Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Marjie είπε:

Ναι και αναρωτιεμαι αν χρειαστω παλι εξετασεις..

Ναι θα χρειαστείς λογικά. Αλλα καλύτερα να τις κάνεις από πριν μην έχεις κ άλλο άγχος πέρα από τη χοριακη. Εγω δεν είμαι στο κέντρο που είσαι, αλλα θεωρώ πάνω κάτω τα ίδια είναι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot said:

Ναι θα χρειαστείς λογικά. Αλλα καλύτερα να τις κάνεις από πριν μην έχεις κ άλλο άγχος πέρα από τη χοριακη. Εγω δεν είμαι στο κέντρο που είσαι, αλλα θεωρώ πάνω κάτω τα ίδια είναι 

Ωχ παλι εξετάσεις.. Δεν έχω ακόμα μιλήσει με τον γιατρό μου για το αν προχωρήσουμε και γι'αυτό ρωτάω για να ξέρω εαν τα προλάβω όλα.. Σ'ευχαριστώ και σου εύχομαι και σένα να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marjie είπε:

Ωχ παλι εξετάσεις.. Δεν έχω ακόμα μιλήσει με τον γιατρό μου για το αν προχωρήσουμε και γι'αυτό ρωτάω για να ξέρω εαν τα προλάβω όλα.. Σ'ευχαριστώ και σου εύχομαι και σένα να πάνε όλα καλά.

Γ@@@ τις εξωσωματικες μ μέσα :lol: και γω αν θα τα προλάβω αγχώνομαι...  Anyway αυθόρμητα μ βγήκε το μπινελίκι!! Χαχαχχα!  Σου εύχομαι να πάνε ολα τελεια κοριτσι μ, δεν ξερω καθόλου το ιστορικό σου αλλά να πανε ολα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις,  εκλεισα τελικά ραντεβού σε 2 μήνες και βλεπουμε αν θα με ψάξουν κι εμενα και με βοηθήσουν με κατι.

εμενα η περίοδος μου ακομα δεν εχει ερθει. μιλησα με το κέντρο και μου έδωσαν εξετάσεις να κανω τις εκανα τη Δευτέρα και ενω ειμαι 6 μερες με καθυστέρηση ειχα ε2 196 fsh 1.94 prg 0.4 και μου ειπε οτι προφανως δεν εχει γίνει ωορρηξια και το ωοθηλάκιο μεγαλωσε και εγινε κύστη. μου είπε ότι απο τις τιμές φαίνεται ότι έχει σπάσει και αναμένω περίοδο σε καμια 10αρια μερες ..... 

μου διέλυσε την ψυχολογία ολο αθυο γιατι είχαμε πει με τον άντρα μου να προσπαθήσουμε φυσιολογικα 3 μηνες μπας και τα καταφέρουμε οποτε οι επιδόσεις μας τον προηγούμενο μήνα πηγαν χαμένες και το ιδιο για τον επόμενο κυκλο που θα είμαστε και διακοπες και μας χάλασαν τις επιδόσεις που θα σπάσαμε αλλα κυριως την ψυχολογία. 

αναμένω και φοβαμαι..... 

 

On 20/8/2022 at 8:54 ΠΜ, Effie123 είπε:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια από εσάς εμπειρία από το Γένεσις και τον κύριο Σαράφη. Ετοιμάζομαι για εξωσωματικη σε φυσικό κύκλο. Είμαι ευχαριστημένη από τον τρόπο που με προσέγγισε ο γιατρος κι έχω ακούσει καλες κριτικές για το κέντρο, αλλά θα ήθελα και την δίκη σας γνώμη. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kleo01 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια από εσάς εμπειρία από το Γένεσις και τον κύριο Σαράφη. Ετοιμάζομαι για εξωσωματικη σε φυσικό κύκλο. Είμαι ευχαριστημένη από τον τρόπο που με προσέγγισε ο γιατρος κι έχω ακούσει καλες κριτικές για το κέντρο, αλλά θα ήθελα και την δίκη σας γνώμη. 

Καλημέρα και σε σένα! Εγώ έκανα εξωσωματική στην ίδια κλινική,αλλά με τον Σταυράκη και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη,έμεινα έγκυος στη δεύτερη εμβρυομεταφορα. Δεν έχω μιλήσει με τον Σαράφη,αλλά πιστεύω πως εφόσον είναι συνεργάτες,η προσέγγιση τους δεν θα διαφέρει και πολύ. Σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και σε σένα! Εγώ έκανα εξωσωματική στην ίδια κλινική,αλλά με τον Σταυράκη και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη,έμεινα έγκυος στη δεύτερη εμβρυομεταφορα. Δεν έχω μιλήσει με τον Σαράφη,αλλά πιστεύω πως εφόσον είναι συνεργάτες,η προσέγγιση τους δεν θα διαφέρει και πολύ. Σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα ❤️

Blue velvet ευχαριστώ για την απάντηση σου και την ευχή σου! Το ίδιο εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που κάνουν αυτόν τον αγώνα! 
 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Angot είπε:

Οχι δεν έχω περάσει, δεν ξερω τις προϋποθέσεις.  Εχει οικογενειακό εισόδημα; 

Όχι, δεν έχει σχέση με το εισόδημα, αλλά θέλει αρκετά δικαιολογητικά σε εξετάσεις. Το ρώτησα από την άποψη, αν είχες φάρμακα να δοκίμαζες με μικρή δόση για περισσότερα ωαρια. Αλλά αφού ο γιατρός είπε να πάτε όπως την προηγούμενη φορά, οκ. 

Καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλώς όρισες Lela και σου εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερή σου! Μου θυμίζεις αρκετά τον εαυτό μου, κι εγώ έτσι το αντιμετώπιζα, ήθελα να κάνω ότι μπορώ για να μη νιώθω ότι είμαι έρμαιο των καταστάσεων! Και οι ιστορίες μας μοιάζουν, έχω στο βιογραφικό μου 4 ετ, οι 3 μηδενικές και η 1 βιοχημική. Τελικά το μωρό ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε και τώρα είμαι έγκυος στον 5ο μήνα! Εύχομαι και σε σένα μία ωραία εγκυμοσύνη σύντομα! Κι εγώ πήγα σε βελονιστή και ομοιοπαθητικό για να ενισχύσω το σύστημα μου, πήρα βιταμίνες, διατροφή και από εξετάσεις πήγα στο τμήμα αποβολών του Ελενα, σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και επιπλέον κάναμε προεμφυτευτικό έλεγχο στα έμβρυα που είχαμε και βιοψία ενδομητρίου σε μένα, όπου είδαμε και το παράθυρο εμφύτευσης! Σου τα αναφέρω μήπως σου φανεί χρήσιμο κάτι από τα παραπάνω! Και μαζί με τις δικές μας εξετάσεις καλό είναι να κοιτάμε και το σπέρμα βέβαια! Επίσης έχει μεγάλη σημασία και η γνώμη του γιατρού ύστερα από μία αποτυχημένη ετ, πού το αποδίδει και τι προτείνει στη συνέχεια. Ότι απορίες έχεις εννοείται ότι ο γιατρός οφείλει να είναι εκεί για να σου τις λύσει! Ολα να σου πάνε καλά σύντομα εύχομαι!

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για το καλωσόρισμα κ τις ευχές ! Εγώ νιώθω ότι ευχές από γυναίκες που το έχουν περάσει όλο αυτό είναι διπλό γούρι !!!! Δυστυχώς εγώ δεν έχω την επιλογή ή την ελπίδα της φυσικής σύλληψης γιατί είναι κλειστές κ οι δυο σάλπιγγες μου όποτε η εξωσωματική είναι μονόδρομος ....ωστόσο κρατάω τα τιπς που μου έδωσες για τις εξετασεις που εκανες κ μόλις έχω τα αποτελέσματα από το Έλενα θα τσεκαρω κ τα υπόλοιπα κ θα συζητήσω με τον γιατρό για το παράθυρο εμφύτευσης. Ο γιατρός που είχα στην τελευταία μου προσπάθεια ήταν πραγματικά πολύ καλός... μετά την αποτυχία μας έκλεισε ραντεβού κ μας είδε μαζί με τον εμβρυολογο κ συζητήσαμε για το πως θα προχωρήσουμε. Ο εμβρυολογος δήλωσε πολύ ικανοποιημένος από την ποιότητα των ωαρίων κ των γονιμοποιησεων κ μας είπε ότι αξίζει να συνεχίσουμε την προσπάθεια. Στις δυο πρώτες εξωσωματικές ο τότε γιατρός μου ούτε που ασχολήθηκε, εγώ διάβαζα μόνη μου πως θα μπορούσα να προχωρήσω .... ήταν ότι να ναι ... ευτυχώς άλλαξα κ τώρα ελπίζω η τέταρτη να είναι κ η τυχερή ! Σου εύχομαι ολόψυχα με το καλό το μωράκι σου κ ευχαριστώ κ εσένα κ όλες εδώ μέσα για τη στήριξη τη συμπαράσταση κ τις συμβουλές !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλημερα κοριτσια,οσες εχετε κανει εμβρυομεταφορα κανατε με φρεσκα ή κατεψυγμενα?

Καλημέρα και σε σένα,εγώ έκανα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες 5ημερων

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...