Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ελα, δε θα πάει έτσι, μέχρι την αυχενική κι εγώ έτσι ήμουν και μετά χαλάρωσα! Εννοείται ότι αφορμές για ανησυχίες πάντα θα υπάρχουν, το θέμα είναι πώς να μην τσιμπάμε, ή έστω να μην τσιμπάμε κάθε φορά! Ερχεται με τον καιρό αυτό! Ειδικά στην αρχή η κοιλιά δεν είναι καθόλου σταθερή καλέ! Εννοείται ότι υπάρχουν αυξομειώσεις ανάλογα με το αν και κατά πόσο είμαστε πρησμένες, όπως άλλωστε συνέβαινε και πριν την εγκυμοσύνη! Θα έχεις παρατηρήσει ότι μετά το φαγητό έχουμε μεγαλύτερες κοιλουμπίτσες! Δεν είναι όλος ο όγκος από το/τα μωρό/α, αλίμονο!!

Καλώς όρισες και καλή αρχή! Ας είναι η αρχή του επιτυχημένου τέλους! :)

Το έχω ακούσει από διάφορες γνωστές μου αυτό, ότι μετά τον κόβιντ είχαν καθυστερήσεις και ορμονικές διαταραχές. Μία μέρα καθυστέρησης βέβαια δε σηματοδοτεί αναταραχή, μπορεί να είναι και τυχαίο!

Καλώς σας βρήκα και πάλι. Ευχαριστώ πολύ. Μακάρι 

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια!! Με καθησυχάζετε αρκετά. Ο καημένος ο άντρας μου μόνο τη μεζούρα δεν πήρε ακόμα μπας και ηρεμήσω. Ίσως παίζει το ρόλο του ότι τις τελευταίες δυο μέρες λειτουργούσε υπερβολικά καλά το έντερο σε σχέση με τις προηγούμενες βδομάδες (συγγνώμη κιόλας). 

Καλωσηρθες και πάλι με γεμάτες μπαταρίες! Με το καλό η νέα προσπάθεια να σου φέρει μωράκι/ια!!!

Σε ευχαριστώ πολύ 

4 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια,να σας ρωτήσω κάτι όσες έχετε περάσει covid ,παρατηρήσατε αλλαγή στο κύκλο σας ? Τελευταία είχε στρώσει και ήταν σταθερός μάλιστα τη τελευταία φορά ήρθε και 2 μέρες νωριτερα αλλα αυτή τη φορά δεν έχω αδιαθετησει ακόμα δεν έχω σημαντική καθυστέρηση 1 μέρα αλλά δεν έχω και κανένα σημάδι ότι θα έρθει μόνο κάτι λευκά υγρά έχω λίγο συγνώμη για την περιγραφή.

 

Και εγώ όταν πέρασα covid είχα αλλαγή στην περίοδο. Συμβαίνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλώς σας βρήκα και πάλι. Ευχαριστώ πολύ. Μακάρι 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Και εγώ όταν πέρασα covid είχα αλλαγή στην περίοδο. Συμβαίνει 

Μάλιστα κατάλαβα ,σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Υπάρχει κάποιο σάιτ που μπορώ να διαβάσω; 

Το Λαικό έχει site, αλλά δεν ξέρω πόσο κατατοπιστικό είναι αναφορικά με τη μεσογειακή αναιμία. Πάντως είναι το νοσοκομείο αναφοράς για τη νόσο. Προσωπικά δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτό, έχω όμως εμπειρία για την κυστική ίνωση, διότι είμαι φορέας. Και είχα πάει εκεί για ενημέρωση και μου είχε πει η βιολόγος ότι συμβουλεύει κατά της εξωσωματικής. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Troia είπε:

Το Λαικό έχει site, αλλά δεν ξέρω πόσο κατατοπιστικό είναι αναφορικά με τη μεσογειακή αναιμία. Πάντως είναι το νοσοκομείο αναφοράς για τη νόσο. Προσωπικά δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτό, έχω όμως εμπειρία για την κυστική ίνωση, διότι είμαι φορέας. Και είχα πάει εκεί για ενημέρωση και μου είχε πει η βιολόγος ότι συμβουλεύει κατά της εξωσωματικής. 

Σου στέλνω πμ


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες,

σήμερα έκανα τη β επιπέδου. Ευτυχώς ο γιατρός τα βρήκε όλα φυσιολογικά. Υπερηχογραφικά το μωρό βγαίνει 1 εβδομάδα πιο μεγάλο, είμαι 21 κ φαίνεται 22 εβδομάδων. Ζυγίζει 488γρ. 

Ήρθε κ ο πρώην μου στην εξέταση. Αυτός νομίζει ότι όλα τα έκανε σωστά κ τώρα δείχνει ενδιαφέρον για το μωρό. Μια συγνώμη δεν μου ζήτησε. Με έφερε σπίτι μου κ έφυγε. 

Τι τυχερές οι μανούλες που έχουν τον σύζυγο κοντά κ μοιράζονται με χαρά αυτές τις στιγμές. 
Το παιδάκι μου είναι καλά κ εγώ αντί να πετάω νιώθω ένα κενό. 

Κορίτσια αν ακόμα δεν τα έχετε καταφέρει να μην απογοητεύεστε. Το μωράκι σας θα έρθει κάποια μέρα. Είναι πολύ σημαντικό να σας στηρίζει κ ν σας αγαπάει ο σύντροφός σας. 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπερα σε όλες,

σήμερα έκανα τη β επιπέδου. Ευτυχώς ο γιατρός τα βρήκε όλα φυσιολογικά. Υπερηχογραφικά το μωρό βγαίνει 1 εβδομάδα πιο μεγάλο, είμαι 21 κ φαίνεται 22 εβδομάδων. Ζυγίζει 488γρ. 

Ήρθε κ ο πρώην μου στην εξέταση. Αυτός νομίζει ότι όλα τα έκανε σωστά κ τώρα δείχνει ενδιαφέρον για το μωρό. Μια συγνώμη δεν μου ζήτησε. Με έφερε σπίτι μου κ έφυγε. 

Τι τυχερές οι μανούλες που έχουν τον σύζυγο κοντά κ μοιράζονται με χαρά αυτές τις στιγμές. 
Το παιδάκι μου είναι καλά κ εγώ αντί να πετάω νιώθω ένα κενό. 

Κορίτσια αν ακόμα δεν τα έχετε καταφέρει να μην απογοητεύεστε. Το μωράκι σας θα έρθει κάποια μέρα. Είναι πολύ σημαντικό να σας στηρίζει κ ν σας αγαπάει ο σύντροφός σας. 

Αγαπημένο κοτοπουλάκι, τι γλυκόπικρο το μήνυμα σου... Πόσο χαίρομαι για το αγοράκι σου και πόσο λυπάμαι για το κενό που αισθάνεσαι... Βλέπεις πόσο δυνατός είναι ο γιος σου! Ξέρεις γιατί? Γιατί μεγαλώνει μέσα σου! Σίγουρα αυτός είναι ένας σπουδαίος λόγος! Είναι και η δύναμη της φύσης εννοείται, αλλά βάζεις κι εσύ ένα μεγάλο μερίδιο στην ανάπτυξη του και να είσαι περήφανη γι' αυτό! Πάρε δύναμη από το αγοράκι σου, όπως κι παίρνει κι αυτό από σένα! Και μη φοβάσαι τίποτα, έχετε ο ένας τον άλλον και αυτός ο δεσμός είναι πολύ μεγαλύτερος και πολύ ισχυρότερος από οποιονδήποτε άλλον. Όσο για το συντροφικό κομμάτι, που αδιαμφισβήτητα είναι σημαντικό, θα έρθει κι αυτό στη ζωή σου. Και είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ ανώτερο απ' ότι έχεις βιώσει ως τώρα, τουλάχιστον συγκριτικά με τον συγκεκριμένο ακατανόμαστο "σύντροφο". Ολα πάνε καλά και θα συνεχίσουν μόνο προς το καλύτερο! Είσαι χωμένη πολύ βαθιά μέσα στην ιστορία σας τώρα και πολύ φυσικό είναι και μπορεί να μη το διακρίνεις, θα έρθει όμως η στιγμή που θα το αναγνωρίσεις κι εσύ και μόνο ανακούφιση θα νιώσεις τότε. Είμαστε μαζί σου και χαιρόμαστε απέραντα που όλα είναι τέλεια με το αγοράκι σου!!! Αγκαλιά μεγάλη ❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπερα σε όλες,

σήμερα έκανα τη β επιπέδου. Ευτυχώς ο γιατρός τα βρήκε όλα φυσιολογικά. Υπερηχογραφικά το μωρό βγαίνει 1 εβδομάδα πιο μεγάλο, είμαι 21 κ φαίνεται 22 εβδομάδων. Ζυγίζει 488γρ. 

Ήρθε κ ο πρώην μου στην εξέταση. Αυτός νομίζει ότι όλα τα έκανε σωστά κ τώρα δείχνει ενδιαφέρον για το μωρό. Μια συγνώμη δεν μου ζήτησε. Με έφερε σπίτι μου κ έφυγε. 

Τι τυχερές οι μανούλες που έχουν τον σύζυγο κοντά κ μοιράζονται με χαρά αυτές τις στιγμές. 
Το παιδάκι μου είναι καλά κ εγώ αντί να πετάω νιώθω ένα κενό. 

Κορίτσια αν ακόμα δεν τα έχετε καταφέρει να μην απογοητεύεστε. Το μωράκι σας θα έρθει κάποια μέρα. Είναι πολύ σημαντικό να σας στηρίζει κ ν σας αγαπάει ο σύντροφός σας. 

Κοτοπουλάκι το μόνο που πρέπει να σε ενδιαφέρει τώρα είναι ο μπέμπης, ο οποίος μεγαλώνει και πάνε όλα πολύ καλά. Καταλαβαίνω ότι αλλιώς το φανταζόσουν όλο αυτό αλλά δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι γύρω μας. Για σένα πλέον πρέπει να είναι ο πατέρας του παιδιού σου, όχι ο σύντροφος σου. Θέλει χρόνο να το χωνέψεις και να μάθεις να ζεις με αυτό αλλά θα γίνει…

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βγηκαν οι απαντήσεις.  Καθαρός καρυοτυπος και στους 2 μας, αρα ήμασταν άτυχοι! 

Τωρα είμαι 7η μέρα έκανα e2:425 κια lh : 11.16

Λιγο μου φαίνεται. 

Από διεγερση παίρνω κλομιφεν χαπάκια από 3η έως και 7η μέρα, δλδ έχω 2 ακόμη να παρω. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια βγηκαν οι απαντήσεις.  Καθαρός καρυοτυπος και στους 2 μας, αρα ήμασταν άτυχοι! 

Τωρα είμαι 7η μέρα έκανα e2:425 κια lh : 11.16

Λιγο μου φαίνεται. 

Από διεγερση παίρνω κλομιφεν χαπάκια από 3η έως και 7η μέρα, δλδ έχω 2 ακόμη να παρω. 

Καθόλου λίγο! Εγώ με ε2 σχεδόν 350 είχα τρία. Μια χαρά πας…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια βγηκαν οι απαντήσεις.  Καθαρός καρυοτυπος και στους 2 μας, αρα ήμασταν άτυχοι! 

Τωρα είμαι 7η μέρα έκανα e2:425 κια lh : 11.16

Λιγο μου φαίνεται. 

Από διεγερση παίρνω κλομιφεν χαπάκια από 3η έως και 7η μέρα, δλδ έχω 2 ακόμη να παρω. 

Δυο με τρία θα πάρετε ωοθηλακια. Ο γιατρος ποσα είδε; Αυτο παντως ειναι το αναμενόμενο της κλομιφαινης.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια βγηκαν οι απαντήσεις.  Καθαρός καρυοτυπος και στους 2 μας, αρα ήμασταν άτυχοι! 

Τωρα είμαι 7η μέρα έκανα e2:425 κια lh : 11.16

Λιγο μου φαίνεται. 

Από διεγερση παίρνω κλομιφεν χαπάκια από 3η έως και 7η μέρα, δλδ έχω 2 ακόμη να παρω. 

Μπράβο κοριτσάρα, πολύ ανακουφιστικές οι απαντήσεις του καρυότυπου!!! Πάμε βουρ δυνατά για την επιτυχία! Εμένα δε μου φαίνεται καθόλου χαμηλή η οιστραδιόλη σου, αντιθέτως τη βρίσκω μια χαρά! Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για μίνι διέγερση. Πόσα ωάρια βλέπετε στον υπέρηχο και για πότε υπολογίζετε την ωοληψία?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Αγαπημένο κοτοπουλάκι, τι γλυκόπικρο το μήνυμα σου... Πόσο χαίρομαι για το αγοράκι σου και πόσο λυπάμαι για το κενό που αισθάνεσαι... Βλέπεις πόσο δυνατός είναι ο γιος σου! Ξέρεις γιατί? Γιατί μεγαλώνει μέσα σου! Σίγουρα αυτός είναι ένας σπουδαίος λόγος! Είναι και η δύναμη της φύσης εννοείται, αλλά βάζεις κι εσύ ένα μεγάλο μερίδιο στην ανάπτυξη του και να είσαι περήφανη γι' αυτό! Πάρε δύναμη από το αγοράκι σου, όπως κι παίρνει κι αυτό από σένα! Και μη φοβάσαι τίποτα, έχετε ο ένας τον άλλον και αυτός ο δεσμός είναι πολύ μεγαλύτερος και πολύ ισχυρότερος από οποιονδήποτε άλλον. Όσο για το συντροφικό κομμάτι, που αδιαμφισβήτητα είναι σημαντικό, θα έρθει κι αυτό στη ζωή σου. Και είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ ανώτερο απ' ότι έχεις βιώσει ως τώρα, τουλάχιστον συγκριτικά με τον συγκεκριμένο ακατανόμαστο "σύντροφο". Ολα πάνε καλά και θα συνεχίσουν μόνο προς το καλύτερο! Είσαι χωμένη πολύ βαθιά μέσα στην ιστορία σας τώρα και πολύ φυσικό είναι και μπορεί να μη το διακρίνεις, θα έρθει όμως η στιγμή που θα το αναγνωρίσεις κι εσύ και μόνο ανακούφιση θα νιώσεις τότε. Είμαστε μαζί σου και χαιρόμαστε απέραντα που όλα είναι τέλεια με το αγοράκι σου!!! Αγκαλιά μεγάλη ❤

Happiness πάντα μου δίνεις κουράγιο, σ’ ευχαριστώ πολύ γι’ αυτό. Ίσως να είναι καλύτερα τα πράγματα στο μέλλον, εγώ ακόμα δεν μπορώ να το νιώσω. 

Τώρα γυρνάω από τον ενδοκρινολόγο, όλα καλά τα βρήκε κι αυτός, βέβαια μου είπε ότι ο διαβήτης αρχίζει στην κύηση μεταξύ 22-32 εβδομάδες. Από εδώ κ πέρα δηλαδή πρέπει να έχω το νου μου, συνεχίζω τις μετρήσεις κ το βλέπουμε. 

Το σημαντικό μου είπε είναι ότι δεν έχω πάρει κιλά. Είμαι 57 από 54 που ξεκίνησα. 

 

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Κοτοπουλάκι το μόνο που πρέπει να σε ενδιαφέρει τώρα είναι ο μπέμπης, ο οποίος μεγαλώνει και πάνε όλα πολύ καλά. Καταλαβαίνω ότι αλλιώς το φανταζόσουν όλο αυτό αλλά δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι γύρω μας. Για σένα πλέον πρέπει να είναι ο πατέρας του παιδιού σου, όχι ο σύντροφος σου. Θέλει χρόνο να το χωνέψεις και να μάθεις να ζεις με αυτό αλλά θα γίνει…

Έχεις δίκιο σποράκι, θέλω χρόνο ακόμα αλλά θα το πάρω απόφαση. Ακόμα έχω λύπη αλλά όλο κ λιγοστεύει. 

Βέβαια το πιο σπουδαίο είναι ο μπέμπης, ευτυχώς πάει καλά ο μικρούλης, είναι πλέον ένα μικρό ανθρωπάκι το ψυχουλάκι μου!

πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια βγηκαν οι απαντήσεις.  Καθαρός καρυοτυπος και στους 2 μας, αρα ήμασταν άτυχοι! 

Τωρα είμαι 7η μέρα έκανα e2:425 κια lh : 11.16

Λιγο μου φαίνεται. 

Από διεγερση παίρνω κλομιφεν χαπάκια από 3η έως και 7η μέρα, δλδ έχω 2 ακόμη να παρω. 

Μπράβο Angot, όλα θα πάνε καλά τώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπερα σε όλες,

σήμερα έκανα τη β επιπέδου. Ευτυχώς ο γιατρός τα βρήκε όλα φυσιολογικά. Υπερηχογραφικά το μωρό βγαίνει 1 εβδομάδα πιο μεγάλο, είμαι 21 κ φαίνεται 22 εβδομάδων. Ζυγίζει 488γρ. 

Ήρθε κ ο πρώην μου στην εξέταση. Αυτός νομίζει ότι όλα τα έκανε σωστά κ τώρα δείχνει ενδιαφέρον για το μωρό. Μια συγνώμη δεν μου ζήτησε. Με έφερε σπίτι μου κ έφυγε. 

Τι τυχερές οι μανούλες που έχουν τον σύζυγο κοντά κ μοιράζονται με χαρά αυτές τις στιγμές. 
Το παιδάκι μου είναι καλά κ εγώ αντί να πετάω νιώθω ένα κενό. 

Κορίτσια αν ακόμα δεν τα έχετε καταφέρει να μην απογοητεύεστε. Το μωράκι σας θα έρθει κάποια μέρα. Είναι πολύ σημαντικό να σας στηρίζει κ ν σας αγαπάει ο σύντροφός σας. 

Πολυ καλα τα νεα σου! Ακομη κ αν οι συνθηκες δε σε αφηνουν να το χαρεις...
Συνεχισε κοιτωντας μονο μπροστα (κ ο μικρουλης σου αυτο κανει) ;)

@Angot  Πολυ θετικο που βγηκε νορμαλ ο καρυοτυπος! Παρτο σαν καλο οιωνο πριν την επομενη προσπαθεια σου!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Μπράβο κοριτσάρα, πολύ ανακουφιστικές οι απαντήσεις του καρυότυπου!!! Πάμε βουρ δυνατά για την επιτυχία! Εμένα δε μου φαίνεται καθόλου χαμηλή η οιστραδιόλη σου, αντιθέτως τη βρίσκω μια χαρά! Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για μίνι διέγερση. Πόσα ωάρια βλέπετε στον υπέρηχο και για πότε υπολογίζετε την ωοληψία?

Θα σ πω τκ βράδυ σήμερα έχω υπερηχο, απλως θυμάμαι ότι την προηγούμενη φορά είχα 1093 και βλέπαμε 5 και την προηγούμενη της ωοληψιας είχε πάει 850 και βρήκαμε 4 ωάρια.. Υπολογίζω 200 μονάδες Ε2  για κάθε ωάριο.... Άρα τώρα υποθέτω έχω μόνο 2... Θα δω τι θα μ πει! 

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Δυο με τρία θα πάρετε ωοθηλακια. Ο γιατρος ποσα είδε; Αυτο παντως ειναι το αναμενόμενο της κλομιφαινης.

Στην 1η διεγερσηε κομοφςνη πατάμε 4 ωάρια με ε2/850 γι αυτό μ φάνηκε χαμηλή και τα 2 ωαρια θα γονιμοποιηθουν;  αυτό είναι το θέμα. Την προηγ. Από τα 4 γονιμοποιηθηκαν τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια 5-6 ωαρια είδαμε . Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος για την ανταπόκριση μόνο με κλομιφεν.  Έκανα την 1η orgalutran και μάλλον την Κυριακή πάμε για ωοληψια. Απλως με προβληματίζει λίγο η ε2:425.ο γιατρός είπε να μην κοιτάζω τιε προηγούμενες μετρήσεις, και ότι ο κύκλος είναι πάντα διαφορετικός. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...