Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , marmaki είπε:

κι εγώ meriofert έχω πάρει και τις έχω εκτός ψυγείου και ανησύχησα κι εγώ με αυτό που ανέφερες και πήρα τηλ σε φαρμακείο (τον Ταλαρούγκα Χάρη) και μου είπε ότι μέχρι και 35 βαθμούς θεωρεί ότι είναι οκ. Δεν πρέπει να είναι ζεστά τα φιαλίδια.
Κι αν αγχώνομαι με τη θερμοκρασία μπορώ να τις βάλω στο ψυγείο και δεν θα πάθουν κάτι αλλά όχι πίσω στο ψυγείο και κρυσταλώσουν αλλά μπροστά μπροστά.

Ναι κατάλαβα το καλό είναι ότι το σαλόνι μας δε το χτυπάει πολύ ο ήλιος και ανάβω και αρκετή ώρα το κλιμαστικο , θα δω μήπως της βάλω στο ψυγείο όταν φύγουμε διακοπές για να είμαι σίγουρη γιατί εκεί σίγουρα θα έχει πολύ ζέστη το σπίτι δε πιστεύω να μη δε κάνει επειδή θα είναι έξω και μέρα θα μπουν ψυγειο. Της γκοναλ της έβαλα ψυγείο σε μια θήκη πλαστική που έχω και της έβαλα σε ένα ράφι όπως σου είπε κ ο φαρμακοποιός να μην ακουμπάνε πίσω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα σου αν και είναι λίγο νωρίς για τεστ, εμένα μου ζητάει χοριακή στις 14 μέρες. Δεν στο λέω για να σου δώσω ελπίδες αλλά το Σάββατο να κανείς κανονικά την εξέταση σου. Όσο για την επόμενη φορά να ξέρεις ότι αν δεν πάει καλά θα κανείς τη διαδικασία από την αρχή, είναι απίστευτο το ποσό δύναμη βρίσκουμε σε όλη αυτή την διαδικασία. Μη σε αγχώνει το μετά, προχωρά με αυτές που έχεις και όλα καλά θα πάνε. Ευχομαι το Σάββατο να εκπλαγείς ευχάριστα!

Σε ευχαριστώ πολυ. Μακάρι να γίνει η ανατροπή το Σάββατο. Το θέλω τόσο πολύ. Ευτυχώς έχω για άλλη μια προσπάθεια αν δεν πάει καλά αυτή. Το μόνο που με απασχολούν αν αποτύχουν όλα και πρέπει πάλι από την αρχή να ξεκινήσω είναι τα χρήματα. Πραγματικά διαφορετικά θα το έκανα όσες φορές πρέπει μέχρι να μείνω έγκυος. Δεν με νοιάζει η διαδικασία. Να έχω αποτέλεσμα θέλω. Τίποτα άλλο δεν με νοιάζει 

2 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Καλημέρα. Νομίζω ότι έκανες πολύ νωρίς τεστ. Αν είναι να κάνεις χοριακη το Σάββατο, πιστεύω πως είναι λογικό να σου βγει αρνητικό το τεστ. Είχα φίλη που είχε πάθει το ίδιο. Έκανε 3-4 μέρες νωρίτερα χοριακη και ήταν 0 και ξεκίνησε για να ξεπεράσει τον πόνο της να βγαίνει, να πίνει, να ξενυχτάει και ξαφνικά κάνει κ στις 14 μέρες και να σου μια χοριακη κανονικότατα θετική. Και έκανε τον γιο της. Μην το βάζεις κάτω από τώρα. 
 

Αχχχχ μακάρι να είναι απλά νωρίς και να εκπλαγώ με την χοριακη. Μακάρι. Όχι δεν το βάζω κάτω ακόμα πολεμάω για τα μικρούλια μου. Ακόμα τα σκέφτομαι και τους μιλάω. Τους λέω να προσπαθήσουν πολύ γιατί εγώ είμαι εδώ και τα περιμένω και τα θέλω πολύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kallo είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ. Μακάρι να γίνει η ανατροπή το Σάββατο. Το θέλω τόσο πολύ. Ευτυχώς έχω για άλλη μια προσπάθεια αν δεν πάει καλά αυτή. Το μόνο που με απασχολούν αν αποτύχουν όλα και πρέπει πάλι από την αρχή να ξεκινήσω είναι τα χρήματα. Πραγματικά διαφορετικά θα το έκανα όσες φορές πρέπει μέχρι να μείνω έγκυος. Δεν με νοιάζει η διαδικασία. Να έχω αποτέλεσμα θέλω. Τίποτα άλλο δεν με νοιάζει 

Αχχχχ μακάρι να είναι απλά νωρίς και να εκπλαγώ με την χοριακη. Μακάρι. Όχι δεν το βάζω κάτω ακόμα πολεμάω για τα μικρούλια μου. Ακόμα τα σκέφτομαι και τους μιλάω. Τους λέω να προσπαθήσουν πολύ γιατί εγώ είμαι εδώ και τα περιμένω και τα θέλω πολύ 

Το οικονομικό είναι μεγάλο πρόβλημα για τις περισσότερες. Ευχομαι να μη χρειαστεί να μπεις ξανά σε αυτή τη διαδικασία αλλά αν πρέπει σκέψου και το Δημόσιο. Έχω ακούσει καλά λόγια από τα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Το οικονομικό είναι μεγάλο πρόβλημα για τις περισσότερες. Ευχομαι να μη χρειαστεί να μπεις ξανά σε αυτή τη διαδικασία αλλά αν πρέπει σκέψου και το Δημόσιο. Έχω ακούσει καλά λόγια από τα κορίτσια!

Ναι μακάρι να μην χρειαστεί. Για να δούμε. Σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες,
Εγινε χθες κ η 2η χοριακη. Απο 316 πηγε 956!! Με στελνει για αλλη 1 χοριακη σε 6 μερες κ υπερηχο στις 22 Αυγουστου .  Αυτος ο Αυγουστος απο τη μια ειναι πολυ ομορφος κ απο την αλλη τοσο αγχωτικος:rolleyes:

@κοτοπουλάκι, @Penaki  σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου :)
@Kallo, @Μυρακι  Ειχα φιλη (με φυσιολογικη συλληψη) που ενω ειχε καθυστερηση της εβγαιναν αρνητικα τα τεστ κ το βρηκε με χοριακη. Η μικροβιολογος της ειπε οτι σε αρκετες γυναικες αργει η ορμονη να περασει στα ουρα.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημερα. Ναι έχω ακόμα μια ελπίδα μήπως η χοριακη βγει θετική αν και νομίζω. Μάλλον τον εαυτό μας προσπαθούμε να παρηγορησουμε. Πιστεύω ότι αν ήμουν θα έβγαιναν και τα τεστ θετικά. Απλά σκέφτομαι ότι έχω μόνο για άλλη μια προσπάθεια. Μετά τι γίνεται? Πάμε πάλι από την αρχή? Και κυρίως σκέφτομαι τα χρήματα. Θα πρέπει να ξαναδωσουμε όλο αυτό το ποσο? Πολλά τα λεφτά ρε κορίτσια. Δεν ξέρω. Τα σκέφτομαι όλα σήμερα και έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Εσύ πως είσαι? 

Κοριτσακι μου μην το σκέφτεσαι απο τωρα αυτό. Κανε με το καλο τη χοριακη σου και μετα βλεπεις. Εγώ να σου πω δεν ειχα ποτε εμβρυα μετα τις διεγερσεις...εσυ εχεις τουλάχιστον...Βημα βημα θα το δεις... Μην απογοητευεσαι απο τωρα... προκαταβολικά ...Οσο για το οικονομικό αστο...Θα σου πω πως απο το 17 που έχουμε ξεκινήσει, έχουμε χαλάσει κάπου 40.000€.... Για κατι που αλλοι το καταφέρνουν με αγκαλιτσες και το ευχαριστιουνται κιόλας...Αλλα δόξα τω θεώ αποκτησαμε το παιδακι μας και παλεύουμε και για δεύτερο...Ετσι να το βλεπεις κ εσυ...Σου εύχομαι το Σάββατο να κλαις.....απο χαρα!!!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα σε ολες,
Εγινε χθες κ η 2η χοριακη. Απο 316 πηγε 956!! Με στελνει για αλλη 1 χοριακη σε 6 μερες κ υπερηχο στις 22 Αυγουστου .  Αυτος ο Αυγουστος απο τη μια ειναι πολυ ομορφος κ απο την αλλη τοσο αγχωτικος:rolleyes:

@κοτοπουλάκι, @Penaki  σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου :)
@Kallo, @Μυρακι  Ειχα φιλη (με φυσιολογικη συλληψη) που ενω ειχε καθυστερηση της εβγαιναν αρνητικα τα τεστ κ το βρηκε με χοριακη. Η μικροβιολογος της ειπε οτι σε αρκετες γυναικες αργει η ορμονη να περασει στα ουρα.

Μπράβο κορίτσι μου. Τέλεια. Κάνε λίγη υπομονή ακόμα. Και μετα θα πας να δεις το μωράκι σου λογικά. Μακάρι να αλλάξει κάτι και να βγει ο χοριακη καλή. Για να δούμε 

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσακι μου μην το σκέφτεσαι απο τωρα αυτό. Κανε με το καλο τη χοριακη σου και μετα βλεπεις. Εγώ να σου πω δεν ειχα ποτε εμβρυα μετα τις διεγερσεις...εσυ εχεις τουλάχιστον...Βημα βημα θα το δεις... Μην απογοητευεσαι απο τωρα... προκαταβολικά ...Οσο για το οικονομικό αστο...Θα σου πω πως απο το 17 που έχουμε ξεκινήσει, έχουμε χαλάσει κάπου 40.000€.... Για κατι που αλλοι το καταφέρνουν με αγκαλιτσες και το ευχαριστιουνται κιόλας...Αλλα δόξα τω θεώ αποκτησαμε το παιδακι μας και παλεύουμε και για δεύτερο...Ετσι να το βλεπεις κ εσυ...Σου εύχομαι το Σάββατο να κλαις.....απο χαρα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Να σαι καλά. Μέχρι τώρα βήμα βήμα το πήγαινα απλά σήμερα απογοητευτηκα. Αλλά θα συνέλθω. Και εγώ θέλω πάρα πολύ παιδάκια. Δεν έχω σκεφτεί την ζωή μου χωρίς αυτά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

 Κορίτσι μου μπορώ να σου προτείνω στα Γιάννενα τον καθηγητή Σοφικιτη που είναι στο Πανεπιστημιακο!!!Απλά μπορεί τώρα να μη βρίσκεται στα Ιωάννινα γιατί πηγαίνει και Ιαπωνία!!Εμείς μείναμε σε γενικές γραμμές αρκετα ευχαριστημένοι από την αντιμετώπιση του!!!Μπορείς να πάρεις τηλ στο νοσοκομείο και να τον ζητήσεις!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Παλιότερα ο άντρας μου είχε πάει σε έναν ιδιωτη, τον Καλογερα, καλός του φάνηκε. Ένα θέμα που είχε τότε με φλεγμονή του το έλυσε. Τον γνωρίζεις? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό. Έχω απογοητευτεί. Το είχα πιστέψει ότι θα πάει καλά 

Μην στεναχωριέσαι προκαταβολικά, είναι ακόμα νωρίς. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Ότι και να γίνει όμως κάνατε το καλύτερο κι εσείς και ο γιατρός σου, από εκεί και πέρα ειναι ο παράγοντας της τύχης. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Αγάπ είπε:

Μην στεναχωριέσαι προκαταβολικά, είναι ακόμα νωρίς. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Ότι και να γίνει όμως κάνατε το καλύτερο κι εσείς και ο γιατρός σου, από εκεί και πέρα ειναι ο παράγοντας της τύχης. 

Σε ευχαριστώ πολύ. Ναι πραγματικά κάναμε ότι μπορούσαμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Ευτυχώς έχουμε τουλάχιστον αλλες δύο βλαστοκυστες. Αλλα αν δεν πετύχουν και αυτά μετά δεν έχω άλλα. Δεν ξέρω τι θα γίνει 

6 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Ευτυχώς έχουμε τουλάχιστον αλλες δύο βλαστοκυστες. Αλλα αν δεν πετύχουν και αυτά μετά δεν έχω άλλα. Δεν ξέρω τι θα γίνει 

Ας μην σκεφτόμαστε τώρα τι θα συμβεί αν δεν.. ένα βήμα τη φορά.. Εσύ μέχρι την επόμενη προσπάθεια ξεκίνα διαλογισμό, βελονισμό ο,τι θα μπορούσε να σε βοηθήσει να νιώσεις καλύτερα κ με θετική ενέργεια θα ξαναμπεις στον αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Καλησπερα σε ολες,
Εγινε χθες κ η 2η χοριακη. Απο 316 πηγε 956!! Με στελνει για αλλη 1 χοριακη σε 6 μερες κ υπερηχο στις 22 Αυγουστου .  Αυτος ο Αυγουστος απο τη μια ειναι πολυ ομορφος κ απο την αλλη τοσο αγχωτικος:rolleyes:

@κοτοπουλάκι, @Penaki  σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου :)
@Kallo, @Μυρακι  Ειχα φιλη (με φυσιολογικη συλληψη) που ενω ειχε καθυστερηση της εβγαιναν αρνητικα τα τεστ κ το βρηκε με χοριακη. Η μικροβιολογος της ειπε οτι σε αρκετες γυναικες αργει η ορμονη να περασει στα ουρα.

@eleonora85 ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου για την συμπαράσταση και εσυ να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και να κρατήσεις στην αγκαλιτσα σου το νινακι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Παλιότερα ο άντρας μου είχε πάει σε έναν ιδιωτη, τον Καλογερα, καλός του φάνηκε. Ένα θέμα που είχε τότε με φλεγμονή του το έλυσε. Τον γνωρίζεις? 

Εχετε παει στον Ασβεστ@  (Γλυφαδα) ;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Έκανα τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό. Έχω απογοητευτεί. Το είχα πιστέψει ότι θα πάει καλά 

Τον προηγουμενο μήνα είχα κ εγώ αρνητικό 1η ετ, βέβαια μέχρι τη χοριακη είχα την ελπιδα μήπως ανατραπεί, μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα. Θα σου πω όμως κ οχι για να σου δωσω ελπίδες ότι στο παρελθον είχα αρνητικο τεστ κ αρνητική χοριακη λίγες μέρες πριν την αναμενομενη την περίοδο τα είχα κάνει κ τελικά ήμουν έγκυος με φυσική σύλληψη  οπότε μην έχεις κ πολυ εμπιστοσύνη στα τέστ. Ας ελπίσουμε σε λίγες μέρες να γίνει η ανατροπή!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, να έχετε ότι επιθυμείτε και σύντομα ! Γράφω πρώτη φορά εδώ . Η ιστορία μου είναι η εξής: προσπάθειες για φυσική σύλληψη 3μιση χρόνια με μια μόνο βιοχημική στις αρχές.Περυσι , η πρώτη εξωσωματική που απέτυχε , ξεκινήσαμε να το ψάχνουμε με ουρολόγο λόγω κιρσοκηλης του άντρα μου , που ο πρώτος εξωσωματικός δεν έδωσε σημασία . Πάμε σε άλλον εξωσωματικό , επίσης δεν έσωσε σημασία στον αντρικό παράγοντα , ωστόσο αποφασίσαμε να χειρουργηθεί και ταυτόχρονα να γίνει βιοψία προκειμένου να πάρουμε καλό σπερμα. Προχωράμε σε δεύτερη εξωσωματικη όπου γονιμοποιήθηκαν τα 11 από τα 15. Πολύ καλύτερα από την πρώτη φορά που είχαν γονιμοποιηθεί μόλις τα 6 από τα 15. Παράλληλα έκανα κ δυο υστεροσκοπισεις λόγω ‘φλεγμονησ’ και όλο το σχήμα με εγχυσεις ,αντιβιωσεις κτλ.. φαντάζομαι τα γνωρίζετε …αποτυχία και η δεύτερη … όποτε τώρα μου προτείνει την εξέταση Νίκα , την οποία δεν θέλω να την κάνω , νομίζω είμαι χάσιμο χρόνου όλα αυτά. Αν έχετε κάποια συμβουλή η κάποιο γιατρο να μου προτείνετε θα το εκτιμήσω . Μετά από έρευνα έχω στραφεί σε λιγότερο ξακουστά ονόματα όπως παπανικολοπουλος Χριστόδουλος στο πρώην έμβρυο γένεσις και Νικολιδάκης στο Ιασώ. Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...