Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια...επειδη δεν εχω διαβασει αν εχετε γράψει κατι... Σήμερα ειναι 6η μερα απ οταν κολλησα κ εγω κορωνοιο...Το περασα ελαφριά ευτυχως. Και σημερα αδιαθετησα κιολας... Λετε να υπάρχει καποιο προβλημα να προχωρήσουμε σε ωοληψια; Σε 15 περίπου μερες...Σας έχει πει ο γιατρός σας οτι ειναι λογος για αναβολη στον επόμενο κύκλο; Δεν τίθεται θεμα να ειμαι θετικη προφανως... Αλλα επηρεάζονται τα ωαρια;

Να σε ρωτησω κοπελα μου. Δηλαδη σου ειπε αυριο ας πουμε να ξεκινησεις ενεσεις κ ας εχεις ακομα κοβιντ???  Γιατι κ εγω αυτο ηθελα να κανω, ειχε περασει καμία βδομαδα, ειχα βεβαια ακομα συμπτωματα ημουν αρρωστη, γιατι τα συμπτώματα δεν εμφανιζονται ρε γαμ@το κ κατευθειαν απο τοτε που κολλάμε και δεν με  αφησε να ξεκινησω κ πολυ απογοητευτηκα. Απο σεπτεμβρη η εμβρυομεταφορα παει Οκτώβρη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Maria.28 είπε:

Να σε ρωτησω κοπελα μου. Δηλαδη σου ειπε αυριο ας πουμε να ξεκινησεις ενεσεις κ ας εχεις ακομα κοβιντ???  Γιατι κ εγω αυτο ηθελα να κανω, ειχε περασει καμία βδομαδα, ειχα βεβαια ακομα συμπτωματα ημουν αρρωστη, γιατι τα συμπτώματα δεν εμφανιζονται ρε γαμ@το κ κατευθειαν απο τοτε που κολλάμε και δεν με  αφησε να ξεκινησω κ πολυ απογοητευτηκα. Απο σεπτεμβρη η εμβρυομεταφορα παει Οκτώβρη. 

Εγω δεν παιρνω φαρμακα...δεν κανω διεγερση.Και μέχρι να παω για ωοληψια θα εχει περάσει σχεδον μηνας οποτε δεν παιζει να ειμαι θετικη...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια...επειδη δεν εχω διαβασει αν εχετε γράψει κατι... Σήμερα ειναι 6η μερα απ οταν κολλησα κ εγω κορωνοιο...Το περασα ελαφριά ευτυχως. Και σημερα αδιαθετησα κιολας... Λετε να υπάρχει καποιο προβλημα να προχωρήσουμε σε ωοληψια; Σε 15 περίπου μερες...Σας έχει πει ο γιατρός σας οτι ειναι λογος για αναβολη στον επόμενο κύκλο; Δεν τίθεται θεμα να ειμαι θετικη προφανως... Αλλα επηρεάζονται τα ωαρια;

Από αυτά που έχω καταλάβει είναι ότι τους νοιάζει μόνο να έχεις αρνητικό τεστ και προχωράς κανονικά. Απλά αν κανείς pcr μπορεί να βγει θετικό και αρκετές μέρες μετά. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σποράκι είπε:

Από αυτά που έχω καταλάβει είναι ότι τους νοιάζει μόνο να έχεις αρνητικό τεστ και προχωράς κανονικά. Απλά αν κανείς pcr μπορεί να βγει θετικό και αρκετές μέρες μετά. Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου. Δεν θα κανω μοριακο γιατί δεν κανω μεθη και ποσο μαλλον τωρα με τη νοσηση...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , winspert είπε:

Εγω δεν παιρνω φαρμακα...δεν κανω διεγερση.Και μέχρι να παω για ωοληψια θα εχει περάσει σχεδον μηνας οποτε δεν παιζει να ειμαι θετικη...

Α πας με φυσικό. Καταλαβα. Αρνητικη θα εισαι σίγουρα μεχρι την ωοληψια. Καλη επιτυχια να εχεις!!! Αν θελεις ενημέρωσε μας αργότερα για το σπερμα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Maria.28 είπε:

Α πας με φυσικό. Καταλαβα. Αρνητικη θα εισαι σίγουρα μεχρι την ωοληψια. Καλη επιτυχια να εχεις!!! Αν θελεις ενημέρωσε μας αργότερα για το σπερμα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου... Καλη επιτυχία και σε σενα!!! Ναι θα σας ενημερωσω...:lol:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2022 at 1:46 ΜΜ, Little star είπε:

Σε ευχαριστώ! Από την εμπειρία που έχω 4 χρόνια τώρα δυστυχως θα σου πω ότι μόνες μας πρέπει να ψαχνόμαστε. Είναι λίγοι οι γιατροί που σε παραπέμπουν κάπου. Υπάρχει το τμήμα καθ έξιν αποβολων στο Έλενα που σε ξεψαχνιζουν. Γιατί να το αφήσεις στην τύχη του? Ξαναλέω βέβαια το πιθανότερο είναι να οφείλεται σε τυχαίο γεγονός αλλά αν έχεις καεί ήδη μια φορά το σκέφτεσαι λιγο διαφορετικά. 

Μήπως γνωρίζετε αν σε αυτό το τμήμα μπορώ να πάω και χωρίς να έχω αποβολές ? Απλά για πλήρη έλεγχο ? είμαι σε φάση συλλογής ακόμα και επειδή μας είναι πολύ δύσκολο αυτό κυρίως λόγω ηλικίας υποθέτω δεν θα ήθελα να το ρισκάρω και σκέφτηκα προληπτικά να πάω , έχει νόημα ή θα πάω και θα με διώξουν επειδή δεν έχω αποβολή .....

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2022 at 12:00 ΠΜ, Moomin είπε:

Καλησπέρα, είναι καλές. Η ινοσιτολη και το φολικό βοηθάνε στην ποιότητα των ωαρίων.

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου!!! Μακάρι να βοηθήσουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έκανα σήμερα 2η μερα του κυκλου ορμονικες Ε2 : 52 και προγεστερονη : 0,93.. Πως σας φαίνεται; 

δεν έχω ιδέα από αυτά! Δε θυμάμαι καν πόσο ήταν την 1η φορά. 

Προχθές σκουπιζουν καφέ, Χθες σκουπιζουν κόκκινο αλλά δεν είχε κατέβει μεγάλη ροή στη σερβιέτα, σήμερα το χάραμα ηρθε ποταμι...  Άρα σήμερα ήταν η 2η μερα σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eva13232 είπε:

Μήπως γνωρίζετε αν σε αυτό το τμήμα μπορώ να πάω και χωρίς να έχω αποβολές ? Απλά για πλήρη έλεγχο ? είμαι σε φάση συλλογής ακόμα και επειδή μας είναι πολύ δύσκολο αυτό κυρίως λόγω ηλικίας υποθέτω δεν θα ήθελα να το ρισκάρω και σκέφτηκα προληπτικά να πάω , έχει νόημα ή θα πάω και θα με διώξουν επειδή δεν έχω αποβολή .....

Όχι, από όσο γνωρίζω μπορείς να πας και χωρίς να έχεις αποβολές εφόσον υπάρχει υπογονιμοτητα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσιαααα επέστρεψα, ελπίζω να  βρίσκω εσάς και τα μωράκια σας σε εξαιρετική κατάσταση!  Χαρούμενες ξεκούραστες και φουσκωμένες.... Αυριο ξεκινάω διεγερση για ωοληψια, παμε δυναμικά απ την αρχή!!!  Ελπιζω αυτή τη φορά να τα πάω καλύτερα από την προηγούμενη...  Για αρχή να ξαναμεινω έγκυος και στη συνέχεια να έχω ένα γερό μωράκι!  

Καλή αρχή Angot!!! Εύχομαι αυτή τη φορά να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας και να το/τα κρατήσετε γερά στην αγκαλιά σας! Πιστεύω ότι θα είναι δύο σαν της @Kate92 :wub: :wub:!! Μα τι ωραία νέα!!! Έτσι να γεμίζουμε μωράκια σιγά σιγά! ❤

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια...επειδη δεν εχω διαβασει αν εχετε γράψει κατι... Σήμερα ειναι 6η μερα απ οταν κολλησα κ εγω κορωνοιο...Το περασα ελαφριά ευτυχως. Και σημερα αδιαθετησα κιολας... Λετε να υπάρχει καποιο προβλημα να προχωρήσουμε σε ωοληψια; Σε 15 περίπου μερες...Σας έχει πει ο γιατρός σας οτι ειναι λογος για αναβολη στον επόμενο κύκλο; Δεν τίθεται θεμα να ειμαι θετικη προφανως... Αλλα επηρεάζονται τα ωαρια;

Καλή επτυχία winspert!!! Θα σου πω, κι εγώ τον ίδιο προβληματισμό είχα όταν κολλήσαμε κόβιντ τον Μάρτη και η Οικονονοπούλου μου είχε πει ότι δυστυχώς το σπέρμα επηρεάζεται ανεξαρτήτως πυρετού και μόνο από τον τύπο του συγκεκριμένου ιού, το ίδιο και τα ωάρια κι ότι θέλουν τουλάχιστον 3μηνο για να επανέλθουν. Μου είχε τονίσει βέβαια ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Και πράγματι διαψεύσαμε τον κανόνα, στον επόμενο κι όλας κύκλο ήρθε ο πελαργός με το ζουζούνι μας!!! Και το έχω ακούει και από αλλού αυτό, μετά από κόβιντ εγκυμοσύνη, οπότε μην αποθαρρύνεσαι, τράβα μπρος με αισιοδοξία!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσιαααα επέστρεψα, ελπίζω να  βρίσκω εσάς και τα μωράκια σας σε εξαιρετική κατάσταση!  Χαρούμενες ξεκούραστες και φουσκωμένες.... Αυριο ξεκινάω διεγερση για ωοληψια, παμε δυναμικά απ την αρχή!!!  Ελπιζω αυτή τη φορά να τα πάω καλύτερα από την προηγούμενη...  Για αρχή να ξαναμεινω έγκυος και στη συνέχεια να έχω ένα γερό μωράκι!  

Με το καλό Angot! Καλή επιτυχία να έχεις και αυτή τη φορά να αποκτήσεις το μωράκι σου! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Little star είπε:

Όχι, από όσο γνωρίζω μπορείς να πας και χωρίς να έχεις αποβολές εφόσον υπάρχει υπογονιμοτητα 

Ισχύει! @eva13232 τι έγινε με τα καφετιά που είχες? Σου ήρθε περίοδος? @Little star πώς είναι η ζαχαρένια σου? Διάβασα ότι έγραψες πριν λίγες μέρες ότι μεγαλώνει μια χαρά! Σας έχω στο νου μου!

@κοτοπουλάκι πώς είσαι? Διάβασα τα νέα σου και μου φαίνεται ότι διακρίνω να εξωτερικεύεις μεγαλύτερη δύναμη! Χαίρομαι γι' αυτό! Και που ο μικρούλης σου μεγαλώνει τόσο καλά! Τυχερή που δεν έχεις πάρει βάρος! Μη σε ανησυχεί καθόλου! Πότε έχεις Β' επιπέδου?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια...επειδη δεν εχω διαβασει αν εχετε γράψει κατι... Σήμερα ειναι 6η μερα απ οταν κολλησα κ εγω κορωνοιο...Το περασα ελαφριά ευτυχως. Και σημερα αδιαθετησα κιολας... Λετε να υπάρχει καποιο προβλημα να προχωρήσουμε σε ωοληψια; Σε 15 περίπου μερες...Σας έχει πει ο γιατρός σας οτι ειναι λογος για αναβολη στον επόμενο κύκλο; Δεν τίθεται θεμα να ειμαι θετικη προφανως... Αλλα επηρεάζονται τα ωαρια;

περαστικά winspert

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 2:18 ΜΜ, Tina2 είπε:

Καλησπέρα, είμαι και εγώ στην αναμονή για τη χοριακή. Μετέφρα έμβρυα 3 ημερών (το συγκεκριμένο κέντρο δεν τα αφήνει να φτάσουν στις βλαστοκύστες) και την 5η μέρα είδα καφέ υγρά. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλό αυτό για πιθανόν έγινε η εμφύτευση. Κράτησαν για 2-3 και μέχρι στιγμής δεν έχω ξαναδεί κάτι. Την Πέμπτη θα κάνω τη χοριακή και θα γνωρίζω τι έχει γίνει. Πιθανόν τα καφέ υγρά να σχετίζονται με την εμφύτευση. Την χοριακή μου είπαν να την κάνω την 14η μέρα, μήπως την έκανες νωρίς; Ρώτα όμως και τον γιατρό σου. Σου εύχομαι καλά αποτέλεσμα :)

Καλή επιτυχία, εύχομαι μια τεράστια χοριακή αύριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...