Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια κορίτσια ! Ήρθε επιτέλους κ η μέρα της εμβρυομεταφορας ! Αφού πηρα κ αρνητικό τεστ , είμαι έτοιμη για αύριο! Υπάρχει κάποια συμβουλή που πρέπει να ξέρω μήπως ;;;

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας!!! Καινούργια στο forum...οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ποτέ η παρακάτω απορία μου. Είμαι στην 7ημερα εβρυομεταφορας.... δεν έχω κανένα απολύτως κανενα συμπτώμα η στοιχείο για να πω ότι ίσως έγινε η εμφύτευση... διαβάζω διάφορα που λένε ότι έχουν τσιμπήματακια,πονάει το στήθος,η έχουν ροζ καφέ αίμα,εγώ τίποτα απολύτως...και ρωτάω λοιπόν υπάρχει κάποια κοπέλα που να μην τα είχε όλα αυτά αλλά παρόλαυτα είχε θετική χοριακη;;μπας και μου φύγει λίγο η απογοήτευση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια κορίτσια ! Ήρθε επιτέλους κ η μέρα της εμβρυομεταφορας ! Αφού πηρα κ αρνητικό τεστ , είμαι έτοιμη για αύριο! Υπάρχει κάποια συμβουλή που πρέπει να ξέρω μήπως ;;;

Εγω θα σου πω να μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει επειδή έχει κρυακι το πρωί θελουμε ζεστη την κοιλιτσα καλτσουλες για να μην κάνει συσπάσεις η μήτρα ! Αύριο θα παρειΣ το τα εμβρυακια σου σπιτι είναι ημέρα χαράς !!! Να τρως καμία σουπίτσα και χαλαρα πραγματάκια 

ολόψυχα καλή επιτυχία 

πρίν από 32 λεπτά , Maria.26 είπε:

Καλησπέρα σας!!! Καινούργια στο forum...οπότε δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί ποτέ η παρακάτω απορία μου. Είμαι στην 7ημερα εβρυομεταφορας.... δεν έχω κανένα απολύτως κανενα συμπτώμα η στοιχείο για να πω ότι ίσως έγινε η εμφύτευση... διαβάζω διάφορα που λένε ότι έχουν τσιμπήματακια,πονάει το στήθος,η έχουν ροζ καφέ αίμα,εγώ τίποτα απολύτως...και ρωτάω λοιπόν υπάρχει κάποια κοπέλα που να μην τα είχε όλα αυτά αλλά παρόλαυτα είχε θετική χοριακη;;μπας και μου φύγει λίγο η απογοήτευση.

Η αλήθεια είναι ότι συμπτώματα δεν υπάρχουν , Εγω είχα πρησμένο στήθος απο την προγεστερονη όχι κάτι τραγικό 

αιμα δεν είχα κ είχα πετύχει εμφύτευση σε

λιγες μέρες θα ξέρεις καλά αποτελέσματα !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , silvy22 είπε:

Εγω θα σου πω να μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει επειδή έχει κρυακι το πρωί θελουμε ζεστη την κοιλιτσα καλτσουλες για να μην κάνει συσπάσεις η μήτρα ! Αύριο θα παρειΣ το τα εμβρυακια σου σπιτι είναι ημέρα χαράς !!! Να τρως καμία σουπίτσα και χαλαρα πραγματάκια 

ολόψυχα καλή επιτυχία 

Η αλήθεια είναι ότι συμπτώματα δεν υπάρχουν , Εγω είχα πρησμένο στήθος απο την προγεστερονη όχι κάτι τραγικό 

αιμα δεν είχα κ είχα πετύχει εμφύτευση σε

λιγες μέρες θα ξέρεις καλά αποτελέσματα !!!!

Εμένα ούτε το στήθος μου δεν είναι πρησμένο και μου κάνει εντύπωση.ααχχχ ευχαριστώ πολύ μου έδωσες λίγο κουράγιο.!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, silvy22 είπε:

Εγω θα σου πω να μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει επειδή έχει κρυακι το πρωί θελουμε ζεστη την κοιλιτσα καλτσουλες για να μην κάνει συσπάσεις η μήτρα ! Αύριο θα παρειΣ το τα εμβρυακια σου σπιτι είναι ημέρα χαράς !!! Να τρως καμία σουπίτσα και χαλαρα πραγματάκια 

ολόψυχα καλή επιτυχία 

Η αλήθεια είναι ότι συμπτώματα δεν υπάρχουν , Εγω είχα πρησμένο στήθος απο την προγεστερονη όχι κάτι τραγικό 

αιμα δεν είχα κ είχα πετύχει εμφύτευση σε

λιγες μέρες θα ξέρεις καλά αποτελέσματα !!!!

Ευχαριστώ πολύ !! Ειναι όντως μέρα χαράς η αυριανή ..μακάρι να πάνε ολααα καλά!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα το ενδομήτριο ήταν 7,5. Ο γιατρός θα προχωρούσε.

Το πήρα πάνω μου κ είπα όχι.

Έχω παρατηρήσει με τρίμηνη αγωγή με Σικλακουρ παχαίνει πιο πολύ και αποφάσισα να ακολουθήσω αυτό. επίσης επειδή έχω απορίες με την δόση των ουλτροτζεσταν λόγω μετατόπισης, είπα ότι πρώτα θα μιλήσουμε και μετά θα κάνω ετ.

Ήμουν αποφασισμένη αν δεν είναι 8, να μην προχωρήσω 

Τώρα βέβαια σκέφτομαι τι θα λέει ο γιατρός για μένα. Λες κ ξέρω καλύτερα από αυτόν...

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Αν και η δεύτερη χοριακη ήταν αυξημένη σε σύγκριση με την πρώτη η σημερινή πήρε την κάθοδο. Μέχρι τόσο ήταν η χαρά μας.. 

Λυπάμαι πολύ!!! Πριν 3 εβδομάδες το ίδιο έγινε και σ' εμένα...είναι απλά τραγικό...έγινε όμως εμφύτευση και προχωράμε για την επόμενη τυχερή προσπάθεια :) 

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια κορίτσια ! Ήρθε επιτέλους κ η μέρα της εμβρυομεταφορας ! Αφού πηρα κ αρνητικό τεστ , είμαι έτοιμη για αύριο! Υπάρχει κάποια συμβουλή που πρέπει να ξέρω μήπως ;;;

Να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς!!! Θετική διάθεση και όμορφη ψυχολογία, ότι είναι να γίνει θα γίνει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Clouds είπε:

Κορίτσια σήμερα το ενδομήτριο ήταν 7,5. Ο γιατρός θα προχωρούσε.

Το πήρα πάνω μου κ είπα όχι.

Έχω παρατηρήσει με τρίμηνη αγωγή με Σικλακουρ παχαίνει πιο πολύ και αποφάσισα να ακολουθήσω αυτό. επίσης επειδή έχω απορίες με την δόση των ουλτροτζεσταν λόγω μετατόπισης, είπα ότι πρώτα θα μιλήσουμε και μετά θα κάνω ετ.

Ήμουν αποφασισμένη αν δεν είναι 8, να μην προχωρήσω 

Τώρα βέβαια σκέφτομαι τι θα λέει ο γιατρός για μένα. Λες κ ξέρω καλύτερα από αυτόν...

 

 

Καλά έκανες ! Να ακούς την διαίσθηση σου , μπορεί να μην είσαι γιατρός αλλά το σώμα είναι δικό σου ! 
και εγώ να σου πω την δίκη μου ιστορία την πρώτη φορά που ξεκίνησα για ετ , μου είπε ο γιατρός να πάμε με τεχνητό κύκλο , έκανες αβερκαπ η οποία με τσάκισε πραγματικά ! Παρά πολλά συμπτώματα και χάλια ! Μάλλον για καλή κου τύχη κόλλησα κοβιντ κ έτσι ακυρώθηκε η ετ ) αλλά έκανα να συνέλθω αρκετό καιρο από αβερκαπ και κοβιντ . Μετά λοιπόν πήγα στο γιατρό και του είπα ότι εγώ δεν ξανακάνω αβερκαπ γιατί με τσάκισε εντελώς κ δεν μου ταίριαξε ! 
ο γιατρός συμφώνησε και πήγαμε με φυσικό . Έμεινα με την πρώτη ετ . Θεωρώ ότι αν δεν επέμενα για φυσικό και πήγαινα με τεχνητό δεν θα είχα καλά αποτελέσματα γιατί απλά δεν μου ταίριαζε ήλιο φάρμακο ! Όποτε να κανείς αυτό που νιώθεις !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Καλά έκανες ! Να ακούς την διαίσθηση σου , μπορεί να μην είσαι γιατρός αλλά το σώμα είναι δικό σου ! 
και εγώ να σου πω την δίκη μου ιστορία την πρώτη φορά που ξεκίνησα για ετ , μου είπε ο γιατρός να πάμε με τεχνητό κύκλο , έκανες αβερκαπ η οποία με τσάκισε πραγματικά ! Παρά πολλά συμπτώματα και χάλια ! Μάλλον για καλή κου τύχη κόλλησα κοβιντ κ έτσι ακυρώθηκε η ετ ) αλλά έκανα να συνέλθω αρκετό καιρο από αβερκαπ και κοβιντ . Μετά λοιπόν πήγα στο γιατρό και του είπα ότι εγώ δεν ξανακάνω αβερκαπ γιατί με τσάκισε εντελώς κ δεν μου ταίριαξε ! 
ο γιατρός συμφώνησε και πήγαμε με φυσικό . Έμεινα με την πρώτη ετ . Θεωρώ ότι αν δεν επέμενα για φυσικό και πήγαινα με τεχνητό δεν θα είχα καλά αποτελέσματα γιατί απλά δεν μου ταίριαζε ήλιο φάρμακο ! Όποτε να κανείς αυτό που νιώθεις !!

Ε ναι! Μακάρι να μπορούσα να πάω κ γω με φυσικό. Μα πώς να το παχύνω το άτιμο; Πρέπει να περνώ Σικλακουρ κ dermestril.

To averkap σταματά την παραγωγή ωοθυλακίου Σωστά; Πώς αλλιώς μπορώ να την σταματήσω εάν δεν πάρω αβερκαπ; Διότι τώρα μου έκανε ωοληψια κ βγήκε κούφιο φυσικά...εφόσον επερνα Σικλακουρ.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Clouds είπε:

Ε ναι! Μακάρι να μπορούσα να πάω κ γω με φυσικό. Μα πώς να το παχύνω το άτιμο; Πρέπει να περνώ Σικλακουρ κ dermestril.

To averkap σταματά την παραγωγή ωοθυλακίου Σωστά; Πώς αλλιώς μπορώ να την σταματήσω εάν δεν πάρω αβερκαπ; Διότι τώρα μου έκανε ωοληψια κ βγήκε κούφιο φυσικά...εφόσον επερνα Σικλακουρ.

 

Και εμένα δεν ήταν απόλυτα φυσικός , έπαιρνα και σικλακουρ και προγεστερονη, απλά στο λέω σαν παράδειγμα ! Εμένα πχ η αβερκαπ δεν μου ταίριαξε σαν φαρμακο ( σε εσένα μπορεί να ταιριάζει ) , στο είπα γιατί θεωρώ πολύ σημαντικό να ακούς το ένστικτο σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ssisi2019 said:

Καλημέρα κορίτσια,

Ευχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας! Εγώ ειμαι παλιό μέλος ... έχω ήδη δυο μωράκια με εξωσωματική...(στα 40 η πρωτη εγκυμο΄συνη)

Θα ηθελα μια πληροφορία αν γνωρίζει κάποια κοπέλα. Θέλω να στείλω δείγμα αιματος από τη Θεσσαλονίκη στο Χωρεμειο στην Αθηνα,ξερετε κάποια μεταφορική που να αναλαμβάνει αξιόπιστα τέτοια μεταφορα; Εχω κανει και μια ερευνα στο ιντερνετ,αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα εχει σχετική εμπειρία

Εγώ έστειλα από Κρήτη Αθήνα με την acs . Δεν μου εγγυηθηκε ποτέ ότι θα είναι την επόμενη μέρα εκεί για να καλύψουν τον ποπό τους. 

3 εταιρειες είχα ρωτήσει καμία δεν εγγυήθηκε . 

Το αιμα όμως ήταν στην ώρα του εκεί που έπρεπε. 

Βάλε παγοκυστη μαζί και αν μπορείς ειδικό φειζολ κουτί.  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια κορίτσια ! Ήρθε επιτέλους κ η μέρα της εμβρυομεταφορας ! Αφού πηρα κ αρνητικό τεστ , είμαι έτοιμη για αύριο! Υπάρχει κάποια συμβουλή που πρέπει να ξέρω μήπως ;;;

Τίποτα ιδιαίτερο κορίτσι μου, συνεχίζεις τη ζωή σου κανονικά με λίγο περισσότερο άγχος και αρκετή αγωνία. Όχι κούραση και βάρη εννοείται. Καλή επιτυχίαααα

1 ώρα πρίν, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Αν και η δεύτερη χοριακη ήταν αυξημένη σε σύγκριση με την πρώτη η σημερινή πήρε την κάθοδο. Μέχρι τόσο ήταν η χαρά μας.. 

Όχι βρε κορίτσι, τι κρίμα. Τι γολγοθάς και αυτός, ποσα βήματα πρέπει πια να κάνουμε για να τα καταφέρουμε. Λυπάμαι πολύ, ψηλά το κεφάλι και η επόμενη να είναι η τυχερή σου!

πρίν από 59 λεπτά , Clouds είπε:

Κορίτσια σήμερα το ενδομήτριο ήταν 7,5. Ο γιατρός θα προχωρούσε.

Το πήρα πάνω μου κ είπα όχι.

Έχω παρατηρήσει με τρίμηνη αγωγή με Σικλακουρ παχαίνει πιο πολύ και αποφάσισα να ακολουθήσω αυτό. επίσης επειδή έχω απορίες με την δόση των ουλτροτζεσταν λόγω μετατόπισης, είπα ότι πρώτα θα μιλήσουμε και μετά θα κάνω ετ.

Ήμουν αποφασισμένη αν δεν είναι 8, να μην προχωρήσω 

Τώρα βέβαια σκέφτομαι τι θα λέει ο γιατρός για μένα. Λες κ ξέρω καλύτερα από αυτόν...

 

 

Για κάποιο λόγο είχες παρά πολύ άγχος και πολλές αμφιβολίες για αυτή την ετ. Λένε ότι υπάρχει ένστικτο και το πιστεύω. Με 7,5 γενικά προχωράς αλλά καλό είναι να βρίσκουμε τις τέλειες συνθήκες και θα έρθουν σύντομα. Τώρα τι σκέφτεται ο γιατρός είναι το τελευταίο που πρέπει να σε απασχολει, άλλωστε παράταση ένα δυο μήνες πήρε η ετ. Καλή συνέχεια…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...