Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πολύ καλά πας, για 1ο υπέρηχο εχεις ήδη  μεγάλα αυγουλάκια. Λογικά θα κάνεις και ανταγωνιστές για να προλάβουν να μεγαλώσουν και τα υπόλοιπα. Έκανες και εξετάσεις ή μόνο υπέρηχο;

Το Σάββατο που θα πάω για υπέρηχο ξανά μου είπαν ότι θα δώσω αίμα για να κανω μια εξέταση για μια ορμόνη.. δε θυμαμαι πως την είπε ! Ποσα χιλιοστά πρέπει να είναι ιδανικά τ ωάρια ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

25 minutes ago, minnie26 said:

Το Σάββατο που θα πάω για υπέρηχο ξανά μου είπαν ότι θα δώσω αίμα για να κανω μια εξέταση για μια ορμόνη.. δε θυμαμαι πως την είπε ! Ποσα χιλιοστά πρέπει να είναι ιδανικά τ ωάρια ;

Στον 1ο υπέρηχο μπορεί να είναι από 9-10 μέχρι και 15-16 που είπες τώρα εσύ. Δεν υπάρχει ιδανικό, αρκεί να μεγαλώνουν σωστά και να μην σπάσουν πριν την ωοληψία. Το ιδανικό μέγεθος για ωοληψία είναι από 15 έως 22 περίπου. Η εξέταση που σου είπε να κάνεις λογικά είναι η οιστραδιόλη (Ε2)


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Το θέλω τόσο πολύ. Λέτε να μπορώ να κάνω κάτι βοηθήσω? Να κάτσω αυτές τις μέρες να ξεκουραστώ? Να μην κάνω τίποτα? 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Μακάρι να είναι αυτό 

Εσύ το είδες μόνο σακο ή είδες και εμβρυο? Δεν ξέρω. Απογοητευτηκα. Τώρα θα περιμένω όλη την εβδομάδα να δω τι θα γίνει 

Όλα καλά θα πάνε!!!

Χαμόγελο, θετική διάθεση και κοίτα μπροστά :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Στον 1ο υπέρηχο μπορεί να είναι από 9-10 μέχρι και 15-16 που είπες τώρα εσύ. Δεν υπάρχει ιδανικό, αρκεί να μεγαλώνουν σωστά και να μην σπάσουν πριν την ωοληψία. Το ιδανικό μέγεθος για ωοληψία είναι από 15 έως 22 περίπου. Η εξέταση που σου είπε να κάνεις λογικά είναι η οιστραδιόλη (Ε2)

Εμείς θα τα προλάβουμε λογικά πριν σπάσουν , σωστά ; Τώρα εγώ μέχρι τον επόμενο υπέρηχο θα έχω κ αλλά αυγουλακια ; Η αυτά που είδαμε κ ως εκεί ; Αυτή θα είναι η εξέταση , έτσι νονιζω μου το είπε ! Από αυτή τη θελουμε ; Απ εκεί θα κρίνουμε για ωοληψια η όχι ;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minnie26 said:

Εμείς θα τα προλάβουμε λογικά πριν σπάσουν , σωστά ; Τώρα εγώ μέχρι τον επόμενο υπέρηχο θα έχω κ αλλά αυγουλακια ; Η αυτά που είδαμε κ ως εκεί ; Αυτή θα είναι η εξέταση , έτσι νονιζω μου το είπε ! Από αυτή τη θελουμε ; Απ εκεί θα κρίνουμε για ωοληψια η όχι ;

Γι αυτό σου είπα ότι λογικά θα κάνετε ανταγωνιστές. Είναι κάτι ενέσεις που τις κάνεις για να μην σπάσουν τα ωοθυλάκια. Δεν κάνουν πάντα βέβαια, ο γιατρός σου ξέρει πότε και αν χρειάζεται. Με την Ε2 μπορείς να δεις αν αναπτύσονται σωστά και περίπου πόσα ώριμα θα πάρετε. Αλλά και αυτό σχετικό είναι, διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Την ωοληψία θα στην κανονίσει σύμφωνα με τα μεγέθη. Θα θέλει δηλαδή να μεγαλώσουν όσο περισσότερο γίνεται τα μικρά αλλά και να μην ξεπεράσουν το όριο τα μεγάλα. Συνήθως γίνεται 11η με 16η μέρα η ωοληψία. Και ναι, μπορεί στην πορεία να δείτε λίγα περισσότερα :)

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Γι αυτό σου είπα ότι λογικά θα κάνετε ανταγωνιστές. Είναι κάτι ενέσεις που τις κάνεις για να μην σπάσουν τα ωοθυλάκια. Δεν κάνουν πάντα βέβαια, ο γιατρός σου ξέρει πότε και αν χρειάζεται. Με την Ε2 μπορείς να δεις αν αναπτύσονται σωστά και περίπου πόσα ώριμα θα πάρετε. Αλλά και αυτό σχετικό είναι, διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Την ωοληψία θα στην κανονίσει σύμφωνα με τα μεγέθη. Θα θέλει δηλαδή να μεγαλώσουν όσο περισσότερο γίνεται τα μικρά αλλά και να μην ξεπεράσουν το όριο τα μεγάλα. Συνήθως γίνεται 11η με 16η μέρα η ωοληψία. Και ναι, μπορεί στην πορεία να δείτε λίγα περισσότερα :)

Τι να κω βρε κορίτσι .. σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ! Μου έλυσες κάθε απορία που σε είχα βομβαρδίσει ! Τώρα εγώ την Ε2 που θα κάνω θα είμαι στην 9η μέρα διέγερσης .. ποτέ περίπου τη κάνουμε αυτή την εξέταση ; Εννοώ σε ποια μέρα ; Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, minnie26 said:

Τι να κω βρε κορίτσι .. σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ! Μου έλυσες κάθε απορία που σε είχα βομβαρδίσει ! Τώρα εγώ την Ε2 που θα κάνω θα είμαι στην 9η μέρα διέγερσης .. ποτέ περίπου τη κάνουμε αυτή την εξέταση ; Εννοώ σε ποια μέρα ; Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Κάποιοι την κάνουν παραπάνω φορές την εξέταση. 2η μέρα περιόδου και μετά από κάθε υπέρηχο μέχρι την ωοληψία. Άλλοι μπορεί να μην την κάνουν και καθόλου, δεν είναι στάνταρ. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και ότι θες ρώτα, δεν υπάρχει πρόβλημα. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Kallo θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά ! Έισαι ήδη έγκυος :) και εγώ όπως είπαν και αλλά κορίτσια πιστεύω ότι απλά ανεβαίνει η χοριακη σου πιο αργα, είναι πολύ συχνό αυτό . Σίγουρα βέβαια αυτή τη αναμονή είναι μια τρέλα …απλά έχει πίστη και προχωρά ;)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κάποιοι την κάνουν παραπάνω φορές την εξέταση. 2η μέρα περιόδου και μετά από κάθε υπέρηχο μέχρι την ωοληψία. Άλλοι μπορεί να μην την κάνουν και καθόλου, δεν είναι στάνταρ. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και ότι θες ρώτα, δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Ευχαριστώ , ευχαριστώ και πάλι ! Θα επανέλθω με νέες απορίες ! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Μακάρι 

Αν υπολογίσεις τις χοριακες σου περα από ένα μικρό σακο δεν θα μπορούσες να δεις κάτι άλλο αυτές τις μέρες. Γενικα με χοριακη της τάξης 3000-4000 οι γιατροί απλα βλέπουν ότι είναι ενδομητριο τιποτα αλλο οποτε μην αγχώνεσαι.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Τον Νταφοπουλο έχω ακούσει και νομίζω τον Γκέκα.. κοίτα επιτυχίες υπάρχουν και στην Αθήνα και σε άλλες πόλεις.  Το θέμα είναι τι θα ταιριαξει στην καθεμία. Εμένα ας πούμε στη Θεσσαλονίκη ο γιατρός που είχα δεν μου ταίριαξε καθόλου.  Άλλαξα και γιατρό και πόλη και νομίζω ήταν η καλύτερη επιλογή που έκανα. Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεις άλλο. Καλοστεριωτο το εμβρυακι σου

Α δεν περίμενα να τον εχεις ακουσει. Στον Γκεκα ειμαι, απλα ειναι πολυ νεοτερος απ τους υπολοιπους γι αυτο το λεω...Μακαρι ολες να βρισκουμε οσο νωρίτερα γίνεται τον γιατρο που μπορεί να βοηθήσει την καθεμια ξεχωριστα. Σ ευχαριστώ πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Όλα καλά θα πάνε!!!

Χαμόγελο, θετική διάθεση και κοίτα μπροστά :)

Με είχε ρίξει η αλήθεια είναι λίγο. Αλλά θα αλλάξω πάλι διάθεση γιατί έτσι δεν κάνω καλό 

πρίν από 46 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

@Kallo θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά ! Έισαι ήδη έγκυος :) και εγώ όπως είπαν και αλλά κορίτσια πιστεύω ότι απλά ανεβαίνει η χοριακη σου πιο αργα, είναι πολύ συχνό αυτό . Σίγουρα βέβαια αυτή τη αναμονή είναι μια τρέλα …απλά έχει πίστη και προχωρά ;)

 

Ναι ναι αυτή η αναμονή είναι το χειρότερο. Είμαι όλο στο περίμενε. Δεν με αφήνει να το χαρώ. Μακάρι να είναι έτσι και να πάνε όλα καλά 

πρίν από 43 λεπτά , linaa είπε:

Αν υπολογίσεις τις χοριακες σου περα από ένα μικρό σακο δεν θα μπορούσες να δεις κάτι άλλο αυτές τις μέρες. Γενικα με χοριακη της τάξης 3000-4000 οι γιατροί απλα βλέπουν ότι είναι ενδομητριο τιποτα αλλο οποτε μην αγχώνεσαι.  

Αχχχ σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Με κάνετε κάπως και ηρεμώ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Είναι 6683

μπράβο!!! τη βρίσκω εξαιρετική!!! πάρε ανάσες!!! αν πας παρασκευή για υπερυχο θα δειτε πιο πολλά, με το καλό ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kallo said:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Είναι 6683

Έλα, όλα καλά πηγαίνουν, απλώς ήταν λίγο νωρίς. Μπορείς να ηρεμήσεις τώρα μέχρι την Παρασκευή νομίζω :) 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...