όλες εντάξει) κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται τώρα να ξανακάνω ορμόνολογικες γιατί λόγο της βιοχημικης δεν θα έδειχνε ότι έπρεπε να δειξει ...άρα καλά σου είπαν κ εσένα για τις τιμές..κ λογικό είναι δηλαδή...λογικά κατά τον Σεμπττεβριο θα μας έχουν φτιαξει οι ορμόνες ..Εγώ περνώ κ κάτι βιταμίνες για όσο γινεται καλύτερη ποιότητα ωαρίων...η γυναικολογος μου της έδωσε ..180€ έδωσα για 2 κουτιά.

Υ.γ μένει βέβαια να κάνει σπερμογιαδραμμα κ ο άντρα μου αλλά είπαμε να πάει τέλος Αυγούστου καλύτερα...φάγαμε μεγάλο χαστούκι με την βιοχημική στην 6 εβδομάδα κ είπαμε να περάσουμε έναν όμορφο Αύγουστο χωρίς σκέψεις..από Σεπτέμβριο πάλι το ανχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...