Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια βγηκαν οι απαντήσεις.  Καθαρός καρυοτυπος και στους 2 μας, αρα ήμασταν άτυχοι! 

Τωρα είμαι 7η μέρα έκανα e2:425 κια lh : 11.16

Λιγο μου φαίνεται. 

Από διεγερση παίρνω κλομιφεν χαπάκια από 3η έως και 7η μέρα, δλδ έχω 2 ακόμη να παρω. 

Είναι πάρα πολύ καλά για σκέτη κλομιφενη, μέχρι την ωοληψια θα ανέβει κατακόρυφα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Angot είπε:

Κορίτσια 5-6 ωαρια είδαμε . Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος για την ανταπόκριση μόνο με κλομιφεν.  Έκανα την 1η orgalutran και μάλλον την Κυριακή πάμε για ωοληψια. Απλως με προβληματίζει λίγο η ε2:425.ο γιατρός είπε να μην κοιτάζω τιε προηγούμενες μετρήσεις, και ότι ο κύκλος είναι πάντα διαφορετικός. 

Ψψψψψψψ... σούπερ!!! Καταπληκτικό νούμερο ωμε τόσο light διέγερση!!! Εχεις μέρες ακόμα μπροστά και θα ανέβει η Ε2 κι άλλο σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

@happiness79 @Neverstopκαι γω κοριτσι ελπίζω να ανέβει.  Την προηγούμενη φορά ήταν 1093 και πριν την ωοληψία ήταν 850 κ πήραμε 4.γενικά είπε ότι όλα πάλι είναι ιδανικά μέχρι ωρας....  Στην διαδικασία καλα τα πάω, με το τέλος έχω ένα θέμα -_-

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angot είπε:

@happiness79 @Neverstopκαι γω κοριτσι ελπίζω να ανέβει.  Την προηγούμενη φορά ήταν 1093 και πριν την ωοληψία ήταν 850 κ πήραμε 4.γενικά είπε ότι όλα πάλι είναι ιδανικά μέχρι ωρας....  Στην διαδικασία καλα τα πάω, με το τέλος έχω ένα θέμα -_-

Εμένα τέσσερα μου είχαν πάρει στην πρώτη εξωσωματική από κανονική διέγερση με 300 puregon την ημέρα!!!! Τα πας λοιπόν καταπληκτικά κ να σκέφτεσαι θετικά ! Τα παλιά τα αφήνουμε πίσω μας ! 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Angot είπε:

@happiness79 @Neverstopκαι γω κοριτσι ελπίζω να ανέβει.  Την προηγούμενη φορά ήταν 1093 και πριν την ωοληψία ήταν 850 κ πήραμε 4.γενικά είπε ότι όλα πάλι είναι ιδανικά μέχρι ωρας....  Στην διαδικασία καλα τα πάω, με το τέλος έχω ένα θέμα -_-

Μην προδικάζεις καλέ!!! Θα δεις που αυτή τη φορά τα πας καλά από την αρχή ως το τέλος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μπορείτε να μου πείτε που μπαίνω να κάνω την αίτηση για το επίδομα εξωσωματικης γιατί δεν το βρίσκω 

Καλημέρα, εγώ το έκανα τέλη Ιουλίου κ μου είπαν στο παράρτημα πεδυ που ανήκει η περιοχή μου ότι δεν γίνεται διαδικτυακά η διαδικασία για το συγκεκριμένο επίδομα μόνο από κοντά.  Πας εκεί με τα δικαιολογητικά, συμπληρώνεις επι τόπου μια αίτηση κ την καταθέτεις ... το πολύ ένα μήνα μετά τα λεφτά μπαίνουν στον λογαριασμό σου. Εμένα μπήκαν ήδη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Lela79 είπε:

Καλημέρα, εγώ το έκανα τέλη Ιουλίου κ μου είπαν στο παράρτημα πεδυ που ανήκει η περιοχή μου ότι δεν γίνεται διαδικτυακά η διαδικασία για το συγκεκριμένο επίδομα μόνο από κοντά.  Πας εκεί με τα δικαιολογητικά, συμπληρώνεις επι τόπου μια αίτηση κ την καταθέτεις ... το πολύ ένα μήνα μετά τα λεφτά μπαίνουν στον λογαριασμό σου. Εμένα μπήκαν ήδη 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα πάρω τηλ να ρωτήσω να δω τι θα μου πουν 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lela79 είπε:

Καλημέρα, εγώ το έκανα τέλη Ιουλίου κ μου είπαν στο παράρτημα πεδυ που ανήκει η περιοχή μου ότι δεν γίνεται διαδικτυακά η διαδικασία για το συγκεκριμένο επίδομα μόνο από κοντά.  Πας εκεί με τα δικαιολογητικά, συμπληρώνεις επι τόπου μια αίτηση κ την καταθέτεις ... το πολύ ένα μήνα μετά τα λεφτά μπαίνουν στον λογαριασμό σου. Εμένα μπήκαν ήδη 

Κι εγώ αυτό γνωρίζω, αλλά αναφέρθηκε εδώ πως γίνεται κ ηλεκτρονικά κι απόρησα.. Ούτε εγώ πάντως το βρήκα μες στη σελίδα τους. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Neverstop είπε:

Κι εγώ αυτό γνωρίζω, αλλά αναφέρθηκε εδώ πως γίνεται κ ηλεκτρονικά κι απόρησα.. Ούτε εγώ πάντως το βρήκα μες στη σελίδα τους. 

Εγώ το είχα γράψει, έτσι μου είχαν πει στο τηλέφωνο που τους είχα καλέσει, ότι θα μπορούσα να είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά ηλεκτρονικά κι ότι το έκαναν αυτό λόγω κόβιντ. Παρ' όλα αυτά δε ρώτησα ποτέ λεπτομέρειες μιας και τα είχα ήδη καταθέσει και ήταν η 2η φορά και δε δικαιούμουν άλλη κι έτσι δεν ξέρω να σας δώσω πιο αναλυτικές πληροφορίες. Εφόσον όμως λέτε ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα τώρα, λογικά την ανακάλεσαν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Εγώ το είχα γράψει, έτσι μου είχαν πει στο τηλέφωνο που τους είχα καλέσει, ότι θα μπορούσα να είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά ηλεκτρονικά κι ότι το έκαναν αυτό λόγω κόβιντ. Παρ' όλα αυτά δε ρώτησα ποτέ λεπτομέρειες μιας και τα είχα ήδη καταθέσει και ήταν η 2η φορά και δε δικαιούμουν άλλη κι έτσι δεν ξέρω να σας δώσω πιο αναλυτικές πληροφορίες. Εφόσον όμως λέτε ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα τώρα, λογικά την ανακάλεσαν. 

Κρίμα τόσο που έχουν προχωρήσει στην ψηφιακή διακυβέρνηση να μην το κάνουν κι αυτό! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,να πω και εγω τα νεα μου...εκανα τον τελευταιο υπερηχο σημερα,10 περιπου εχουν φτασει 20mm και εχουν και καποια μικροτερα μου ειπε,η Ε2 σημερα ηταν 3081,οποτε παμε για ωοληψια την Παραακευη...πως σας φαινονται?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μπορείτε να μου πείτε που μπαίνω να κάνω την αίτηση για το επίδομα εξωσωματικης γιατί δεν το βρίσκω 

Καλησπέρα, για εμένα που ανήκω στη νότια Αθηνα, η διαδικασία ήταν η εξής :

 Μπήκα στη σελίδα του ΕΟΠΥΥ, μετά επιλογή ηλεκτρονικές υπηρεσίες προς πολίτες, μετά επιλογή εφαρμογή προγραμματισμένων ραντεβού στις Πε.δι του ΕΟΠΥΥ. Συνδέθηκα με τάξις ΝΕΤ κ επέλεξα ραντεβού. Έκλεισα δλδ το ραντεβού ον λάιν.

Κατόπιν πήγα στο ραντεβού με τα δικαιολογητικά: αντίγραφο απόφασης επιτροπής, πρωτότυπες αποδείξεις από τη μονάδα εξωσωματικής, βεβαίωση ιατρού και iban.

Αν τηλεφωνήσεις στην υπηρεσία ΠΕ.ΔΙ που ανήκεις θα σε κατευθύνουν. Στην Καλλιθέα τουλάχιστον ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kalaleme είπε:

Καλησπέρα, για εμένα που ανήκω στη νότια Αθηνα, η διαδικασία ήταν η εξής :

 Μπήκα στη σελίδα του ΕΟΠΥΥ, μετά επιλογή ηλεκτρονικές υπηρεσίες προς πολίτες, μετά επιλογή εφαρμογή προγραμματισμένων ραντεβού στις Πε.δι του ΕΟΠΥΥ. Συνδέθηκα με τάξις ΝΕΤ κ επέλεξα ραντεβού. Έκλεισα δλδ το ραντεβού ον λάιν.

Κατόπιν πήγα στο ραντεβού με τα δικαιολογητικά: αντίγραφο απόφασης επιτροπής, πρωτότυπες αποδείξεις από τη μονάδα εξωσωματικής, βεβαίωση ιατρού και iban.

Αν τηλεφωνήσεις στην υπηρεσία ΠΕ.ΔΙ που ανήκεις θα σε κατευθύνουν. Στην Καλλιθέα τουλάχιστον ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

Καλησπέρα! Αααα τέλεια. Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...