Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

On 9/8/2022 at 1:25 ΜΜ, Lela79 είπε:

Είμαι ακριβώς στην ίδια ψυχολογία με εσένα, καθώς η τελευταία μου αρνητική χοριακη ήταν πριν 20 μέρες .... Δε ξέρω αν έφταιξε κάτι που δεν έκανα ...γι αυτό  αποφάσισα να κάνω ότι περισσότερο μπορώ πριν την επόμενη προσπάθεια. Πήγα στο Έλενα στο τμήμα αποβολών κ ξεκίνησα τον έλεγχο κ εκεί ... Άρχισα γυμναστήριο για να εκτονώνομαι κ να χάσω τα 10 κιλά που μάζεψα στις τρεις προηγούμενες εξωσωματικές ....Ανακάλυψα δε,  ότι μετά από μια ώρα έντονης γυμναστικής είμαι ευδιάθετη κ χωρίς το στρες που με τρώει τον τελευταίο χρόνο (καλααααα.... μετά από κάποιες ώρες αυτό επιστρέφει αλλά πόση γυμναστική να κάνω η ταλαίπωρη Χαχαχαχα!!) Επίσης αποφάσισα από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω γιόγκα κ βελονισμό! Κ άμα διαβάζοντας εδώ βρω κ κάτι άλλο που δεν έχω δοκιμάσει θα το κάνω κ αυτό !!!! Έχω αποφασίσει ότι στην επόμενη προσπάθεια θα πάω φουλ έξτρα έτσι ώστε αν δεν πετύχει τουλάχιστον θα βρίζω τη γκαντεμιά μου κ δε θα νιώθω τύψεις ότι δεν προσπάθησα αρκετά !!! Εμένα με βοηθάει στη ψυχολογία μου η δράση... νιώθω ότι δεν κάθομαι να περιμένω την μοίρα μου άπραγη... ισως να είναι ανούσια όλα αυτά αλλά τουλάχιστον με βοηθούν ψυχολογικά .... 

Καλώς όρισες Lela και σου εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερή σου! Μου θυμίζεις αρκετά τον εαυτό μου, κι εγώ έτσι το αντιμετώπιζα, ήθελα να κάνω ότι μπορώ για να μη νιώθω ότι είμαι έρμαιο των καταστάσεων! Και οι ιστορίες μας μοιάζουν, έχω στο βιογραφικό μου 4 ετ, οι 3 μηδενικές και η 1 βιοχημική. Τελικά το μωρό ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε και τώρα είμαι έγκυος στον 5ο μήνα! Εύχομαι και σε σένα μία ωραία εγκυμοσύνη σύντομα! Κι εγώ πήγα σε βελονιστή και ομοιοπαθητικό για να ενισχύσω το σύστημα μου, πήρα βιταμίνες, διατροφή και από εξετάσεις πήγα στο τμήμα αποβολών του Ελενα, σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής και επιπλέον κάναμε προεμφυτευτικό έλεγχο στα έμβρυα που είχαμε και βιοψία ενδομητρίου σε μένα, όπου είδαμε και το παράθυρο εμφύτευσης! Σου τα αναφέρω μήπως σου φανεί χρήσιμο κάτι από τα παραπάνω! Και μαζί με τις δικές μας εξετάσεις καλό είναι να κοιτάμε και το σπέρμα βέβαια! Επίσης έχει μεγάλη σημασία και η γνώμη του γιατρού ύστερα από μία αποτυχημένη ετ, πού το αποδίδει και τι προτείνει στη συνέχεια. Ότι απορίες έχεις εννοείται ότι ο γιατρός οφείλει να είναι εκεί για να σου τις λύσει! Ολα να σου πάνε καλά σύντομα εύχομαι!

On 9/8/2022 at 1:04 ΜΜ, MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα σας

Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Σας έμαθα τυχαία από ένα άλλο φόρουμ για εξωσωματική. Χαίρομαι πραγματικά που σας βρίσκω και εσάς, διότι παρότι ο σύζυγος και εγώ ξεκινήσαμε σχετικά πρόσφατα την διαδικασία της εξωσωματικής, νιώθω αρκετή μοναξιά, και επιπλέον έχω πολλές απορίες και κάθε μέρα γίνονται περισσότερες... 

Να πω σαν μία μικρή εισαγωγή ότι εμείς αυτό το διάστημα κάνουμε εξετάσεις με βάση την καθοδήγηση από το κέντρο εξωσωματικής που είμαστε, και τον Σεπτέμβριο περνάμε επιτροπή... οι εξετάσεις μας...άλλες καλές, άλλες κακές...

Εύχομαι πραγματικά σε όλες σας, γρήγορα να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας και να γεμίσουν μωρά οι αγκαλιές σας...! 

Καλώς όρισες κορίτσι μου! Καλή αρχή και εύχομαι πολύ σύντομα και εύκολα να τα καταφέρετε! Είμαστε εδώ να τα λέμε, εδώ καμία δεν είναι μόνη! 

On 8/8/2022 at 2:23 ΜΜ, Chris_V είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Να κανω μια γενική ερώτηση.

Οσες από εμάς είχαν μια προσπάθεια που δεν πέτυχε, είτε λόγω απουσίας εμφύτευσης είτε λόγω βιοχημικής, είχατε από με το κεντρο μια συζήτηση τι μπορεί να πήγε λάθος και τι θα γίνει διαφορετικά την επόμενη φορά; 
Εγώ με το  κεντρο που ήμουν  -γιαυτο και άλλαξα- δεν κάναμε καμια συζήτηση, δεν μου πρότεινε τπτ διαφορετικό παρά μόνο ότι συμβαίνουν αυτά μετά τα 40….

Κάθε φορά ύστερα από μία αποτυχία, μου τηλεφωνούσε ο γιατρός και επιδίωκε σύντομα να έχουμε μια συνάντηση μαζί, στην οποία ήταν έτοιμος να μου πει βάση της πείρας του πού το απέδιδε καθώς και τι πρότεινε για τη συνέχεια. Φυσικά είχα κι εγώ γνώμη και πάντα την άκουγε και μαζί σχεδιάζαμε τα επόμενα βήματα. Έτσι χτίσαμε μια σχέση εμπιστοσύνης. Χωρίς αυτό το συστατικό, ύστερα από σερί αποτυχίες, νομίζω δε θα άντεχα. Σε καταλαβαίνω που αλλάζεις κέντρο και γιατρό. Ελπίζω ειλικρινά να περάσεις σε καλύτερα χέρια και να μη χρειαστεί κανένας να σου εξηγήσει λόγους αποτυχίας, γιατί τώρα πας για την επιτυχία! Στο εύχομαι ολόψυχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε? @Angot μαζι θα προχωρησουμε, εμενα οι ορμονολογικες ηταν Ε2 46 και προγεστερονη 0.10,χθες εκανα την πρωτη ενεση και σημερα τη δευτερη,Παρασκευη εχω τον πρωτο υπερηχο! Να σας ρωτησω βρε κοριτσια,απο το κεντρο μου ειπαν περιορισμο στο αλατι και ζαχαρη και να αποφυγω το αλκοολ,προσεξατε κατι αλλο?Για παραδειγμα,καφες,δουλειες κτλ?sorry για τις ερωτησεις αλλα πρωτη φορα και πολλες οι αποριες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2022 at 12:49 ΜΜ, eleonora85 είπε:

Μηπως ξερει καμια ποσο καιρο μετα τη μεταφορα εχουμε προθεσμια να καταθεσουμε τα χαρτια για το επιδομα;;

Έως και 6 μήνες μετά την ωοληψία. Εγώ έκανα βλακεία νομίζοντας ότι είναι 6 μήνες μετά τη μεταφορά και τα κατέθεσα τελευταία στιγμή (και εκπρόθεσμα, όπως αποδείχτηκε) και ειλικρινά απορώ πώς μας μπήκε το επίδομα, συνέβη όμως!!! Αλλά δε θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις το παράδειγμα μας... :roll:

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Ευχαριστώ happiness, Έπαιρνα 20mg σίδηρο κάθε μεσημέρι μετά το φαγητό κ τώρα παίρνω 2 χάπια των 20mg.

Μακάρι να τον δω να είναι καλά κ τι στον κόσμο..

Καλά ο δικός σου μεγαλώνει μια χαρά! Έχει πάρει φόρα! 

 

 

Σίδηρο μετά το φαγητό? Με άδειο στομάχι μου έχουν πει ότι απορροφάται καλύτερα και ότι βοηθάει η βιταμίνη C στην απορρόφηση του. Και αν παίρνεις χάπι για τον θυρεοειδή, ότι πρέπει να απέχει 3-4 ώρες. 

πρίν από 32 λεπτά , Little star είπε:

Δόξα τω Θεω μέχρι στιγμής είναι καλά. Είναι πολύ ζωηρή. Όλη την ώρα κουνιέται. Ελπίζουμε τώρα να αρχίσει να παίρνει βάρος. 

Μπράβο στο μικρό κορίτσι, αλλά και στο μεγάλο, για το κουράγιο σου! Ολα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά, θα πάρει το βάρος που χρειάζεται! Φιλί και στις δυο σας!! ❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

 

Σίδηρο μετά το φαγητό? Με άδειο στομάχι μου έχουν πει ότι απορροφάται καλύτερα και ότι βοηθάει η βιταμίνη C στην απορρόφηση του. Και αν παίρνεις χάπι για τον θυρεοειδή, ότι πρέπει να απέχει 3-4 ώρες. 

Δεν παίρνω χάπι για το θυρεοειδή, 

γενικά είχα καλή απορρόφηση μέχρι πριν μείνω έγκυος, αν όμως λες πως είναι καλύτερα πρωί να το δοκιμάσω να παίρνω το 1 χάπι πρωί, απλά επειδή το πρωί παίρνω κ το μαγνήσιο σκεφτόμουν ότι δεν κάνει να τα παίρνω αυτά τα 2 μαζί.

Επίσης ήθελα να σου πω ότι με το ζάχαρο δεν έχω κανένα θέμα, είναι πάντα μέσα στα όρια ενώ φοβόμουν ότι θα ανέβαινε, πλέον δεν προσέχω, που κ που τρώω κ κανένα γλυκάκι. Τελικά τσάμπα είχα τρομάξει, το μετράω 2-3 φορές τη μέρα κ είναι πάντα οκ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε? @Angot μαζι θα προχωρησουμε, εμενα οι ορμονολογικες ηταν Ε2 46 και προγεστερονη 0.10,χθες εκανα την πρωτη ενεση και σημερα τη δευτερη,Παρασκευη εχω τον πρωτο υπερηχο! Να σας ρωτησω βρε κοριτσια,απο το κεντρο μου ειπαν περιορισμο στο αλατι και ζαχαρη και να αποφυγω το αλκοολ,προσεξατε κατι αλλο?Για παραδειγμα,καφες,δουλειες κτλ?sorry για τις ερωτησεις αλλα πρωτη φορα και πολλες οι αποριες...

Πολύ καλό που σου έδωσαν αυτές τις οδηγίες από το κέντρο! Ναι, εγώ είχα κόψει και τον καφέ γιατί είχα διαβάσει ότι δε βοηθάει, το ίδιο ισχύει και για το τσιγάρο αν καπνίζεις. Και όσο πιο ισορροπημένη είναι η διατροφή σου τόσο το καλύτερο. Ο ανανάς επίσης βοηθάει πολύ, το αβοκάντο, οι καρποί και ειδικά ο λιναρόσπορος και εννοείται πολλά φρούτα και λαχανικά. Οι λευκοί υδατάνθρακες δεν έχουν να σου προσφέρουν κάτι και γι' αυτό καλό είναι να αποφεύγονται. Φρόντισε να πίνεις κάμποσο νερό και να κοιμάσαι καλά, ο ύπνος θρέφει τα αυγουλάκια!! Καλή σου επιτυχία!

πρίν από 8 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Δεν παίρνω χάπι για το θυρεοειδή, 

γενικά είχα καλή απορρόφηση μέχρι πριν μείνω έγκυος, αν όμως λες πως είναι καλύτερα πρωί να το δοκιμάσω να παίρνω το 1 χάπι πρωί, απλά επειδή το πρωί παίρνω κ το μαγνήσιο σκεφτόμουν ότι δεν κάνει να τα παίρνω αυτά τα 2 μαζί.

Επίσης ήθελα να σου πω ότι με το ζάχαρο δεν έχω κανένα θέμα, είναι πάντα μέσα στα όρια ενώ φοβόμουν ότι θα ανέβαινε, πλέον δεν προσέχω, που κ που τρώω κ κανένα γλυκάκι. Τελικά τσάμπα είχα τρομάξει, το μετράω 2-3 φορές τη μέρα κ είναι πάντα οκ.

Το μαγνήσιο σου είπε ο γιατρός να το παίρνεις πρωί ή από μόνη σου το επέλεξες? Ο δικός μου μου έχει πει να το παίρνω βράδυ, γιατί χαλαρώνει και βοηθάει και στον ύπνο (όχι ότι δυσκολεύομαι, λέμε τώρα!) Τέλεια που είναι ρυθμισμένο το ζάχαρο σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , happiness79 είπε:

Πολύ καλό που σου έδωσαν αυτές τις οδηγίες από το κέντρο! Ναι, εγώ είχα κόψει και τον καφέ γιατί είχα διαβάσει ότι δε βοηθάει, το ίδιο ισχύει και για το τσιγάρο αν καπνίζεις. Και όσο πιο ισορροπημένη είναι η διατροφή σου τόσο το καλύτερο. Ο ανανάς επίσης βοηθάει πολύ, το αβοκάντο, οι καρποί και ειδικά ο λιναρόσπορος και εννοείται πολλά φρούτα και λαχανικά. Οι λευκοί υδατάνθρακες δεν έχουν να σου προσφέρουν κάτι και γι' αυτό καλό είναι να αποφεύγονται. Φρόντισε να πίνεις κάμποσο νερό και να κοιμάσαι καλά, ο ύπνος θρέφει τα αυγουλάκια!! Καλή σου επιτυχία!

Σε ευχαριστω πολυ!! Δεν καπνιζω,αλλα εναν καφε τον ηπια για να ειμαι ειλικρινης!Γενικα εκοψα τον λευκο υδατανθρακα και προσεχω τι τρωω και ξεκουραζομαι καθως δεν δουλευω προς το παρον!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , happiness79 είπε:

 

Το μαγνήσιο σου είπε ο γιατρός να το παίρνεις πρωί ή από μόνη σου το επέλεξες? Ο δικός μου μου έχει πει να το παίρνω βράδυ, γιατί χαλαρώνει και βοηθάει και στον ύπνο (όχι ότι δυσκολεύομαι, λέμε τώρα!) Τέλεια που είναι ρυθμισμένο το ζάχαρο σου!!! 

Δεν μου είπε ο γιατρός, είναι το μαγνήσιο malate που είναι για το πρωί, το βράδυ παίρνω ιονικό μαγνήσιο, τα έπαιρνα αυτά πριν την εγκυμοσύνη, γενικά ο γιατρός μου δεν μου έχει δώσει κάποια οδηγία για τα συμπληρώματα, εγώ ούτως ή άλλως είχα το πρόγραμμά μου με αυτά.

Το ζάχαρο με εξέπληξε όντως, μακάρι να μην ανέβει κ να πηγαίνει έτσι, θα το μετράω κ μετά τη γέννα κ αν δεν ανεβαίνει δεν θα ξαναπάρω χάπι για το ζάχαρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasoula88 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! Δεν καπνιζω,αλλα εναν καφε τον ηπια για να ειμαι ειλικρινης!Γενικα εκοψα τον λευκο υδατανθρακα και προσεχω τι τρωω και ξεκουραζομαι καθως δεν δουλευω προς το παρον!!

Ε δε θα τρελαθούμε για έναν καφέ! Αν ήταν τόσο καθοριστικό καμιά δε θα έμενε έγκυος! Ολα καλά θα πάνε! :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, eva13232 είπε:

Μήπως γνωρίζετε αν σε αυτό το τμήμα μπορώ να πάω και χωρίς να έχω αποβολές ? Απλά για πλήρη έλεγχο ? είμαι σε φάση συλλογής ακόμα και επειδή μας είναι πολύ δύσκολο αυτό κυρίως λόγω ηλικίας υποθέτω δεν θα ήθελα να το ρισκάρω και σκέφτηκα προληπτικά να πάω , έχει νόημα ή θα πάω και θα με διώξουν επειδή δεν έχω αποβολή .....

Οχι δε χρειαζεται να εχεις κανει αποβολη!
Εγω πηγα πριν κανω την εξωσωματικη κ χωρις ιστορικο αποβολων. Με ειδε κανονικα, πηρε αναλυτικο ιστορικο κ μου εκανε πολλες εξετασεις

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Έως και 6 μήνες μετά την ωοληψία. Εγώ έκανα βλακεία νομίζοντας ότι είναι 6 μήνες μετά τη μεταφορά και τα κατέθεσα τελευταία στιγμή (και εκπρόθεσμα, όπως αποδείχτηκε) και ειλικρινά απορώ πώς μας μπήκε το επίδομα, συνέβη όμως!!! Αλλά δε θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις το παράδειγμα μας... :roll:

Σίδηρο μετά το φαγητό? Με άδειο στομάχι μου έχουν πει ότι απορροφάται καλύτερα και ότι βοηθάει η βιταμίνη C στην απορρόφηση του. Και αν παίρνεις χάπι για τον θυρεοειδή, ότι πρέπει να απέχει 3-4 ώρες. 

Μπράβο στο μικρό κορίτσι, αλλά και στο μεγάλο, για το κουράγιο σου! Ολα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά, θα πάρει το βάρος που χρειάζεται! Φιλί και στις δυο σας!! ❤

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια happiness! Σε 1 μηνα κλεινω εξαμηνο απο ωοληψια..
Καλως ηρθες απο τις διακοπες :wink: 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά! Πείτε μου πάλι σας παρακαλώ οποία ξέρει για τα κόστη του προεμφυτευτικού... Έχει συζητηθεί πάλι αλλά δεν θυμάμαι... Έχω ραντεβού με το γιατρό για να ξεκινήσουμε άμεσα και θα τον ρωτήσω αλλά θέλω να ξέρω περίπου για να μπορώ να αξιολογήσω αυτά που θα μου πει. Έχω αγχωθεί πάλι όσο δεν πάει. το κόστος είναι ανά έμβρυο ή κάνουν και κάποια πακέτα από έναν αριθμό εμβρύων και πάνω; Να τον ρωτήσω αυτό η είναι χαζό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ίδια διεγερση και πάλι...  Κλομιφεν πρωί βράδυ από 3η-7η μέρα, μετά ovitrelle. Και ωοληψια.... Αναμενόμενο! Δεν περίμενα να μ αλλάξει σχήμα να σας πω την αλήθεια!! 

Το highlight  της υπόθεσης είναι ότι η ημέρα της ωοληψιας μου πέφτει τη μέρα που γίνομαι νονα.... Ο γιατρός είπε είμαστε οριακά τελείως μπαααας και πέσει μια μετά πρίν η μια μετά. Να το πάρω για καλό ή  για κακό σημάδι;  χαχχαχαχα δεν ξέρω πως θα τα συνδυάσω! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια ίδια διεγερση και πάλι...  Κλομιφεν πρωί βράδυ από 3η-7η μέρα, μετά ovitrelle. Και ωοληψια.... Αναμενόμενο! Δεν περίμενα να μ αλλάξει σχήμα να σας πω την αλήθεια!! 

Το highlight  της υπόθεσης είναι ότι η ημέρα της ωοληψιας μου πέφτει τη μέρα που γίνομαι νονα.... Ο γιατρός είπε είμαστε οριακά τελείως μπαααας και πέσει μια μετά πρίν η μια μετά. Να το πάρω για καλό ή  για κακό σημάδι;  χαχχαχαχα δεν ξέρω πως θα τα συνδυάσω! 

Επιτροπή έχεις περάσει? Θα μπορούσες να πάρεις πχ κ μικρή δόση ενέσεων για να έχεις περισσότερα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Neverstop είπε:

Επιτροπή έχεις περάσει? Θα μπορούσες να πάρεις πχ κ μικρή δόση ενέσεων για να έχεις περισσότερα! 

Οχι δεν έχω περάσει, δεν ξερω τις προϋποθέσεις.  Εχει οικογενειακό εισόδημα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να μάθω εάν γνωρίζει κάποια για να κάνω με το καλό κάποια στιγμή και εγώ την 1η μου εμβρυομεταφορά (στο Ιασώ συγκεκριμένα), αν χρειάζομαι να κάνω εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα ή κάτι άλλο, όπως μας ζητάνε πριν την ωοληψία. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marjie είπε:

Καλησπέρα! Θα ήθελα να μάθω εάν γνωρίζει κάποια για να κάνω με το καλό κάποια στιγμή και εγώ την 1η μου εμβρυομεταφορά (στο Ιασώ συγκεκριμένα), αν χρειάζομαι να κάνω εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα ή κάτι άλλο, όπως μας ζητάνε πριν την ωοληψία. 

 

Εχεις στην κατάψυξη εμβρυα και απλως δεν έχεις κάνει τη μεταφορά;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...