Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , silvy22 είπε:

Σύμφωνα και με τις χοριακες που έκανες θεωρώ ότι σε έβαλε νωρίς για υπερυχο πάνω απο 3000 συνήθως λένε, λίγο υπομονη ακόμη σε 4-5 μέρες θα ναι ξεκάθαρα , συνεχισε την αγωγή σου να δεις και τη χοριακη , πίστη στο εμβρυακι σου !

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Το θέλω τόσο πολύ. Λέτε να μπορώ να κάνω κάτι βοηθήσω? Να κάτσω αυτές τις μέρες να ξεκουραστώ? Να μην κάνω τίποτα? 

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. Μην ξεχνάς ότι άργησε να πάρει και μπρος η χοριακή σου. Εννοώ ξεκίνησες τις μετρήσεις από χαμηλά, άρα πήγες σχετικά νωρίς για υπέρηχο 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Μακάρι να είναι αυτό 

πρίν από 13 λεπτά , Marlina είπε:

Kallo ειμαστε πολυ κοντα! Εγώ είμαι 5 εβδομάδων και 5 ημερων!!! :x 

Εσύ το είδες μόνο σακο ή είδες και εμβρυο? Δεν ξέρω. Απογοητευτηκα. Τώρα θα περιμένω όλη την εβδομάδα να δω τι θα γίνει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kallo είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Το θέλω τόσο πολύ. Λέτε να μπορώ να κάνω κάτι βοηθήσω? Να κάτσω αυτές τις μέρες να ξεκουραστώ? Να μην κάνω τίποτα? 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Μακάρι να είναι αυτό 

Εσύ το είδες μόνο σακο ή είδες και εμβρυο? Δεν ξέρω. Απογοητευτηκα. Τώρα θα περιμένω όλη την εβδομάδα να δω τι θα γίνει 

Δεν έχεις αιματακι ή κάτι ανησυχητικό , σε ήπιους τόνους συνεχισε την καθημερινότητα σου και να ξεκουράζεσαι , οπωσ Νιώθεις , αν κλειστεις σπιτι είναι το χειρότερο πιστεύω ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Δυστυχως η εξωσωματική είναι ένας αγώνας υπομονής .... πήγε στραβά αυτό το μήνα αλλά μάζεψε τα κουραγια σου κ προχωρά. Ισως πράγματι με φάρμακα να βγάλεις περισσότερα κ να αυξηθούν οι πιθανότητες για δυνατά έμβρυα που θα σου φέρουν το παιδάκι σου ... Μόνο με φυσικούς κύκλους εχεις δοκιμάσει μέχρι στιγμής ; 

Έχω κάνει φυσικό τροποποιημενο 3 φορές τώρα ήταν τελείως φυσικός μιας κ τα αποτελέσματα μας πήγαιναν καλά.πιθανον επειδή έγινε μικρογονιμοποιηση μας χάλασε το ωράριο μιας κ ήταν μέτριο από τι κατάλαβα. Κ μας είπε να κάνει ο σύζυγος έναν έλεγχο τώρα αν κ πότε δεν είχαμε θέμα από εκείνον. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Το θέλω τόσο πολύ. Λέτε να μπορώ να κάνω κάτι βοηθήσω? Να κάτσω αυτές τις μέρες να ξεκουραστώ? Να μην κάνω τίποτα? 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Μακάρι να είναι αυτό 

Εσύ το είδες μόνο σακο ή είδες και εμβρυο? Δεν ξέρω. Απογοητευτηκα. Τώρα θα περιμένω όλη την εβδομάδα να δω τι θα γίνει 

Εμένα μου έκανε υπέρηχο μόνο από την κοιλιά και ειδαμε κ εμείς μόνο σακο. Όχι εμβρυο, μου είπε είναι νωρίς. Εσένα σου έκανε ενδοκολπικό υπέρηχο? Πιστεύω πως αν ήταν απαραίτητη η ξεκούραση θα σου το έλεγε ο γιατρος. Προσπάθησε να απασχολείσαι με κάτι ώστε να μην το εχεις συνεχεια στο μυαλό!! Εγώ έχω επιλέξει να δουλεύω γι αυτόν ακριβώς το λόγο.. νομίζω ότι αν καθόμουν όλη μέρα σπίτι θα μου δημιουργούσε μεγαλύτερο αγχος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια ! Έχω μια απορία … εγώ κάνω διέγερση με puregon.. ο γιατρός μου είπε να τη κάνω κάθε μέρα μια σταθερή ώρα ·δεν έχει σημασία πρωί η βράδυ ) .. αλλά έχω δει στο Ίντερνετ ότι καλύτερα είναι να γίνεται βράδυ 8-12.. αν ναι, γιατί ; Δε μ ανέφερε κάτι τέτοιο ο δικός μ γιατρός ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Kallo είπε:

Ναι ενδοσκοπικό μου έκανε εμένα. Απογοητευτηκα και στεναχωρηθηκα πολύ. Μακάρι απλά να ήταν νωρίς και να πάνε όλα καλά 

Η γραμμούλα που σου είπε ότι βλέπει στο σακο πρέπει να είναι ο λεκιθικος ασκός που το είδε και σε μένα. Είναι καλό σημάδι :x Μην απογοητευεσαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Έχω μια απορία … εγώ κάνω διέγερση με puregon.. ο γιατρός μου είπε να τη κάνω κάθε μέρα μια σταθερή ώρα ·δεν έχει σημασία πρωί η βράδυ ) .. αλλά έχω δει στο Ίντερνετ ότι καλύτερα είναι να γίνεται βράδυ 8-12.. αν ναι, γιατί ; Δε μ ανέφερε κάτι τέτοιο ο δικός μ γιατρός ..

Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω να σου απαντήσω γιατί και εγώ διάβαζα για βράδυ καλύτερα αλλά εμένα πχ μου είπε πρωί και δεν είχε διάφορα θεωρητικά σε εμένα πήγαμε πάρα πολύ καλά ! Το σημαντικό είναι να είναι μια ώρα που σε βολεύει ιδανικά εφόσον σου δίνει το ελεύθερο ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Έχω μια απορία … εγώ κάνω διέγερση με puregon.. ο γιατρός μου είπε να τη κάνω κάθε μέρα μια σταθερή ώρα ·δεν έχει σημασία πρωί η βράδυ ) .. αλλά έχω δει στο Ίντερνετ ότι καλύτερα είναι να γίνεται βράδυ 8-12.. αν ναι, γιατί ; Δε μ ανέφερε κάτι τέτοιο ο δικός μ γιατρός ..

Δεν έχει σημασία. Ο λόγος που ζητάνε βράδυ αρκετοί είναι για να έχουν βγει οι εξετάσεις και να ξέρεις αν θα συνεχίσεις ή όχι. Εγώ πχ πάντα πρωί τις κανω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω να σου απαντήσω γιατί και εγώ διάβαζα για βράδυ καλύτερα αλλά εμένα πχ μου είπε πρωί και δεν είχε διάφορα θεωρητικά σε εμένα πήγαμε πάρα πολύ καλά ! Το σημαντικό είναι να είναι μια ώρα που σε βολεύει ιδανικά εφόσον σου δίνει το ελεύθερο ! 

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Γιατί το είχα άγχος !

8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Δεν έχει σημασία. Ο λόγος που ζητάνε βράδυ αρκετοί είναι για να έχουν βγει οι εξετάσεις και να ξέρεις αν θα συνεχίσεις ή όχι. Εγώ πχ πάντα πρωί τις κανω!

Καλημέρα ! Κατάλαβα..γιατί μου φάνηκε περίεργο που έβλεπα στο Ίντερνετ να λένε για βράδυ ενώ ο γιατρός μου είπε όποτε θέλεις απλά να είναι σταθερή η ώρα !

8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Δεν έχει σημασία. Ο λόγος που ζητάνε βράδυ αρκετοί είναι για να έχουν βγει οι εξετάσεις και να ξέρεις αν θα συνεχίσεις ή όχι. Εγώ πχ πάντα πρωί τις κανω!

Να ρωτήσω κάτι ακόμη που μπορεί να σας φανεί και χαζό … το φάρμακο αυτό μου είπαν πρέπει να είναι στο ψυγείο ..εγγ αφού άνοιξα το πρώτο κουτάκι κ πηρα το φιαλίδιο  το έβαλα κανόνια στο ψυγείο αλλά τις βελόνες που έχει το κουτί μέσα τις άφησα εκτός ψυγείο .. είναι λάθος ; Θεωρητικά το υγρό πρέπει να ναι ψυγείο ..δε νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο απλά για τις βελόνες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Γιατί το είχα άγχος !

Καλημέρα ! Κατάλαβα..γιατί μου φάνηκε περίεργο που έβλεπα στο Ίντερνετ να λένε για βράδυ ενώ ο γιατρός μου είπε όποτε θέλεις απλά να είναι σταθερή η ώρα !

Να ρωτήσω κάτι ακόμη που μπορεί να σας φανεί και χαζό … το φάρμακο αυτό μου είπαν πρέπει να είναι στο ψυγείο ..εγγ αφού άνοιξα το πρώτο κουτάκι κ πηρα το φιαλίδιο  το έβαλα κανόνια στο ψυγείο αλλά τις βελόνες που έχει το κουτί μέσα τις άφησα εκτός ψυγείο .. είναι λάθος ; Θεωρητικά το υγρό πρέπει να ναι ψυγείο ..δε νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο απλά για τις βελόνες 

Καλημέρα το φάρμακο θέλει ψυγείο σωστά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα το φάρμακο θέλει ψυγείο σωστά 

Ναι , όποτε δεν παίζει κάποιο ρόλο αν οι βελόνες είναι εκτός ψυγείο γιατί σημασία έχει το φάρμακο ! Μπορεί να φάνηκε χαζή η ερώτηση , αλλά σαν πρώτη φορά δεν ξέρω κ όλας ..ρωτάω και το πιο απλό για να είμαι σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Ναι , όποτε δεν παίζει κάποιο ρόλο αν οι βελόνες είναι εκτός ψυγείο γιατί σημασία έχει το φάρμακο ! Μπορεί να φάνηκε χαζή η ερώτηση , αλλά σαν πρώτη φορά δεν ξέρω κ όλας ..ρωτάω και το πιο απλό για να είμαι σίγουρη!

να σου πω εγω για να μην τα χάνω τα εχω ολα μαζι στο ψυγειο φαρμακο βελονες ενεση

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Η γραμμούλα που σου είπε ότι βλέπει στο σακο πρέπει να είναι ο λεκιθικος ασκός που το είδε και σε μένα. Είναι καλό σημάδι :x Μην απογοητευεσαι!!

Μακάρι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...