Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, τι κάνετε? Σήμερα αδιαθέτησα και αύριο το πρωί θα μιλήσω με το κέντρο για να ξεκινήσουμε τη διέγερση,καθώς είναι η πρώτη φορά έχω αγχωθεί αρκετα,μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο με τη διατροφή κατά τη φάση της διέγερσης ή οτιδήποτε άλλο πρέπει να προσέξω? Ευχαριστώ !

Κοριτσι μου καλή αρχή! 
Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Να σκέφτεσαι ότι είσαι ένα βήμα πιο κοντά να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου και να παίρνεις δύναμη. Δεν είναι τπτ απολύτως η διεγερση ακόμη και αν μας φαντάζει τόσο δύσκολη στην αρχή. 
Προσοχη στη διατροφή σου. Όχι αλάτι, όχι ζάχαρη. Και φυσικά προσεχείς αλκοόλ και τσιγάρο, ότι βλάπτει τα αυγουλακια μας. Κάπου είχε πάρει το μάτι μιυ ότι βοηθάει το αβοκάντο στην ποιότητα. Αλλά όσον αφορά τη διεγερση, όχι αλάτι, όχι ζάχαρη και ασπράδια αβγών αργότερα, στην ωοληψια. 
Καλη σου αρχή! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ella29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ! Ισως αποκόλληση μου ειπε , και πολύ χαμηλή προγεστερονη για αυτο και το αιμα.. δεν ξερω αλλα εγω πιστευω πως ειναι αποβολή 

Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Ναι σχετικα την εκανα νωρις αλλα το θετικο πως διπλασιάστηκε ..

Θα δεις τις επόμενες μέρες, πιστεύω ότι καλό θα ήταν να ξεκουραστείς. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλησπερα Κοριτσια! Γνωρίζετε αν μπορουμε τη μια μερα να κανουμε εναν υπέρηχο Β επιπέδου κ αν την επόμενη μπορουμε να κανουμε σε αλλο γιατρο; 

Καλημέρα! Εγώ το έκανα και πολλές φορές μάλιστα. Φαντάσου ότι σε 5 μέρες έκανα σε 3 διαφορετικούς. Συμβαίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Little star είπε:

Καλημέρα! Εγώ το έκανα και πολλές φορές μάλιστα. Φαντάσου ότι σε 5 μέρες έκανα σε 3 διαφορετικούς. Συμβαίνει κάτι?

Αααα οχι μια χαρα απλα μια πολυ καλη μ φιλη μ σύστησε εναν αλλον που θεωρείται πολυ καλος κ ετσι αναγκάστηκα να κλεισω σε 2 αχαχαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Katrin85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μολις παρηγγειλα τις innofert plus τις γνωρίζει καμια σας είναι καλές ή πεταμε τα λεφτά μας??? 

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός να παίρνω τα inofert combi πρωι-βραδυ για 3μηνες πριν την ωοληψια ....Τώρα εάν βοηθάνε ή όχι κάνεις δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά  ...Αλλά κακο δεν κάνουν. Έχεις ΣΠΩ?

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 1:17 ΜΜ, Καντι είπε:

Την 8η μερα εγω βγήκα αρνητική. Ο ανδρας μου κόλλησε δυο μερες μετα απο μενα. Δεν τους νοιάζει ποτε κόλλησες. Αυτο που τους νοιάζει ειναι να εχεις αρνητικό τεστ την μερα της ωοληψιας και της ετ.

Αντικειμενικά ειναι πολυ χαμηλή για τις μερες που εισαι, αλλα ειναι θετικο οτι εχεις διπλασιασμό. Δεν μπορείς να κανεις κατι μονο να περιμένεις να δεις πως θα πάει. Σου ευχομαι τα καλυτερα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,τελικά σήμερα βγήκε και ο άντρας μου θετικός ! 

On 21/8/2022 at 1:41 ΜΜ, eleonora85 είπε:

Περαστικα κοριτσι μου! Το περνας ελαφρια;; Αν ναι μπορει να σου βγει αρνητικο ηδη σε 4-5 μερες.
Νομιζω οτι το μονο  θεμα ειναι μην κανει πυρετο ο αντρας σου

Ευχαριστώ πολύ ,έκανα κάτι δέκατα μια μέρα και τώρα μόνο μπούκωμα , συνάχι και βήχα έχω . Ο άντρας μου έκανα χτες 39 πυρετό μια φορά σήμερα μόνο δέκατα έχει και βγήκε κ αυτός θετικός σήμερα . 

On 21/8/2022 at 2:20 ΜΜ, Lela79 είπε:

Εγώ θα σου έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου .... Είναι κρίμα να ξεκινήσεις διέγερση να σπαταλήσεις τα φάρμακα κ την μέρα της ωοληψιας να εχεις ακόμα θετικό PCR test κ να σου πουν άκυρο. Εγώ όταν κόλλησα χωρίς σοβαρά συμπτώματα κ χωρίς πυρετό έκανα 14 μέρες να βγω αρνητική σε ραπιντ ... PCR θα ήταν σίγουρα ακόμα θετικό. Φυσικά  έχασα εκείνο τον μήνα κ πήγα τον επόμενο για προσπάθεια ... αλλά τουλάχιστον δεν χαράμισα τα φάρμακα της διέγερσης ... Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου για μεγαλύτερη ασφάλεια όπως κ να έχει 

Σε ευχαριστώ πολύ !! 

On 21/8/2022 at 2:21 ΜΜ, Chris_V είπε:

Μην απογοητεύεσαι. Θα προλάβεις. Διεγερση ξεκινάς όποτε θελεις άλλες 10 μέρες για ωοληψια. Εμείς κολλήσαμε στις γιορτές όλοι μαζί και σε 7-10 μέρες είχαμε όλοι αρνητικό rapid (εγώ άργησα περισσότερο από όλους που δεν πρόλαβα να κανω το 3ο εμβόλιο και νόσησα πιο βαριά).

Κατάλαβα ,σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου η αλήθεια αγχώθηκα πάρα πολύ ! Θα δούμε τώρα πήρα στο κέντρο τηλ περιμένω να με πάρει ο γιατρός τηλέφωνο ..  

On 21/8/2022 at 4:53 ΜΜ, Neverstop είπε:

Μα σε οκτώ μέρες ξεκινάς οπότε ωοληψια θα έχεις σε τρεις εβδομάδες πάνω κάτω! Δεν νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις εκτός αν έχεις βαριά συμπτώματα. 

Στους άντρες είναι διαφορετικά καθώς δεν θέλουν υψηλό πυρετό για να μην χαλάσει το σπέρμα. 

Μίλησε με το κέντρο, θα σε κατευθύνουν. 

Δυστυχώς σήμερα βγήκε θετικός και χτες έκανε 39 πυρετό αλλά μετά έπεσε λαός ζει δέκατα πήρα τηλέφωνο και περιμένω ενημερωση από το γιατρό. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ ! 

On 21/8/2022 at 4:57 ΜΜ, Maria.28 είπε:

Κ εγω ηταν να ξεκινησω διέγερση τον Ιουλιο κ κολλησα κοβιντ κ ο γιατρος δεν με αφησε να ξεκινησω φαρμακα. Κ για τον λογο οτι το Pcr μπορει να μην βγει αμεσα αρνητικο αλλα κυριως για τον οργανισμο μας γενικα,καλυτερα να μην ειμαστε με καποιον ιό κ κανουμε στα καπακια κατι τετοιο, ακομη κ για την ποιοτητα των ωαρίων. Στην αρχη που δεν γνωριζαν πολλα για τον κοβιντ, οχι ότι τωρα ξερουν με σιγουρια, περιμεναν τρεις μηνες προληπτικά μου ειπε. Εγω θα κανω τωρα αρχες Σεπτέμβρη τελικα. 

Ναι κατάλαβα κορίτσι μου ,θα δω τι θα μου πει κ εμένα κάλεσα και έλειπε περιμένω να με ενημερώσει . 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αγάπ είπε:

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός να παίρνω τα inofert combi πρωι-βραδυ για 3μηνες πριν την ωοληψια ....Τώρα εάν βοηθάνε ή όχι κάνεις δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά  ...Αλλά κακο δεν κάνουν. Έχεις ΣΠΩ?

Οχι δεν έχω πολυκυστικες για αυτό πηρα τα plus, 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μολις παρηγγειλα τις innofert plus τις γνωρίζει καμια σας είναι καλές ή πεταμε τα λεφτά μας??? 

Καλησπέρα, είναι καλές. Η ινοσιτολη και το φολικό βοηθάνε στην ποιότητα των ωαρίων.

  • Μου αρέσει 3

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/8/2022 at 8:06 ΜΜ, Chris_V είπε:

Κοριτσι μου καλή αρχή! 
Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Να σκέφτεσαι ότι είσαι ένα βήμα πιο κοντά να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου και να παίρνεις δύναμη. Δεν είναι τπτ απολύτως η διεγερση ακόμη και αν μας φαντάζει τόσο δύσκολη στην αρχή. 
Προσοχη στη διατροφή σου. Όχι αλάτι, όχι ζάχαρη. Και φυσικά προσεχείς αλκοόλ και τσιγάρο, ότι βλάπτει τα αυγουλακια μας. Κάπου είχε πάρει το μάτι μιυ ότι βοηθάει το αβοκάντο στην ποιότητα. Αλλά όσον αφορά τη διεγερση, όχι αλάτι, όχι ζάχαρη και ασπράδια αβγών αργότερα, στην ωοληψια. 
Καλη σου αρχή! 

Σε ευχαριστω πολυ,η αληθεια ειναι οτι φαινεται βουνο η ολη διαδικασια!Βημα-βημα! Σημερα εκανα τον ορμονολογικο ελεγχο και ξεκιναω με 250 μοναδες puregon!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,μίλησα με το γιατρό μου είπε ότι αν αδιαθετησω κανονικά και είμαστε αρνητικοί μπορούμε να ξεκινήσουμε τη διαδικασία κανονικα. 

Τον ρώτησα και για τον άντρα μου γιατί έκανε και λίγο υψηλό πυρετό μέχρι 39 και εκείνος ακόμα έχει από Κυριακή βράδυ σήμερα δεκατα αλλά μου είπε ότι δεν επηρεάζει το σπέρμα γιατί στην ουσία θέλουμε να μην έχει κοντά στη μέρα που είναι να δώσει . Θεωρητικά μου λέει θα δώσει σε 15-20 μέρες οπότε μέχρι τότε δεν υπάρχει θέμα. 

Δε σας κρύβω ότι ναι σίγουρα εκείνος ξέρει καλύτερα αλλά αγχώνομαι μήπως πάει άδικα η διαδικασία μήπως ο οργανισμός είναι εξασθενημένος δε πάει καλά όλα τα σκέφτομαι .... Είχε κάποια ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,μίλησα με το γιατρό μου είπε ότι αν αδιαθετησω κανονικά και είμαστε αρνητικοί μπορούμε να ξεκινήσουμε τη διαδικασία κανονικα. 

Τον ρώτησα και για τον άντρα μου γιατί έκανε και λίγο υψηλό πυρετό μέχρι 39 και εκείνος ακόμα έχει από Κυριακή βράδυ σήμερα δεκατα αλλά μου είπε ότι δεν επηρεάζει το σπέρμα γιατί στην ουσία θέλουμε να μην έχει κοντά στη μέρα που είναι να δώσει . Θεωρητικά μου λέει θα δώσει σε 15-20 μέρες οπότε μέχρι τότε δεν υπάρχει θέμα. 

Δε σας κρύβω ότι ναι σίγουρα εκείνος ξέρει καλύτερα αλλά αγχώνομαι μήπως πάει άδικα η διαδικασία μήπως ο οργανισμός είναι εξασθενημένος δε πάει καλά όλα τα σκέφτομαι .... Είχε κάποια ανάλογη εμπειρία?

Τώρα ακριβώς δεν μπορείς να ξέρεις . Γενικα ο πυρετός στον άντρα λένε ότι επηρεάζει αλλα τωρα κάθε οργανισμός ειναι διαφορετικός. Οποτε μην τα σκεφτεσε ειναι όλα θεωρητικά οποτε κ ο γιατρός δεν μπορεί να σε καθυστερήσει μονο για αυτό αλλά κ εσύ δεν μπορείς να περιμένεις μονο για αυτό.  

Θετική σκέψη κ ότι είναι να γίνει θα γίνει μην το πολυμελετας . Βιταμινες ξεκούραση κ θετική σκέψη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσιαααα επέστρεψα, ελπίζω να  βρίσκω εσάς και τα μωράκια σας σε εξαιρετική κατάσταση!  Χαρούμενες ξεκούραστες και φουσκωμένες.... Αυριο ξεκινάω διεγερση για ωοληψια, παμε δυναμικά απ την αρχή!!!  Ελπιζω αυτή τη φορά να τα πάω καλύτερα από την προηγούμενη...  Για αρχή να ξαναμεινω έγκυος και στη συνέχεια να έχω ένα γερό μωράκι!  

Καλη αρχή να έχεις λοιπόν! Έτσι δυναμικά κ αισιόδοξα! Κ σύντομα με ένα ή δυο γερά παιδάκια σας ευχομαι!!! 

4 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ,η αληθεια ειναι οτι φαινεται βουνο η ολη διαδικασια!Βημα-βημα! Σημερα εκανα τον ορμονολογικο ελεγχο και ξεκιναω με 250 μοναδες puregon!

Καλη αρχή κ σε σένα! Φαίνεται λίγο βουνό στο ξεκίνημα αλλά δεν είναι κ τόσο! Καλή επιτυχία να έχετε!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...